Turistické sedačky. Ktoré sú najlepšie?

adetka
14. feb 2007

Dievcata... v lete planujeme ist s Mirkou (vtedy bude mat osem mesiacov)... na dovolenku do tatier... a kedze by som s nou v ramci pripravy chcela zacat turistikovat skor (pochopitelne najskor od jej siestich mesiacov)... obzeram si na internete turisticke nositka/sedacky... a idem sa zblaaaaznit 😖 ... su tu rozne znacky, tvary a pochopitelne ceny (phil&teds, chico, brevi, Ferrino carinou, Chicco,...)...

Ake su vase skusenosti s turistickymi sedackami a s akymi... da sa najst kvalitna sedacka za prijatelnu cenu?... alebo musim pre pohodlie svoho dietata a mna siahnut hlbsie do vrecka... a na ake tury s ako starym dietatom ist... kam... Poradteee ☹

mrkvakatka
9. máj 2011

@antuanet no tak už našla, zrovna dnes mi má prísť tak potom napíšem aký je 🙂

jamaat
9. máj 2011

Ahojte, nedávno som aj ja riešila, aký nosič kúpiť, rozhodovala som sa medzi Deuter, Vaude a Salewa. Vyhral Vaude kvôli pomeru kvalita-cena (je taký dobrý ako Deuter, ale trošku lacnejší) a hlavne sa mi páči, že vyrábajú typ, ktorý má na chrbte sieťku, takže sa v lete človek tak nepotí na chrbte. Najskôr nedajbože zohnať jazdený, tak sme teda kúpili nový, no a nakoniec vrámci rozhodených sietí máme nosiče dva, jeden je jazdený a ten predávam. Vlastne už aj ten náš je jazdený, už som ho 3x vyskúšala. A som spokojná.

mat_ka
10. máj 2011

my mame little life ultra convertible. je to super skladne a lahke. to ze to ma nosnost na papieri 15 kg ma nijako netrapi. ked to unesie 15kg tak to unesie aj 20. to zasa taky rozdiel nie je. jedna flaska z vodou nejaka bunda, plienka, vlhcene servitky... a mas to

na vsetky sa da dolupit strieska aj plastenka, ale najvacsia vychytavka je taky nafukovaci limec okolo krku ako vankus, aby dobre drzalo dietatu hlavu a popruhy na nohy aby dietatu len tak nevyseli.

ked mozem zodpovedne poradit, tak little life (koli hmosnosti a skladnosti), deuter je zasa "pan nosic" ale vaha podlomi kolena aj najzdatnejsiemu horalovi 😉 a cenovka ta tiez posadi na zem.

ale chod do osvedcenych outdoor firiem - deuter, vaude, salewa, litlelife, ... tvoj chrbat to oceni.

antuanet
10. máj 2011

@mrkvakatka super, objednavali ste cez biga? ked vyskusate daj vediet, ci sa nosi pohodlne 🙂 nechcem sa unahlit...

antuanet
10. máj 2011

@mat_ka ano uz som objavila, ze sa da kadeco k tomu dokupit...mam sestru v UK tak skusim cez nu, asi je dost drahe postovne...ale mozno skusim cesku znacku Zopa, nemas nejake info o nich?

quaxi
10. máj 2011

@rebecca2006 my mame salewa koala (tu mas recenziu http://www.svetoutdooru.cz/clanek/?107567-nosit... )
skusali sme este ferrino a deuter kid komfort II, a nakoniec tato salewa nam vyhovovala najviac. Nosnost je 22kg, stala 100 eur (pred 2 rokmi, teraz to uz asi bude viac). V cene mas aj vyborny prsiplast a striesku. Da sa to velmi lahko nastavit na rozne vysky postavy - ja mam 158cm a este to nemam na najmensie nastavenie, ale niesol to aj nas 202cm vysoky kamarat a tiez si to vedel nastavit pre seba velmi pohodlne. My sme s tym presli kadejake tereny, aj take kde bolo treba liezt po skalach, retaze, zimne podmienky na snezniciach, dlhe tury a pod., a sme velmi spokojni.

mrkvakatka
10. máj 2011

@antuanet hej, cez bigu, predaj bol v pohode.zatial som ho skúšala len tak po dome a vyzerá celkom v pohode, na chrbte je celkom dobre tvarovaný, mäkký, netlačí, , zapínanie je síce 4 bodové ale dá sa to zapnúť poza to na čom malá sedí, takže ako keby bolo 5 bodové, dá sa celkovo stiahnuť alebo roztiahnuť aby malo dieťa viac miesta, len uvidím ako sa budeme tváriť po dlhšej túre,, aj my aj malá,

naomi23
10. máj 2011

Ahojte, aj ja hľadám vhodný nosič na turistiku. Nemáte niektorá doma tento?
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=10731209&tab=9
Na príležitostné túry sa mi nechce do nosiča investovať veľké peniaze, ale nechcem ani úplný šmejd...

