Športový kočík Jané nomad. Ako ste s ním spokojné?

yidaky
8. aug 2007

Ahojte. Rada by som s spytala majiteliek tohto kocika zopar info...Velmi sa mi totiz kocik - sportak paci, bola som sa mrknut nam aj v obchode. Takze: material je taky nejaky sustak, nesmykaju sa Vam na tom deticky? A od kolkych mesiacov pouzivate sportak? Zda sa mi, ze sa neda dat uplne do vodorovnej polohy na spinkanie. Dakujem a prajem pekny vecer. Denisa

lamarika
14. júl 2010

@marion říkali mi to když jsem kupovala kočárek na veletrhu před dvouma rokama. Zkus napsat sem velkoobchod@handypraha.cz, to je dodavatel Jané do česka

marion
14. júl 2010

@lamarika dakujem. Volala som u nas hlavneho dodavatela Jane a ten povedal jedno koleso 47eur t.j. cca 1450sk, a potom som volala do inej firmy a ta ich zozenie jedno za 17,50 eur, to je tych 500sk, tak som zvedava, vravela ze urcite budu pasovat na 2009. Tak sa trochu bojim, ale verim ze budu OK. Len ta cena, jeden chce 500sk a druhy 1450sk. 🙂 😀 Ci myslis ze moze byt viac vyrobcov? 🙂 V sobotu ideme pre kocik, tak sa tesim. 🙂

lamarika
14. júl 2010

@marion je to s těma cenama nějaký divný 😕 Já si myslím, že ty kolečka budou totožný, jenom jedny budou zabalený v krabičce s logem Jané a druhý ne. Mně teda ty za 500,- nabízel přímo dodavatel Jané.

lamarika
14. júl 2010

@lamarika A jaká nakonec vyhrála barvička?

marion
14. júl 2010

@lamarika uvidim, dam ti vediet s tymi kolieskami. 🙂 Pani povedala do 10 dni.

Nakoniec vyhrala farba amazon. 🙂 Este som nasla u vas v cechach na predaj jane nomad air bohemian, ale potom som sa z toho vyspala a predsa len amazon. Lebo kupovat z Ciech nemam skusenost. A to bol len sportak. A nafukovacie kolesa sa mi podarilo zohnat tak uz aspon nebudu starosti. 🙂 🙂

pink31
21. júl 2010

Ahojte dievčatá, mám na predaj perfektný 2-mesačný kočiarik Jané Nomad - farba riflovo - oranžová s nafukovacími kolieskami, s taškou vrátane prebaľovacej podložky, s pláštenkou. Použitý 2x. Blok so zárukou 22 mesiacov - kúpený v HC. V prípade záujmu mám k nemu aj nový - ešte zabalený fusak zn. Kaiser v oranžovej farbe. 🙂

cierny
23. júl 2010

dobry vecer chcem sa spytat ako periete resp.cistite potah na sportaku jane nomad?myslim ze sa neda cely potah zvliect a supnut do pracky,mylim sa?dakujem za odpoved 🙂

lamarika
24. júl 2010

@cierny stříšku, madlo a nánožník v pračce na 30 stupňů na ruční praní. A tu vyztuženou sedací část ručně, protože se nevejde do pračky 😒

katkazaba
18. sep 2010

ahojte kočky. plánujeme kúpiť kočík Jane Nomad rok výroby 2008. zaujímalo by že tá strieška na športovej časti sa nedá nijako zaistiť? Bojím sa že keď bude silnejší vietor tam mi ju bude stále sklápať🙂 A nevedel by mi niekto poradiť či je lepšia 2008 alebo 2009 rok výroby? Nejako sa neviem rozhodnúť. Ďakujem za odpoveď

lamarika
18. sep 2010

@katkazaba mám teda rok výroby 2009, ale prakticky se liší kolekce 08 a 09 jen použitím materiálů. Konstrukce zůstaly stejný. Bývala jsem se synem za jakýhokoli počasí venku, takže i když fučelo o stošest a nikdy se mi stříška ani nehnula 😉
A s otázkou, která kolekce je lepší ti moc neporadím. Řekla bych, že záleží hlavně na tom co se ti líbí víc. U kolekce 08 je dobrý, že hraje v korbičkách melodie, ale jak moc bys ji využila už je věc druhá.
Kdyby ses chtěla ještě na něco zeptat, tak klidně napiš Ip 😉

