Športový kočík Jané nomad. Ako ste s ním spokojné?

yidaky
8. aug 2007

Ahojte. Rada by som s spytala majiteliek tohto kocika zopar info...Velmi sa mi totiz kocik - sportak paci, bola som sa mrknut nam aj v obchode. Takze: material je taky nejaky sustak, nesmykaju sa Vam na tom deticky? A od kolkych mesiacov pouzivate sportak? Zda sa mi, ze sa neda dat uplne do vodorovnej polohy na spinkanie. Dakujem a prajem pekny vecer. Denisa

strociatka
26. mar 2012

Ahojte, kupila som si v bazare nomada, som don dlhodobo zamilovana, ale tieto kociky trpia jednou chybou a tou je brzda, viete mi poradit, ako to spravit, aby sustavne nepadala a nedrela? Da sa to nejak dotiahnut, alebo co? Veeelmi pekne vopred dakujem 😉

mates22
26. mar 2012

@strociatka ahoj, já to prostě přidělala širokou gumou, ale zase to blbějc drželo zabržděné - takže jsem si navykla, už to ani nebrzdím, vždycky kočár o něco zapřu a manža mi nakonec brzdu sundal úplně

map07
4. jún 2012

Ahoj holky, mohla by jste mi některá změřit rozměr nomada - potřebovala bych vědět, jak vysoko je stříška boudičky od sedačky a jak dlouhá je opěrka zad? Uvažuju o koupi nomada, ale už z druhé ruky, mám už druhé prtě a nechce se mi kupovat nový kočár, první je super, ale zdál se mi poněkud menší sporťák, ale také mám veliké dítě, tak asi bude +/- jak ostatní kočárky, jen to moje dítko je přerostlé a o nomadovi všude čtu, že je prostorný a já nepředpokládám, že by můj druhý syn byl nějaký drobek, tak bych chtěla sporťák co nejprostornější. Díky moc za info!!!

zanet2009
4. jún 2012

@map07 Nomad je opravdu jeden z nejprostornějších kočárků a vejde se tam z moji zkušenosti i dvouleté dítě v zimě ve fusaku.
Ráda bych přeměřila, ale bohužel mám již kočárek vyčištěný a schovaný v garáži k prodeji.

map07
4. jún 2012

zanet2009 a už máš kupce? 🙂 No on je problém, že můj první syn má třeba ve třech letech 20kg 😅 jako není tlustý, ale takový udělaný, má být po kom 😝 On se mi do našeho kočárku taky s fusakem vešel, ale boudičku měl skoro naraženou na hlavě 😖 jako v leže to nebyl problém, dlouhý je kočár dost, ale spíš mi vadí ta výška té boudičky. A ještě řeším problém jak s kolečkama - jsme zvyklý na nafukovací

zanet2009
4. jún 2012

@map07
Kupce ještě nemám, ale kočár je v oranžové barvě.
https://www.modrykonik.cz/bazar/kocarky/mnzd/tr...

Já jsem měla spoustu kočárků 😅 , X-lander XA, Jané Nomad(prodala jsem a pak koupila znova), Inglesina Ottutina a jelikož bydlíme na vesnici a s dvěma dětma už sama necestuju tolik jako když jsme měli jenom jedno, tak jsem si do místního terénu koupila prostorný sportovní kočár s nafuk. koly-proto prodávám nomada, jinak bych ho nedala ani za nic.

map07
4. jún 2012

To je krásná cena za celý komplet, jen já už mám druhé dítko a už budu shánět jen sporťák. A jak se s ním jezdilo na vesnici? My sice bydlíme v menším městečku, ale cesty nic moc, tak aby to moc nehrakalo - kvůli tomu nerada jezdím s golfkama

zanet2009
4. jún 2012

@map07 No, přesně jak píšeš, docela to hrkalo a asi tím, že už mám dvě hodně živé a hlasité děti, tak jsem potřebovala tichý chod kočárku, ale asi je to o zvyku a třeba je to jenom můj problém, jinak si Nomada nemůžu vynachválit, hlavně jeho prostornost a váhu. 😉

