Športový kočík Jané nomad. Ako ste s ním spokojné?

yidaky
8. aug 2007

Ahojte. Rada by som s spytala majiteliek tohto kocika zopar info...Velmi sa mi totiz kocik - sportak paci, bola som sa mrknut nam aj v obchode. Takze: material je taky nejaky sustak, nesmykaju sa Vam na tom deticky? A od kolkych mesiacov pouzivate sportak? Zda sa mi, ze sa neda dat uplne do vodorovnej polohy na spinkanie. Dakujem a prajem pekny vecer. Denisa

zuzana76
6. mar 2009

tak mne trochu zeleno- tyrkysovy kocik Jane vybledol, a to sme nebyvali nejako dlho vonku na slnku a ani pri mori sme neboli, takze ja mam skusenost,ze vyblednu farby.

zuzana76
6. mar 2009

ani som ho zle neosetrovala, rucne vyprala v tekutom pracom prasku. Podla mna trochu vyblednu, tiez by to nikto nepovedal, ale ked sme sa postavili vedla seba dva kociky - jeden takmer cisto - novy a moj rocny kocik, tak to bolo poznat, ale zase je pravda, ze nas je teda riadne pouzivany, proste vsade som chodila kocikom, kedze auto som nemala k dispozicii.

zuzana76
6. mar 2009

podla mna vyblednu, len clovek si to po case neuvedomuje

mojinecka, vanicka by sa mala dat zakupit, ale nie v kazdom obchode, lebo to sa dodava len ako celok, tak musis natrafit na ustretoveho predajcu, aj ja som sa informovala

norik1
6. mar 2009

mojinecka neviem, ako budu o dva roky menit naklikavaci system, ale asi nie, ved naco aj 🙂

Inac nemusis sa bat, baby predavaju aj samostatne vanicku ku kociku - kupia trojkombinaciu a ked uz hlboky nepotrebuju, tak vanicku predaju... takze dokupit sa da.. ako hovori Zuzana, da sa aj oficialne v obchode, ale niekedy to chce dobru predavacku 😵

Inac ze vraj v Polsku kupis celu trojkombinaciu Jane za nejakych 18000, predpokladam ze ked chces len sportovy tak tiez bude asi lacnejsi 😉

kacka.va
6. mar 2009

já myslím, že ten naklikávací systém bude stejný, vždyť je to naprosto jednoduchý mechanismus a podle mě na tom ani není co měnit. Leda by se začaly dělat třeba širší kočáry a tím pádem by to tam nesedělo 😉.
Jinak jestli to trochu vybledne bych vůbec neřešila, hlavně že kočár funkčně slouží dobře, ne? 😉

zuzana76
6. mar 2009

naklikavaci system sa nemeni vraj uz dost dlho, len farba a dizajn kocika, ale naklikavaci system by aml zostat ten isty, a v niekotrych obchodoch mi povedali hned,ze nie a niekde, ze sa da 🙂 , takze treba stastie na predavacku, alebo mozes kupit pouzitu vanicku

kacka.va
6. mar 2009

podle mě vanička jde koupit zvlášť, protože primárně je to sporťák, takže vanička je doplňková, ale asi záleží na obchodu

michal_spuntik
8. mar 2009

Ahoj,

k tomu naklikávání: Systém PRO se dělá od roku 2005 a i pro rok 2009 zůstává stále beze změny. Takže platí, že všechny tyto kolekce jsou vzájemně zaměnitelné.
Ten kočárek se pordává buď jako sporťák, nebo jako komplet s hlubokým nebo jako kombinace s hlubokým i s autosedačkou (dříve s Rebel PRO a nyní se Stratou). Korbička samostatně koupit jde, my to nabízíme zcela běžně (ale nevím jestli to je všude - soudě podle vašich reakcí nikoli) - vtip je v tom, že pokud koupíte kombinaci najednou, dostanete zdarma navíc kabelku a pokud po částech musíte za ní zaplatit něco kolem 1.500,- Kč (podle kolekce) pláštěnka je v ceně vždy.
Pravdou je, že starší kolekce hodně šisovaly (bylo na to dost reklamací) ale s časem se to lepší. Letošní kolekce po této stránce vypadá, že bude držet - snad nás léto nepřesvědčí o opaku.
Michal, Špuntík

kacka.va
8. mar 2009

Jinak ohledně té pláštěnky, ta je sice jen na sporťák, ale dá se přikoupit i na korbičku. Paní mi ale v obchodě poradila, že není potřeba kupovat origo od Jané, tak jsme koupili obyč za 170,-, ale účel splnila taky. origo mám dojem stála okolo 800,-.

