Stokke Xplory. Stačí hlboká vanička pre zimné bábo?

leniko
9. okt 2008

Ahojte budúce a už aj skúsené maminy. Páči sa mi kočík od STOKKE XPLORY. Budem často cestovať s malým a som skôr taký mestský typ. Jeho odľahčený tvar a výšková nastaviteľnosť sa mi veľmi pozdáva. Potrebujem však poradiť či sa mi zmestí malý v zime vo fusaku do kočíka. Termín mám 20.1.2009. Tri týždne sa aj tak nechodí von..., takže ho vytiahnem až vo februári. 😅

jeana
9. okt 2008

ahoj leniko....
podla mna je to velmi zaujimavy kocik ale velkostou jeho vanocky malo vyuzitelny.
Znamej dcerka musela byt od 4 mesiaca v sportovej casti, podotykam v lete, lebo sa do vanicky uz nezmestila... 😒 takze si to neviem predstavit este s fusakom...

leniko
autor
9. okt 2008

Práve to sa mi nezdá. Prekvapuje ma jeho vysoká cena a toľká nepraktickosť. No manžel je do toho modelu zaľúbený. Už sa mu nechce chodiť po obchodoch a ja naozaj netuším, či by bolo vhodné ho kupovať. Druhá varianta je Peg-pérego-trojkombinácia/modelPilko Switch modular system. 😝

katy1979
9. okt 2008

leniko mne sa zdá strašne malý či už hlboká vanička a to nehovorím o športovej casti. skus si to pomerať, ak má vanička aspon 80 cm tak je to ok a zmestí sa tam aj s fusakom. a pomeraj si aj sporták aby si neskončila tak že malý bude mať 8 mesiacov a budeš nahánať nový kočík

sue
9. okt 2008

Leniko,pokiaľ je dieťa zdravé nie je dôvod tri týždne byť vo vnútri...
...myslím,že žiadne bábo nevydrží viac ako 6 mesiacov v hlbokom kočíku, potom chce sedkať alebo aspoň vidieť. Katy píše správne - pomerať riadne treba aj šporťák, aby sa v ňom vyspinkalo aj ročné bábo.

katy1979
10. okt 2008

my sme boli vonku po týždni. Ak nebude mrznuť kludne s ním chod von, na začiatku sme chodili tak na pol hodinku.
a v hlbokej vaničke sme boli do ukončeného 5.mesiaca, potom tam bol narvatý tak skončil v sportáku s fusakom a nánožníkom a bol spokojný

albireo
10. okt 2008

leniko: videla si STOKKe XPLORY v nejakej predajni? Vyskusala ho? je pravda, ze ten kocik na vynimocny dizajn, ale tym jeho vyhody ( vzhladom na pomer cena vs. funkcnost) koncia. vanicka je skor mala(33x76cm), navyse v casti pri nohach babatka je priestor v strede zmenseny o miesto, kde je na stredovu rucku kocika upevnena vanicka. To znamena,ze aj original fusak je tomu prisposobeny. Ale ak sa o tento model kocika zaujimas, urcite to uz vsetko vies.
Co sa tyka sportovej verzie, zda sa mi malo priestorna. Urcite ak planujes tento kocik pouzivat do viac ako 18mes tvojho dietatka. Jo, ak planujes casto cestovat, nezabudni,ze XPLORY ma dost maly ulozny priestor, takze aj to co by si mohla ulozit dole, budes musiet tahat sama. existuje k nemu original taska na prebalovanie, ta jedina sa da uchytit na rucku. akukolvek inu budes musiet zrejme nosit cez plece alebo ako batoh.
Na druhej strane, indonezsky kolega mojho manzela si ten kocik pochvaluje,vraj je ich dcera z neho nadsena. Mimo mesta s nim nechodia a asi je velmi skladny ak sa niekam presuvaju letecky.
drzim palce pri vybere🙂

