Ste spokojná s kočíkom Casualplay S4? Kde si ho kúpila?

sabka
3. mar 2007

Ahojte. Mate niekto kocik Casualplay S4? Ak ano ste spokojne? Za kolko ste ho kupili?

eimiky
14. mar 2009

denisab32 myslím si, že len preto,že dieťatko vozím v prime nie je moje dieťa úbohé...ako mi to cessy napísala to bolo dosť drzé...ja by som to o jej dieťatku nikdy nenapísala, nech si ho vozí v čom chce...je to každej mamičky vec

eimiky
14. mar 2009

hej jasne ja som o tom už veľa čítala nie som sama, je veľa takých detí, ale nútiť ho nasilu voziť vo vaničke nebudem, ked mu je prima príjemnejšia

eimiky
14. mar 2009

denisab32 ty máš CP? alebo mala si?

denisab32
14. mar 2009

eimiky
- mala som CP C4...len ako športový...
- určite to cessy zle nemyslela, ty si maminka, ktorá sa snaží dať dieťatku maximum, a ak by mu bolo zle, dá ti to jasne najavo....väčšina názorov je tu dosť subjektíva, tak si to tak nepripúšťaj 😉, ty si matka, si s ním 24 hod. a vieš najlepšie, čo malému vyhovuje....

denisab32
14. mar 2009

subjektívna 😀

eimiky
14. mar 2009

neviem prečo sa niekto vyjadruje k tomu čo ani nepoužíva... Podľa mňa treba skúsiť a potom o tom hovoriť pozitíva a negatíva.ja by som sa o zero nevyjadrovala,lebo som ju neskúsila..
A ako sa sedelo dieťatku v športovom?

cessy
14. mar 2009

denisab nesnaz sa, ja som to u eimiky vzdala 😀 😀 😀 , nema to vyznam....

eimiky
14. mar 2009

Si sa zamotala tak si to radšej vzdala, lebo pišeš niečo s čím nemáš skúsenosti, za také rady ďakujem neprosím 😀 😀 😀

juja
14. mar 2009

...kočky mne napr. v predajni predavačky radili, že je zbytočné kupovať hlbokú vaničku lebo pre "letné" dieťa kupujú mamičky len Primu ....tá sa dá normálne polohovať a dieťatko v nej naozaj leží rovno, takže Prima nie je klasická autosedačka ako napr. Zero v ktorej je dieťa skrčené, táto slúži naozaj len na prevoz autom a nie na spanie...

eimiky
14. mar 2009

To sa snažím vysvetliť, že prima nie je klasická autosedačka...Ten kto ju mal vie o čom píšem.

juja
14. mar 2009

...nie nie je používa sa ako hlboká vanička ... 😉 Prima a Zero je veľký rozdiel...

eimiky
14. mar 2009

Juja a ty si ideš kúpiť CP? alebo zatial len pokukávaš po ňom?

juja
14. mar 2009

My sme rozhodnutý zatiaľ pre CP aj keď ešte by som rada vidieť Teutonku "naživo", ale ak sa nepodarí cesta do BA, tak kúpime CP-S4 vo farbe Verde. S4 sa nám zdala zatiaľ naj keď porovnáme čo sme pozerali je dobre skladná, aj stabilná a šporťák sa dá dobre polohovať (úplne ležmo). Predavačka nám doslova povedla, že je zbytočné kupovať hlbokú vaňu pre "letné" dieťa, že Prima je v tom dobrá, že dieťatko v nej pekne rovno leží a je zároveň aj ako autosedačka teda 2v1. Hlboká vanička aj Prima je do 10 kg dieťaťa teda cca 6-7 mesiacov.... potom už športiak.

eimiky
14. mar 2009

My sme trošku väčší,aj dosť dlhý 😀 , tak zachviľu dáme športák, ale podľa mňa je prima fajn.Ja ju využívam maximálne...

