Športový kočík Jané nomad. Ako ste s ním spokojné?

yidaky
8. aug 2007

Ahojte. Rada by som s spytala majiteliek tohto kocika zopar info...Velmi sa mi totiz kocik - sportak paci, bola som sa mrknut nam aj v obchode. Takze: material je taky nejaky sustak, nesmykaju sa Vam na tom deticky? A od kolkych mesiacov pouzivate sportak? Zda sa mi, ze sa neda dat uplne do vodorovnej polohy na spinkanie. Dakujem a prajem pekny vecer. Denisa

ivush1
6. dec 2008

Všechny vás tady zdravím a jako zkušené uživatelky nomadu bych se vás chtěla zeptat, jestli nevíte, zda se dají nějakým způsobem utáhnout přední kolečka? Doteď jsme jezdili v hlubokém kočárku, ale malý už se chce dívat do světa, tak budeme muset přesedlat do sportovního kočárku. Půjčila jsem si od kamarádky na vyzkoušení ojetého nomada a když budeme spokojený, koupíme si vlastní. Jsou tam právě ale dost "rozviklané" přední kolečka, bývá to u nomada problém?

mobina
6. dec 2008

Ivush tady jsou nějaké informace:
http://www.janecz.cz/servisni-informace
Emama Aneriska to blbě napsala, ale chtěla říct, že jsou lepší kočáry než Jané. Hartan to tedy zrovna nebude 😅 ale za stejný peníze opravdu můžeš koupit vychytanější kočár, pokud chceš srovnávat...Jak dlouho nomád užíváš, že jsi z něj tak odvařená? 😀

emamamamu
7. dec 2008

my mame slalom, rukou mi proslo tolik kocarku, ze by me nenapadlo rikat, ze jsou i lepsi...samozrejme ze kazdemu se zda dobry kocarek podle jinych kriterii..ale me vyhovuje jane uplne ve vsem..🙂
no a typy kocarku hartan tako a tak mi rozproudi krev v tele, ze mi strika nosem 😀 😀 😀 😀

ivush1
10. dec 2008

Děkuju za link...

sjuzocka
5. feb 2009

baby prosim vas ja mam sice slalom, ale nevedeli by ste mi poradit ako mam nasadit sportak na konstrukciu? uz sa nezmestime do vanicky... navod neviem najst.... naj by bolo keby ste mi to nejak odfotili 🙂)

denisocka
5. feb 2009

baby,kto ma Nomada,bud mam ine dieťa alebo neviem,nejak v nom nevie sedieť,proste je vyvaleny dozadu,skuša sa posadiť a nejde,nejak blby uhol ma ten nomad

mizulienka
8. feb 2009

ahojte, viete mi poradit, chystame sa kupit sportovy kociarik, lebo vo vanicke uz ma misko nohy vylozene hore 😀 Jane nomad aku ma opierku? da sa dat uplne do zvislej polohy na sedenie? alebo je to tak do sikmeho sedu? dakujem za odpovede 😉

zuzula20
14. feb 2009

Ahojte kocky, viete mi poradit? Rozhodujem sa medzi kocikom jane nomad a pp switch. Nomad ma super hmotnost, len som ho nevidela nazivo a neviem ci sa da strieska sklopit az k dietatu aby nanho nefukalo, ked je zle pocasie. PP ma zas otocnu sedacku v smere aj proti, ale vazi 11kg, co sa mi zda dost a bojim sa ze ho nebudem vladat vytrepat po schodoch aj s malou.
Dakujem za odpovede.

norik1
15. feb 2009

Zuzula, strieska sa neda skolpit az k dietatu.... len klasicky dopredu. Ak som s malym vonku a zacne neprijemne fukat tak prehodim cez neho plastenku - on krasne vidi a zaroven ma bezvetrie....zato mna ide odfuknut 😀 Bezny vetrik vobec nevadi🙂

Neviem porovnat s PP switch, ale s Nomadom som spokojna a kedze denne putuje do kufra auta aj niekolko krat, hmotnost robi vela....aspon u nas 🙂 Musis sa rozhodnut, co je pre teba rozhodujuce, hmotnost alebo otacanie sedacky.... nam to otacanie nechyba - nadruhej strane to maly vobec nepozna 😵