tucika
10. okt 2008

Ja som bola od prvej chvile zalubena do tohto kocika a povedala som si ze iny nechcem za nic na svete 🙂 A potom prisiel moj otec, prakticky to clovek, pozrel nan a povedal, ze neexistuje, ze je maly, nestabilny a strasne skaredy a ze jeho vnucka sa v takej "ohavnosti" vozit nebude. Mne sa stale velmi paci, hlavne to, ze je vyskovo nastavitelny a ja vysoky clovek by som sa malinkej mohla kukat rovno do oci 😵 a potom sa mi na nom paci aj to ako sa da (neviem ako v realy ale v ukazkovom folme) dobre tahat po schodoch. No kedze bol ocino financmajster, tak ho zatrhol, ja som bola nestastna, ale nakoniec mam skvely bougaboo, naj kocar na svete, prakticky s velkou vanickou, lahko ovladatelny a najlahsi na svete. Alicka ma 6 mesiacov a este ma kopu miesta aj vo vanicke. Urcite nelutujem! Ale keby som bola fakt prachacka tak si Xplory cerveny kupim len tak na neprakticke mancovanie po Auparku 😀

leniko
autor
12. okt 2008

Ďakujem za rady babenky. Skúsim to ešte predýchať. Veľmi sa mi páči, ale veľa praktickosti v ňom pre dieťa asi nie je. Asi by bolo super ho zdediť po niekom 😀 a kúpiť si niečo praktickejšie 😖 .

lluciaa
14. okt 2008

Ahojte. Aj mne sa XPLORY velmi zapáčil. Videla som ho v kike. Zdá sa mi, že je lahko ovládatelný, ale viac neviem. Zdá sa mi, že tá športová časť je trochu malá. Sestra má Qunny Asi Speedy, takú šikovnú trojkolku, je dosť velký, malý Samo v nom kludne spinká a to už je velký 2ročný chlap 🙂 a to by asi v Xplory nevedel.
Možno si nakoniec kúpim taký ako má sestra, ak by jej to nevadilo.
A čo si myslíte o čiernom kočíku??? Mne sa nepáčia farby na kočíkoch. Výrobcovia by mohli ponúknuť viac fareb.kombinácií. Asi by sa mi páčil čierny kočík a do neho nejaky farebný fusak(deku). Ale nebude tam velmi teplo v lete, ked zčne piecť na tú čiernu farbu? To je také tažké vybrať si!!! 😖

katy1979
14. okt 2008

lluciaa my máme čierny kočík a vôbec v nom nie je teplo, kočíky maju nejaku upravu takže sa v nom deti neuvaria.

lluciaa
14. okt 2008

Ďakujem, tak aspon farbu viem 🙂

kacicka33
14. okt 2008

Ahojte, my mame tiez cierny kocik TEUTONIA a sme s nim velmi spokojni. Co sa tyka toho Stokke, nieco som nasla:

https://www.youtube.com/watch?v=6OA1mbde2oc


Mozno pomoze pri rozhodovani...

katy1979
15. okt 2008

má strašne uzku sportovu cast tam by som neposadila ani svojho 15 mesacneho syna. deti maju radi pohodlie v kočíku ale tuto vela pohodlia mať nebude.

sasiki
15. okt 2008

pozerala som to video, no........zdá sa mi dosť nepraktický 😒 a pre dieťatko nie moc pohodlný. No každopádne treba vyskúšať naživo 😀

julia225
15. okt 2008

nadherny kocik, ale ta cena...ale je nadherny to sa musi uznat... 😵

sasiki
16. okt 2008

to teda je 🙂

tucika
17. okt 2008

Ale su aj drahsie 😉

maartinkaa
26. okt 2008

ahojte mne sa ten kocik tiez velmi paci, neviete kde ho mam zohnat a kolko stoji cela zostava?

