Testy kočíkov. Pozrite sa na to

zeleny_cajik
27. aug 2009

Ahojte maminy,

prave som videla na RTL reportaz o tom, ze Stiftrung Warentest (organizacia, ktora testuje vyrobky vsetkeho druhu) prave robila testy kocikov a skoro vsetky kociky su vyhodnotene, ako nedostatocne (mangelhaft) a to najma z dovodu obsahu skodlivych latok v materialoch - v tych castiach, ktore dfeti davaju do ust (napr. popruhy), vraj v takych mnozstvach, pre ktore sa hracky musia stiahnut z trhu (formaldehyd, ftalaty a pod). 😠 😠

Nasla solm si tento test - tu http://www.test.de/themen/freizeit-reise/test/-... - pozrite sa na to... alarmujuce je, ze ziaden kocik nedotal lepsie celkove hodnotenie ako "uspokojivy" (befriedigend).

Pre tie, ktore v nemcine nie ste doma:

Mittlerer Preis in Euro ca. - priemerna cena v EUR
Kindgerechte Gestaltung - konstrukcia kocika vzhladom na potreby deti (hodnotena bola sirka, dlzka lehatok, vloznych tasiek a pod. s ohladom priemerne hodnoty vzrastu deti)
Handhabung - ovladanie
Sicherheit und Haltbarkeit - bezpecnost a pevnost
Schadstoffe - skodlive latky

Tak ja som dost nastvana, objednany mam MISTRAL, ktory sice je podla testu "uspokojivy", ale tiez nie je bez obsahu skodlivych latok (hoci ich ma mozno menej - ze dakujem🙄 ), ale za vyse 1000 EUR by som teda cakala viac ako "uspokojivy" kocik s uspokojivym obsahom skodlivych latok 😠 ani v jednej kategorii nedostal hodnotenie dobry, alebo velmi dobry .... som zvedava, ako sa k tomu postavia vyrobcovia... ja sa chystam teda do teutonie napisat mail 😠

zeleny_cajik
autor
27. aug 2009

hm, no pisem ako hotentot, pardon... tu je este link na clanok k testu:

http://www.test.de/themen/freizeit-reise/test/-...

germik
27. aug 2009

ahoj zelený čajík,
no to je sila...už si fakt vobec nikde nemožme byt isté 😠 Ja už ale Mistral s HB doma mám,už sme dokonca v šporťáku a som s nim fakt spokojná,takže by som nemenila
Ale to si dám od dnes sakra pozor,aby mi malá poobede na prechádzke už nelízala tie popruhy 😕 😀

a cajik, ked im tam budeš písat, skus im tam šupnut vetičku,že by nebolo schlecht,keby korbička bola trošku dlhšia a širšia..rieši to dost mamičiek s vačšími deťmi
also,viel glueck 😉

barica
27. aug 2009

ty jo, tak to je sila, ja jsem dnes chtela objednavat Gesslein, tak to si zrovna muzu poridit polskej smejd za tretinu a budu na tom stejne?! no to se mi snad zda a ja jsem si fakt myslela, ze takhle drahy nemecky kocar musi byt kvalitni?!

barica
27. aug 2009

docela by mě zajímalo, jak by v porovnání s těmito dopadly ty polské?! nejlepší asi bude nosit dítko v šátku, každopádně ušetříme🙂))

zeleny_cajik
autor
27. aug 2009

germik, ok, dobry pripomienka 😉

zeleny_cajik
autor
27. aug 2009

ze dobra som chcela napisat 🙄

senja
27. aug 2009

Tak to jsou zklamani jak neco 😠 Nas Mutsy tam sice neni, ale i tak, nad nekolika kocarky z tohoto seznamu jsme premyslela 😒 Treba zrovna ten Mistral S, ktery neni zrovna nejlevnejsi nebo predrazeny Bugaboo 😠

lul
27. aug 2009

ktory kocik ako tak "uspel"?

barica
27. aug 2009

"uspel" bugaboo Cameleon, Teutonia Mistral S, zekiwa alu cross (ten kocarek mimochodem vubec neznam)... ty jsou "uchazejici", ostatni jsou nedostatecne no a ted si vyberte? tezko rict, jestli tem testum verit, prodejce kocarku mi tvrdi, ze se testum verit neda, ze jsou neregulerni, ale proc by pak vychazely testy takhle spatne?! kdyby to mel nekdo podplaceny, tak by alespon nejaky musel mit lepsi hodnoceni?!

yanna.o
27. aug 2009

když vynechám sloupec "Schadstoffe", tak to s pořadím docela zamíchá..

