Vzdušná šatka na nosenie dieťatka v lete. Poraďte

jasminke
24. apr 2008

Ahojte, chcela by som sa s Vami poradit, aku satku si mam zaobstarat na leto, ktora nehreje a zaroven sa citlivo sprava k nasmu chrbtu 😉 . Teraz mam satku Hoppedi, ale leto si v nej velmi predstavit neviem 😀 ...

kili
24. apr 2008

ja mám Hopp a mala som ho aj v lete. Teda mne prišla v pohode, teplo mi v nej nebolo, ale neviem, či by to tak cítili aj iný. Skús sa spýtať skôr na diskusii www.nosenideti.cz , tam chodí viac šátkárok a hlavne takých, čo aj šažtky testujú.

jasminke
autor
24. apr 2008

Dakujem za tip, uz som dala otazku do fora 🙂 ..

lusil2005
25. apr 2008

ja mam snorch leo a ta je taka - hladka, pripada mi tensia ako hopp. ale v lete mi bolo teplo aj v nej. ale mne je v lete teplo aj bez satky 😅

sanya
25. apr 2008

skus Didymos s hodvabom, to su vraj satky na leto...alebo sa spytaj na nosime.sk, tam ti poradia.

jasminke
autor
25. apr 2008

No, tak som sa dozvedela tolko, ze snad najodporucanejsia satka na leto aj na tazsie babatko je didy vlny..
Neviete nahodou o niekom, kto by ju chcel predat 😀 ..?

denisocka
25. apr 2008

máš IP jaeminka

mo_mo
22. mar 2015

viem ze je tato tema hoodne stara, ale mozno niekto zareaguje..... vsimla som si satky s primesou lan, konope, hodvab a vlna. Vraj su v lete prijemnejsie. Este ten lan, konope, pripadne hodvab beriem, ale s primesou vlny? Nie je to este viac hrejuce ako cista bavlna? Viete mi niekto poradit?

kadri
22. mar 2015

@mo_mo vlna nasava a odparuje vlhkost, takze pomaha termoregulacii. mne velmi vyhovovalo indio s lanom z limitky, ale zavisi od konkretnej satky, niektore su tensie, ine tuhsie tkane. ono viac ako typ satky je v lete dolezity typ uvezu, snazit sa byt omotana co najmenej latkou a pouzivat jednovrstvove vzdusne uvezy - kriz, dvojity kriz. niektore zeny nosia v lete len v sportovej podprsenke a satka namiesto tricka 😀

mo_mo
23. mar 2015

dakujem krasne! prave som sa aj docitala ze vlna je super termoregulacna, takze vhodna aj na leto....odporucam dalej clanok tym, co maju zaujem nosit: http://chcemnosit.webnode.sk/nosne-info/aky-nos... 😉