Turistické sedačky. Ktoré sú najlepšie?

adetka
14. feb 2007

Dievcata... v lete planujeme ist s Mirkou (vtedy bude mat osem mesiacov)... na dovolenku do tatier... a kedze by som s nou v ramci pripravy chcela zacat turistikovat skor (pochopitelne najskor od jej siestich mesiacov)... obzeram si na internete turisticke nositka/sedacky... a idem sa zblaaaaznit 😖 ... su tu rozne znacky, tvary a pochopitelne ceny (phil&teds, chico, brevi, Ferrino carinou, Chicco,...)...

Ake su vase skusenosti s turistickymi sedackami a s akymi... da sa najst kvalitna sedacka za prijatelnu cenu?... alebo musim pre pohodlie svoho dietata a mna siahnut hlbsie do vrecka... a na ake tury s ako starym dietatom ist... kam... Poradteee ☹

lilly21
23. feb 2010

a kid comfort III? nemate skusenosti?

rebesita
17. aug 2010

@fifla ahoj fifla a kde zoženiem pláštenku...nevieš poradiť?

fifla
19. aug 2010

no moja ani neeee ... ale shak usijes 🙂

sisulka7
20. aug 2010

tak ja mam skusenosti s Phil and Teds a je fakt super, mala som ho teraz pozicany od kamosky na dovolenke a planujem, ze si taky aj kupime, mali sme pozicany aj Filikid, ale neda sa to porovnat v pohodlnosti pre toho, co nesie. Boli sme tri rodiny s 3 malymi detmi a mali sme este aj naš liliputi zobraty, ale jednoznacne vyhrava turisticky nosic Phil and Teds, mala v nom aj krasne zaspinkala.
Boli sme na Janošikovych dierach a deckam sa velmi pacilo,

rainee
13. sep 2010

ahojte viete mi doporucit nejaky nosic /ziadna klokanka a podobne, myslim turisticky nosic/ pre dieta tak do 20kg vahy a predajnu v BA kde sa to da pozriet osobne? kludne aj obycajnejsi tak do 70e. diky.

hexejana
21. okt 2010

@sisulka7 dievcata, pekny den. Potvrdzujem spokojnost s Phil and Teds Escape .... jedine na co sa chcem opytat Vas skusenejsich vyletnicok .... nie su na to celkove prsiplaste do dazda - len strieska, - takze musi mat dieta nepremokave nohavice a boty - mi z toho vychadza, pretoze v dazdi ich nema kryte, ci 🙂 ?? dakujem

tilly
17. mar 2011

ahojte, obnovujem diskusiu... chcela by som vymenit manducu za nosic... uz som videla rady, len niektore modely uz nie su aktualne...

co vravite na toto? http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=10433703&tab=1

pouzijeme to len par krat, tak sa mi nechce moc investovat...

klementina
17. mar 2011

nemate niekto na predaj turisticky nosic pre dvojrocne dieta? dakujem

jamaat
19. mar 2011

Aj ja by som kúpila používaný. 🙂

petruska86
19. mar 2011

@tilly ahoj, my mame tento doma (sice ma uz 3roky, ale lisi sa len tym, ze nemame k nemu tu plastenku) ......spokojnost celkom dobra, na to kolko stal.....popruhy su fajn, hlavne to, ze aj ten okolo pasa je pekne vypolstrovany....deti (obe) v nom boli spokojne, da sa v nom aj v takom pololahu spinkat (a celkom pohodlne + my sme pouzivali aj cestovny vankusik, aby hlavicka nepadala do boka).....odopinatelny ruksacik je velmi velke plus, tiez dalsi ulozny priestor zo spodu (plienky, obrusky, nahradne oblecenie pre obe deti, desiata, prsiplast, dazdnik, mala deka - len treba ratat s tym, ze to pridava na hmotnosti a meni sa trochu tazisko)
ale skor ta asi zaujimaju negativa, tak:
- stojan - ta cast pri zadku toho, kto nosi moze spociatku vadit, ze trosku tlaci, ale ide o zvyk...inak stabilita celkom dobra, len samozrejme ako pri vsetkych nosicoch, nenechavat v nom dieta bez dozoru, aby sa prudkymi pohybmi neprevratilo
- strieska - pri vetre ju prefukuje do zadu - pouzivali sme nieco, co povodne sluzilo ako privesok na kluce - na konci karabinka prepojena s druhou karabinkou dostatocne dlhym lankom, popruhom - jedna karabinka sa pripla o striesku a druha o vystuz co mas na chrbte a drzala napevno
- popruhy - nizsiu osobu moze ten prsny popruh trochu dusit (na nasom sa neda posuvat pozdlz ramennych popruhov)
- no a to polohovanie pre dieta - cim viac povolite tie bocne popruhy, aby si dieta viac lahlo, tak tym viac treba davat pozor, ked sa ten co nosi zohyba do predu - kedze su tie popruhy z latky, tak nie su pevne, a ked sa prehnes, tak sa ti spiace dieta moze priklopit "na tvoju hlavu", ze spadna akoby do polohy sed (prudko) ......a tiez nezabudat, ze ovela viac trci vtedy nosic do zadu, a meni sa tazisko, ze to cloveka taha do zadu...

