Stokke Xplory. Stačí hlboká vanička pre zimné bábo?

leniko
9. okt 2008

Ahojte budúce a už aj skúsené maminy. Páči sa mi kočík od STOKKE XPLORY. Budem často cestovať s malým a som skôr taký mestský typ. Jeho odľahčený tvar a výšková nastaviteľnosť sa mi veľmi pozdáva. Potrebujem však poradiť či sa mi zmestí malý v zime vo fusaku do kočíka. Termín mám 20.1.2009. Tri týždne sa aj tak nechodí von..., takže ho vytiahnem až vo februári. 😅

avanka
25. okt 2009

natrafila som pri surfovani na tento inzerat, ak mate zaujem

snad ma nezmazu 😉

katarinocka123
19. nov 2009

ahojte. citala som vsetky vase prispevky ohladne stokke a mrzi ma ze radia hlavne tie, ktore kocik nemaju. ja mam zatial jedno dieta a uz teraz viem ze iny kocik ako stokke by som si uz nekupila. maly sa narodil v juli a este stale sa zmestime do hlbokej vanicky aj s vetrovkou a fusakom, maly ma 8 kg a je dost velky. teraz ma 5 mesiacov. svagrina ma u nas odlozeny jane x-lander, tak som vyskusala ci ma vacsiu vanicku. ma, o 1 cm. takze vobec nie je pravda ze ta vanicka je taka strasne mala a neprakticka. od malinka, cele leto sme boli vonku a vobec nie na dokonalom asflate ale na rozbitej ceste. co sa tyka ovladatelnosti, neda sa porovnat so ziadnym inym kocikom, vacsinu som skusala v predajniach. a ked vidim vsetky kociky okolo mna ktore maju vanicku skoro na zemi, tak sa tesim ze vidim na svojho maleho a nemusim sa k nemu zohybat. doporucujem vysokym maminkam. je vyborny na cestovanie. lahucko sa sklada. dokupila som si autosedacku maxi cosi cabrio a vyuzili sme ju prakticky az doteraz, na vsetky navstevy u lekarov aj u znamych. co sa tyka stability, nemusite sa vobec obavat. mozno vyzera labilne ale konstrukcia je velmi pevna a robustna. sportovu cast vyskusame od buduceho tyzdna, mozem potom napisat ako sa malinkemu pacilo.
moj manzel aj rodicia si ho nevedia vynachvalit a hadaju sa kto pojde s malinkym von.. 🙂 ten kocik ma jedinu chybu...nevyhnete sa prenikavym zacudovanym pohladom okoloiducich...to mi trosku vadi.

susisus
19. nov 2009

katarinocka123 - suhlas so vsetkym az na tu stabilitu, mne sa uz 2x vo vetre takmer prevratil ked na nom bola hlboka vanicka... Ale tiez by som nemenila, od vtedy chodim do vetra s druhym kocikom 😉

lenocka23
20. nov 2009

Katarinocka, susisus, velmi ste ma potesili svojimi prispevkami, uz som zacinala mat depky z toho, co mi to tu stoji v byte... my sme tak isto kupili Stokke, a kedze v predeti trosku neodhadli dodanie, uz ho mame skoro mesiac doma... 🙂 (hovorili o 4 mesiacoch a netrvalo to ani mesic)
syn spolu s rovnako starou susedou sa pretekaju, ktory z nich bude kocikovat.. zatial len po byte s babikou.. 🙂
ked sa nepodarilo prevrhnut ho im dvom, tak asi uz nikomu.. no a na vietor si dame pozor.. 🙂
inak my sme za cenu, ktora sa tu uz spominala dostali konstrukciu, vanicku, sportovu cast, tu spodnu tasku, sietku proti hmyzu a dve plastenky (na vanicku a sportak zvlast), dokupili sme len fusak, ten co ma "nozicky" aby sme ho mohli pouzit aj v sportovej casti...

susisus
29. dec 2009

No co sa tyka zadania temy, tak zacinam mat pocit, ze nam vanicka nebude stacit... Drobcek ma teraz 3 a pol mesiaca, do 63 cm (a celkovo je utlucka) a s fusakom je tam natlacena a nervozna... neviem ci vydrzime do konca zimy ☹

lenocka23
29. dec 2009

no tak zas "zla" sprava... susisus, ja dufam ze kym bude nas mat 3 mesiace, nebude treba fusak... taky bol aj povodny plan, tak sa hadam zadari... 🙂

susisus
2. jan 2010

lenocka vy budete v pohode, to vam vyjde akurat, ale my budeme musiet predcasne do sportaka vrrrr... Uz by som do toho kocika nesla... pre mna ma viac nevyhod ako vyhod zatial - ale moze to byt tym ze je zima a v lete napisem nieco uuuplne ine 😉

lenocka23
2. jan 2010

no ja len dufam, ze napises nieco ine... 🙂 my sme premeriavali vanicky aj inych znaciek a rozmery su velmi podobne, tych par centi rozdielu zas az taka vyhra nie je... vy mate k nemu aj original fusak? (pripadne ktory z nic, s nozickami ci bez?)

novan
2. aug 2010

Baby aj ja "silno" rozmýšlam nad kočíkom Stokke Xplory, videla som ho naživo vo fialovej farbe (KIKA), bol krásny a taký "iný", hned ma chytil za srdce ale v predajni ho vyskúšať a v praxi vonku je tiež niečo iné. V predajni išiel veľmi hladko ale v praxi som počula, že nie je odpružený a že je veľmi tvrdý, cítiť každý kamienok a vraj je vo vetre nestabilný, tak neviem :( Manželovi sa nepáči. A najnovšie ma chytil za srdce Concord Neo, ten sa páči aj manželovi, a tiež má dobré funkcie. Asi sa rozhodnem pre Concord Neo ale bola by som rada keby ste napísali svoje skúsenosti na oba kočíky :( poradte...

andrejo
16. dec 2010

My mame Stokke a bez problemov aj na snehu aj kdekolvek. Odpruzeny pruzinami nieje ale tym ze uchytnie je na jednom mieste tak to pruzi tym. Chodi lahko a bez problemov. Jedine co je trosku obmedzujuce je prislusenstvo tym ze je to taky atypicky kocik je clovek odkazany kupit vacsinu prislusentsva original Stokke.
Ja ale na ten kocar nedam dopustit, na navstevach ho vyuzivame ako sedacku ku stolu na jedenie kedze v pohode spodok pod stol zasunies a dieta das tak vysoko aby bolo zarovno stola. To iste na kave alebo kdekolvek inde. No a to ze sa nemusim zohybat ked krpec furt vypluva dudel to je na nezaplatenie. Do terenu to vhodny kocik nieje ale tu pisem o terene typu ist do lesa a podobne.

balli
26. dec 2010

caute baby...len sa chcem podakovat za vsetky prispevky, my sice s manzelom babo este necakame, ale uz sem-tam chytam babatkovsku maniu od kocara cez postielku az po prebalovaci pultik a stokke je tak kraaaasny ze idem odpadnut z neho. Manzelovi sa tiez nepaci a ked vidi cenu a ked mu poviem ze chcem cierny tak povedal ze to radsej ani dieta nechce, ze ho budem tym vsetkym "mucit" 🙂 hehe, ale snad ho presvedcim...
ozaj, oni asi nerobia kociky pre dvojicky, ze? lebo celkom nam hrozia...