Z vaničky do športovej verzie a opačne?

pepuskaa
18. sep 2008

ahojte baby, dcérka, má 9mes. a moja mamina ma stále presviedča aby som ju dala späť do vaničky. vraj jej tam bude teplejšie. ako to plánujete, resp. ste urobili vy? Vrátila ste sa niektorá?

aktam
18. sep 2008

no neviem pepuskaa.
moj maly ked mal 9 mesiacov, uz by som ho do vanicky nevtrepala a uz vobec nie v zimnom obleceni. a keby aj, tak by z nej urcite vyliezol (on totiz na 9 mesiacov uz chodil) ja som ho do hlbokeho obcas dala sadnut, tak ze som ho priviazala ale neobsedel, pokojnejsi bol v sportovom.
tak to musis zvazit ty, ci ti tam mala vydrzi. podla mna ked ju do sportoveho dobreoblecies a prikryjes, nevidim dovod preco by jej aj tam nemalo byt fajne teplo. vsak v tom hlbokom ked nebude len lezat, ju tiez prefukne, tak je to predsa jedno, nie?
ja uz by som v 9tich mesiacoch neprechadzala naspat na hlboky.

wali
18. sep 2008

ja som tiez uz maleho nedavala spat do vanicky - jednak by tam uz nevosiel a jednak sa mu uz viac pacilo v sportovom, kde som ho mohlo trosku podvihnut tak, ze videl na svet. a riesila som to fusakom v sportovom kociku, tak si myslim, ze mu zima nebolo. a pre istotu som so sebou bravala aj deku, takze tam mal riadne teplucko, az sme mu vsetci zavideli 😀

zuka
18. sep 2008

Nas maly ma tiez 9 mesiacov a vratit sa do vanicky ma ani nenapadlo. Ked sa ochladilo, dala som na kocik nanoznik a este mame aj teply fusak.

danuska24
18. sep 2008

tiez neplanujeme navrat do vanicky - bude v sportaku

pietra
18. sep 2008

pepuskaa, myslis, ze ti mala este vydrzi v hlbokom? 😕 my sme z vanicky do sportoveho prechadzali prave kvoli tomu, ze sa mala uz v hlbokom nudila a nechat ju sediet vo vanicke mi neprislo prave velmi bezpecne. Do sportaku sme presli v 8 mesiacoch, chvilu na to sa znovu ochladilo, aj snezilo, ale fusak a nanoznik zabezpecil paradne teplucko. Ja byt tebou,tak na vanicku uz neprechadzam

bubatinko
18. sep 2008

9 mesacne dieta si osobne neviem vo vanicke predstavit.... a mna by ani nenapadlo take cosi zvazovat ved ked das do sportaku fusak a nanoznik tak sa tam babo aj uvari 😀

pepuskaa
autor
18. sep 2008

Ďakujem vám všetkým, utvrdili ste ma, že je to zbytočné. teraz trošku z cesty, ale na športiaku sú 5bodové pásy, fusák je úplne bez dierok, ale dala by som to prezerať, len ako?to zapínanie nie je ako v autosedačke. riešili ste niektorá podobný problém?

zuka
18. sep 2008

Ja nie, lebo mam original fusak ku kociku a ten ma otvory na pasy...

filipa
18. sep 2008

ja som to neriesila, kedze som maleho davala do sportoveho kocika ked mal necelych 8 mesiacov a vtedy nebol este taky neposedny, a navyse bol vzdy taky naobliekany a zababuseny, ze ho ani nenapadlo, nebodaj mi vyskakovat z kocika. a bola tam aj taka ta hrazdicka, ktora obmedzovala jeho "zivotny priestor", takze si zvykol a nebolo to treba riesit.

strasska
18. sep 2008

Ahojte, mam otazocku. Kedy ste dali babo do sportoveho kocika? Pretoze my mame skoro 4m a uz mame vo vanicke priestor iba 12cm. Vyzera to tak, ze na zimu pojdeme do sportoveho, lenze Misko este nebude vediet sediet, co vtedy?

wali
18. sep 2008

pepuskaa - ja som fusak dokupovala a kupili sme od Emitexu, tam su tie otvory predsite ale nie su prederavene, cize podla typu zapinania si ich sama prestrihnes, takze v pohode. ak ale uz mas iny fusak a nie je tam takato moznost, tak by som asi drobca obliekla do fusaku, posadila do kocika a zaznacila, kde asi treba otvory. len to bude treba potom obsit 😒

pepuskaa
autor
18. sep 2008

strasska. my sme šli do športového v 6tich, aj to len preto, lebo som sa už nevedela dočkať na novotu.naš sportiak má 5poloh, tým pádom kludne mohla ležkať a bubať.tak neviem aky mas kociarik, ale kým nevie sedieť, nedávaj ho nikam preč. teda aspon ja by som nedávala. v športiaku bude iba sedieť?

