Športový kočík Jané nomad. Ako ste s ním spokojné?

yidaky
8. aug 2007

Ahojte. Rada by som s spytala majiteliek tohto kocika zopar info...Velmi sa mi totiz kocik - sportak paci, bola som sa mrknut nam aj v obchode. Takze: material je taky nejaky sustak, nesmykaju sa Vam na tom deticky? A od kolkych mesiacov pouzivate sportak? Zda sa mi, ze sa neda dat uplne do vodorovnej polohy na spinkanie. Dakujem a prajem pekny vecer. Denisa

jajaalf
9. aug 2007

cau yidaky(denisa)
tak sa som si kupila jane,akurat ze neviem ako sa vola lebo tam ma napisane slalom pro a matrix.mam dve casti.teraz pouzivam kociar ale ma to 4 pozicie tak z toho je aj sedacka.ale som spokojna

kacka79
9. aug 2007

holky já mám taky jané slalom pro - a jsme max spokojenííí.. myslím ze nomad je to samý ale jen ze 4 kolečkama, slalom pro je trojkolka, ale jinak tuto značku jen doporučuji 🙂

hagenka
9. aug 2007

Ahoj, ja mam taky Jane Slalom Pro - trojkolku: skvele se s nim manipuluje,je lehky a dobre se sklada do auta, prenasi, ALE je dost nestabilni, kdyz se najizdi na chodnik nebo vetsi schod, je to celkem prace to na jednom kolecku udrzet. Navic neni odpruzeny, to nam ale nevadi, alespon neni nase mimco navykle na houpani...

tlapicka
9. aug 2007

my mame jane carrera pro, jediny rozdil mezi nomadem a carrerou je motnost. nomad je o kilo lehci.
jsme celkem spokojeni. tatka rika, ze barva vysisla, ja si nejak nevsimla. sustak se neklouze, je to prijemny matros, ale uz mam proderaveny nanoznik. ta cerna jakoby pogumovana cast na nanozniku i na operce pro nohy se mi zda dost coulostiva. pod tema nohama mam jakysi skrabanec, ani nevim, kde se tam vzal...ten barevny ostatni matros tuk tuk mi pripada kvalitni. ty kolecka jsou docela velky, takze se daji zdolavat vetsi schody, coz je fajn.
mam ho od tri mesicu, davala jsem malou do nej spat na balkon (venku jsem do pul roku jen nosila.)od pul roku to kombinuju.
vyrobce snad rika, ze je od 3 mesicu vhodny. jane ma totiz male korbicky, takze se tam mimi brzy nevejde...
dobre se ovlada, supr se sklada, boudicka jde poloovat uplne dopredu a nepromokne, takze kdyz prsi, das mimi na sezeni, nanoznik a boudicku dopredu a mimi je v poho. ani nepotrebujes plastenku.
brzo mi prestala fungovat na jednom kole vypinani toceni kolecek o 360 stupnu. babicka nechtela jezdit s otacecima koleckama, ale ma smulu. je to jen zanejtovany, takze s tim nejde nic udelat. kdyby byl sroubek, tak to dotahnes. V obchode mi rekli, ze kdyz najedes na nerovnost, ze to povoli, takze to nema cenu opravovat. my stejne jezdime s otacecima, tak je nam to jedno a babi si musela zvyknout... ufff. a je to.

jajaalf
9. aug 2007

mne sa akurat dnes podaril spravit defekt.. 😒 ale uz ho mam ok zalepeny 😀
inac aj ja ho odporucujem--

makinka.1
6. okt 2007

Ja bych taky moc rada koupila Nomad,sice z druhe ruky,ale za 12500i se autosedackou a hlubokou korbou.Snad mi to vyjde.Moc se mi libi.Zatim ctu same pozitivni info. 😀

jjaanca
17. okt 2007

Ahoj, já taky uvažuji to Nomadu. Kupovala bych ho s hlubokou korbou. Nemáte někdo zkušenost s Matrix Pro? To má být hluboká korba a autosedačka v jednom. Nevím jestli mám koupit Matrix, nebo korbu a autosedačku zvlášť. A je rozdíl mezi Nomadem a Carrerou opravdu jen ve váze 1kg? Carrera je totiž asi o 2500,- levnější.

