Športový kočík Jané nomad. Ako ste s ním spokojné?

yidaky
8. aug 2007

Ahojte. Rada by som s spytala majiteliek tohto kocika zopar info...Velmi sa mi totiz kocik - sportak paci, bola som sa mrknut nam aj v obchode. Takze: material je taky nejaky sustak, nesmykaju sa Vam na tom deticky? A od kolkych mesiacov pouzivate sportak? Zda sa mi, ze sa neda dat uplne do vodorovnej polohy na spinkanie. Dakujem a prajem pekny vecer. Denisa

norik1
2. dec 2008

Tak to sa ja priznam asi som salena, ale ja som neodolala a zladila fusak aj nanoznik....je pravda, ze nanoznik by mal sediet ako rit na hajzli 😀 uz len kvoli funkcii ktoru ma splnat - aby neprefukoval a fusak moze byt nahrazka, ale ked ten original bol jednoducho uzasny.....no a kedze mi kocik cvakli nasi ako dar....

mobina
3. dec 2008

Holky vy jste takový šťouralky. Neexistuje na nomáda držák na pití?

norik1
3. dec 2008

Existuje 🙂 som minule nasla a oci mi vypadli ze aj to je...je cierny ked najdem supnem link

norik1
3. dec 2008

http://www.twoleftfeet.co.uk/Jane_Cup_and_Bottl...

Ale na Nomada na upevnuje z pravej strany - trci tak taky gombik, ktory zapada pri skladani kocika a na ten gombik sa nastokne drziak. Vyhoda - dociahne nanho aj dieta, proste samoobsluha 😀 😀

mobina
4. dec 2008

Tak jsem našla i na českých stránkách http://www.malvik.cz/Kocarek-doplnky/drzaky-na-... jen píšou, že nepasuje na starší konstrukce. Musím číhnout, kde ten čudlík vůbec mám, abych pak neměla držák na pití u země 😀

aneriska
4. dec 2008

Ahoj, střídala jsem kočárky ostošest (Quinny, Firkon, Dema step-lux), až jsem skoro náhodou sehnala měsíc starý kočárek Hartan Racer Plus. Nejen že výborně vypadá, ale má spoustu vychytávek, Jané je profláknutý, všude ho mají, určitě je lehký, ale - má možnost uložit prcka i směrem k vám? Dá se dát sedačka do lehu? Moje holčička spokojeně venku spí a nedovedu si představit, že by byla v tom pololehu-polosedu, jako to má např. Slalom-pro. Tak to jen pro vás na zamyšlení. Nejhorší je, že pokud nemáte moře času, zkušenost, tak na takový věci nepřijdete, např. "úžasný" Quinny byl úplně na prd, teda korba ještě šla, ale jako sporťák naprosto mimo.. Tak ať dobře vyberete.. PS když je něčeho mraky, neznamená to, že je to nejlepší.

kacka.va
4. dec 2008

aneriska: na každý potřebuje mít dítě otočené k sobě 😉. Jinak já při výběru kočáru moře času teda neměla, ale zeptala jsem se maminy, která ten kočár měla a byla s ním spokojená. A rozhodně jsem si vybírala kočár podle sebe a svého uvážení a je mi jedno, že jezdí Nomadu mraky, nebo jak ty říkáš, že je profláknutý. Nepořizuju si kočár, abych se chlubila, že zrovna některý typ moc nejezdí. 😀

zuzkagu
4. dec 2008

maminky, poradte mi. Aký je kočík jané carrera pro? je vhodný už aj pre 6 m. mimi, čo stále spinka v kočíku? aký je tam ten sklon na ležanie a aké su na nom kolieska či sú uplne plastové alebo také pogumované. a či je kvalitnejší ako perego.
Dakujem za všetky odpovede a typy ohladom tohoto kočíka.
Zuzana

aneriska
4. dec 2008

kacka.va: joo, já vím, že si pořizuješ kočár podle svého. jen, já třeba o hartanu neměla předtím taky ani potuchy. Ale souhlas s Tebou, každý ať si napíše svoje požadavky a pak ať hledá. Mě třeba předtím nenapadlo, že by se sporťák nedal dát do lehu - to mi přišlo jako jasnačka - a u Quinny a SlalomuPro to třeba není. A asi jsem jedna z mála, ale pořád mě neomrzelo kochat se pohledem na spokojeně spící mimi 😉

ma76
4. dec 2008

Aneristka:suhlasim s tebou,mam sice Nomada do mesta..., som spokojna. Ale mam ešte jeden kočik aby som vydela na mimi 😀
ked spinka 😵...