zeleny_cajik
autor
27. aug 2009

yanna, no ked vidim, ako deti zuzlu tie popruhy (kamoskina dcera ich zuzle ovela radsej ako ktorukolvek hracku), tak ten stlpcek nechcem prehliadat 😅 😕

yanna.o
27. aug 2009

jasně, to je taky důležitý.. to já vim.. jen jsem se zaměřila na ten zbytek... protože to je taky důležitý..
no stejně.. ať na to koukám, z kterýho úhlu chci, tak celkově nic moc teda.. 😅

pavluskak
28. aug 2009

No páni... tak mě může těšit, že máme dost bezpečný a pevný, dobře ovladatelný a celkem dobře konstukčně řešený kočárek... ty škodliviny teda teda fuj....

tilly
29. aug 2009

teda, zeleny cajik, dííík, idem to študovať, vždy ma to zaujímalo, ja mám rada hlavne nemecké kočíky a väčšinou kupujem len nemecké kočíky, tak som zvedavá ako dopadli moji favoriti 😀

tilly
29. aug 2009

nooo, tak to som dosť prekvapená, uff, hlavne tá zekiwa na treťom mieste ma prekvapila a tak drahý kočík ako mura alebo future loop, že sú neuspokojivé...

krista
7. sep 2009

quantita • 2. září 2009 v 15:28
Ahoj holky,

za tři měsíce očekáváme narození našeho prvního miminka, a nedávno jsme řešili, jaký kočárek pro mimíse pořídit.

Zasílam jen pro inspiraci link na test kočárků 2009.

http://zdravi.idnes.cz/test-pozor-na-kocarky-ob...

Hezký den
M.

krista
7. sep 2009

kruguer • 1d • Dnes v 08:32
Nevím, jestli jste zaznamenaly co proběhlo médii, ale je to docela pecka, třeba to někomu pomůže při výběru. Pokud se zde téma nachází, omlouvám se, ale já jsem ho nenašla:
http://www.babyweb.cz/Clanky/a3544-Test-kocarku...
http://www.babyweb.cz/Clanky/a3546-Sokujici-tes...

barica • Dnes v 08:49
Jo, to uz tady probehlo (viz tema "testy kocikov") a take by mozna bylo vhodnejsi se o ty testy zajimat trosku "hloubeji", nebrala bych je nijak vazne!!!

kali.kal • snž • Dnes v 08:57
Díky za odkazy, zajímavé počteníčko

brisalek
7. sep 2009

Nejhorsi na tom je, co pisou v tom clanku, ze se kocarky delaji pro oko a vychloubani rodicu...ne podle potreb miminka. Proto my jsme koupili klasicky houpaci polsky Roan a vsadim se, ze na tom bude se skodlivinami stejne(stejne se vse dela v Cine) a aspon je velky a nemusim 7 mesicni mimco, ketre nesedi cpat!!!! do sportaku. I kdyz bych si take predstavovala lepsi aspon me nemrzi, ze jsem za nej dala 20000,-. Co me fascinuje jsou vyrobci, misto aby zacali vyrabet kvalitnejsi a vetsi a poradnejsi kocary, tak hned obvinuji, ze testy jsou spatne. Snad se konecne neco zmeni. Vzdyt prece , ze jsou kocarky pro mimco nevyhovujici musi kazdemu kdo ho kupoval a vetsinou prosel JASNE!

barica
7. sep 2009

brisalek:
o tom,ze jsou korbicky pro miminka male neni potreba pochybovat, nicmene u tech skodlivin bych si u levnejsich kocarku tedy moc jista nebyla... ale je fakt, ze mi prodejce i vyrobce tvrdi, ze vsechny kocarky, ktere jdou na trh, musi splnovat normy EU a to, ze pri testech porovnavali obsah skodlivin v materialu s normou, ktera je pro potraviny ci hracky do 36 mesicu a nikoliv s normou, ktera je pro kocarky, je dle meho nazoru docela velka chyba! Navic na obsah skodlivn testovali plastenky, rukoveti ci pasy, pri porovnani s normou pro kocarky by kocarky prosly nejspis vsechny a mezi nami, kdyz rodic necha ocucavat diteti rukovet ci plastenku, tak je spis problem v rodici a ne v kocarku! Ikdyz ja jsem samozrejme take zastancem nuloveho obsahu ftalatu atd., ale delat z toho takovy humbuk, kdyz pravda je uplne nekde jinde mi prijde dost trapne a hlavne MATOUCI! Navic vazne nechapu, jak na prvnim miste muze byt Bugagoo, kdyz to je prave jen kocarek na pohled, rozhodne ne na "uzitek" pro ditko... Mozna testovali "uzitnost" pro rodice🙂...