mojinecka
9. mar 2009

Ďakujem krásne za reakcie 🙂

frankie
10. mar 2009

Ahoj maminy, jaké máte zkušenosti s kočárky Jane Slalom pro a Jane Nomad pro? Mám chlapečka - 6 měsíců a 9 kg. Sháním pro něho větší sporťák a tyhle dva mi přijdou pro větší dítko dobré. Bydlíme na vesnici, ale lesní a polní cesty moc nevyužíváme. Moc vám děkuji za odpověď.
Stáňa

pavly
12. mar 2009

ahojky

frankie-ja muzu mluvit jen za nomada-co se tyka podvozku,bydlim sice na mensim meste,ale ja naopak denne vyjizdim na hodinove prochazky a nevybiram si zrovna jen krasne rovne cesty,naopak vyjizdim do prirody-jak jen kocar dovoli, a musim rict,ze ja jsem spokojena, urcite by se mi nekdy nafukovaci kola hodila,uznavam,ze to opravdu vic drnca,ale jinak projedu vsude,jako trikolka, nomad ma zase tu vyhodu,ze je fakt lehoucky a dobre ovladatelny,takze si tim vynahradi mnoho...a treba ja v tom slozitejsim terenu jsem za "4kolku"vdecna...nekolikrat jsem sla s casualem nebo x-landrem na 3 kolech a videla jsem,jak o koreny "zakopavali" prednim kolem a jak se jim i korbicky naklaneli k zemi,kdyz se predni kolo proste zaseklo a maminka zatlacila....ja proto nikdy 3 kolku nechtela a dal nechci (ale uznavam,ze to je vec fakt nazoru a zkusenosti....)
-co se ale tyka sportaku,tak ten maji oba stejny a vyzkouseny ho zatim nemam,ale uz se na nej moc tesim,myslim,ze splnuje vse,co od kocarku chci,tak snad nebudu prekvapena

BARVY-tak ja muzu rict,ze me se nelibil vyber 07 ani 08 a tak jsem si loni v dubnu kupovala novy kocark ale s kolekce 06-modry (mam ho teda na podvozku 08) a mala se narodila v cervnu, venku jsem byla hned v den propusteni z porodnice a pak cele leto kazdy den a kdyz dam vedle sebe korbu,sedacku a nepouzity sportak,barvy jsou naprosto stejne-ani naznak vyblednuti 😉 (ale v recenzich jsem uz tenkrat cetla,ze tohle byla toho roku fakt super barva 🙂)

a mam ted spis dotaz,jestli nektera nevite,neptala jste se....opravdu jsem venku s kocarem kazdy den a fakt brouzdam cesta necesta a tak jsem koleckum dala fakt silene zabrat-u nas snad sypou chodniky sklem....
-nevite,jestli se daji kopit nova kolecka a na kolik by to prislo? pisu napred sem,ale spis se budu muset asi poptat nekde jinde....jen jestli nahodou nekdo nevi
(ne ze by to kocarku vadilo ve funkci,ale na vzhled by se mi asi libilo mit nove-pokud to nebude stat teda nejak moc)
dekuju 😉

kacka.va
12. mar 2009

pavly: já mám dojem, že se nová kolečka koupit dají, dokonce se dají ty zadní na Nomada teď koupit nafukovací. Zkus se zeptat v servisu, ale podle mě to jde.

norik1
12. mar 2009

No zadne sa daju kupit nafukovacie - to vlastne presne take ako na Slaloma... Predne musia ostat plastove, ci vlastne penove...

frankie
12. mar 2009

Holky, chci si koupit Jane Nomad z kolekce 2009 barvu Stylon a ten má podvozek černo-stříbrný. Máte ho některá? Jak to vypadá? Já ho zatim viděla jen na fotce.

kacka.va
12. mar 2009

mně se nejvíc líbila kombinace stříbrnočerné konstrukce jako byly dřív, tohle mi přijde takové zvláštní 🙂

lovacka
12. mar 2009

a kde je nova kolekcia na kociky jane viete mi dat stranku? 😉

kacka.va
12. mar 2009

na kterémkoliv e-shopu s kočárky.

frankie
12. mar 2009

Mě to právě z obrázku přijde taky takové zvláštní, tak nevím, jestli ho brát nebo ne. Tady je kolekce 2009.
http://www.malvik.cz/Kocarky/sportovni-kocarky/...

frankie
12. mar 2009

A s nafukovacíma zadníma kolečkama u tohoto kočárku mátě někdo zkušenost,jak se s tím jezdí?

kacka.va
12. mar 2009

frankie: oni to začali nabízet až letos ten Jané Nomad Air, takže netuším. I když na druhou stranu si říkám, že mít zadní nafukovací a přední normální plastové, tak to podle mě bude vypadat divně.

lennis
12. mar 2009

Holky, a je to poznat ty nafukovací, myslím vzhledově, já mám pocit, že jsem to viděla a vypadaly dobře.
Měla jsem Nomada 2006, stříbrný kola, vím, že tyhle černý se maminám moc nelíbí, přijde mi to takový plastový celý, ale jinak nomada doporučuju, lehký, skladný, ovladatelný, super sporťák do města.