katkazaba
18. sep 2010

lamarika ďakujem pekne za odpoveď , si zlatá 🙂 ešte by ma zaujímalo aké máš skúsenosti s prístupom do košíka, niekde som čítala že sa zle dá dostať do košíka (ale je super veľký). To s tou melódiou ma nejak nechytilo, podľa mňa to nebudeme využívať 🙂 A nie sú problémy s kolieskami v snehu? Ja na ňom veľmi uvažujem pretože má veľkú vaničku aj športovú časť. Ešte sa opýtam úprimne by si mi ho odporučila, ty ako skúsený používateľ? 🙂

lamarika
18. sep 2010

@katkazaba s tím košíkem je to opravdu nic moc. Parádně se do něj leze když používáš ještě korbu. Odcvakla jsem korbu a narvala ho k prasknutí. Teď u sporťáku už to šlo hůř a moc věcí jsem tam už nedala,protože jsem tam vozila pláštěnu, deštník, nánožník, madlo od sporťáku, hračky na písek-k tomu všemu se mi tam ještě vešel balík plin. Teď to teda vypadá, že tam toho bylo poměrně dost 😀
Mně ta melodie lákala, ale pak co mi povídali zkušenosti jiné maminky, tak bych ji asi moc nevyužila. Takže jsem vybírala podle vzhledu 😉
Ty kolečka ve sněhu nic moc. Když je zaaretuješ, tak je to lepší, ale určo se s nima nadřeš víc jak kdyby byly ve předu po jednom a né po dvouch. Nicméně jestli napadne tolik sněhu jako letos, tak stejně silničáři nebudou stíhat a nepomůžeš si moc asi s žádným kočárkem 😒 Já jezdila prostě po silnicích a v centrech to bylo odklizený, tak to nebyl až tak velkej problém. To, že kolečka nejsou nafukovací mi nikdy nevadilo, spíš naopak. Kolečka jsou poměrně hodně měkká, takže o nějakým tvrdým ježdění nemůže být vůbec řeč.
Obrovskou výhodu tohodle kočárku je jeho váha. Oproti jiným kočárkům je fakt hoooodně lehkej a má perfektně vyvážený težiště, takže je i lehce ovladatelný.
A jestli bych ti ho doporučila? Čekám druhé dítko za chvilku a ani na chvilku mě nenapadlo tenhle kočárek prodat a koupit si jiný. Takže ano, doporučila bych ti ho 🙂 I když je pravda, že po zkušenostech říkám, že pokud budu kupovat ještě někdy nějaký kočárek, tak ne kombinaci. Ale pěkně obr hlubokej a pak nějakej sporťák. Těžko ale říct, jestli bych našla nějakej jinej kočárek, který by splňoval všechny moje nároky jako tenhle 😉

katkazaba
18. sep 2010

uff lamarika to si mi poslala fakt vyčerpávajúcu odpoveď , ale naozaj si mi veľmi ale veľmi pomohla pri výbere. Tak si ho asi určite kúpim, len teraz sa rozhodnúť ktorý rok výroby, ale asi si vyberiem podľa farby najakú 2009, tie majú krajšie farby, no uvidíme. Popravde som sa rozhodovala medzi Casualplay S4 a Jané, ale v obchode ma dosť odradili že sa Casualplay dosť kazí a je na ne veľa reklamácií. A to že je Jané ľahký sa mi tiež veľmi páči, hlavne je to výhodné už pri športovej časti. Ešte mám jednu otázku. Keď tam dávam hlbokú časť tak športovú dám dole však? 🙂 Prepáč že toľko otravujem ale toľko nad kočíkom uvažujem a je dobré keď ti niekto poradí kto ho už má super odskúšaný 🙂

lamarika
18. sep 2010

@katkazaba casuaplay S4 se mi nelíbí moc ta sportovní část. Zrovna nedávno jsem měla možnost ho porovnat s Nomádem, protože si ho pořídila moje švagrová. Ta sportovní část je celkem o dost menší a nenmá úplně tak dořešenou tu sklopnou opěrku nohou. To si myslím má nomád vyřešený lépe.
Když máš hlubokou korbu, tak sporťák máš úplně mimo. Ten sporťák tam dáváš jako by na konstrukci. Některé sporťáky nacvakáváš stejně jako korbu, ale u nomáda to funguje spíš jako bys ten sporťák "oblékala" na konstrukci. Což pak výrazně ušetří místo když máš dát složený kočárek do auta.