mobina
4. dec 2008

Aneriska tak trochu s tebou souhlasím,ale to bych fakt musela ozkoušet milion kočárků. Do Nomáda už bych znovu nešla, za ty prachy se dá pořídit kočár daleko kvalitnější s lepšíma vychtávkama. Docela mě sere, že je poměrně závadový, ale na netu se o tom nikde nedočteš a většině uživatelů nevadí rozjetá zadní kola a drhnoucí brzda. Mě tedy jo 😒 Ale zase je bezva na zimu. Díte i ve fusaku má pohodlý.
Co se zrovna Hartanu týče, tak mezi prodejci kočárku velmi neoblíbený a ve spoustě obchodů ho stáhli z prodeje pro příliš mnoho reklamací 😅
No a ten držák na pití si taky nekoupím, protože už takhle mám občas problém se vejít a abych musela ještě počítat s držákem...chjo chjo 😒

kacka.va
4. dec 2008

ty jo, já s těma závadama fakt musím zaklepat, brzda nespadla zatím ani jednou a kolečka mi jen dotáhly a už jsou zase v pohodě a to stačí udělat doma 🙂

kacka.va
4. dec 2008

i když je fakt, že já teda výběr kočárku tolik neprožívala 😀 . pro mě byla priorita váha, skladnost do auta a ovladatelnost. Pár kočárů, co měly porůznu známé, jsem rovnou odepsala.

norik1
4. dec 2008

Uplny suhlas kacka.va... ja som pozerala na vahu, skladnost, priestor pre mimi....Jane je jeden z najlahsich kocikov ktory dava dietatu taky velky priestor... Ziadny kocik nie je idealny, ani tvoj Hartan. Chces povedat ze je dokonaly a uplne nic ti na nom nevadi? Ja nepoznam jedinu matku ktora by mohla toto povedat o kociku - asi to bude tym ,ze idealny neexistuje. Ja som bohuzial nepocula jedine dobre slovo na Hartan... ale mozno ze je pre teba dokonaly...
Neviem, preco mas pocit, ze prehadzovacia rucka je nutnost? Ja na mimi vidim cez priesvitnu cast a jemu moja tvar rozhodne nechyba. Dival sa na nu 5 mesiacov, diva sa na nu zvysnych 20 hodin (myslim obrazne) doma tak neviem preco by sa mal na nu divat aj v kociku? Chce predsa vidiet svet a objavovat nove veci, este ani raz neplakal v kociku preto, ze by sa chcel divat na mamu....ak nieco potrebuje tak zastavim a problem vyriesime spolu....ina situacia je vtedy, ak je to mamicka, ktora potrebuje vidiet na dieta, nie naopak. Vtedy sa prehadzovacia rucka hodi....
Co sa tyka pololahu-polosedu, neviem co si pod tymto pojmom predstavujes. Polosed je ked telo dietata zviera 45 stupnovy uhol, moje dieta v Nomade v uplnom lahu ma miernu anti refluxnu polohu - nie je to uplne rovno ale skoro rovno. Takto maju v nemocniciach, porodniciach a nakoniec aj doma deti s refluxom zvysene aj matrace v postielke a nemam informacie, ze by to bolo zdraviu skodlive. Tu ide o chrbticu a ta je v pripade oboch kociarov rovno. Problem s rovnym chrbatom maju autosedacky-vajicka, nie kociare.
A co sa tyka toho ze ho maju vsade....no ja ti potom zavidim, u nas ho vsade nemaju a rozhodne to nie je kociar ktory hufne stretavas na ulici...Ak mate Jane mraky, tak zijes asi na peknom a bohatom mieste...

Aby sme sa pochopili, netvrdim ze jane je idealny kociar, su veci, ktore vytacaju aj mna a su veci, ktore mi nevadia. Ale vyjadrovat sa k niecomu, ze je proflaknute a nemat s tym ani vlastnu skusenost... sorry, ale to mi pripada ako zavist...alebo nenavist?