strociatka
13. jún 2012

ahojte, opat som sem zabludila po radu, ako ste riesili tienenie? Jane maju zial hodne kratku striesku. Starsie verzie nomada mali obluk na strieske odhaleny a tam sa naozaj dalo kade co pripevnit, ale tieto novsie (2008) ho nemaju, tak sup sem napady 😉

monky978
24. jún 2012

@strociatka ahoj...ja som tiež blázon do nomada... kúpila som si toto a je to super http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=8373932&tab=1

nám to vyhovuje.. a prosím ťa tú brzdu si nejak vyriešila? to je fakt choroba tohto kočíku 😖

pavly
24. jún 2012

ahoj,já jen hlásím,že jsem s tímto kočárkem prožila tři roky a nedám na něj v ničem dopustit,nikdy mě nezklamal.nechávám si ho na druhé mimi,protože jsem prostě nepotkala lepší 😵 (max.si pořídím i novější verzi,ale jané to bude v každém případě)
brzdu jsme řešili přes servis na jane v Praze a od té doby byl klid 🙂 (šikovný taťka to dokáže i sám)

monky978
25. jún 2012

ale trošku sa pochválim.. my máme štvorkombináciu... a tá štvrtá malá vanička je pecka 🙂

zuziatko
25. jún 2012

@monky978 aká malá vanička ??

monky978
25. jún 2012

@zuziatko toto je ona... proste bola veľká (klasická) vanička a táto malá.. Dala sa polohovať.. tu je v strednej pozícii.. Dosť mi to pomohlo pri refluxe. A zároveň slúži ako autosedačka do 10 kíl. Ešte stále ju používame ako autosedačku. Vajíčko vlastne ani nepoužívam.. Tu si tak pohodlnejšie ležká 🙂 a bonus bola hudba zabudovaná v strieške. Myslela som, že túto ani nevyužijem keďže sa dcérka narodila v januári... a fungujeme s ňou ešte teraz 🙂

zuziatko
25. jún 2012

@monky978 dík. To je matrix. Túto zháňam v nejakej normálnej cene, ale nedarí sa 😒 😒

monky978
25. jún 2012

@zuziatko hej matrix.. ja som to kúpila takto spolu.. odporúčam teda veľmi...

katikaba
10. aug 2012

babenky,nedali ste si niektoá vymeniť kolečka? My máme Jane nOmad 2008 a kolečka si chcem dat vymenit aspon predne v Baby lande v BA,nemáte s tým skúsenosti?

mates22
10. aug 2012

@katikaba já si kupovala zadní nafukovací a vyměnil manžel bez problémů, přední jsme neměnili 🙂

katikaba
10. aug 2012

a kde si to kupovala v servise Jane? my mame predne v strasnom stave a cakame babetko,zadne zatial vydrzia 🙂

kiwi82
11. aug 2012

Ahojte baby, nechcela by ste niektorá meniť poťah na jané nomad? mám vo veľmi peknom používanom stave tmavomodrý - stylon. s týmy bočnými okienkami. rozmýšľam o zmene. Ak niekto by chcel tiež zmenu ozvite sa podyškurujeme. Ide o poťah na športovú časť so strieškou+ poťah na madlo + nánožník + taška, prípadne aj vanička. Očakávam niečo tiež v podobnom peknomstave, bez poškodení a vyblednutí. Najlepšie tiež s tými bočnými okienkami, neviem presne aký je to rok výroby. dakujem 🙂 Zobraz celú správu

mmacko
26. aug 2012

Baby, co mate nomad, mam na predaj cisto nove (pouzivane asi tyzden, cize nove) zadne kolieska. Su bez osky, ale to sa tak predava, kto ma zaujem, poslite mi IP.