martam
17. okt 2007

Ahoj. Já mám MATRIX je to starší typ autosedačka a hluboká korba v jednom.
První děcko se mi tam vešlo do sedmi mesíců.Náš chlapeček byl třošku obřík.V zimě se tam s pytlem nevešel měla jsem strach ,aby neofouknul.Bylo to v pohodě.
Teď máme holčičku sedm měsíců a myslím že na vánoce dáme sporťák.Je bezvadně lehký a dobře ovladatelný.

jjaanca
18. okt 2007

No jsem asi rozhodnutá pro krobu + autosedačku. Mám strach že ten Matrix je moc velkej na přenášení mimča na krátké vzdálenosti, když by se to mělo nést jen za ucho. A taky jsem zaslechla něco o tom, že Matrix propadl při nějakých testech autosedaček. 😅 A jaký máš podvozek?

martam
18. okt 2007

Podvozek mám starší typ Povertrack bez aretačního kolečka.Je pravda že korba na přenášení je dost těžká. Ty testy opravdu dopadly dost špatně viděla jsem je na netu.Korbu ale měli položenou podélě.My zásadně dáváme do auta proti směru. 😕

jjaanca
19. okt 2007

Já nemám žádné zkušenosti, ale myslela jsem, že u každé autosedačky musí být návod jak jí upevnit do auta 😕

martam
21. okt 2007

Víš mi máme korbičku po švagrové.Takže bez návodu.Myslím že tato sedačka se dá upevnit dvojím způsobem buď podélně,nebo proti směru jízdy což je rozhodně bezpečnější.My ji dáváme za spolujezdce to jsem já.Za řidiče by se nám takto
nevešla.Korbička je přeci jen o něco větší.Manžel potřebuje více místa pro nohy.
Když je málo místa může se ještě trochu polohovat jako na sezení.To se mi také moc nelíbí malá ještě nesedí a myslím že by v této poloze dlouho neměla být. 🙂

jajaalf
21. okt 2007

ja mam matrix,ale uz som dala sportak..teraz pouzivam ako sedacku,ked zaspinka tak ho dam na lezato 😉

zazrak
23. okt 2007

Ahoj holky rozhoduji se mezi Jane Carrera a Casualplay.Nemáte někdo zkušenosti?Zatím se přikláním k Jané ale pořád nevím.Díky za radu. 😀

gabrielad
24. okt 2007

Ahoj, taky jsem dlouho váhala zda koupit Jané Nomad nebo Casual Play S4 nebo S6. Nakonec zvítězil Jané Nomad a místo hluboké korby jsem koupila autosedačku Matrix, která je použitelná jako hluboká korba - má 4 polohy. Malá má 4,5 měsíce a v autě zatím jezdí v poloze ležmo, časem dáme polohu č. 4 - do sedu. No a na kočárku využíváme 3 polohy od ležící do sedící. Jsme naprosto spokojeni, projedeme všude. Sporťák zatím nevyužíváme, ale doufám, že na něj dojde někdy okolo Vánoc nebo po Novém roce.

lennis
30. nov 2007

Ahojda holky, koupili jsme Jané Nomad Pro sporťák a jsem max spokojená, jen jsem chtěla podotknout, že na něj výborně pasuje zimní nánožník Emitex za 380,-Kč, když mi paní v obchodu řekla, že originál stojí 1600,-Kč tak mi spadla huba 😀 . Kočárek máme červený a černý nánožník. Nejdřív jsem chtěla koupit v barvě Marine, ale naskytnul se mi za dobrou cenu v barvě červený a jelikož jsme měli i hlub červeno-černý, tak nemusím kupovat deštník ani tašku. Sice máme chlapečka, ale jak mi bylo vysvětleno, chlapečci lépe v modrém oblečení vyniknou v červeným kočáru 😀 😀 😀 Kočárek je úžasně lehký a hlavně ovladatelný jednou rukou, což jsem chtěla jako hlavní, protože až začne prcek chodit, tak potáhnu kočár a malýho za packu, což u golfek či sporťáku jen s těma hákama nejde, nebo držet deštník a kočár jen na jedný straně...