naomi23
10. máj 2011

A ešte aj tento vyzerá zaujímavo. To je hrozné, keby sa aspoň dali niekde všetky vyskúšať a porovnať... ☹

mat_ka
11. máj 2011

viem ze www.active-one.sk predava littlelife som ich nasla cez http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=11337255&tab=0
tak sa im skus ked tak ozvat ze ci maju aj iny model a co by to cele stalo. nasli sme ze predavaju od littlelife viacero veci.
my sme z ultrlightom nadmieru spokojny.

jamaat
11. máj 2011

Pozerám tie little life a chcem vás upozorniť na jednu vec. Na nejaké kratšie prechádzky a výbehy do mesta alebo na lúku OK. Ale na turistiku by som to nebrala, lebo tie lacnejšie majú za hlávkou nízku opierku. Keď je opierka vyššia, zároveň to slúži ako ochrana hlavy. V teréne sa predsa len môže kadečo stať, človek sa šmykne, popod konáre prechádza atď. No a tie drahšie sú zase cenove na úrovni Deuter, Vaude a to už potom radšej kúpim takúto značku, ktorá sa na to roky špecializuje.
Inak nad Salewou som rozmýšľala, ale potom som vo viacerých recenziách prečítala, že popruhy zvyknú tlačiť, lebo sú úzke, či tvrdé, či tak nejak. Keďže moja dcéra má už 2 roky a 12kg, bola to dosť podstatná informácia. Ale pri menšom dieťati to nemusí vadiť.

raffaella
11. máj 2011

my sme pred cca 2 tyzdnami kupili cez nemecky eBay nosic MONTIS HOOVER, Premium Rückentrage Kindertrage, bis 25kg, GRAU a uz sme ho aj odskusali a maximaaaalna spokojnost!
Mozem len odporucit 😉

mat_ka
18. máj 2011

@jamaat
Myslim ze osobna skusenost je hodnotnejsia ako blogy recenzie a obrazky - potom sa da hodnotit a upozornovat.
NAJLEPSI a najlepsie hodnoteny nosic je dlhodobo DEUTER kidkomfort 2 je UPLNE rovnako vysoky, ale o 1,5 kg tazsi, mame aj ten. Opierka hlavy? dieta ked sa nesie skorej "pada dopredu" lepsie je mat slnecnu striesku

trufam si povedat ze deuter aj little life mam nanoseny viac ako ktokolvek iny.
(slovenksy raj, zapadne tatry - banikov, maly rozsutec, velku fatru, ...)

Kto schce ist z dietatom v nosici na turistiku musi najprv sam zvladnut pohyb v terene - aby sa neposmykol, alebo sa kadeco nestalo !!! batoh z vysokou cenovkou este nikomu nepomohol.

deuter vaude su jednotky pre turistickych entuziastov, little life by som vsak neznevazovala. kvalita, spracovanie komfort ktory ponuka su minimalne na rovnakej urovni a nizka hmotnost a cena zasa vie oslovit sirsiu verejnost.
ale urcite ani na poriadnej turistike sa nestrati.

antuanet
19. máj 2011

@mrkvakatka Ahoj, tak mne dosiel ten Zopa nosic vcera, ale je tam vyrobna chyba, nie je dosity zips...:( teraz neviem ci ho poslat naspat alebo reklamovat...uz som im pisala, ale sa neozyvaju...ten Vas je ok?

mrkvakatka
19. máj 2011

@antuanet fíha a to kde nemáš došitý zips..to normálne vráť....skús tam zavolať, keď tak.....to by mali ako výrobnú chybu vziať a poslať ti druhý, ten moj je v poriadku akurát ten zips na tom ruksačiku je našitý trochu krivo ale to nebudem vracať lebo aj tak som ho už potrebovala a nosím ho teraz bez toho ruksačiku...

naomi23
19. máj 2011

@mrkvakatka @antuanet Dajte prosím vedieť, ako sa vám tá Zopa nosí, tiež o nej uvažujem. Rozhodujem sa medzi ňou a tým rakúskym nosičom Haberkorn, ten je cenovo podobný. Trošku ma ale zaskočilo, že ste mali na ňom také chyby... Je to ozaj česká firma?

