V ktorom týždni tehotenstva ste si kupovali kočík?

babullka1
16. apr 2009

Ahojte,chcem sa spytat v ktorom tyzdni tehotenstva ste uz mali doma kocik,alebo aspon zajednany,ak nie doma.Dakujem

majdula
19. apr 2009

Planovali jsme vybirat kocarek az tak v cervnu (tj. dva mesice-mesic pred porodem, aby ho stihli dodat), ale nakonec se nam naskytla moznost koupit ho od kamosky a tak ho mame uz mesic doma, tj. asi od 20tt 😉

chymenitta33
19. apr 2009

Ahojte🙂

Moja svokra bola velice poverčivá tak sme kupili kočík keď sme prišli s pôrodky domkov a nič nám neušlo. Síce postielku sme mali od 15tt🙂

dinduska
19. apr 2009

ahojte my sme kupovali kocik v 19tt.chceli sme kupovat v polku tak preto sme to naplanovali tak skoro aby som potom neskor nemusela cestovat ale 2 dni predtym mi v meste padol do oka jeden kocik a hned sme ho aj kupili.a do polska sme ani nesli bola som uplne ocarena.takze som mala kocik kupeny od 19tt 😀

jajkar
19. apr 2009

ahojki,
my sme si objednali kocik z madarska uz teraz, ale musime si pren ist osobne, tak nemusim potom neskorsie cestovat, a aj tak budeme este asi cca mesiac cakat. Ale uz sa tesim teraz.

sevzuz
19. apr 2009

ahoj ja som kocik objednala po druhej poradni na konci februara.
prisiel do dvoch tyzdnov a bola som asi v 19 - 20 tt a potom som uz vecicky zacala nakupovat priebezne, postielku mame doma asi mesiac a zlozena je asi dva tyzdne aby some tam postupne mohli davat veci pre mimi 🙂

babullka1
autor
19. apr 2009

My mame postielku uz doma tiez ale je zabalena este v pivnici,tu necham rozlozit manzelovi az ked budem v porodnici aby ma cakalo doma niake prekvapko 😝

flavi
20. apr 2009

lili, no tak to ti naozaj nezavidim, take pocasie v irsku, myslim, ze napriek tomu, ze mne sa krpec narodi cca v septembri, tak este su slniecko hadam uzijeme 🙂 dceru som mala v juni a to "takmer ziadne obliekanie" mi velmi vyhovovalo, mavala iba bodynko a tenulinky cepcek a ponozky, dupacky az navecer 🙂

inak, pri dcere som mala kocik cca od 20 tyzdna doma, tiez nie som velmi na povery, nenakupovala som od prvej chvile, co som nasla dve ciarky na teste, ale cca od 5 mes, ale to tiez hlavne preto, ze sme boli v polsku a tam som mala moznost lacnejsie sa zasobit handrickami a kocik bol tiez nepomerne lacnejsi... teraz to este stale neriesim, mam pocit, ze mam cas, kocik dostanem od kamosky a handricky sa poriesia, nieco mam po dcere, zvysok SA nejako zmakne 🙂

janulla84
20. apr 2009

Ahoj taky uz mam kocarek doma(tedy schovany u nasich) asi tyden,naskytla se mi vyhodna koupe tak proc ne.Vsichni znami v podobnem tydnu tehu uz ho taky nakupuji.Tak snad to bude O.K.

babulka123
20. apr 2009

ja uz mam reservovany, ale tak ze ked budem v porodnici tak manzel pojde pre neho.. zavola a na druhy den bude na predajni... takze doma zatial nebude... sestra ma taky isty a je s nim spokojna aj kamoska tak aspon viem do coho idem.. mam ho v albume.. PP Pliko P3 - akcia za cca 13tis komplet

ramana
20. apr 2009

ja som kočík objednávala minulý týždeň s tým že bude za 6-8 týždňov...pán volal v piatok že ho majú skladom a že teda bude skôr 😀 teším sa a veru do pivnice ani nikam preč z domu nepôjde 😵 veľmi sa teším

tinika
20. apr 2009

Ahojte, no ja som už tiež kupila dupacky a to som len v 8tt ale proste som neodolala a tiez som nazoru , ze čo sa ma stat stane sa, takze sa zase prilis nesetrim, ze by som neupratovala a tak, lebo aj niečo, tak aj keby som cele tehu v posteli bola, nezmenim osud. Ale dufam, ze bude vsetko ok a aj vam to prajem 😉

bubinko83
20. apr 2009

ja som kupovala asi 2 mesiace pred planovanym porodom,ale kedže sa nam Filipko narodil o mesiac skor tak som to stihla len-len,pretože ja na povery neverim a kočik som chcela mat určite doma pred porodom 🙂

michalienka
21. apr 2009

Na povery neverim. Pri dcere sme kocik kupovali, ked som bola asi v 6 mesiaci a pri synovi tak to som bola 2 mesiace tehotna 😉

dosa
21. apr 2009

uz som sa bala, ze som nejaka divna, alebo moc nedockava, lebo tiez mam kocik kupeny od marca - to som bola v 20 tt. mala som ho uz vyhliadnuty a chcela som ho kupit neskor, ale natrafili sme na neodolatelnu cenu, tak sme ho teda vzali. mame ho rozlozeny v obyvacke, s malou dcerou sa z neho vytesujeme a vozime v nom babiky 🙂

role
21. apr 2009

Já měla kočárek koupený v 10tt. 😀 Ale je schovaný u tchýně.