lamarika
18. sep 2010

@katkazaba a vůbec neotravuješ 😉 Jsem ráda, že můžu pomoct 😉 Přece jenom to není zrovna nejlevnější kočárek. . . Co se ti líbí za barvy v 09?

katkazaba
18. sep 2010

tak to som rada že až tak neotravujem 🙂 páči sa mi farba Utopia alebo Meteorite, ale to je už dosť tmavé- musí sa nám obidvom páčiť a ten Meteorit je pekný. a v 2008 sa nám páči tá červeno-čierna alebo čierno- béžový

katkazaba
18. sep 2010

ale práve som pozerala že je pekná aj tá 2010-na. tam je už trošku ináč vyriešený aj ten košík je nižší. Je taká zvláštna tá hlboká časť ale sú tam pekné farby 🙂

lamarika
18. sep 2010

@katkazaba pozor ale na rozměry kolekce 2010! Jak sporťák, tak korba (hlavně korba) jsou o dost menší!

katkazaba
18. sep 2010

aha ďakujem, to som nepostrehla že sú tam iné rozmery, nato dám teda pozor 🙂 dobrú noc

lamarika
18. sep 2010

@katkazaba dobrou noc a šťastnej výběr 😉

wenka
29. sep 2010

ahojte,

ak by ste mali niektorá na predaj, kúpila by som nánožník na Jane vo farbe J04 amazon...
Vopred ďakujem 🙂 🙂

bride
29. sep 2010

ahojk holky, můžete mi prosím poradit jak připevnit na sportovní kočár jane nánožník? Nějak mi to tam pořád nesedí...díky

sendynka01
20. okt 2010

@pink31 Ahoj je ten kociar Jane Nomad este aktualny? Dakujem

pink31
21. okt 2010

@sendynka01 ten sa predal hned 😉 teraz mam na predaj 3-tyzdnovy Concord Fusion

sendynka01
21. okt 2010

Ten je tiez super, ale je ovedla drahsi ako nomad..Za kolko by si ho chcela predat? Ak by nahodou? A v akej je farbe?

sendynka01
22. okt 2010

Ahojte baby ma niektora Jané Nomad vo farbre jeans H63? Mam moznost kupit uplne novy za super cenu, ale nikde som ho este nevidela v tejto farbe, len v katalogoch.

lucinka13
9. nov 2010

Ahojte
prosím vas ako mam dat na kočíku iné pruženie? a prosím vas mate skusenosti s nanožníkom emitex na nomada?
a ešte otázočka.... mate niektorá vymenené zadné kolesa za nafukovacie? ma to viditelný efekt?
dakujem 😉

angell
15. nov 2010

@katkazaba prosím ťa spomínaš kolekciu 2009 a 2008, kde to chceš kúpiť? myslíš už zdruhej ruky alebo máš kontakt kde sa dajú ešte objednať staršie kolekcie ak áno, prosím pošli mi kontakt. ďakujem

mates22
17. nov 2010

ahoj holky, potřebovala bych poradit - chtěla bych lehounkej sporťák, aby to mělo průhled v korbičce, polohovatelný nožky a záda a hlavně abych se nekopala o brzdy a nehrbila, takže polohovatelný madlo pro vysoký lidi. Koukám, koukám a jedinej, co má všechno mi vychází právě nomád, možná ještě pak Tiny baby design a neonato piuma (ale ten nepolohuje nohy) - rozdíl v ceně obrovskej, co v kvalitě? Jak ste s nomádem spokojený? Má ho nějaká vysoká maminka?

lamarika
18. nov 2010

@mates22 mám Nomáda, s těmi ostatními zkušenosti nemám. Teď mi poslouží i na druhé dítko a musím říct, že jsem s ním moc spokojená. Nejsem teda vysoká, mám jen 165 cm, ale manžel je vysokej a jízda s ním mu nevadí. Nijak se nad ním nehrbí, madlo dá pěkně až nahoru. Ale jestli by na něj nenadával při každodenním použití ti říct nemohu.
Co se týče kvality, tak podle mě cena odpovídá. Nic se mi zatím nepokazilo. Jen jsem si všimla, že mi trochu vybledl, ale to asi udělá každej druhej kočárek.
Jediný co mi trošku vadí jsou zdvojená kolečka a to kvůli jízdě ve sněhu. Né, že by se s ním nedalo ve sněhu jezdit, ale s dvouma kolečkama místo čtyřma by to šlo asi líp. Záleží ale taky jak fungujou silničáři. V závějích neprojedeš s žádným 😀