Športový kočík Jané nomad. Ako ste s ním spokojné?

yidaky
8. aug 2007

Ahojte. Rada by som s spytala majiteliek tohto kocika zopar info...Velmi sa mi totiz kocik - sportak paci, bola som sa mrknut nam aj v obchode. Takze: material je taky nejaky sustak, nesmykaju sa Vam na tom deticky? A od kolkych mesiacov pouzivate sportak? Zda sa mi, ze sa neda dat uplne do vodorovnej polohy na spinkanie. Dakujem a prajem pekny vecer. Denisa

michal_spuntik
6. jún 2009

Pro Ivu1410:
pro miminko je všechno stejné. Stejně tak tam jde nasadit stejná autosedačka i korbička (ale bacha na tu autosedačku Strata - je opravdu hodně malá - ale dá se nahradit Concord Ion autosedačkou - to je totiž také Jané)
Pokud chceš jezdit hodně v terénu, sportovat a nebojíš se tříkolky, je určitě lepší volbou Slalom PRO. Pokud však plánuješ spíše město nebo lehký terén (třeba někde po štěrkové cestě v parku) anebo pokud se bojíš tříkolky tak můžeš zvolit i Nomad. I tak bych ale doporučil spíše variantu s nafukovacími zadními koly - miminko to bude méně netřásat. Počítej s tím ,že odpružení tyhle kočárky moc nemají ) vpředu vůbec a vzadu sice stavitelné měkčí a tužší nastavení, ale ve vemi malém rozsahu, takže skoro vůbec. Proto jsou ty nafukovací kola skoro nezbytností, jelikož ti dokáží do značné míry to odpružení nahradit (no a větší kola jsou v tom případě samozřejmě lepší než ta menží která jsou na nomadu)

Pokusil jsem se ti napsat pár informací pro rozhodnutí ale to už je na tobě. Držím palce.
Michal

viskovav
7. jún 2009

Pro Michala:
Prosím tě, jaký je rozdíl v hmotnosti Nomádu s a bez nafukovacích kol? Mám sporťák po dceři, ale mimčo jsem v něm nevozila. Dokoupili jsme teď korbičku. Řeším každé kilo, kvůli postižení páteře. Díky

michal_spuntik
7. jún 2009

Pro Viskovav:
ten rozdíl je několik desítek deka (v podstatě je rozdíl jen v tom, že ta nafukovací mají plášť a duši zatímco ta plastová jsou jen z pěnovky. Jenže jízdní vlastnosti s těmi nafukovacími jsou o tolik lepší, že se ti těxch pár deka navíc mnohonásobně vrátí.
Jsem si jistý, že kdybych ti zavázal oči a potom dal do ruky nejprve jednu a potom druhou variantu Nomada, tak podle váhy nepoznáš který je který...
Michal

viskovav
7. jún 2009

Michale,
ještě prosím poslední dotaz: lze ty nafukovací kola objednat (jako náhradní díl)? Stačí nacvaknout jen nová kola na stávající osu nebo je to složitější výměna? A jaká by byla cena. Díky moc.

zuzka88
16. jún 2009

ahoj, chcela by som poradit, zvazujeme nomad trojkombinaciiu ale cakame zimne babo takze vo vanicke stravi aj s fusakom niekolko mesiacov... Ake su vnutorne rozmery vanicky? aku mate skusenost s vacsim babom vo fusaku? nie je vanicka mala? dakujem

kacka.va
16. jún 2009

malá jezdila ve vaničcce asi do 9 měsíců, ale fusak jsme nikdy neměli, tak nevím. Rozměry vnitřní jsou mám dojem že 74 a 35 nebo tak nějak.

zuzka88
16. jún 2009

ty kokso, to je take male?!?!?!? asi to budem musiet ist zmerat do obchodu

nsoci
18. jún 2009

Holky, ak by bol zaujem predam vanicku a autosedacku k Janom, kupena 10/2008, v zaruke za dobru cenu, aj osobitne. Staci dokupit sportiak a mate trojkombinaciu. 😉

mmv
5. júl 2009

Ahoj, rozhoduji se mezi kočárkem Jane Nomand pro - verze bud 2008 n. 2009 - nevíte někdo rozdíl? Anebo Cam MB X6 tris. Mimi čekám na listopad, takže potřebuji kočárek do sněhu, další podmínka je, aby byl hlavně lehký - splnují oba. Jane Nomand se mi libil, ale zarazilo mě, že nemá přehazovací rukojet. díky za info.

