Vrátenie kočíka bez udania dôvodu

ladybird1l
3. sep 2007

ahojte maminky, viete mi prosim poradit ci sa zakon o moznosti vratenia tovaru do 7 pracovnych dni bez udania dovodu vztahuje aj na kociky? Dnes som kupila kocik, s ktorym nie som spokojna, tak sa ho chystam zajtra odniest tam kde som ho kupila. Mam na to pravo ako spotrebitel? neodpalkuju ma?dakujem za prispevky. 😖 😨 😨 😨

hanka274
4. sep 2007

ladybird ahoooj, ja som kupila v jeden piatok kocik a v pondelok som tam bola spat...tak spravila storno na PK. Ale poviem ti nechcelo sa jej asi 20-30 minut....no hrozne.

najjulinka
4. sep 2007

Zákon hovorí len u vecí zakúpených cez internet a pod, že sa dajú vrátiť bez udania dôvodu (veci, ktoré nakupuješ a nevidíš ich pri nákupe)... Veľké obchodné reťazce (Tesco a pod.) majú tiež túto možnosť, avšak nevrátia peniažky ale nákupné poukážky - je to na ich dobrej vôli 😉 No a v malých obchodoch ak sa dohodneš - proste oporu v zákone nemáš... Ale ak by si možno chcela ten kočík vymeniť za iný (v tej cene alebo ešte dokonca za drahší), tak by určite nemal naietať obchodník 😉 😉 😉 😉 😀

markovka
4. sep 2007

ahoj, ja som tiež vrátila kočík,dokonca po 8mesiacoch, ale malo to oporu v zákone tým, že bol na stránke obchodnej inšpekcie uvedený ako nebezpečný.
Nárok na vrátenie peňazí je vtedy do 3dní.Toľko moja skúsenosť.Odvtedy vždy najskor pozerám ich stránku, čo našli zasa pre deti nebezpečné,keď idem niečo kupovať!!!tvojom prípade konkrétnejšie poradiť neviem.Ahojček.

ladybird1l
autor
4. sep 2007

hanka ahooooj 😉
no takze, dnes som si najprv zavolala tam kde som ho kupila, ze ci ho mozem vratit, po telefone nebola dva krat ochotna, ale presvedcila som ju, aj tak som tam isla s tazkym srdcom a bala som sa aby som po ceste tam nezodrala velmi kolesa, aby mi ho zobrali. Inak to bola minutova zalezitost, hned mi dala peniazky a kocar ani len neskontrolovala. Inak som citala ten zakon, do siedmich dni sa moze vratit tovar bez udania dovodu zakupeny pri podomovom alebo internetovom predaji, v supermarketoch je to iba ich dobra vola. No mala som stastie 🙂

leva
4. sep 2007

Ahoj ladybirt,ak sa mozem spitat,aka znacka kocaru to bola?

ladybird1l
autor
4. sep 2007

ahoj leva, bol to sportak steggi, preco?

dannynka
4. sep 2007

ak sa mozem spytat co sa ti na nom nepacilo??? 😉 😉

ladybird1l
autor
4. sep 2007

mne sa nepacil uz ked sme ho kupovali, pacil sa manzelovi, mal uplne jednoduchu a slabu konstrukciu, kapotka drzala na umelej tycke, silny vietor by urcite spravil svoje, a polohovanie sa obcas zasekavalo, a nejak cely hrkal pri jazde

dannynka
4. sep 2007

no to poznam,ja si preto radsej sama v 😀 😀 😀 😀
ja som si kupila chicco ct 04 a som s nim moc spokojna,a ty???
aky sa tebe paci???

ladybird1l
autor
4. sep 2007

aky sa mne paci, na taky nemam ☹ preto musim v ramci svojich moznosti, ale ozvala som sa na inzerat tu na mk jednej kocke, co predava nove sportaky dovoz z polska, tak zajtra ho budem mat, je to zn Meggi, doteraz som o takej nepocula, ale vyzera fajn a predava ho za super cenu, my sme mali chicco 4 kombinaciu, bol fajn, len skoda ze zapinania a utahovania tam robia z umeliny

dannynka
4. sep 2007

no ja som mala golfac meggia a teraz mam aj autosedacku tej istej znacky....
a som s nou spokojna 🙂 🙂 🙂
aj s golfacom som bola.... 🙂 🙂 🙂

ladybird1l
autor
4. sep 2007

tak to si ma potesila, lebo ja kupujem kocku v mechu, ja som ten kocar videla zatial len na fotke 🙂 ale vyzera urcite pevnejsi nez ten ktory som vratila.