marorlinko
30. nov 2007

aj my mame jane nomad, travel systen, ked bol mensi pouzivali sme vanicku, neskor do sportaka sme dali aj autosedacku na kliknutie, teraz pouzivame len sportak, sme s nim spokojny, je lahky, vobec sa maly nesmika a co sa tyka tej polohy na spanie, tak malemu to task vyhovuje,lebo uz ma 11 mes, cize my sa nestazujeme. za tu vysoku cenu stoji za to. myslim si,ze je jeden z naj.

xsipm04
30. nov 2007

Já se taky přidám 🙂 Máme Jane Nomad trojkombinaci a jsme s ní taky moc spokojni. Pro mě byla nejdůležitější ta váha a je pravda, že i když už má naše malá 8kg, tak ho pořád v pohodě do schodů vynesu (zatím máme hlubokou korbu). Korbička mi přišla nejdřív malá, ale kupodivu se tam vejdem i teď v 6 měsících i s fusakem, ale rozvalit se tam moc nemůže, naštěstí teď v zimě to je jen na krátké procházky, takže si tam chodí jen na hoďku pospat. Držím na kočárku tu hlubokou korbu, protože se to jednodušeji střídá s tou autosedačkou. Jinak jsme byly ještě poměrně příjemně překvapeni jejich servisem - vlastní vinou jsme si vychýlili osičku u obou předních koleček a oprava stála jen 200 Kč (čekali jsme, že to může být větší palba).
lennis: Škoda že jsem to s tím nánožníkem nevěděla dřív. Já si ho samozřejmě iniciativně koupila už na jaře ten jejich originál (na radu paní prodavačky jsem si ho objednávala dopředu, protože mi říkala, koncem léta už nebudou...) 😠

lennis
1. dec 2007

xsipm04, mě to taky poradila jedna holčina, taška 1800,-Kč to mně taky spadla huba, to je levná kabelčička co 😝 ?????? Kočárek mám i s nánožníkem v albíku. Jsem rozhodnutá na druhý taky mít Jané, pokud bude tento funkční a bude možnost dokoupit korbu a autosedačku, tak neváhám, pokud už ne (zatím to u nás nevypadá na 2. dítko 😀 ) tak určitě si koupím tuto značku, jsem max spokojená. A já blbá, že jsme to nekoupili rovnou, trošku lituju. Ale náš hluboký je taky dobrý, jen jsem mohla být spokojenější dřív. Tento sporťák jsme koupili protože, náš sporťák je na zimu malý. Hluboký je velký dost, jen tak jsem na podzim zkusila namontovat sporťák a malej se tam v bundě sotva vešel. Je to asi sporťák na léto či co. Takže náš původní pojede na jaře na chalupu a Jané bude hlavní doma 😀

bubadlo27
1. dec 2007

ahojte,
my mame tiez jane nomad kolekciu z tohto roku, mame aj vanicku, spotovy kocik a autosedacku a neviem si ho vynaxvalit. bol sice drahy ale fakt sa oplatil.
minuly tuzden som si z internetoveho obxodu objednala nanoznik, tak sa tesim 🙂 🙂
xystam sa este z tejyo znacky objednat babyvak a nie je ani tzky drahy 😀

mobina
13. jún 2008

Holky dá se u sportovní verze nomad (2006) dát opěrátko do úplné roviny?

katavinka
4. júl 2008

Ja mám otázočku, ako sa s jané nomad chodí v nerovnom teréne? Alebo v zime v snehu? Lebo na to každý odporúča nafukovacie kolesá a tie má len trojkolka slalom, čo sa mi moc nepáči.