katy1979
26. okt 2008

maartinka v BA napr. v pre deti a cenu neviem ale určite do 30 000Sk

lluciaa
26. okt 2008

Dá sa kúpit len v BA, ja som ho videla v Kike. A katy1979 trafila presne, stojí 30tis. Bolo to už dávnejšie a ak sa dobre pamatám, za tú cenu bola vanička, športová časť, nákupná taška a sieťka proti hmyzu. A ostatné sa dokupuje, iste dosť draho. Mne sa velmi páčil, ale asi je naozaj dost nepraktický.

maartinkaa
26. okt 2008

mne sa tiez velmi paci a tak mi na nepraktickosti nezalezi, po horach s nim chodit nebudem a teraz date 30 tis. za hocijaky lepsi kocik a takyto kocik viete aj dobre strelit

gwenni
7. nov 2008

Ja si dovolím s Vami milé mamičky nesúhlasiť!!!
Vyjadrujete sa nesúhlasne na niečo čo ste vlastne ani nevyskúšali.Ani jedna z Vás ten kočík nemá!!!A nemá s ním ani skúsenosti!!!
Podľa mňa je tento kočík výnimočný aj po stránke dizajnu aj po stránke funkčnosti ani jeden s kočíkov nedostal toľko ocenení za funkčnosť a dizajn ako tento kočík!!!
Je uznávaný mamičkami na celom svete, jedinou nevýhodou je cena, ale zase povedzme si otvorene že sa pre bábätká kupujú iné zbytočnosti a sú tiež nie lacné.

Každá mamička a bábätko má iné potreby a je oveľa viacej kočíkov, ktoré sú malé, alebo majú nejáke iné nedostatky a predsa si ich mamičky kupujú!!!

Kamarátka mala QINNY a tiež to nieje najväčšia vanička a aj ona aj jej dcérka boli spokojné 🙂 🙂 malá bola vo vaničke skoro 7 mesiacov, lebo sa narodila v októbri a krásne sa do kočíka zmestila.

Môj názor je jednoznačne STOKKE XPLORY 😉 😉 😉

katy1979
7. nov 2008

gwenni to máš pravdu nevyskusali sme ho. každá máme iný kočík. každý nech si kupuje to čo chce ak chceš stokke tak si ho kup to ti nikto neberie a ak budeš spokojná tak potom môžeš prispiesť do tejto temy aj svojimi skusenostami 😉

gwenni
7. nov 2008

Ahoj Katy 🙂 🙂 🙂

Ja to určite urobím 🙂
Ja síce som ešte nemala to šťastie ako vy aby som sa dopracovala ku kúpe kočíka, ale určite budem raz pristupovať k tomu zodpovedne tak ako každa jedna z Vás, každý máme iný názor!!
Moje kamarátky, ktoré už detičky majú , majú tiež svoje skúsenosti.
-jedna si kúpila športový kočík pre novorodeniatko!!malý sa narodil začiatkom februára a potom nechodila s ním skoro dva mesiace von lebo bola chladná jar a bála sa o malého lebo bol riadne prefukovaný v takom kočíku!!A teraz chodí na rehabilitácie, lebo má nejáke probléme a dáva si to teraz za vinu, lebo si myslela že keď nekúpi rovnú vaničku tak sa nič nemôže stať!!!

-druhá zase ona chce veľkú vaničku, lebo malá sa jej narodila v júni aby sa jej zmestila do kočíka!!!Aha no malá nemá ešte ani pól roka a už jej musela kúpiť iný kočík, ktorý je síce o trochu menší ale oveľa praktickejší 😉 😉 😉

trnka
14. nov 2008

Milé kočky,
tiež ma zaujal tento moderný kočík najmä dizajnom. No okrem toho, že dieťa vidí lepšie, lebo je vyššie a vy sa nemusíte viac zohýnať, nevidím v ňom iné výhody, je strašne malý.
Keď sa dcérka narodila, kúpili sme kočík Inglesina Magnum v plnej výbave, hlboký, športový + autosedačka, dali sme zaň cca 22 tisíc. S kočíkom som bola nadmieru spokojná, malá ležala v hlbokej vaničke vo FUSAKU ako 11 mesačná a to bola pomerne dosť veľké dieťa. Potom sme ho predali, lebo sme kúpili novú autosedačku, ale ostali sme verní značke, teraz máme Inglesinu expresso, ľahučký šporťák, dcérka má 20 mesiacov a v pohode sa v nom aj vyspí.
Takže treba si dobre rozmyslieť, aby hlavne dieťa malo pohodlie, veď zase naše chrbty až tak nebudú trpieť, keď sa trošku zohneme 😉

