Toxické kočíky

bubobubicek
27. nov 2015

Caute zienky, vyberam s manzelkou kocik a po precitani par clankov na nete som ostal zneisteny lebo viacero testov preukazalo znepokojive hodnoty toxickych latok v detskych kocikoch.Ja sam sa staram o to, aby som sa vyvaroval takymto latkam a vo vseobecnosti sa snazim zit zdravo a je teda samozrejme, ze chcem pre svoje babo kocik ktory mu nebude nejakym sposobom naburavat organizmus.Trochu som patral po nete a je to celkom oriesok.Zatial som nasiel nemeckeho vyrobcu Hartan ktory deklaruje, ze ich kociky su "ciste".Su ale pomerne drahe a ani s dostupnostou to nie je ziadna slava.Ak mate niektora nejaky tip na kocik kde jednym z hlavnych kriterii je aby neobsahoval vsetky tie ftalaty, PAU, BPA atd. tak myslim, ze nie len mna tym potesite. 🙂
Dakujem vopred!

sue
27. nov 2015

Hm, najzdravšie pre seba i dieťa by si urobil, ak by si zaobstaral šatku 😊 všetky tieto problémy 100% odburáva...len bývať by ste asi museli odísť na nejakú inú planétu, keďže bez vplyvu človeka už nie je nič....

8291
27. nov 2015

@sue no len aj ta šatka prešla nejakým farbenim a čo tie farby😁.Ako píšeš odísť na inú planétu😁.Kocik je to najmenej ale jed začne babo loziť,chodiť a vsetko ocopávať,olizovať,hlavne vonku tomu sa teda zabrániť nedá.a o škôlke ani nehovorim,tam sú všetci radi ze majú pre deticky hračky a nie to ešte riešiť nejaké ftaláty

sue
27. nov 2015

@8291 úplne nemáš pravdu, pretože je veľmi veľa nefarbených a nebielených šatiek 🙂 s ostatným súhlasím 🙂

8291
27. nov 2015

@sue šatku som nikdy nemala ale len co som videla iné maminy tak boli farebné,beriem späť😁

asaela
27. nov 2015

davnejsie som nasla v jednom obchode ponuku "bio kocikov", na prve pocutie ma to vtedy aj celkom pobavilo ale vyzera, ze je to presne to, co prave hladas. tak hadam pomoze. pozeram, ze si z popradu, daju sa objednat na pobocku do KE na osobne prevzatie. http://www.branakdetem.cz/brana-k-detem/biokoca...

tarniah
27. nov 2015

maminka je fyzioterapeut takze ciste satkovanie odmietam kvoli celemu pohybovemu ustrojenstvu babatka pre ktoreho vyvoj to nie je zas taka idylka ;)

@asaela dakujeme urcite popozerame 🙂

8291
27. nov 2015

@tarniah s tým šatkovaním máš asi pravdu tiež mi to potvrdili dvaja ortopedi nezávisle od seba ze to vôbec nie je fyziologické pre dieťatko,ktoré sa potrebuje vyvíjať.AaLen teraz je s tým obrovský bum.

siska53
27. nov 2015

@asaela no az na to,ze tie biokociky su divne.. Mne by teda na kocikovanie vobec nevyhovovali..
@bubobubicek fiha,aj kociky? Aj inglesina magnum je toxicka? Ja som sice mala v nej vzdy nehaku plienku a tak ale je pravda,ze sa deti kocika,ked boli vacsie aj drzali. Ni zial tej chemie sa uz tu asi nezbavime. Kazdu chvilu volaco...