kacka.va
6. júl 2009

mmv: ono, když jsou otočná kolečka a zároveň přehazovací rukojeť, tak na to hodně lidí nadává, že to na jednu stranu pak jezdí blbě.
Jinak já jsem koukala na nějaké golfáče z bazaru, že bychom koupili jen na takové rychlo popojíždění, ale docela mě zarazilo, že plno golfáčů je těžších než Nomad a ty co jsou lehké, tak v tom se buď nepolohují záda a nebo jsou fakt malinkaté, že by se v tom dítě těsnilo. takže jsem se utvrdila, že to odjezdíme v pohodě v Nomadu. Když koukám po ostatních sporťácích, tak se až divím, jaký je rozdíl v tom, kolik tam má dítě místa.

lennis
6. júl 2009

Kacka - taky si myslím, že Nomad je super sporťák a i v mnoha případech lehčí než kdejaký golfáč, taky jsem tenkrát koukala, byla jsem s ním max spokojená, teď jezdíme ve slalomu a taky spokojenost, váha - je těžší a poprvé to pro mně byla velká změna. Takže NOmad je fakt super na váhu a ovladatelnost a prostor - z tohohle hlediska je to u mně stále No.1!!!
MMV - přehazovací sedačky by měly být v kolekci okolo října, někde je to tu na diskusích, letos by měly být ještě nové či co, nejsem si jistá, ale někde jsem to tu četla...
Kočárek do sněhu je podle mně každý, který má pevná kola, u těchto to vyřešíš aretací, jezdila jsem s Nomadem i slalomem ve sněhu a OK. Čím menší kola, tím ti kočár víc hrká a jezdí hůř po nerovném terénu (i v hlub sněhu nebo napadaném, na odhrnutém už je to lepší), to je celá věda. Nej jsou nafukovací kola, to je jasný, ale někomu to nevadí a někomu jo. 😉

mmv
7. júl 2009

Ahoj, díky za info ohledně jízdy na sněhu, v jedné internetové prodejně mě od Nomandu odrazovali, že prý se šestikolkou nedá na sněhu jezdit... Jinak u mě taky Jané Nomand vítězí, asi si ho nakonec pořídím. Pokud má ještě někdo zkušenost s jízdou na sněhu s Jané Nomand s korbičkou, PROSÍM OZVĚTE SE.

sissik
7. júl 2009

jmmv ja mam nomad a chodila som na skusku po trave zapadnutej 10cm snehu a v poho. ani som nemusela aretovat kolieska. a muz s nim chodil uz aj po zoranom poli. s korbickou 😉
problem boli akurat nahrnute 30cm kopy snehu v meste po odhrnani. to mi raz jeden chlapik normalne pomohol 😅

natalli27
7. júl 2009

sissik, takze ty mas jane nomad aj s vanickou? nehybe sa ti tak trochu dopredu dozadu(vanicka) ? alebo ju mas napevno? lebo nie som si ista ci to tak ma byt. vdaka

sissik
7. júl 2009

natali trosku sa hybe. ale ked sa do nej da dieta, tak sa hybe jedine ak ju pohnem rukou. pri kocikovani som si vykyvy nevsimla

lundova123
7. júl 2009

natalli27...ahojky , to že se hýbe hl. korba v podvozku kočárku je běžné je to v pořádku neměj obavy, je to kvůli tomu, že hluboká korba držím pouze ve dvou bodech a to uprostřed korby proto se hýbe, jestli chceš mít 100% jistotu, že ji máš dobře připevněnou tak korbu nasaď na podvozek / to stejné dělej i s autosedačkou pokud ji používáš / a za korbu sebo autosedačku zvedni i s podvozkem od země stačí cca 2 cm tím se ujistíš, že je vše v naprostém pořádku 🙂 Pa Lída

kacka.va
7. júl 2009

natalli: to kývání je fakt normál. mají to všechny kočárky, které mají podobný systém zacvakávání na konstrukci. Já to používala místo houpání 😉.

