Športový kočík Jané nomad. Ako ste s ním spokojné?

yidaky
8. aug 2007

Ahojte. Rada by som s spytala majiteliek tohto kocika zopar info...Velmi sa mi totiz kocik - sportak paci, bola som sa mrknut nam aj v obchode. Takze: material je taky nejaky sustak, nesmykaju sa Vam na tom deticky? A od kolkych mesiacov pouzivate sportak? Zda sa mi, ze sa neda dat uplne do vodorovnej polohy na spinkanie. Dakujem a prajem pekny vecer. Denisa

evicka7
10. sep 2009

ty jo, tak to já jsem si nomadem vůbec nesedla, prostě to není terénní kočár, takže naše výlet trochu nerozdejchal 🙂 😉 , jako čistě městskej kočárek bych ho brala

marion
15. okt 2009

Dobry den mamicky, prosim ak ma niektora z vas dona jane nomad, prosim mohli by ste mi odvazit kolko vazi? Potrebujem celkovo sportovy kocik, nie len konstrukciu, lebo vsade uvadzaju len asi konstrukciu 6,9kg. Dakujem vopred.

marfic
15. okt 2009

už som to kdesi dávala, náš má cca 9kg, ale vážila som na obyčajnej osobnej váhe, tak môže byť odchýlka

ale nemám nafukovacie kolesá ako v nových typoch, ale bude to len nepatrne viac

s kočíkom som stráaašne veľmi spokojná, ale mám 2006 alebo sedmičku, na tých nových sa mi nepáčili tie priehľadné časti, lebo malý sa mi skrýva pred slniečkom

marion
15. okt 2009

Dakujem krasne za pomoc. Je teda super lahky. 🙂

marfic
15. okt 2009

je naozaj super ľahký, je s ním dobrá manipulácia aj jednou rukou a je priestranný pre dieťa
škoda, že som nemala predtým skúsenosti, určite by som nekúpila našu trojkombináciu, ale hneď nomada

lamarika
15. okt 2009

marion: náš má +- pár deka 9 kg. Taky jsem s ním maximálně spokojená a manipulace je fakt perfektní 😉

kacka.va
15. okt 2009

sportovní se většinou uvádí 10,5 kg jestli se nemýlím.

bublinkajasminka
16. okt 2009

predam jane nomad komplet - vanicka, vajicko aj sportová časť - je to nomad 2007 - tyrkysovo zelený za super cenu 350eur 🙂 🙂 ak máte záujem pošlite mi ip

lillie79
29. okt 2009

ahojte,

mam jane nomad 2009 verziu. rada by som sa spytala resp. dostala radu.
momentalne pouzivam hlboku vanicku ci uz na konstrukcii pri kocikovani alebo aj na prevoz autom. doteraz som vanicku mala na kociku, ale spodna cast, ktora drzi nozky dietatu na sporotovom kociku, tak bola otocena hore a teda mi vanicku drzalo v takej zvislej polohe. teraz som zistila, ze to tam nema byt a preto tu cast, ktora sa pouziva pri sportovej casti som znizila, aby sa vanicka o to neopierala. no v tom pripade sa mi potom vanicka hyba na konstrukcii ☹ a predpokladam, ze to tak nema byt. alebo ano??? no v tom pripade je potom cela vanicka naklonena a dietatko sa mi v tom smyka smerom dole.

kocik pouzivat necelych 7 tyzdnov 😒
viete mi nejako poradit? mala by som to ist reklamovat?

vopred dakujem za rady.
majte sa.

lamarika
29. okt 2009

lillie:Ahojky, taky máme nomada 2009. Vada to není, je to kvůli tomu, že vanička má dvoubodové upínání a né tří, takže proto se kejve a jako bonus navrh by to mělo vyrovnávat nerovnosti povrchu. No, my jsme měli celou dobu to madlo na nohy nahoře aby se nekývala a co vím, tak to tak má snad každá maminka (shruba 9 z 10).

Jakou máte barvu?

lillie79
29. okt 2009

ahoj,
mame oranzovo-sivu... takze to tak ma byt?
lebo chcela som to ist reklamovat... ale potom aj ked sa v tom dietatko hybe tak sa to s nim kyve 😒 nie?
no ja som doteraz tiez mala to "madlo" na nohy hore, ale ked som potom este malemu zvysila opierku, kedze ma reflux, aby bol vo zvysenej polohe, tak sa smykal smerom dole a tiez jeho briadka bola na hrudniku a mala som pocit, ze vtom nedobre lezi ci co... 😒 a potom som zacala majstrovat s kocikom, ze ta vanicka je tiez nasikmo...a chcela som ju narovnat.

skusim zajtra zavolat do bratislavy priamemu dovozcovi na SR, ze ci je to tak OK, lebo sa mi to fakt nezda... 😒

lamarika
29. okt 2009

lillie: dost se to řeší tady, tak to v rychlosti projeď a opravdu to není žádná vada, patří to tak 😉

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

na 11 str a dál, možná tam je něco i dřív, ale nechtělo se mi tím prolízat

lillie79
30. okt 2009

dakujem, pozriem sa na ten link...

kacka.va
30. okt 2009

Já měla tu podnožku dole, aby se malá kývala, měla to místo houpání. Jinak to houpání je normální a je to u všech kočárů, které mají dvoubodové nacvakávání.