tortelinka
27. nov 2015

@tarniah tomu nerozumiem, keby šatkovanie bolo také zlé, tak snáď celá afrika má problémy s chrbticou alebo čím..., veď tam nosia všetky deti hádam do troch rokov

tarniah
27. nov 2015

@8291 pracovala som chvilu aj na detskej rehabilitacii a naozaj nie je nic lepsie pre babatko ako pevna podlozka s dostatkom miesta aby sa mohlo volne hybat a tak napredovat v svojom motorickom vyvoji... dnes sa propaguje vselico len netreba vsetkemu verit a mozno si precitat viac clankov pisanych nie len vyrobcami a predajcami ;)

na bio kociky som uz jednym ockom mrkla no zda sa mi ze je to viac o ochrane zivotneho prostredia ako babatka ale toto hodnotenie necham na manzela on sa v tom orientuje viac ako ja

katka1981
27. nov 2015

@8291, presne tak, my sme sa pytala aj na nosic ortopeda a povedal, ze ho ani pre vlastne deti nedovolil. Ze dieta pokial nevie samo sediet a neudrzi chrbat rovny, ze je tam schulene, ze je to poloha vhodna pre jogina, ze pre skoliozu super zaklad.

8291
27. nov 2015

@tortelinka ale ved ti ľudia sú strašne dokrývaní na všetky strany.lordozy,skoliozy,uz tridsiatnici sú dohrbení.je pravda že nemajú dostatok vitaminov čiže aj to k tomu prispieva.kolegyna chodí na misie,na pol rok si zoberie neplatwne voľno a hajde do Kene,Etiópie,tak kadečo sa potom podozvedáme.

evittam
27. nov 2015

No, obe moje deti boli vozené v normálnych kočíkoch - o žiadnych "bio" som ani nepočula - zase nejaký super reklamný trik na super sprostých (prepáčte za výraz, ale inak ani nemôžem napísať) rodičov, ktorí sa nechajú nachytať a zaplatia nenormálne peniaze - ale veľa šťastia. A obe moje deti sú zdravé a šťastné - starší nebol chorý nikdy nejak extra- zo pár soplov a možno 2 virózy - za posledné 4 roky len kiahne a mladšia okrem tých kiahní vôbec nič. Hmmm, žeby to robil ten obyčajný "toxický kočík". Fakt už som počula všeličo a zvykla som si na hocijaké témy - ale toto je pomaly ale isto top. 😀 😀 😀

tarniah
27. nov 2015

@tortelinka ubiehame od temy :D ak su este nejake otazky tak mi piste spravy skusim zodpovedat ak budem vediet ;) satky ako take nezatracujem ale urcite nie na dlhe nosenie

katrin21
27. nov 2015

kazdy jeden kocik, kde je plast je toxicky.... lebo kazdy jeden plast je toxicky, duplom tie, co nie su urcene na obaly stravy, a aj tie su diskutabilne...
takze sa tym radsej ani nezaoberaj...
Hlavne nezohrievaj nikdy dietatu stravu v mikrovlnke, ani vodu na UM ... nikdy... to je naj , co mozes pre jeho zdravie urobit....

vejula
27. nov 2015

@tarniah vieš ako vyzerá chrbtica bábätka??? A v brušku je bábätko tiež na rovnej podložke? 😅
@tortelinka ano vieš, africké deti su všetky také nešikovné, že pomaly v ppol roku začinaju chodiť a su motorickky na tom najlepšie.
PRedstava že dieťa je po pôrode prirodzene nastavené na to, že bude ležať na rovnej tvrdej podložke je absolutne nelogická. Sme nosenci o čom svedčia nielen naše reflexy (uchopový reflex, abdukčno flexne postavenie nožičiek ale i zložženie materského mlieka, ktoré vypovedá o tom, že sme kontinualni jedlíci, nie cyklický a teda sme prirodzene nastavení mať zdroj potravy neustále pri sebe, čo pri nosení splname. Nehovoriadc o tom že postavenie nožičiek pri nosení je najideálnejšie pre vývoj bedrobých klbikov...