ladybird1l
autor
4. sep 2007

mas prenadhernu dcerusku, a ty vyzeras dost mlado, inak videla som ten tvoj golfac, presne po takom som pozerala, aj by som ho vzala, lebo sa mi pacil, ale nemal madlo 😒

leva
5. sep 2007

Ahoj labydirt,pitala som sa momentalne kvoli kamaratke,nech ma prehlad aky kupit,ja som si cca pred pol rokom kupila baby point,no ten ma zasa chybu ze je uzky.

dannynka
5. sep 2007

ladybird-no to madlo sa da aj dokupit samostatne k tomu.... 😉 😉 😉
aj ja som ho dokupovala zvlast.
dakujeme 🙂 🙂 🙂 🙂
no ved ja aj mam malo.....len to tu necem pisat...ak chces tak cez ip-cko mozeme????
inak aj nicolka je podarena 😎 😎 😎 😎
no ved mi uz sme vlastne spolu boli v kontakte ked si odomna cela tu micky podlosku kupovat,pametas??? 😉 😉 😉

ladybird1l
autor
5. sep 2007

ahaa to si ty dannynka, spominam 😀
no to som nevedela ze sa da madlo dokupit, inak by sme mali rovnaky golfacik, uz mam novy, nakoniec nie maggie ale huggle buggle, je super, konstrukciou podobny tvojmu, jedinu chybu ma, ze nema plastenku 😢

dannynka
5. sep 2007

ved ta sa hadam da dokupit....
a mas fotto noveho??? 😉 😉

ladybird1l
autor
5. sep 2007

nejaka univerzalna vraj hej, lenze pssst, ja som si z toho vrateneho plastenku nechala a ani na to neprisli 🙂 no je na zips a na tomto zips nemam, tak som si tam dosila snurky, vyzera to sice divne, ale aspon zatial kym zozeniem normalny. foto by som aj mala, na tom foto je sice meggy ale presne tak isto vyzera ten moj huggle buggle, divny nazov ze🙂 😀 inak skus kuk do mojho albumu - naj fotky

dannynka
5. sep 2007

no uz som ti pisala ip-cko 🙂 🙂
dokonca aj choditko mae to iste akurat ze ja som mala modro-zlte a uz som ho aj stihla predat... 😉 😉 😉

ladybird1l
autor
5. sep 2007

ty si kupila ten sportak aj s prsiplastom?

dannynka
5. sep 2007

ano mal aj prsiplast a samozrejme aj nanoznik..... 😉 😉 😉
to s tym prsiplastom si dobre spravila,treba byt "vychcaný"!
tak sa tomu tusim hovori.... 😉 😉 😉

dannynka
5. sep 2007

si este tu???
😉 😉 😉

ladybird1l
autor
5. sep 2007

tento moj ma len nanoznik.
ved cely zivot som poctiva...je to kradez?🙂 ja si myslim, ze nie,ja som ich len skusala 🙂

dannynka
5. sep 2007

no to urcite nie.... 😉 😉 😉
vved to pre dieta a co pre dieta tak to neni..... 😉 😉 😉

ladybird1l
autor
5. sep 2007

suhlas, ty si mala kapucnu na kociku tiez taku labilnu? mam dojem ze ked bude fukat silnejsi vietor ze mi ju odfuukne

dannynka
5. sep 2007

no ano tiez bola taka....aj cely sa mi zdal taky ale mojuz bol pouzity a aj kolieska vrzgali a zdal sa mi nepohodlny pre malu,fAKT LEN TAKY KOCIK NA SEDENIE.....no len to moj nazor moznoze ten tvoj je lepsi... 😉 😉

ladybird1l
autor
5. sep 2007

tiez sa mi zda dost malicky priestorovo pre babatko, ale ked sledujem ine sportaky na ulici, vacsina je taka, moja mala sa zvykla v kocari prevracat na brusko a zdvihat sa na nozicky, no v tomto jej to nepojde 🙂
inak sa mi zda pevny, okrem tej kapucne

ladybird1l
autor
5. sep 2007

dannynka, idem sa ulozit, uz mi vsetko doma spi, len ja tu svietim s pc 🙂
tak dobru nocku ti prajem

dannynka
5. sep 2007

tak aj tebe bru nocku... 😉 😉
pa pa 😔 😔 😔 😔

milanhorvath
10. máj 2010

Ahojte, kúpil som dva matrace do postele, sú nerozbalené a zistil som že mi nevyhovujú, kúpil som ich v predajni jysk, myslíte že ich môžem vrátiť bez udania dôvodu do siedmych pracovných dní a vrátia mi hneď peniaze? Ahojte a ďakujem.