mo86
9. nov 2009

ahoj ja mám kocik jane nomad ale ešte s roku 2006 aspon si myslím 🙂 kupili asme ho spod ruky, ale bol čisto nový vôbec nepoužitý.Len s nim mam jeden problém, že k športovej časti nemáme madlo.Neviete mi niekto poradiť kde by som to kupila?je to dosť surne dakujem...

leonik
10. nov 2009

Ahojky, jané nomad je zatím mým favoritem 🙂 Akorát čekám na začátek března, v nový kolekci mají mít kočárky jané otočné sedačky. Tak jsem zvědavá 🙂 Akorát mě teda moc nepotěšilo, co jsem tady četla, že u těchto kočárků dost padají brzdy 😖

lamarika
10. nov 2009

leonik: mám kočárek půl roku a plně ho využívám a nic podobnýho se mi zatím nestalo. Ono asi na každým kočárku je něco a žádnej není dokonalej jak zjišťuju 😉 U tý nový kolekce se mi moc líbí design těch korbiček 😉 Hned bych ju vyměnila 😀

leonik
10. nov 2009

lamarika: to máš pravdu, že každej kočár má svý chyby 😅 Ty jsi někde viděla už tu kolekci 2010? 😕 Já to nemůžu nikde najít, myslela jsem že je ještě brzo, že to není ještě nikde k vidění.

kacka.va
11. nov 2009

leonik: mě se to taky nestalo ani jednou a to ho máme přes rok a půl.

lamarika
11. nov 2009

leonik: http://www.forum.lovelybaby.cz/index.php?action... Je tam nástupce slalomu, nomadu, nová korbička a golfáč. Bohužel ale pouze v jedné barvičce, prý v té nové kolekci jsou ještě nějaké provozní vady, tak maj jenom pár prototipů 😖

leonik
11. nov 2009

kacka: tak to jsem ráda, že se našel někdo další, kdo nemá problém 🙂

lamarika: moc díky za odkaz 😵 hledala jsem přes google a nic mně to nenašlo 😒 😅 Akorát jsem teda nějak zklamaná z těch podvozků 😒 Myslela jsem že budou konstrukčně stejný, jako jsou teď 😨 Na barvě až tak nezáleží 🙂

kacka.va
11. nov 2009

tak ten nástupce, to je teda pro mě divočina a moc se mi to nelíbí.

lamarika
11. nov 2009

je škoda, že barva podvozku bude klasicky stříbrná. Tou černou se pěkně lišil. Kolečka taky mohli udělat větší, ale ta korbička je božská 😵

izabelkak
12. nov 2009

podla opisu je riešenie vaničky rovnaké ako pri slalome, my na slalome tú opierku na nohy dávame do najspodnejšej alebo rovnej polohe, pohyb vaničky mi nijako neprekáša, skor naopak chodíme vačšinou po velmi ťažkom teréne takže to naozaj dobre reaguje ak prejdem po velkej nerovnosti, pre bábo je to niečo ako kolíska, inak sa mi malá v tej vaničke nešmýka dole?(

lu777
30. dec 2009

ahoj holky

prosím vás kdo máte Nomada, nezměřili byste mi maximální délku když se složí ta rukojeť??

na netu vidím délka 101, náš výtah je 98, ale předpokládám, že ta délka je s tou nesloženou rukojetí, takže to bude asi právě těch pár cm co by mi chybělo....

prosím budete některá tak moc zlatá?? 😔 🙂 🙂 🙂

johnatanka
31. dec 2009

leonik, padající brzdy byl problém kočárků 2006 a 2007 a navíc jde tahle vada lehce odstranit, měla jsem Nomada 2006 a trvalo to pár minut, šikovnej chlap si s tím poradí, na Handy Praha je postup dost dopodrobna. Teď mám slaloma 2008 už rok a bez problému, nespadla ani jednou, naopak bych řekla, že je ta brzda lepší a kdo to neumí, tak to jen tak neodbrzdí. Já už jinou značku kočáru nechci, nevím, jak ta nová kolekce. Zatím mně to moc neuchvátilo, ale to se může změnit, 2009 se mi líbí mooc 😉 .

tiriel
9. jan 2010

ahojte,neviete čo stoja zadne kolieska na Nomada + odkial ich zohnať? poprosím skor do IP

k1k2k3k4k5
17. jan 2010

Ahojte, neviete prosim poradit, kde by som mohla najst farebne verzie Jane Nomad kolekcie 2006 a 2007? Neviem to nikde na nete najst. Hlavne by som rada videla co najvernejsie zobrazenie Marine. Vdaka.
A neviete nahodou, kde maju nazivo vystaveny sportovy kocik Jane Nomad v Trnave alebo okoli? Vsade len same katalogy ...alebo len Slalom 😒 ..alebo Concord 😒

talinka
17. jan 2010

k1k2k3k4k5 😉

my sme kupovali trojkombinaciu JANE NOMAD kolekcia 2008 v Trnave..pozri www.bambini.sk, tam by mohli mat aj nazivo, inak ja prave jane nomad predavam, je to fajt najsuper kocik, boli sme velmi spokojni, aj ty budes, je super lahky, super manipulacia a skladanie, ja chcem teraz novy sportak,ale asi zas pojdem do nomadu,lebo aj ked si vyhliadnem nejaky na netem nazivo ma sklame a vzdy vyhra nomad 😉 a farebne verzie 2006 a 2007 uz moc v predajniach asi nenajdes...

talinka
17. jan 2010

ozaj a ten jane nomad co predavam mam aj tu v albume 🙂