kubinkov
7. sep 2009

Ty články jsou takové, aby jen šokovaly, ale hodnota informací o testu a jednotlivých kočárcích je nulová. 😒 Dělat z této bubliny nějaké závěry a běžet reklamovat kočárek na základě článku v novinách, je asi trochu hloupé. 😝 😝 Při koupi kočárku je třeba zdravý rozum a nehledět na to, co se píše. A navíc: Chybami se člověk učí. Když se mi do hluboké korby nevejde samostatně nesedící kojenec, asi jsem výrobci nalítla na líbivý design a prodejci na řečičky, že všichni přece chtějí půlroční miminko vozit ve sporťáku. 😨 🤐

yanna.o
7. sep 2009

já taky myslím, že je nejlepší koupit lehký houpací kočár a pak rozmyslet, zda goflky nebo sporťák a už to zkusit rovnou i s dítětem, aby bylo hned jasný, jestli je dlouhá nebo krátká zádová opěrka, jak je madlo před dítkem, jak se polohuje i s opřeným dítětem, jak dítě dosáhne na opěrku chodidel atd. Já koupila inglesinu magnum, jelikož narozdíl od ostatních houpacích kočárů jde polohovat z úplného sedu do úplného lehu, je to sportovní sedačka uzavřená spec. nánožníkem jak hluboká korba, těsní to skvěle, po dodání doplňků to i vzhledově uvnitř vypadá jak korba, jenže to nemá pevný nohy, takže se tam dítě vejde, jak roste a já mám dost času si rozmyslet co, kdy a pokud vůbec později koupím za kočár. A polohovat můžu kdykoliv za jízdy dle potřeby (řev vleže, usnutí vsedě) a nemusím doma skladovat korbu a sporťák 😉 přecvakávat po a proti směru můžu taky 😉

yanna.o
7. sep 2009

Tady konečně napsali, jak to je:

"Kočárky už dávno neslouží jen k přepravě nejmenších dětí. Postupně se vyvíjejí ve složitá zařízení, která vlastnostmi i designem stále více připomínají automobily. A také stále častěji respektují požadavky těch, kteří je řídí, než těch, pro které byly primárně určené a kteří v nich sedí nebo leží – dětí.
Vymýšlejí se takové kočárky, aby byly lehké a snadno rozložitelné, abychom je mohli snadno převážet a složit do kufru automobilu. A také, aby byly hezké, abychom se mohli chlubit kamarádkám.
Nejnovější test prokázal, že výrobci čím dál více rezignují na základní potřeby miminek a batolat a vyvíjejí kočárky pouze podle požadavků rodičů. Ve výsledku tak máme krásné a technicky dokonalé kočárky, které se staly už i symbolem společenského postavení, ale které jaksi nejsou vhodné pro děti, nebo jsou dokonce pro děti nebezpečné."

barico, taky nechápu bugaboo, když narozdíl od některých za ním má u jednoho kritéria mínus.. a bugaboo je buginka, že jo.. malý kola vpředu 😉 takže i proto váží 9 kg. Je dost osekaný. Kdyby všichni výrobci takhle osekali kočáry, tak bude mít pod 10 kg skoro každý 😉 líbí se mi, že jde přehodit ručka i sedačka, akorát že po přehození ručky je jaksi špatně ovladatelný s těmi malými koly vzadu 😅 to tak když si představím jako terén nějaký hrbolatý ale rovný trávník.. na zadní bych ho přizvedávat nechtěla s malými vzadu a řídit ho takhle taky ne 😉 a skládání má asi taky složitější než jiný kočáry, jak píšou v tom odkazu. I brza je na nic, neb je ze strany na rukojeti jen jako taková malá páčka.. já chci pohodlně brzdit i aretovat! nohou. Nechci se při aretaci hrabat rukou u koleček.. Nedala bych za buginu 30 000,- prostě z principu.

koty
7. sep 2009

Tož, článek je skutečně napsán tak, aby zaujal. O tom žádná.

Na druhou stranu, dítě v kočárku tráví celkem velkou část dne a nedá se prostě vyhnout tomu, aby se občas do něčeho nezakouslo. A u ftalátů stačí, aby se trošku opotilo a pak tou lepkavou tlapkou opřelo třeba o přední zábranu, ta bývá buď plastová nebo alespoň nějakou umělinou potažená. Prostě není nutné, aby zmíněnou část dítě rovnou přežvykovalo.

A proč je první Bugagoo? Protože prostě platí, že jednooký mezi slepými králem ☹

koty
7. sep 2009

Bogaboo je pro maminku, co všude páchne autem a rozhodně s ním nebude jezdit po žudrech na nějaké polní cestě, to tak maximálně po anglickém trávníčku 😀 Holt v tabulce není moc podrobnějších informací o jednotlivých podznámkách a tenhle kočárek to někde nahnal.