zebricka
14. nov 2008

Prepacte, ale tento kocik je jeden z najskaredsich, ake som kedy videla.... taky hybrid.... a len velmi tazko si v nom viem predstavit take 16kilove dvojrocne dieta..... netvrdim, ze kazda ostane len pri jednom kociku, dokonca ani pri dvoch nie, ale tento kocik najlepsie vystihne pojem "vyhodene peniaze"......

K tej funkcnosti.... no funkcny moze byt, ved fungovat bude, dieta v nom odveziete, ale ako dlho? 😉

A ze sa s detmi v zime nema chodit von, je blbost...

maartinkaa
8. jan 2009

ja tento kocik strasne chcem a ked pobeham po nete tak zo zahranicia sa da objednat teraz v pomere k euru dost vyhodne takze ja som sa baby asi rozhodla

fulopova
16. apr 2009

ahojte babenky. Ak mozem pridam sa aj ja k teme. Ja som uz mala asi 16 kočikov, mam druhe dieťatko, a poviem Vam, že sa mi uz rok paci ten sportovy kocik stokke, velmi rozmyslam nad nim, momentalne mam doma micralite toro, tiez no.1 v Anglicku, len by som chcela zmenu, a tiez rozmyslam nad stokke, len asi by som ho chcela vyskusat ci sa mi tam zmesti dvojrocny syn, nie je silny, len dlhy, a ma 12kg, tak neviem ci sa mi to oplati kupiť. Vsak uvidim, ak ano, dam info, ci som spokojna, alebo ci ho hodim na net, uvidim, ci mi mali v nom bude spinkat. Lebo v kociku vydrži spat aj tri hodiny, len musim vyskusať., tak ak má niekto uz dvojrocne dieťatko, a mal stokke , mohli by ste napisat ci ste spokojne, resp. baby ci sa vyspinka., moooc dakujem. pa.pa.pa. 🙂

katulka11
17. apr 2009

Martinka, pozerám že budeš mať dvojičky, tým pádom asi stooke padol, čo? 😲
No jednoznačne, tento kočík je úplne na iný štýl ako sa doteraz dalo vidieť. Jedna na našej ulici ho má, no poviem vám, mne osobne nejak nevadí, mne sa páčia "iné veci", určite viac ako nejaký polský šmejd. Ale ako sa vyjadrilo pár ľudí z môjho okolia, keď ho prvý krát zbadalo, tak pre nich bol doslova odpudzujúci - také korýtko na stračej nôžke... 😅 A keď sa dozvedeli tú cenu, ani nehovoriac..... 😀
Samozrejme, koľko ľudí toľko chutí, ideálny kočík neexistuje, takže určite aj na tomto sa nájdu chyby - ale odhalí to len mamička, ktorá ho bude mať a používať...
Ja mám tiež kočiar mojích snov a tiež má chyby na ktoré som prišla až počas používania. Ale vždy tých kladov je viac, takže som spokojná.... 😉

stresman
23. okt 2009

Nik iny nema tento kocik? Mne sa velmi paci, ale manzelovi napadla otazka bezpecnosti, tym ze je tak vysoko polozeny - aku moze mat stabilitu? Chcem sa ist pozriet do Kiky - mozno budu mat aj novy kvietkovany model. Chcem ho vidiet nazivo, ci sa do sportovej casti zmesti aj dvojrocne baby. Vanicka by mi vyhovovala, kedze dietatko je letne 😵