mmacko
29. aug 2012
lenkasop
30. aug 2012

Ahojte kočky,majiteľky nomada 🙂 chcem sa opýtať, či ste náhodou nepočuli o spreji na textil - konkrétne by som chcela vytriešiť ošúchaný poťah na strieške na hlbokej časti,tak ma napadlo,či by sa to nedalo prestreknúť 🙂 mám hnedo-oranžovú kombináciu - teda potrebujem hnedý sprej. Nestretli ste sa s takýmto niečim? vĎAKA ZA POMOC 🙂

lenkasop
30. aug 2012

@mmacko ahoj, počom ich predávaš?

salikova
30. aug 2012

vystřídala sem spousty kočárků.... a zn. jané se mi osvědčila nejvíc🙂 Osobně mám nomada staršího, ale jsem s ním max. spokojena - v jakékoliv situaci a v jakémkoliv terénu, navíc sporťák je opravdu superní - dítě v něm má hodně prostoru. 🙂

map07
1. okt 2012

ahoj holky, tak jsem koupila nomada sportovní verzi z druhé ruky, je naprosto super, byla jsem do něj "zamilovaná" už při prvním dítku, ale nakonec jsem to nějak nechala být, ale teď mi to nedalo. Ale mám takový problém s předními kolečky, popravdě když jsem to kupovala, tak jsem tomu nekpřikládala tak moc váhu, ale teď mě to mrzí - přední kolečka mají docela dost "vůli", jsou takové jakoby rozviklané a při rychlejší jízdě se dost viklají. Je to normální po nějakém čase? (kočár je po jednom dítěti přes dva roky používaný, takže zázraky nečekám, ale..) Neměnil jste někdo přední kolečka? Kolik to stojí? Zadní mám nafukovací, ty jsou super! 😀

ivulla
4. okt 2012

@map07 Ahoj,nevím,či myslíš tím vyviklanim...? Jako když jsou zaaretovany? My měnili už 2x osu u předních kol.Když jedu nešetrně,moc rychle a najedu třeba rychle na vymol,osa se zkrivi a s koleckama se nedá třeba ani jezdit. Mění to ale jen v aut.servisu,což je v Čr asi jen v Praze.Ale byli tam vždy milí a vstřícní,udělali na počkání a nebylo to ani moc drahy ( v řádu 100 Korun). 😉 (Ale měnili jsme jen osu ne kolečka.Náš kočár je uz ale v provozu 4. Rok, občas dostává pořádně zabrat a věřím že ještě 3. dítě v něm odvozím. 😉

map07
5. okt 2012

@ivulla ahojky, právě že když jsou odaretovaný a jedu rychleji, tak se začnou tak nějak hodně moc hýbat. Manžel říká, že je mezi tím dvojkolečkem velká vůle, že je to už vyviklaný. Myslíš, že by to spravilo vyměnit jen tu osu? Ale ty jsi psala, že se s tím nedá ani jezdit, to mě jo, ale při rychlejší jízdě se jakoby víc rozklepou (jako kdyby jsi si představila třeba jízdní kolo a nebylo by vycentrované nebo jak to popsat 😅 )

ivulla
8. okt 2012

@map07 Asi vím, co myslíš... to mi ale dělá taky a od začátku... Záleží asi na terénu. Když jedu po "kočičích hlavách", tak musím jet taky pomalu, nebo stavím na zadní.. 😝 Holt to není kočár úplně do terénu. Mně se ale takhle úplně "rozklepou" ty přední kola i na rovným terénu jen když už skoro běžím... To pak fakt stavím na zadní.. 😉 Jinak Ti v servisu určitě dobře poradí, možná by stačilo něco přitáhnout... To já nepoznám ani na svojem kočáru, ne tak ještě na dálku. 😀 Já tam byla vždycky spokojená. A doporučuju určitě když, tak osobní návštěvu. Jednak to udělají na počkání (není kočár mimo třeba měsíc...) a jednak jsou fakt vstřícní. (možná, že by to bylo stejně i kdyby se posílal kočár poštou, ale s tím nemám zkušenost.. 😉 )

gabica23
28. dec 2012

ahoj holky, vie mi niekto pomôcť? kde sa dajú dokúpiť na nomad zadné nafukovacie kolesa- sivé, alebo niekto má na predaj,? ale ak dobre viem je dobré aj zo slalomu, či?.......