juja
14. mar 2009

...veď to je individuálne každé dieťa je inak veľké ...to naše keď bude mať také dlhé nohy po tatinovi tak neviem kam si ich bude vykladať.. 😀
...a ešte by som ...cenovo je Prima to isté ako Playmoon a aj váhovo do 10 kg, tak si nemyslím, že niekto pretože chce ušetriť kúpi buď jedno, alebo druhé ...ale autosedačku potrebujete tak či tak takže je to rozumné riešenie, ale ak niekto chce nech kúpi aj aj.....môj názor..

denisab32
14. mar 2009

- ja proti Prime výhrady nemám, len treba pozorne preštudovať návod, ako z "vaničky" vytvoriť autosedačku, treba napolohovať....
Niečo podobné má Jané a tuším minulý rok zbabrali testy bezpečnosti práve preto, že niekto "šikovný" testoval autosedačku úplne ležmo, samozrejme testami neprešla, a tak sa Jané voči týmto testom odvolala...bolo z toho pekné haló...
- ako "hlboký" S4 s Playmoon i Primou....OK, len šporťák už veľmi nie...a trošku by mali pridať na kvalite (kočíka)...

juja
ak sa ti bude dať, určite zbehni pozrieť tú Teutonku a porovnaj...

juja
14. mar 2009

Deniska, ak budem môcť tak zbehnem do Ba...naplánové mám, len ....
Inak suseda má Jané - Slalom či ako sa volá a s autosedačkou je max. nespokojná ...malá tam je hrozne pokrčená a vôbec v nej nechce byť...vravela, že ju pôjde reklamovať, lebo malá má 3 mesiace a vôbec sa do nej akoby nezmestí....
Idem už hajať, tak aj Vám želám dobrú nocku...dúfam, že zajtra bude opäť taký krásny slnečné deň ako dnes... 🙂

sonik28
14. mar 2009

ahojte baby...skoro som S4 vymenila za Bertini X2 Automatic, ale našťastie ma jedna žienka zahriakla, že určite to nemám robiť, tebo ten je dobrý akurát tak do nákupného centra, kdežto CP S4 je super do terénu a rozdiel vo veľkosti podvozkov nie je až taký veľký. Mala som totiž problém so skladnosťou podvozku pri prevoze autom, lebo podľa mňa nie je vôbec skladný, ale skôr poriadne ozrutný. 😀 😀 😀 Inak mi na ňom nič nevadí a som rada, že som si vybrala tento super kočiar. 🙂

inak kamarátka má primu (letné bábätko) a ja playmoon (sme zimné 🙂 ) a merali sme ich a je to skoro rovnaké. Jediný rozdiel a podľa mňa obrovská výhoda primy je, ze sa dá polohovať, a teda keď je bábätko už vo veku, že je zvedavé a všetko ho zaujíma, ale ešte malé pre športiak, tak v prime všetko krásne vidí. my v hlbokej vaničke môžme pozerať iba na oblohu a predpokladám, že nás to za chvíľu prestane baviť a potom neviem, čo budem robiť. vankúšmi nechcem Natálku podopierať, aby sedela, pokiaľ sa sama nezačne o sedenie snažiť. možno by ste mi vedeli niečo vhodné poradiť. 😀

eimiky, možno Tvoj Tobias je tiež zvedavý a preto nechce ležať vo vaničke. 😉

eimiky
15. mar 2009

Sonik28 to máš pravdu, že je zvedavý... 😀 😀 😀 Keď som vonku a po pol hodke sa mi zobudí, čo mám už nervy, že zas len pol hodka 😠 , ležať by mi dlho nevydržal, tak to dám do tej prvej polohy, a vydrží mi tam ešte aj hodku a pol, tak kuká ako puk 😕 a je rád, že niečo môže vidieť.Vo Vaničke sa zobudil a začal hneď plakať, tak sme utekali hneď domov.Tak som to vyriešila tako.A ja spokojný aj on aj ja 🙂