dufam, ze som pomohla, objasnila......naozaj, na to kolko stal sme s nim velmi spokojni....jedine, co za tie 3 roky odislo bol cvok na tom malom vrecusku a pasovom popruhu 🙂 .....
p.s. nosic vyuzivame na vylety, na bezne nosenie mi viac vyhovuje monduca (teda, ak nepotrebujem vziat so sebou vacsie mnozstvo veci, vtedy kvoli uloznemu priestou vyhrava nosic)....tak stastnu ruku pri vybere, Petra 🙂

tilly
19. mar 2011

@petruska86 diiik, len si nehodila ani foto ani link 😀

petruska86
19. mar 2011

@tilly no ja som prave reagovala na ten odkaz, co si pridala ty 😀

tilly
19. mar 2011

@petruska86 jaaaaj, no ja koza nechapava 😀

xixi7
25. mar 2011

KOcky a maju tie nosice aj opierku na nozicky? Aby sa im nehompalali a neodkrvili nozicky?

lucinka13
27. mar 2011

@xixi7
no myslím, že opierky na nožičky nemajú 😉
my máme deuter comfort kid ll a velká spokojnost

xixi7
28. mar 2011

@lucinka13
My sa asi budeme rozhodovat medzi Salewa koala a Deuterom...len skoda ze si tam dieta nemoze opriet nozicky a trochu sa nadvihnut, ked bude potrebovat.

lucinka13
28. mar 2011

@xixi7
rozhodne ale odporučam obzriet v kamennom obchode, vyskušat na sebe s dietatkom...
My sme tak kupili a máme k tomu slnečnú striešku s UV filtrom, striešku proti vetru / na horách dost často fučí /
a osobitne prsiplást na celý nosič , čiže zakryte aj nohy.

lucinka13
28. mar 2011

@xixi7
a na Salewu som počula tiež samé chvály, ale ja osobne nepoznám

lucinka13
28. mar 2011

@xixi7
k tým nožičkám...neviem aké velké dieta tam plánuješ nosit, ale predpokladám ,že dieta sa po max 2 hodinách musí trochu prejst, natiahnut, oddýchnut.... a moje dieta /1 rok/ stúpa na tie stojany, čiže on sa dvíha, ked sa mu zachce. ale je priputany, takže nevypadne.
čas na prejdenie turistickej trasy s bábom v nosiči by si mala násobit dvomi, práve pre časté prestávky....

xixi7
28. mar 2011

@lucinka13
Jasne prestavky robime, ale niekedy vymysla uz po prvych minutach, tak aby to mala co najpohodlnejsie a aj my kvoli chrbatu.

xixi7
28. mar 2011

@lucinka13
A ty si skusala viac nosicov?

lucinka13
28. mar 2011

@xixi7
nie , toto je náš prvý a malý zatial neprotestuje. páči sa mu tam. Myslím , že pri nom ostaneme 😵

rainee
30. mar 2011

ahojte neviete mi poradit nejaky nosic - nieco na styl krosien ako nas kedysi nosili rodicia na chrbte 😅 s nosnostou aspon 20 kg?

rebecca2006
9. apr 2011

baby, potrebujem poradiť- potrebujem na leto na dovolenku do tatier turistický nosič pre 2 ročného chlapčeka.
Minulý rok sme mali manducu a veľmi sa neosvedčila- na také trošku ponosenie áno, ale na dlhšie výletz rozhodne nie, malému vadí poloha tesne na telo. Už ju ani nepoužívam v bežnom živote. Ergo nosiče pre nás už proste nie sú.
Chceme krosnu, najradšej bz som kúpila použitú v dobrom stave, niečo kvalitné. Nejaké nosiče ste tu aj doporučovali, len u nás už bude problém s nosnosťou- rozhodn chcem vačšiu ako 15kg, keďže už teraz má 13,5, a keď pripočítam nejaký nákladík, tak sme na 14. Takže moja podmienka je minimum 18-20kg. Viete niečo doporučiť?

mat_ka
10. apr 2011

my mame dvoch clapcov 3 roky a 1,5 roka. nas prvy nosic sme nekompromisne riesili deuter kidkomfort II.
NIC nepsie nezozeniete. Mame s nim pochodeny slovensky raj, zapadne tatry, vyuzivame to naozaj vela. Bol ale trosku drahy a teraz sa mi zda byt uz aj celkom tazky 3,5 kg nosic + 3-4kg nejake vecicky + 1-2kg voda + dieta k tomu - poviem vam ziadna sradna, este ze to viax nosi manzel 🙂

kedze nas starsi uz prejde co to tak do takejto drahej investicie sme sa uz pustat nechceli.
firmy ako phip&teds, chico to nekupujte. nielenze pridete pri detoch o nervy, este si odrovnat chrbat ? 🙂

my sme objavili anglicku firmu littlelife.co.uk a kupili sme http://www.littlelife.co.uk/html/child_carriers... je to batoh ktory ked rozzipsujete tak je s toho nosic, ma to v sebe normalny ram, ... jednoznacne plnohodnotna zalezitost. DOPORUCUJEM - pohodlne, lahucke. cena cca 105e.
ak chcete vediet kde sa daju kupit tak napiste na info@active-one.sk

rebecca2006
10. apr 2011

@mat_ka vyzerá to zaujímavo len sa mi nepáčia evci ad 1- nosnosť len do 15kg- to nám už rozhodne nestačí, a ad 2- nemá to striešku proti slnku....

zajo79
10. apr 2011

salewa koala

mrkvakatka
3. máj 2011

má niekto nosič Zopa Carrier?

antuanet
9. máj 2011

@mat_ka ahoj pozerala som tu UK stranku, ktory typ toho nosica ste si objednali? Mne sa celkom paci ten freedom, je tam nosnost do 20kg, len neviem ako je to s krytom do dazda...

antuanet
9. máj 2011

@mrkvakatka ahoj uvazujem nad nim aj ja, len som zatial nenasla nikoho kto ho ma...🙂