PS. Hartan sa na SLovensko nedovaza lebo vraj nesplna nejake normy...informacia z obchodu s kociarmi 😔

helenkaa
5. dec 2008

Norik1, napsala jsi to dobře, úplně s Tebou souhlasím(nenapsala bych to líp).
😉

kacka.va
5. dec 2008

jinak já jsem si fakt děkovala, když jsem občas narazila na dlouhé schody (a eskalátor jezdil jen nahoru), že mám tak lehoučký kočár, protože zrovna nikdo nešel kdo by mi pomohl, tak jsem ho čapla a v pohodě jsem si ho snesla dolu sama. A Nomad se nosí fakt skvěle, jak se dá chytit za tu postranní konstrukci.
Jinak souhlasím s Norik, naše malá taky už spíš chce vidět věci okolo než aby koukala na mě.
Jinak já si taky nemyslím, že Nomad má všechno vychytané do detailu, malá už nám odrůstá z korbičky, ale s tím jsem počítala už když jsem ho kupovala, protože takové kočáry mají ty korbičky holt menší, než klasické hluboké (který jsem nechtěla ani za nic), takže vždycky je něco za něco.
Jinak třeba hodně lidí nadává na košík, že se tam blbě dávají věci, ale třeba mně tohle nevadí, buď jsem si jednu přezku odepnula a strkala to tam ze strany a nebo když jsem dala věci do tašky, tak jsem prostě sedajdu nebo korbičku vycvakla, dala do košíku celou tu tašku a pohodlně zase nacvakla.
A ještě třeba oproti xlanderu, který v mém okolí má docela dost mamin, je výhoda, že když potřebuju něco vyřídit rychle a nacvaknout na konstrukci autosedačku, tak nemusím přidělávat žádný mezičlen na konstrukci. 😉

lennis
5. dec 2008

Mám Nomada víc jak rok, naše dítko si od 4.měs sedalo, byl nejšťastnější, když jsem ho dala do tohoto sporťáku a krásně viděl a neviděl jen mně ☹ , když spal a vzbudil se a viděl mně (v hlub korbě), ihned si chtěl sedat a ven z kočáru, když jsem ho měla ve sporťáku tak spal i déle, takže já jedině vítala to, že na mně nevidí, když sedí, tak mám střechu sklopenou a komentujeme spolu co vidíme, jaký jede auto atd.......navíc, ten prostor je naprosto úžasný a ovladatelnost nemá chybu, před tím jsem měla Firkon a absolutně se to nedá srovnat, ten jsem velmi brzy prodala! Prcek mi od cca 8 měs spí 1x denně a to nejradši doma, takže lehací polohu využíváme max v létě na výletě či na dovče a že není úplně do lehu jsem jen vítala, ani doma nemáme matraci úplně v rovné poloze. Žiji v cca 10tis městě a Nomadi tu jsou 2-3 včetně našeho, nemyslím, že je to okoukaný a často viděný kočár. Sporťák je sice dost otevřený, ale při větru, sněžení či pršení jsem to řešila plášťenkou, od jara jsme chodící, takže jen oceňuji lehkost a tu ovladatelnost, když táhnu za jednu ruku prcka, nedovedu si představit golfky s těma hákama, jak táhnu oba.

mobina
5. dec 2008

My tedy taky s polohou sporťáku neměli problém. Ondra byl nadšenej a já jsem si taky zvykla. A to že nejde úplně do lehu? Dítě v něm přece nemáš celý den a jde hlavně o to, aby opěrka byla pevná, což nomád má. Jinak v Praze je nomádů a slalomů fakt šíleně moc. To je snad každý třetí kočár janéčko 😕

norik1
5. dec 2008

Ved som pisala ze zijete na peknom a bohatom mieste 🙂 co Praha rozhodne je....ale vazne, je tam ovela vyssia zivotna uroven ako v mensich mestach a tak nie je o drahsie kociky nudza....U nas v Kosiciach je Jané-ciek dost, ak sa stretneme s nejakou mamkou v nakupnom centre tak sa na seba usmejeme a zazijeme ten mily pocit stretnutia blizkeho druhu....ale urcite ich za poobedie nestretnem 20.... vela mamiciek ma "odsudilo" za to, ze som si kupila taky drahy kocik, ale u mna rohodlne neslo o to, aby mi ladil k topankam a kabelke... 😵

mobina
5. dec 2008

Nori to jsi mě pobavila s tím pocitem střetnutí blízkého druhu. U mě je to spíš "je další janéčko" 😀