katy1979
15. mar 2009

eimiky ja mám syna ktorý vo vanicke nechcel byt fungovalo u neho len chodenie pod stromami lebo tam boli listy. po pravde myslela som ze sporták to vyriesi. nevyriesil. v kočíku zacal chciet ako tak byt az ked zacal chodit. to su take typy deti.
ak davas primu do polohy ako klasická autosedacka tak to asi vhodne velmi nie je na dlhé prechádzky kedze tobias sám este nesedí. neviem ako vysoko ma prima prvu polohu. my sme primu nemali.
jo a ak mi plakal v hlbokej vaničke tak niekedy zabralo jazdit iba na zadných kolieskach. bol stále v rovnej polohe, iba bol celý naklonený.

eimiky
15. mar 2009

No to poznám veľmi dobre, ja musím tak uspávať, kolesá predné do hora 😀 😀 😀 ,keď položím tak sa jeduje zdvihnem a ticho.To ja neviem prečo je taký, ale vidím, že nie som aspon sama 😉
Ja ho vozím v prime iba na ležanie, keď spinká a potom, keď už nevie vydržať tak ho dám do vyvýšenej polohy, ale to nie je sed, je to taký polosed.Nám už zacvíľočku bude sám sedkať, takže dáme šporťák, no a uvidíme.Ako si inak zvykalo vaše dieťatko, že pri vození nevidí mamu? Keď šporťák je naopak?

katy1979
15. mar 2009

eimiky zachvilocku sedkat? tobi má 5 mesiacov to si este chvilku pockás, kým si sam sadne. my sme nemali problem ze malý na mna nevidel. videl svet a ten bol zaujimavejsí ako mama.

eimiky
15. mar 2009

No nám doktorka na poradni povedala, že zachvíľu bude sedieť, že sa dobre dvíha.Ja som tiež zostala prekvapená, ale on sa naozaj tak dvíha sám, chytí sa hrazdičku a dvíha sa, tak musím dávať pozor, lebo už mi aj hrazdu prevrátil.Ja som to raz v teleráne videla, že nejaké výskumy potvrdili, že dieťa je nepokojné, keď nevidí mamu.A ukazovali S4 ako príklad, ale som nechápala, lebo väčšina šporťákov je tak, že dieťa nevidí na mamu.

habibi78
16. mar 2009

eimiky, aj moja malá sa takto skoro snažila dostať do sedu, ale pediatrička mi povedala, že jej to nesmiem dovoliť, lebo ešte nemá dieťa v tomto veku dostatočne pevné svalsvto na chrbtici, skorým sedením jej len ublíži... takže s týmto by som sa neponáhlala.....
našej malej sedenie v smere jazdy v športiaku nevadí, práve naopak, nezaclánam jej vo výhlade..... 😀 no a ak ma chce vidieť, tak sa obzrie.... a to je podla mna aj fajn, že je takto riešený športiak, lebo šak dieťa nemože byť stále zavesené od istého veku na matke ako cecek a stále ju mať na očiach..... ved to by som sa ani potom vycikať bez nej nemohla ísť, keby som jej zmizla z dohladu..... 😀 😀

eimiky
16. mar 2009

Ja sa ho nesnažim dávať do sedu, ale on sám sa ťahá a jeduje sa, že ho nechcem zdvihnúť.Najskôr nám doktorka povedala, aby sme cvičili,lebo nechcel dvíhať hlavičku.Bol lenivý.Tak sme cvičili a teraz sa tak dvíha sám.Ja sa nikam neponáhľam, ale sám je aktívny.Ale ja som nemyslela tým, že zachviľu bude sedieť, že to bude za týždeň.Myslím si ale že tak počas 6 mesiaca už bude s podperou sedieť.Veď som sa sama čudovala, že to to o tých šporťákoch hovoria, keď takmer všetky sú opačne, veď nech dieťa vidí svet 🙂