Mizulienka, opierka sa da dat so skoro uplnej zvislej polohy na sedenie, rozhodne to nie je len taky polosed. Dieta sedi v kociku ako v stolicke 😵

zuzula20
16. feb 2009

Dakujem norik1, musim este porozmyslat, netusila som ze vyber kocika moze byt taka veda, teda aspon pre mna 😅

tropka
19. feb 2009

Ahojte baby 🙂
Chcela by som radu. rozhodujem sa medzi kupou kocika chicco tour4, ktory je komplet za super cenu aj vyzeraok a funkcne a Nomadom.
Jane je drahsi 😒 ale zrejme aj kvalitnejsi. Preto som vyberala lacnejsi variant s Matrixom, ktory aj ked je mensi ako normalna korbicka tak mi to nevadi lebo nas drobcek nim bude doslova a cakame koncom marca tak fusak mi uz snad netreba. A to ze je to 2v1 sa mi paci, aspon nebudem musiet po pol roku skladovat autosedacku aaj korbicku. Ale skor ma odradzaju tie testy na autosedacky kde Matrix dost prepadol 😖
Tak teraz neviem ci sa mam skor orientovat na korbicku+Strata? Poradteee?
A v tych fusakoch a nanoznikoch mam tiez hokej. Na sportak budem neskor potrebovat asi oba vsak?

norik1
19. feb 2009

Tropka ja mam korbicku + Rebel takze tu nepomozem, ale pocula som ze Matrix su dost uzucke.....

Fusak aj nanoznik mam original Jane vo farbe kocika a mozem ti povedat ze maly je vo fusaku furt, ale nanoznik som zatial pouzila asi 2x, aj to len preto, aby som ho pouzila. Ked maleho naobliekam a dam do overalu a este do fusaka, nemyslim ze este potrebuje nanoznik. Ked zacalo fukat vyriesila som to tak, ze som prehodila cez kocik plastenku a maly mal teplucko a bezvetrie 😵

Takze ja som za kvalitny fusak a nepotrebujes potom nanoznik 😀

pavly
20. feb 2009

ahojky,nejak moc neprispivam do takovych temat,ale resila jsem naprosto stejny problem jako TROPKA-tak napisu me rozhodnuti....
mam kocarek jane a kdyz jsem se loni touto dobou rozhodovala,tak jsem mela "ve finale" prave chicco, cortinu, casual a jane-vsechny jsem si obesla fakt poctive v obchodech,recenzich a pak jsem zvazovala,co od kocarku cekam konkretne ja sam-v tom se pak kazda pochopitelne muzem lisit....je jasny,ze na kazdem kocarku mi neco vadilo a na kazdem jsem nasla neco, co jiny nemel....

a konkretne u chicca me strasne odradil sportak-boudicka,cekala jsem malou v cervnu a predstava,ze ji pulrocni davam do sportaku,kam naprosto nepretrzete tahne me dost odradila (kdyz das kocar do lehu,tak tam jsou strasne spate vymyslene prurezy kudy se bouda pridelava-navic je to jakoby se sustaku-nebo jak to popsat... (jak psala norik,taky pri vetru pouzivam taky i plastenku,ale nechtelo se mi to tak resit porad).....a kamaradka si ho tenkrat poridila,ja ji psala,co si myslim a psala mi pak,ze ted uz taky souhlasi....)

no a k tomu,jestli korbu-taky jsem se rozhodovala.....ale odradilo me tez zjisteni tech testu, pak taky to,ze korba a matrix se fakt srovnat neda a dala jsem prednost pohodli pro malou, ted penez naprosto nelituju a zpetne nechapu,jak jsem mohla vubec uvazovat,ze bych korbu nemela!!!!
-a autosedacka-ja mam jeste rebelku,takze zkusenosti se stratou nemam...ale podle me v tomhle je jane uplnej propadak 😠 , nemyslim,ze je dobra ani ta,ani ta.....kdyz jsme si malou vezli z porodnice,mela neco pres 2,5kg,tak jsem se rozbrecela,jak v rebelce byla zkoucena,neslo ji ani pripoutat poradne...je to podle me fakt na vetsi deti-ted uz je to v ni parada (teda pokud nejsou mrazy a nemusi byt hodne nabalena 😖 )
-myslim,ze na zacatek bych brala radeji stratu-pac ta to ma vic do lehu...pak bych koupila rebelku (vse klidne po nekom,abych usetrila) a nebo pokud by mi neslo o nacvakavani na podvozek,zvolila bych jinou sedacku uplne
-no a ja to nakonec resila a reim tak,ze jsme malou zacali vozit v korbe neustale-puivodne jsme to kupovali s tim,ze ji muzem vozit treba jen kdyz bude nouze... (nechci tu rozpoutavat diskuzi-jestli je to bezpecnejsi nebo ne!), pripoutavame ji tam trema pasama (ten prostredni pas v aute provlekam za rukojet korby-aby se korba nemohla pretocit)...a musim rict,ze jsme byli spokojeni vsichni,mala v korbe krasne spi a cestujeme po cele republice, nekolikrat jsme fakt museli hodne prudce zabrzdit,ani se nehnula...
ted jak je vetsi uz ji vozime i v sedacce-je to rychlejsi na pridelani, korbu poutam i pet minut...