norik1
5. dec 2008

mobi 😀 😀 😀

ma76
5. dec 2008

norik1:Tie mamičky čo ta ,,odsudili"...to je zavyst si myslim .A že stači nejaka Liberta...Možno pred 20rokmi. 😉
Neboj sa aj ja som sa napočuvala že načo a tak.Ja mam teras 2 kočiky 😀 Jeden mam do terenu,byvam na dedine.Noa čo som si povedala a bolo 😀 😀 😀Nakoniec som si Nomadika nechala 😅 je lahuky a skladny.A je to proste lod pre mimi.(ked daš fusak,neni tam ako sardinka) 😵 Je neporovnatelny...Možno ešte buga-b ale ta športova čast,mimi furt sedi aj ked leži 😒

emamamamu
5. dec 2008

hatan je podle me typ kocarku tako=tank...

dididi30
5. dec 2008

norik, ma76 SUHLASIM je to totalna zavist a nevedia co je to kvalita a do detajlov vymakany kocik 😉

hehe a ukamenujte ma 😀 😀 😝 😀

aneriska
5. dec 2008

... tak to jste přehnaly s tím hartan=tako 😠 , podivejte se o čem mluvim http://www.hartan.de/produkte/kinderwagen.php?m...
Ale nebudu vam brat vas nazor samozrejme. Nevim proc ho prodejci neobjednavaji, mozna take ze je dražší (tenhle to je v odkazu stoji asi 14 tis.) a možná (fakt nevím), že na něm prodejci nemají takovou marži, přemýšlejte, nevěřím tomu, že na Jané je o tolik méně reklamací. Obchodníci nabízejí zboží hlavně z větším ziskem. A co se týká přehazovací rukojeti nebo možnosti otočit sedačku - je to individuální, já se hlavně na malou ráda dívám 😉 . Ale určitě je jané o hodně lepší kočár než Quinny. A pokud se koukáte na váhu, pak je samozřejmě Jané na špičce. Bohužel na váhu musíme hledět, pořád v metru nefungují výtahy, autobusy nejsou nízkopodlažní, nebo není dost gentlemanů? Ráda posiluju, tak tahám ten Hartan a nepřipadá mi těžší 😅 .

aneriska
5. dec 2008

... a ještě - můžete mi napsat odkaz, kde píšou negativní zkušenosti s hartanem? Asi mám špatný vyhledávač? Díky a sorry že se vám motám do chvály vaší značky No 1. Jinak ještě dost zajímavý kočárek - už jsem jich několik viděla a slyšela chválu je Herqules. Já po kočárcích dost pokukuju, tady v našem parku přátelství se jich prohání desítky a každý den přibývají 🙂)

ivulla
5. dec 2008

Ane, je asi těžký prosadit si, že Tvůj kočár je nejlepší v diskuzi o jiném kočárku, který mají skoro všechny holky, který sem píšou. 😅 Nezbývá, než Ti pogratulovat, že jsi s ním tak mimořádně spokojená, všechny Ti to jistě přejem a nezávidíme, jen prostě preferujeme něco jiného (například váhu!!! vždyť je víc než dvakrát těžší!!! 😕 ). Tak se na nás nezlob, ale ani se nám nesnaž vnutit, že nomad stojí za ... ve srovnání s hartanem... Holt, každý má něco 😉

mobina
6. dec 2008

Ane klíd. Bezva, že jsi spokojená 😉 Nomád je taky hodně závadový a prodejci to ví, ale ne každý je férový a řekne to. Když jsem vybírala golfky za nomáda v reklamaci, tak paní bylo hned jasný, s čím do opravy šel 😅 Ale je opravdu neuvěřitelně prostorný a lehký. I já už mám na jaro jiný kočárek a hodně se těším až přesedláme, ale zimu v nomádu ještě odjezdíme kvůli prostoru. Jinak jsem teď táhla syna (8kg) do schodů a pěkně jsem si strhla záda, takže fakt obdivuju, že to zmákneš 🙂
Já tedy musím říct, že nějak nemám co okukovat. Fakt vídám slalomy, nomády a nebo x-landery 😅 😀

emamamamu
6. dec 2008

no proste mi prijde jako tank..Jane na hrad 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

emamamamu
6. dec 2008

haha...a vubec, ty si myslis, ze necham vychytany Jane kvuli tvojemu tanku? 😕 😅 😅 😅 😅