marfic
21. aug 2009

kúpili sme teraz nomada a zatiaľ som veľmi spokojná, má tam veľa miesta, čo bolo hlavným kritériom výberu, lebo všetky šporťáky sú malé a je naozaj veľmi ľahký, tak dúfam, že všetko bude ok, lebo naozaj je veda rozhodnúť sa pre kočík, aby vyhovoval 😉

zuziatko
8. sep 2009

Ahojte

rozmýšľame o kúpe tohto kočiarika, lebo sa nám veľmi páči. Chceme komplet, ale v obchode to vyjde dosť veľa. Tak som našla najlacnejšiu športovú časť a k nej si dokúpim od ruky vaničku a autosedačku.

Čítala som, že tá Jané autosedačka je dosť malá a využijem ju len málo. Inak je veľmi pekná a páči sa mi na nej aj tá strieška.
Od Concordu sa hodí na kočík táto autosedačka ??? http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6466917
A dá sa normálne nakliknúť na konštrukciu ??

A ešte sa chcem opýtať či sa dajú dokúpiť nafukovaciu kolesá na nomad ??

Ďakujem.

kubinkov
8. sep 2009

Taky jsem uvažovala nad Nomadem, ale má několik chybiček ( sporťák). Nejde do úplného sedu, děti se v něm podivně musí hrbit, nebo sedí neopřené, což je asi dost namáhá. Bouda je nad sporťákem dost nízko, takže 18 měsíčnímu synovi seděla na hlavě, kvůli tomu jsem reklamovala původní kočárek, ale syn není žádný obr. Kočárek po složení nestojí samostatně, což mi při jeho ceně přijde zarážející. Špatně přístupný košík při ležícím miminu je asi evergreen u více značek. Navíc nemá možnost sedačky proti směru jízdy. 😒

mobina
8. sep 2009

Holky poradíte? Hluboká korba půjde na podvozek jak od Nomáda tak od Slaloma nebo je tam v konstrukci nějaký rozdíl? Díky 😉

marfic
8. sep 2009

áno, vanička je rovnaká pre slalom i nomad, spôsob uchytenia je rovnaký
hore to komentoval aj Michal

mobina
9. sep 2009

Marfic díky 😉

kacka.va
9. sep 2009

zuziatko: zadní kolečka se dají koupit nafukovací. Já měla ještě autosedačku Rebel a ta byla super.
kubinkov: asi záleží na dítěti, naše malá v tom sedí opřená vždykcy a záleží, jak se to přitáhne, když to utáhneš pořádně, tak sedí skoro dokonale vzpřímeně, ale tak jí to zase moc nebaví. A u nás je bouda v pohodě.
s košíkem souhlasím, že je hůře přístupný, ale ze strany se tam normálně dají házet věci.
Sedačka nám nevadí, malá už na mě moc zvědavá není, radši kouká po okolí 🙂

marfic
9. sep 2009

kacka a nevieš koľko stoja tie kolieska?
dali by sa dať aj na starší model 2006? kúpila som ho pred niekoľkými týždňami nový vo výpredaji a tie kolieska som hľadala, ale sú len na modeloch 2009

kacka.va
10. sep 2009

marfic: myslím, že někdo říkal okolo 750 Kč. Podle mě jsou kolečka pořád stejná, takže by měly jít i na starší kolekce, ale zkus se zeptat v servisu, tak ti řeknou. jojo, až u letošní kolekce je na výběr jestli klasický Nomad a nebo Nomad Air.

kubinkov
10. sep 2009

kacka: ona sedačka v protisměru je pro mimino dobrá hlavně když fučí nebo padá sníh nebo prší. 😉

kacka.va
10. sep 2009

kubinkov: od toho mám pláštěnku, když prší nebo padá sníh, tak je jedno na kterou stranu sedí 🙂

kubinkov
10. sep 2009

kacka: to je dobře, že to máš tak jasný. Já Nomada naštěstí nemám.

kacka.va
10. sep 2009

kubinkov: jojo 😀 . Já musím za sebe s čistým svědomím říct, že bych do Nomada šla znovu, i když jsem si v okolí vyzkoušela dost kočárů, tak jsem se vždycky utvrdila v tom, že jsem si vybrala dobře.