katy1979
16. mar 2009

eimiky to je uplne normal ze sa jeduju. najprv pri sedeni potom pri vstavani a chodení. este sa tobi najeduje. ukazali ste mu ze svet existuje aj z iného pohladu ako len lezmo tak sa toho dozaduje. to sme mali doma asi vsetci. nepovolit treba vydrzat pre jeho dobro. radsej nosit na rukách.
s podperou sediet???? blázniš a naco. pockam kým si sadne sám nie ze sa vytiahne za hrazdicku ale musi sa z lahu posadit bez tvojich ruk a hrazdiciek. az potom je pripravený na sedenie a ak sa uz posadí treba ho nechat sediet pokial vidis ze ma rovný chrbatik, akonahle sedi s gulatým chrbatikom tak ho treba polozit. radsej ho treba davat na brusko kvôli lozeniu tým mu urcite neublizis.
moj nemal pol roka a zacal sa stavat tiez tak ze sa za nieco pritiahol. sám sa postavil ked mal 8 mesiacov a totálne sám zacal chodit ked mal 12 mesiacov.

eimiky
16. mar 2009

Katy1979 rozumiem, len ako mu mám zabrániť, aby sa dvíhal, veď on aj keď len tak leží, tak dvíha hlavičku vysoko.
Tým si trénuje podľa mňa aj svaly, na to by sa mohol posadiť sám, alebo sa mýlim? Ja ho nedávam do sedu, iba raz za deň cvičíme také vyťahovanie za ručičky, čo nám odporučila pediatrička, ale to len po 2 krát na chvilku.A sedenie s podperou som myslela také, že keď dieťa začína sedieť tak sa najskôr podopiera ručičkami, či nie.Ja som to teda aspoň tak čítala.Veľa ľudí má na to odlišné názory.A narukách nosiť, no je dosť ťažký 8kg tak ja ho až tak veľmi nevládzem nosiť.Na bruško ho dávame ale to sa mu veľmi nepáči, prevráti sa mi na chrbát ak sa mu podarí.

katy1979
16. mar 2009

jasne ak sa dviha sam to moze to je jasne. myslela som vytahovanie sa za hrazdicku a podobne.
ja som tu podperu myslela vankuse a podobne, lebo to ludia dost robia. moj ma 14 kg a nosit ho musim. 8 kg to by som ho nosila celý den.
aj na brusku sa mu zacne pácit ked zacne lozit

eimiky
16. mar 2009

Jaj no to si neviem predstaviť 14 kg nosiť, joj tak to sa ešte nanosím, lebo on je rád na rukách, ktoré dieťa nie, že 😉 😉 😉
No keď sa hrá na hrazdičke tak občas sa chytí tie zvieratká a dvíha sa za nimi.Chúdence zvieratká ten im dáva 😀
Vankúšmi ho nepodopieram to viem, že sa nemá.Ale loziť začínajú neskôr ako sedieť, že ? niekde som čítala, že niektoré deti vôbec nelozia, že skôr chodia ako lozia.To je zvláštne.Žiadne dieťa nie je rovnaké A ty si používala aj daždnik na CP, som čítala a myslíš, že by som ho na dovolenke nevyužila, je lepšia tá clona?

katy1979
17. mar 2009

eimiky vacsina deti zacina lozit a nasledne sediet. aj u nas to tak bolo. sice pred lozenim sa chcel posadit z polohy lezmo na chrbte ale az ked zacal lozit tak zistil ako sa dá posadit a dostat sa do polohy na styroch.
Slnecník my sme pouzivali minimalne ale je to indi vindi. niektorí ho maju stale. ak fuka tak sa velmi pouzit nedá, nemyslím samozrejme letný vánok a pre deti je to velmi lakava a ohybna hracka. takze my sme mali siltovky na leto a ak spal tak clonu. na dovolenku sme ho ani nebrali.