meluela
27. nov 2015

@bubobubicek tazka tema ... pozerala som testy z 2009, vtedy boli total prepadak v skodlivinach vsetky aj zname a drahsie znacky (bola som prekvapena ze aj emmajalunga bola na tom zle rovnako ako brio a pod.) ... ktovie ci uz odvtedy zacali davat pozor na to co v tej cine nakupuju ... lebo aj ked je firma europska a kociky sklada v eu, tak latky etc. nakupuje kde je to lacnejsie
satka nie je celkom riesenie .. ja mam satku rada, ale vo vacsine situacii lepsie posluzi kocik (hlavne kvoli mojmu chrbatu a celkovo pocit pohody je lahsie mat dieta niekde polozene nez ho mat stale nacapene na sebe)
@asaela a tie kociky garantuju nejako netoxickost? lebo som mala pocit z tej stranky ze ide hlavne o to, ze su ekologicke, teda vyrobene z recyklovanych materialov .. co je sice pekne ale neviem ci to je okrem prirody prospesne aj dietatu

juliajuscakova
27. nov 2015

@bubobubicek My sme prechádzali presne tým istým procesom a vybrali sme nakoniec I´COO-nemecký výrobca 🙂 Hlavne sme nechceli čierny - najmä z vnútronej strany .

8291
27. nov 2015

@katka1981 ja som nemala ani nosič ani šatku.neriešila som či je to dobre alebo zlé,ale mne to pripadalo zbytocné.mala som len kočík a vystacili sme si.

tortelinka
27. nov 2015

@8291 mimo témy, ale to je blbosť riadna, prvý raz počujem o nejakých problémoch so skoliózou v afrike

katrin21
27. nov 2015

@vejula ale po narodeni uz ma dieta prechadzat dalsim vyvojom a to uz nema prebiehať v oblukovej polohe, ale naopak, na rovnej podložke, aby sa praveze svaly natahovali v smeroch, ktorych treba a neboli skratene v schulenej polohe. Ver never, ale ma to logiku.. Preco je strasne dolezite, aby dieta lezalo aj na brusku? lebo potrebuje posilnovať svalstvo chrbta, skracovat ho a to v nosici , satke , ak tam travi vacsinu dna,len aby neplakalo, asi nemoze...

katka1981
27. nov 2015

@8291, mna kazdy nahovaral na satku, alebo nosic, lebo dcerka do 2 rokov nevydrzala bezo mna ani minutu. Nedalo sa nic pri nej robit. Ajked bola v postielke a ja som chcela ustlat manzlesku postel, kt. bola 5 cm od nej, tak revala jak tur. Lenze nenechala som ju plakat, lebo hned grcala z refluxu, bol to zacarovany kruh. Ale vziat si ju do nosica alebo satky a varit s nou, to je podla mna nebezpecne, ja som bola taka nevyspata, ze som ani nevedela ako sa volam, este by mi padla do hrnca 🙂

meluela
27. nov 2015

@evittam taketo veci sa ti neprejavia soplikom ci vyrazkou .. to je o tom, ze sa toxiny z prostredia sa v tele hromadia a scitavaju .. a u niekoho sa to prejavi ako leukemia v detstve a u tych stastnejsich nikdy alebo ako nador v 85 rokoch, zalezi na genetike aku ma kto startovaciu ciaru a kolko toho znesie ...
druha vec je, ze pri niektorych artikloch si clovek nepomoze ... nabytok doma ... no nie kadzy si moze zariadit byt cistym drevom bez lepidiel a pod. nabytok v skolke na to uz vobec nie je dosah, toxiny v interieri auta, v autobusoch, v kancelarskom zariadeni ... ten kocik sa este trochu da ovplyvnit, ale kedze je cela ponuka kocikov na tom dost zle tak clovek velmi nenavybera

katka1981
27. nov 2015

@tortelinka, nie som ortoped, len cisto nazor laika. Napr. displaziou bedroveho klbu trpime hlavne my, africania vobec, je to genetika. Dalsia vec africke deti behaju bose (poriesena klenba), stale su v pohybe, nesedia za pocitacom ako nase deti( posilnuju chrbtove svalstvo). A popravde ta skolioza by bol u nich ten najmensi problem. Nemam pocit ze by sa to u nich nejak riesilo. A to, ze sa niekde o problemoch nehovori, neznamena ze v skutocnosti nie su - myslim to vseobecne.