-mam i nanozni i fusak-od emitexu, s tim zatim ale neporadim,jezdime stale v korbe,do sportaku pujde az opadnou mrazy.........kazdopadne ji davam do korby jen v overalku na telo,pak jednom jakoby teplejsim overalku a fusak a je krasne teploucka,nemusim ji nabalovat....

no tak jsem jen napsala me zkusenosti s jane, ja bych si ho vybrala zase a ten kocar proste miluju! zatim jsem se ho stale nenabazila....jedine co fatk neni podle me dobre a co me doslova od jane stve jsou ty sedacky 😠 😠 -potrebovala jsem ji vozit na podvozku,parkoviste je strasne daleko,bych to neutahla nekolikrat denne,ale je to teda hnus takove sedacky 😠 (to u me vyhral casual-tu jejich sedacku zavidim silene)

tak vsem nomadum zdar 😉

tropka
26. feb 2009

Ahojte
Dakujem za odpovede Pavly a Norik
Celkom mi to pomohlo. Lebo uz surfujem nejaky ten cas a neviem sa poriadne rozhodnut.
Kedze lezim uz treti mesiac a este do konca marca asi aj budem a manzel na obchody velmi cas nema tak som bezradna. Asi treba naozaj poriadne vybrat lebo po polroku pojde male do sportaku a tiez nechcem aby jej tam fucalo. Vsimla som si tiez ze Chicco tour 4 nema v popise polohovanie na nozicky iba na chrbatik na rozdiel od For me, tak neviem ci je to tak naozaj. To ma tiez odradza.
Ja som tiez do vyberu zaradila Casualplay S6 so sedackou baby zero tak ho este asi porovnam s Nomadom. Ked som sa povrtala na nete tak tie ceny v akciach su celkom porovnatelne. Casual je zrejme tazsi ale ta konstrukcia vyzera pevnejsia. Musim vyslat manzela prieskum 😉 Raz uz bol v obchode, ked padla volba na chicco, ktory mu predavacka odporucala ale tiez povedala ze Jane su lepsie. Pavly ten postreh s velkostoub autosedacky je zaujimavy, lebo nas drobcek asi tiez nebude zrovna valibuk.
tak dakujem za postrehy. ak mate niekto este nieco zaujimave, sem s tym. 🙂

kacka.va
27. feb 2009

Já musím říct, že Rebelka nám vyhovovala maximálně, ono, když se to dá do auta, tak tam má člověk prostor, aby si to trochu naklopil podle svých představ. A i když jsme jeli z porodky, tak nebyl problém, protože tam byla ta vložená vložka, takže to ještě trochu zmenšila. Nejdřív jsem taky přemýšlela o Matrixu, ale když jsem to pak viděla v obchodě a představila jsem si, že je to místo korbičky, tak jsem ji hned zavrhla, i paní v obchodě mi říkala, že to nedoporučují, že jako sedačka je to pohodlnější, ale jako korbička, když v tom pak chodíš na procházky je to na prd.

mojinecka
4. mar 2009

Ahojte, chcem sa spýtať, ktoré farebné kombinácie sú najviac náchylné na vyblednutie od slnka u Jané Nomad resp. SlalomPro. Ďakujem

norik1
4. mar 2009

Mojinecka, Jane pouziva velmi kvalitne latky, nepocula som o nikom, komu by potah vybledol....moj oranzovo-tyrkysovy je stale krasne oranzovo-tyrkysovy a to uz mame jedno leto za sebou 😵 😵 😵

denisab32
4. mar 2009

norik1
súhlasím s tebou, ale sú maminky, ktoré vystavujú kočík slniečku viac ako treba, napr. pri mori stojí na jednom mieste aj viac ako 3 hod. denne na prudkom slniečku....a potom 😲 ....takže to sú tie vyblednutia 😉

kacka.va
5. mar 2009

mojinecka: my lítali s kočárem, korbičkou i autosedajdou, celé léto a nevybledlo mi to ani trochu. Já si myslím, že ty vybledlé kočáry nejsou od sluníčka, ale že to blbě maminy vyperou nebo vyčistí. Já mám barvy pořád jako po nákupu.