kacka.va
12. mar 2009

lennis: nafukovací jsou jako na Slalomu, takže poznat to je. Já mám dojem, že i ty stříbrný kola byly plastový, akorát to byla jiná barva, ne?

frankie
12. mar 2009

já si taky myslim, že to bude vypadat divně, tak to by byo lepší mít všechny nafukovací. Co je lepší nafukovací,nebo plastové?

kacka.va
12. mar 2009

frankie: u nomada mít všechny nafukovací nebudeš, to bys musela jít do Slalomu. Já bych to fakt chtěla vidět na živo, základ kolečka je sice stejný, ale podle mě to bude znát, že jedny jsou nafukovací a druhé normál 🙂.
Jinak co je lepší, asi nafukovací, ale já trojkolku nechtěla, takže bylo jasné, že jediná varianta jsou plastová kola. A musím říct, že zatím mi ty plasťáky nijak výrazně nevadí.

frankie
12. mar 2009

Určitě to na jízdě je znát. No půjdu do Nomada s plastovejma kolečkama 🙂

lennis
12. mar 2009

určitě budeš spokojená, je to prostě jen o tom, co se od toho čeká, nedá se čekat zázrak někde na polňačce, ale projede to 😀

pavly
12. mar 2009

ahojky holky
diky za info po koleckach,pozeptam se,vubec jsem neuvazovala o nafukovacich,a taky si to neumim predstavit,ale uvidime (na druhe mimi bych treba poridila,ted uz asi neni tolik treba,mala uz je vetsi a uz ji to nevadi)
-jinak jsem na tom stejne jako kacka-tez jsem v zadne pripade nechtela trojkolku,takze bylo jasne,ze budou plastaky,snad zadna trojkombinace loni nemela nafukovaci,max.X-lander a ten se mi z mnoha duvodu nezdal....takze jsem taky mela hned jasno 😉
-a lenis to napsala presne,nebude to zazrak,ale projede 😀 a navic se neprevrati 😵

frankie-nevidela jsem jeste taky tu 09,ale treba me se ta stribrna konstrukce libila mnohem vic a spatne jsem se smirovala,ze jsem mohla ziskat uz jen cerny podvozek.....ale ten stylon je stribrny jen na jedinem kousicku a fakt to pusobi rozpacite-ale fotky kolikrat mooooc klamou!!!!! urcite sezen nekde obchod a podivej se 😉

kacka.va
13. mar 2009

Já původně taky přemýšlela o xlanderu, ale jsem ráda že ho nemám, je těžší, nevešel by se mi do auta a hlavně se tam musí něco přidat, než se dá nakliknout autosedačka, což by mě na ta rychlá vyřizování a popojíždění asi dost vadilo.
My už jezdili i v lese po cestě a když se zaaretují kolečka, tak to bylo docela v pohodě.
pavly: Já byla taky zamilovaná do stříbrné, tehdy se to dalo koupit, ale zase se mi nezdály ty barvy kočárku, škoda, že to nešlo nakombinovat. Myslím, že by jim to problém nedělalo, kdyby to bylo volitelné, stejně se tam všechno jen nacvakne, ale zase by asi většina libí pak brala jen ty stříbrné konstrukce 🙂

pavly
13. mar 2009

kacka-tak to s tebou nemuzu nez tezce souhlasit! ja jsem taky strasne rada,ze nemam x-lander!!! a to moc
-rukojet je na me opravdu vyssi a v tomto smeru bylo jane ze vsech kocaru vitez na cele care!
-zkusila jsem si ho min. tyden vezt na rovine pul hodiny a cucela jsem,jak je ta vaha citit!!! dcera kamosky zase vezla muj a ona sama s tim zacala,ze je to uzasne lehky,ze by tomu neverila-no fakt o moc tezsi uz na rovine!!
-a taky jsem chtela rychlejsi nacvakavani a navic i tu vyhodu vozit korbu misto sedacky-at si me lidi kamenuji,ale my toho vyuzili treba na ceste do beskyd -skoro 8 hodin jizdy kdyz bylo male 7 tydnu a k nezaplaceni, spinkala andilek a nic nevedela

no a stribrna-ja ji chtela moc,protoze do jane jsem se zamilovala v dobe,kdy mel kazdy kocar stribrnou konstrukci a krasne jednobarevne barvicky....taky nechapu,co je za problem to kombinovat 😠 😠 ,ale ja nakonec mela alespon rochu stesti, stribrny podvozek nemam,mam cerny 08 😠 ,ale podarilo se mi v obchode sehnat celou sestavu 06-modrou-tu kraaasnouuu 😵 ,takze v tom jsem mela stesti (bylo to na trikoloce a obchod objednal novou ctyrkolku a prohodil podvozky),nakonec me ale ten kocar vysel pomalu draz,nez ta stavajici 08,misto abych mela slevu,ze je to jako doprodej,tak jsem si jeste priplatila,ze mam novy podvozek-no husty,nooo,ale strejnak jsem rada,protoze opravdu mi ta barva za to stala