A na prvním místě jsou dva kočárky se stejným hodnocením.

lul
7. sep 2009

vase mudrovanie ma udivuje baby 😉

videli ste bugaboo v reale? alebo aspon video? ten kocik je ako jediny prisposobeny na jazdu po piesku a po lese tym, ze idete len na zadnych kolieskach... skuste si pozriet nejake video. ten kocik NIE JE bugina, kedze nema ani golfove palice a dokonca ma normalny hlboky kocik, ktory je jeden z najvacsich na trhu (okrem polskych obrov, ale to je aj ina vaha, vsakze 😉) ked dietatu svieti slnko do tvare a vresti o dusu, je ti jedno, ci sa ti zle manevruje na malych zadnych kolieskach, v pripade nudze je to lepsie ako vrestiace decko, ktore obycajne prekryjes plienkou cez korbu 😝

ja tento kocik nemam, ale obhajit ho musim, pretoze si myslim, ze je dobry. a vaha (8 kg) je zabezpecena niecim inym a nie mensimi kolieskami 😉 ale kto nevidel, nepochopi...

brisalek - mylis sa, nie vsetky kociky sa robia v cine 😉

lul
7. sep 2009

mimochodom tato tema nie je o obhajovani si svojich kocikov, ktore koniec-koncov ani neboli testovane, ale o niecom inom 😉 takze nejaka inglesina magnum tu neobstoji, skor v teme o inglesinach 😉

koty
7. sep 2009

lul, bugaboo má skutečně jednu z největších vaniček a úžasnou váhu, však o tom to strkání do kufru je ne 😉 Kdo by chtěl házet do auta 20 kg?Je to prostě mětský kočárek, kterým projedeš na pískovišti a hřišti.

Jízda po zadních kolech zase tak super není, pokud tak pojedeš třeba hoďku. To si rovnou můžu vzít rudlík 😀 A sluníčko se dá pořešit a je řešeno u spousty kočárků.

aktak
7. sep 2009

bagaboo si ma neziskalo vdaka vysoje cene, sportaku kde sa dieta nemoze vystriet (neviem kde zohnali ortopeda ktory im povedal ze je to super) a osobne sa mi tazko tlacil, kedze druhu ruku potrebujem pre mladsieho synceka
ale kazdy kocik ma vyhody aj nevyhody a kazdy ine potreby, inak co z toho ked v teste je len par kocikov, skoda ze neurobia taky tesr s fakt sirokym spektrom kocikov

yanna.o
7. sep 2009

lul, no doufám, že si ten bgb nakonec nekoupíš.. 😅 delší nebo kratší odpověď? 😀

yanna.o
7. sep 2009

lul, mrkni na tohle video
http://www.stream.cz/video/78340-nas-milacek

Natočit reklamní video, které má zapůsobit, není nic složitého.

Ujišťuju tě, že s mým houpacím kočárem zvládnu totéž a stejně rychle a stejně snadno!!! Strčím do něj jedním prstem a jede. Na zadní ho přizvednu jedním prstem i s dítětem uvnitř. Mám přístupnější a větší košík. Na eskalátorech jezdím úplně stejně. Projedu všemi dveřmi, i těmi hooodně úzkými. Seskákala jsem s ním 81 schodů. Jen upozorňuji, že na tohle nejsou kočárky konstruované, jsou to takové dardy, že si můžete rozbít konstrukci, něco povolí, praskne pérko apod. Nemůžu se točit kolem své osy (jak pako 😅 ), to ale nepotřebuju v 90% případů (10% jsou úzké uličky mezi regály, ale tam to zvládnu taky, jen ne tak elegantně). Nemůžu přehazovat ručku, ale opravdu bych nechtěla mít malá, silně odpružená kolečka vzadu. To je děs pro jízdu. Pokud by byla velká, klidně, ale to není případ bgb. A táhnout ho jak trakař vyloženě nechci. Je to moc pracné, zbytečné, musím řešit montáž mrňavých koleček někde, táhnout je s sebou..každý kočár naklopím na dvě kola (čtyřkolku i na dvě přední nebo dvě levá, pravá). Já s kočárem jezdila fakt hodně a těžší terén a vím toho dost na to, že můžu říct, že bugaboo by to nezvládl ani ve snu. Lezl by mi na nervy a dost mi tam toho chybí i z pohledu dítěte, když to zpětně porovnám. Bugaboo samozřejmě znám dobře nejen z videí, ale mám ho i prohlídnutý z krámu. Stojí dosud hned u vchodu a nejde ho minout. Už v těhotenství jsem si ťukala na čelo, nezlob se na mě a neber to osobně, nakonec tys ho taky nekoupila.. 😉