lenka03
21. apr 2009

Ahojte, ja mam kocik vybraty od 6tt ale doma a ani objednany ho doposial nemam. Nie kvoli poveram, ale od zaciatku som na rizikovom a keby sa nebodaj nieco stalo asi by sa mi dost zle pozeralo na prazdny kociarik. Rovnako mam vybratu aj vybavicku, postielku, vanicku a podobne... To pre pripad, ze by som musela do nemocnice aby sa nakupilo presne to co chcem aj bez mojej pritomnosti 🙂 Po 24 tt ho chcem objednat. Vtedy zacnem aj s vybavickou pre babatko 🙂
S tym ze kocik budem tlacit ja to je pravda pravduca. Znama lezala od 6 tt s vylozenymi nohami a tak siel kocik kupit jej manzel, no a riadny traktor jej vybral, nafukovacie kolesa, poriadne obrneny, mohutna konstrukcia, no bola rada ked sa jej ho podarilo zbavit.

facovka
21. apr 2009

ani ja neverim na povery, ak sa nieco ma stat, stane sa,ci mate kociarik alebo nie...v prvom tehu v 26tt a teraz mi kociarik dojde vo stvrtok 🙂

kessiee
21. apr 2009

ahoj holky, my sme kocik objednali tento tyzden a kedy pride zatial netusim, mal by tak do dvoch tyzdnov, ale ked pride, nechame ho doma, poveram tiez neverim, takze ako hovori facovka, co sa ma stat... 😉 verime, ze vsetko dopadne tak, ako si vsetci prajeme 🙂

sicilia79
21. apr 2009

fííha, tak ja to tu asi vediem...my sme sa kočiar vybrali kupovať, keď som bola asi v 35 týždni
nie kvôli nejakým poverám, ale sa nám nejak nechcelo...povedali sme si, že kúpime taký, z ktorého budú mať na sklade a ešte v ten deň sme mali kočiar

majula28
21. apr 2009

Ja osobne si myslím, že vôbec nezmeškáš keď počkáš, je taký veľký výber..... Ja som v 29 tt neviem sa rozhodnúť pre ktorý, ale určite ho budem objednávať a kupovať až keď už bábeno sa bude mať narodiť,alebo keď budem v pôrodnici, tak ho manžel kúpi. Na doma mám už starý po malej nachystaný. Niet sa kam ponáhľať, lebo ceny ozaj klesajú, a každá korunka (euro) je dobrá...

popelka.miri
22. apr 2009

Tak to jsou fakt pověry, že mít ho doma v těhot. přináší smůlu. Já v prvním těhot. jsem kočár kupovala měsíc před porodem a měla ho u našich a přitom jsem nakonec skončila ve špitále s preeklampsií a předčasně nar. klukem. V druhém těh. jsem ho měla postavený u postele jak dlouho před porodem 🙂 a problémy jsem neměla žádný, naopak!! A potřetí jsem ho kupovala kolem 30.týdne, měla ho taky doma a bylo vše taky docela O.K. až na drobnosti 😉 . Jinak mně se nejvíc osvěčil klasický hluboký kočár na 4 kolech s velkým nákupním košíkem. Rozhodně se vyplatí ten košík 😉 ! Malá v něm vydržela 14 měsíců a super houpal, to taky doporučuju, rozhodně houpací.. 🙂

lienka79
22. apr 2009

v 32tt

blka
22. apr 2009

Popelko, s tím houpacím kočárek jsi mě potěšila, protože ho mám objednaný 😉 . A co myslíš za košík?

asanaa
22. apr 2009

Ve 20tt 😀 a máme ho u babičky 😉

popelka.miri
22. apr 2009

No hlavně ten parádní látkový košík jak drží na patentky, ale ten klasickej koš kovovej jako má třeba kočár od Inglesiny, jestli víš. Věř mi, že budeš potřebovat určitě pořádně pevnej košík, co něco unese 🙂 . U sporťáku mám právě ten látkovej na patentky a už jsem ho musela 2x zašívat, aby ještě něco unesl 😖 . A co se týče houpání..já měla první dítě tak rozmrzelý, že jsem ten kočár měla i doma a furt ho houpala, aby vůbec spal 🙂 . A když dítě řve, tak tohle fakt zabírá! Takže doporučuju, aby měl pevný košík, pořádný terenní kola a houpal a jsi vpohodě 😉 🙂

blka
22. apr 2009

Popelko, aha, tak to jo. Tak to já su v pohodě, drátěnej košík taky má 🙂

popelka.miri
22. apr 2009

Já tady potkávám jednu s takovým tím hodně moderním kočárkem, co má korbičku jak pro panenku, vůbec nehoupne a košík žádnej, tak si říkám, na co ten kočár vlastně má.. 😅

juja
22. apr 2009

Ja som si objednala S4 asi v 29-30tt a doviezli nám ho v sobotu - to som začínala 35tt. 😉

ipuska
23. apr 2009

Ahoj, já ho kupovala asi ve 23. týdnu. Na pověry také nevěřím, ale raději jsem ho dala ke tchýni domů 😉

markiza
23. apr 2009

myslim, ze v 25tt bol zajednany a o mesiac doma