bubadlo27
4. júl 2008

mobina, ja mam sice kolekciu 2007, a ta opierka sa da dam do lahu tak na 90 percent myslim ze u 2006 je to rovnake 😉

katavinka, my sme v zime chodili aj s hlbokym kocikom a aj so sportakom a aj po snehu a celkom sa dalo, nejake velke problemy sme nemali 🙂
ja by som teda nafukovacie kolieska nechcela a ani mne sa salomon mov nepaci, vlastne ani trojkolky nie su moja srdcovka 🙂

mobina
31. júl 2008

Do terénu doporučuju zaaretovat přední kola a celkem se to dá 😉
Nemáte někdo zkušenost s domontováním ruční brzdy u Nomáda?

denisocka
22. okt 2008

ja mám tiež nomad asi kolekciu 2006 predpokladam,ale vadi mi brapkajuca brzda

inač,mám na neho čierny minimalne použivany nanožník z babylandu,tak ak by niekto chcel tak ho posuniem,pasuje aj na Slalom

kulicka
22. okt 2008

Aj my mame Nomad, ale zatim je zaarchivovanej v garazi. No uz brzo vyzkousime, tak estli jeste budete chtit, tak dam vedet 😉 Mame tu na chodnicich samej sterk (proto jsme nemohli vzit carreru, ktera navic ma na tom podvozku 2008 uplne blbou brzdu - zadna na nohu ale musi se tahat za cudlik a aretovat packou 🙄 ). Co jsme zatim zkouseli, tak se s nim krasne manipuluje (proto jsem taky chtela "klandr" a ne ty dve golfkovy rukojeti).
V obchode nas upozornila prodavacka, jak uz tu nekdo psal, ze na nerovnych terenech se aretace otaceni prednich kolecek jaksi uvolnuje.
Vzali jsme matrix (manzelovi se to zdalo praktictejsi), tak uvidime 😅

denisocka
22. okt 2008

inač,ja s nomadom chodím pé dedine po kamenoch ,po kopcoch a kade tade- neni problem,pekne to peruje 🙂 😉

ivulla
23. okt 2008

Přidávám se taky do dsikuze. Hodláme ho taky koupit - Jané nomad. Přijde mi jako nejlepší kočár na trhu. 😅 Ono hodně záleží na tom, co člověk chce, že? 😉 Jinak Carreera není jiná jen ve váze - má úplně jiný podvozek!!! Kolečka jsou podstatně menší (=větší námaha) a jsou jen čtyři oproti šesti na nomadovi. 🙂
A co se týká té korbičky Matrix - tak je údajně menší než klasická korbička a prodavačka v obchodě mi dokonce říkala, že by se u nás neměla používat napodél... 😕 Ale to možná myslela jen proto, že měla špatný ty crash testy... My půjdeme do trojkombinace 😉

denisocka
23. okt 2008

ja som malal pred nomadom jane Powertrack + matrix, nechala som sa zlakať akciou - takže ako šporčak power.mi strašne vyhovoval,.ale ta pidi matrix vanička/vajičko-ach des,som tto nakoniec predala baby,čo čakala male v apríli,takže lepšie ako keby som mala ja v decembri s fusakom do matrixu , nakoniec mám tiež trojkombi, akurat sme vyrastli z vajca tak už je na ceste sedačka 9-18 a kupila som golfky na rychlu prepravu,lebo kočik zabere cely kufor vo felicii

ivulla
23. okt 2008

S těma golfkama je to boj. Já slíbila manžovi, že vzhledem k tomu, že pořizujeme drahej kočár, nebudem už snad muset kupovat žádnej další... Mimčo bude v lednu, takže stejně s golfkama na příští léto asi počítat nemůžu... Ale další rok si myslím, že to bude pohodlnější 😕 Nebo si myslíte, že se dá bez golfových holí obejít? 😕