Valco Snap Ultra Tailor Made verzus Easywalker Mosey+

karlovka2018
22. mar 2019

Ahojte, poraďte, prosím, ktorý kočík kúpiť? Cena oboch je približne rovnaká. Oba sú otočné v smere aj v protismere jazdy. Oba sa dajú ľahko zložiť.

Výhody Valco: veľká strieška, nízka hmotnosť (8,2 - 9,2 kg v závislosti od kolies), dĺžka lôžka 90 cm, sed je takmer 90°

Nevýhody Valco: nie je odpružený, predáva sa len s penovými kolieskami, takže musím dokúpiť nafukovacie, rúčka nie je polohovateľná

Výhody Easywalker: odpružené zadné kolieska, kolieska sú väčšie a gélové (ako nafukovacie, ale nemôžete dostať defekt), vysúvacia rúčka, dĺžka lôžka až 103 cm, sed v 90° uhle

Nevýhody Easywalker: hmotnosť 10,5 kg, malá strieška, keď dieťatko leží

Pravdupovediac, rozhodla by som sa pre Easywalker, ale tá strieška je pre mňa veľmi veľká nevýhoda. Aj hmotnosť je vyššia, ale to by som ešte prežila. Napadlo mi, že by som si dala striešku ušiť, ale zatiaľ neviem komu a či sa to dá tak, ako by som to chcela. Dá sa kúpiť aj originál slnečná clona. To však nie je ono. A ešte k tým kolieskam a odpruzeniu: na prechádzky chodím aj do lesa, nielen po meste. Avšak potrebujem ľahký kočík, pretože výťah máme na poschodí.

guma6
22. mar 2019

@karlovka2018 ja mam valco a fuj....este raz by som ho nekupila. Ta striesla je fakt fajn, ale inac nic moc. To odpruzenie ti bude chybat na nerovnom terene. Ked mi mala lezi tak sa ta zadna cast hojda do stran a zle sa na to pozera, kym sedi je to ok. Nema ani tie uchytky na tasku a to je najhorsie pre mna...a ze sa lahko sklada...no hahaha dalo by sa z toho maturovat