denisab32
5. mar 2009

kacka.va
- máš čiastočne pravdu, ale ak maminka nechá na jednom mieste (na pláži) stáť kočík 3 hodky, tak po istom čase predsalen vidieť zmenu, napr. aj farebné značkové tričko, keď necháš dlho na prudkom slnku (pri sušení)...neostane bez zmeny....

kacka.va
5. mar 2009

ono je otázkou, jestli je vůbec vhodné s dítětem chodit na přímé sluníčko třeba na ty tři hodiny. 😉

denisab32
5. mar 2009

- ver tomu, že sú také maminky...
- vhodné to nie je a už vôbec nie medzi 11 a 15...

sarii
5. mar 2009

K tomu vyblednutí...
prodavačka mi říkala, že je to způsobeno právě nešetrným praním nebo čištěním, nebo nechat kočárek zmoknout a pak ho vystavit na prudké slunko uschnout...

mojinecka
5. mar 2009

Ďakujem za reakcie. Počula som totiž, že Jané kočíky mimoriadne dobre blednú a dodávateľ to ako reklamáciu neuznáva. Ale veď sú to španielske kočíky a tam ináč páli slnko, nie? Farby sú pekné sýte, z kolekcie 2007 ešte majú zeleno červený a šedý s krikľavo zelenou, tak reku či nevyblednú...A čo máte 2007 kolekciu, je veľký rozdiel oproti 2008? Sú tam nejaké vychytávky? A na konštrukciu sa dá nakliknúť vanička resp. autosedačka z hociktorej kolekcie?

norik1
5. mar 2009

mojinecka, mne sa viac pacili farby z 2007 a preto som sa rozhodla pre nu...ale je to vec vkusu... je pravda, ze som pri mori minule leto nebola, ak tam blednu farby tak sa to bude tykat vsetkych kocikov a nielen Jane. Ja poznam niekolko majiteliek Jane a ani jedna sa na blednutie nestazovala, a to boli aj baby pri mori. Ked sme pri tom, existuju aj plienky ktorymi sa daju kociky prekryt ak uz musi na tom slnku stat, nie? Aj ked ja si myslim ze kocik nema co robit na takom slnku taky dlhy cas...

Slovenske slnko oranzovo-tyrkysovej kombinacii z r.2007 vobec neublizilo, kocik vyzera ako z obchodu...

K tvojim otazkam:
ano, na kolekcii 2008 je v strieske vanicky zabudovany pristroj s hudbou, ktoru mozes dietatu pustit. Nic, co by nevyriesila hociktora hrajuca hracka....Je tam aj ina autosedacka, hlavne sa da polohovat do skoro-lahu, takze ju mozes pouzit aj ako hlboku vanicku...nazory na nu sa roznia, ale jednu nevyhodu oproti Rebelke z 2007 ma - je o dost uzsia, mamicky valibukov ju dlho nevyuzili... ja neviem posudit, Matrix 2008 som videla len v obchode 😉
Konstrukcia kocika a vlastne naklikavaci system je ten isty takze mozes mat kocik 2008 a autosedacku 2007 alebo naopak...
Ty teraz zhanas kocik? Pre seba?

kacka.va
6. mar 2009

mně se taky víc líbily barvy 2007.
norik: ale Strata se snad nedá polohovat a používat místo korbičky, to je Matrix a ten se dal koupit i ke kolekci 2007.

mojinecka
6. mar 2009

Ahoj Norik 1, teraz zháňam kočík. Neskoro? Mám hlboký Demu Basic - je to klasika, hombací a hlavne veľký a široký, veľké kolesá na naše rozbité kočíky. Ešte teraz sa mi tam v pohode zmestí s fusákom a naobliekaná. Sedieť nesedíme, takže zatiaľ leží a mama zháňa športový. Pozerám, že sme obe Košičanky 🙂 Obehala som Bábetkovo, Bocianbaby, Detský prístav, Furču a AllToys. Zúžila som výber....myslela som, že idem do PP Una, ale v Optime som si všimla, že medzi Unom a Nomadom je teraz v akcii 300 korún rozdiel, tak zvažujem.

norik1
6. mar 2009

He he uz si mylim pojmy s dojmami 😀 prepacte 😀 😀 😀

mojinecka
6. mar 2009

Upps, na rozbité chodníky malo byť....nie kočík ten je OK

mojinecka
6. mar 2009

A keby som kúpila tú 2007 a napr. o 2 roky dokúpila vaničku z kolekcie, čo ja viem 2009 alebo 2010, mala by som ju nakliknúť nie? Dúfam, že ten naklikávací systém je nejaký uneverzálny....