mrkvakatka
20. máj 2011

@naomi23 nieje to česká firma, tá je len distribútor, je na ňom made in china 🙂

ducci
20. máj 2011

ja som kupila cez internet babybjorn.. a akurat ho ideme do tatier otestovat... som zvedava.. .)

jamaat
25. máj 2011

@mat_ka A ktorý z tých little life máš?

antuanet
28. máj 2011

@naomi23 ja som ju poslala naspat...radsej si priplat a kup kvalitnejsie, je to vyrabane v Cine a je to na tom vidiet, ja som mala chybne zosity zips, bola tam diera a nedal sa ani dozipsovat v rozlozenej polohe

mat_ka
31. máj 2011

ja mam little life ultralight convertible. je to ako batoh a ked to rozzipsujes tak je s toho nosic

mimiri
1. jún 2011

@mat_ka Ako som citala, pochodila si toho vela. Je podla teba ten little life ultraligt convertible vhodny aj na nenarocne tury? Maly nie je tazky, ma 9 kg (1 rok), je skor vyssi a stihly. Ja mam akurat nosic CHICCO do 12 kg a kedze ja mam len 158 cm, tak maly sa mi v nom velmi zle nosi - je velmi nizko a zavadzaju mi jeho nohy pri chodeni. Moc som ten nosic nepouzila. No a v lete by som chcela ist niekde do tatier alebo slovenskeho raja. Pouzivas ten nosic aj na dlhsie nenarocne tury? - myslim hocico okrem rebrikov v rohacoch, priecneho sedla a tak - tam si s malym netrufnem. Chcela som turisticky nosic, som sice zvyknuta na nosenie tazkych veci na chrbte ale uz 20 minutova chodza s malym v nosici CHICCO ma odrovnala. Takze bude asi lepsie ak nosic bude co najlahsi.

mimiri
1. jún 2011

@mat_ka Neviem ci som to prehliadla, ale kolko vazi ten batoh-nosic. ja som este rozmyslala nad ferrino wallaby, ten vazi so vsetkym 2.9 kg

mat_ka
1. jún 2011

ahoj no myslim ze je to celkom univerzalny nosic a je hrozne lahucky IBA !!! 2 kg. HLAVNE co ocenis je SKLADNOST, mame aj deuter a ten je teda strasne nespratny - aj doma aj v aute.
velmi casto ho vyuzivame aj v meste. ked sa ideme prejst do mesta alebo na kratsiu prechadzku tak to bravame namiesto kocara a ked nas mensi uz nevladze tak ho tam supneme a pohoda.
naposledy sme boli na celodennej ture od hotela diery, sme cez janosikove diery obehli cely ten teniskovy dav az na medzirosutce, sup ho este hore na maly rozsutec a po zelenej naspat cez podrosutec.
soft tatry, alebo prielom hornadu s prehladom zvladas 🙂 celodenky nie su podla mna ziaden problem. prestavocka kazdych 30-40 min pomoze myslim hlavne tebe 🙂
My teda zatial tieto vynalezy nemame ale doporucujem dokupit nafukovaci vankus na hlavu tiez to ma littlelife - pohodlnejsie sa malemu spi (to kupime co najskorej ) a strieska sa urcite tiez hodi, hlavne ked vela pecie slnko.

mimiri
15. jún 2011

mat_ka no ja som sa rozhodla, ze si ten nosic kupim. momentalne mam vsak pochybnosti, kvoli mojej vyske. na jednej stranke som nasla recenziu, ze to jedna uzivatelka odporuca, ale len osobam vyssieho vzrastu. Pre nizsie postavy je vraj ten little life ultralight convertible nepohodlny. A to sa mna tyka dost. Strasne rada by som si to pred objednanim vyskusala dat na chrbat. Nevies mi poradit kde sa da odskusat?

mat_ka
15. jún 2011

@mimiri napis mi sukromnu spravu odkial si a poziciam ti ho v pohode. mne nepohodlny moc nepride, ba naopak. ale je to asi vec nazoru.

idris
18. jún 2011

TAk to veľa mamiek nerieši no ja som mala do teraz Ergo-Liliputy, prešla som s ním Slovenský raj , ale predávam ho malá už má 12 kg a na dlhšiu túru je to nepohodlné si myslím, ako pre mňa aj pre malú. No a v obzore musím pobehať obchody lebo takto neviem nie je nič lepšie ako vyskúšať tovar aj s malou na chrbte

mimiri
19. jún 2011

@idris v akych obchodoch predavaju taketo veci? nosice? v outdorovych?