8291
27. nov 2015

@tortelinka lebo v Afrike riešia Aids aHiv čiže pre nich je skolioza uplne nepdstatná ale pravda je ze majú obrovske problémy co sa týka pohyboveho aparátu.

katrin21
27. nov 2015

baby, inak , vsetci mame v krvi nenormalne mnozstva plastov ( PVC a pod..) keby sme si dali spravit rozbory, tak by ste boli v soku... uz male deti po porode to maju v krvi zvysene... len su to drahe testy a robia sa len ked sa robi nejaka studia a u nas asi vobec nie, len v zahranici... a napr. je to casta pricina neplodnosti...
U nas aj preto bude doma SKLENENA flaska, plastova len na von... 🙂 pribor , tanierik, vsetko nerez a porcelan.. umelinu co najmenej.... MW nepouzivame uz roky, zvykli sme si, par panvic navyse a ani nam nechyba....
Inak zijeme normalne, ale tieto veci su fakt a prekracuje to hranice, tak aspon toto malo sa snazim , aby sme nerobili....

a Africania? ti su radi, ked maju co do ust, nie to riesit nejake skoliozy a pod.. su radi, ked vobec mozu ist k lekarovi aspon rodit... x km daleko....

evittam
27. nov 2015

@meluela Ok, možno máš pravdu, len som chcela napísať, že mi fakt niekedy už "rozum stojí" nad tým čo riešia niektorý ľudia.......to je všetko . Ja som šťastná, že mám dve zdravé a krásne deti (klop,klop) a to je všetko-neriešim či sa vonku zamažú, zjedia trochu hliny a podobne - sú to deti. Snažíme sa recyklovať, žiť zdravo-máme záhradku-trošku vlastnej zeleniny, vlastné vajíčka,...a podobne - no asi vieš čo chcem napísať. Ale neriešim už takéto - pre mňa "kraviny" - neviem aký má zmysel dať za akože "bio kočík" možno 1000-2000Eur a ani tak nezabezpečíš dieťaťu že sa niečím napríklad nenakazí - takýto rodičia nech sa buď naozaj odsťahujú na inú planétu alebo si kúpia veeeľký bio dom vo veľkej sklenenej guli a potom budú možno šťastní.....

meluela
27. nov 2015

@evittam ten bio kocik vyzera byt kravina lebo to je iba kocik z recyklovanych plastov (co je aj flíska z HMka 😀 )
ale kebyze mam spolahlive info o tom, ktory vyrobca si strazi toxiny v pouzitych materialov, tak tuto informaciu urcite zahrniem ako dolezite kriterium pri vybere kocika popri bezpecnosti a praktickosti a kludne si za to aj nejake to euro priplatim
nebudem to az tak riesit pri autosedacke, kde mi dieta sedi par desiatok hodin do roka takze expozicia je minimalna, ale pri kociku ktory zvyknem vyuzivat na maximum a dieta v nom lezi aj 5-6 hodin denne to uz je vec nad ktorou sa treba zamysliet

@bubobubicek inak nemam rada secondhand, ale z cisto racionalnych dovodov by malo byt najmenej toxinov v nejakom echt starom kociku kovovej konstruckie s klasickou bavlnenou latkou, pripadne si este nechat komplet presit calunenie na celom kociku novymi latkami svetlych farieb zo spolahliveho zdroja

tarniah
27. nov 2015

Sukromne spravy som myslela ;)
@katrin21 uz adekvatne reagovala na prispevok od
@vejula

evittam
27. nov 2015

@meluela Veď určite, ale to by si mala najskôr začať pri tom čo tvoje dieťa nosí oblečené a podobne a v neposlednom rade kočík. Naozaj, toto všetko už je pritiahnuté za vlasy - a to je môj názor....Ľudia už nevedia čo by od dobroty vymysleli.....A tí čo sa toho "chytia" a zarobia na tom -a tak sú machri.....