strasska
18. sep 2008

pepuskaa, nas sportiak ma 4 polohy, ale ta lezmo je trosku vyvysena asi 15stupnov. Asi inu moznost mat nebudeme, lebo do 6 mesiacov urcite vo vanicke nevydrzi ☹

pepuskaa
autor
18. sep 2008

Wali dakujem, to som aj povodne chcela urobit, ale ja to asi hlupo vysvetlim. zapínanie nie je klasik ako v auto sedačke.nad ramienkami a na bokoch su pasy, zapinaju sa v páse medzi nozickami, pricom tie vrchný pas je spojeny s bocnym.tie sa nedaju rozdelit. spolusa potom kliknu to spodneho. tak ja neviem ako ho mam rozrezat fusak. fakt poradte

katmi
18. sep 2008

pepuskaa my mame 4,5mesiaca a sme v sportaku.. do vanicky ju ani neplanujem dat,lebo jej je mala..
co sa tyka fusaku.. ja mam kocik atlantic.. fusak bol sucastou sportovej verzie kocika.. takze ja mam o starost menej.. 😉

caruzo19
19. sep 2008

pepuskaa,ja mam skusenost,ze dieta nije schopne vyliezt z fusaku ked sedi v kociku,ked je poriadne zazipsovane.moja mala je riadne sidlo,ale vobec som ju v zime nezapinala.
neviem si predstavit 9 mesacne dieta v hlbokom 🙂

nimi22
19. sep 2008

ahojte, chcela by som sa opytat ako ste to riesili, moj maly ma 2,5 mesiaca a uz nosi cislo 62 ked ho teraz naobliekam tak je mu ta vanicka akurat a to v nej nema este fusak, odstava mu uz len par centimetrov, neviem si predstavit ako tam bude v zime? mame sportiak ale iba na sedenie, kedy mozem prejst na sportiak? a co ked mu bude vanicka uz mala a on nebude este vediet sediet? ako ste to vyriesili vy? mal niekto taky problemik? alebo uz nebude rast tak rychlo ako teraz? poradte prosim

bubatinko
19. sep 2008

do sportoveho kocika ho mozes dat ked uz bez problemov sam sedi ked sa ti neda polohovat .....

nimi22
19. sep 2008

bubatinko ale to bude asi v siedmich mesiacoch nie? co ked neskor? moze sa stat ze sa mi do vanicky nevojde? myslis ze narastie este vela? dakujem bubatinko

mercy
19. sep 2008

baby, to čo si kupujete za kočíky 😒 ? A čo to vôbec vyrábajú, veď musia rátať s tým, že bábo bude vo vaničke do pol roka...

nimi22
19. sep 2008

to je taka kombinacia sportak a vanicka, mam to po sestre, jej mala bola mala ta sa zmesti este hadam aj teraz to uz ma 2 roky, srandujem,pomoc, fakt neviem asi budem musiet kupit kocar.

strasska
19. sep 2008

Ahoj Nimi22, my obaja s manzelom sme dost vysoki a predpokladali sme, ze aj nase babo bude velke. Preto som hladala kocik s velkou vanickou a ta nasa bola podla vyrobcu jedna z najvacsich (vnut. dlzka 77cm). Napriek tomu nam uz k okraju chyba iba par cm, cize riesime podobny problem ako ty.
Akurat, ze nas sportiak je polohovatelny.

strasska
19. sep 2008

Ak sa mozem opytat, kolko cm maju vase vanicky? Mozno su nakoniec aj vacsie a ja som nespravne vybrala? 😒

sue
19. sep 2008

My máme teraz 8,5 mesiaca a hlboký kočík teda ani náhodou - malý už chodí za ruky - a tak trávime podstatnú časť prechádzky, takže počítam, že o také 2-3 týždne začne sám aj chodiť a to by bolo o ničom v hlbokom 😀

nimi22
19. sep 2008

ahoj strasska no chcela som to aj odmerat ale asi to urobim zajtra dam vediet, lebo maly mi uz zaspal a tam je kocik tak to mas super, ze vas je polohavatelny lenze nas nie, hrozne, dufam ze tolko uz nenarastie za tri mesiace a ze skoro bude sediet dufam len

najjanka
19. sep 2008

Nasa vanicka ma 70 cm a moj maly mal pred 3 tyzdnami 68 cm. Ale on tam spinka s pokrcenymi nohami (vsetky babatka tak spinkaju), takze este nejakych 5 cm mu zostava. Ale fakt ho tam vkladam s obuvakom 🙂 .
Planujem ho tam nechat co najdlhsie, ale urcite v 5. mesiaci uz bude musiet do sportaku. Da sa polohovat do uplneho lahu, nie je tam ziadny uhol. Len nebude tak kryty pred vetrom, to ma trapi.

nimi22
20. sep 2008

ahoj strasska, no nasa vanicka ma 72 cm a pochybujem ze sa mi tam bude zmestit polrocny, skoda ze nemam polohovatelny kocik, som z toho hotova.najjanka to som nevedela ze deti tam buvaju s pokrcenymi nohami a co ked som bude chciet vystriet? 🙂)))

dididi30
20. sep 2008

my sme od narodenia v sportovej verzii a teraz uz je v polosede 🙂

emfi
20. sep 2008

Ahojte. Moja malá je v športovom od 4 mesiacov a bolo to v pohode. Mali sme dosť veľkú vaničku ale ona tam už nechcela bývať,lebo nič nevidela. Športiak sa dá polohovať do 5 tich polôh, takže keď sa jej zle sedkalo, dala som ju ležkať a bolo vybavené.
A v zime uvidíme, nechali sme si aj hlboky kočík, dali sme preč tú miminkovskú vaničku prenosnú a keby bolo veľmi chladno, tak to skúsime s týmto kočíkom.
Na športiaku je u nás nevýhoda, že sa nedá preklápať rúčka, takže keď silnejšie fúka, nemôžem ho otočíť. Teraz by som bola múdrejšía a kúpovala športiak s preklápacou rúčkou...

amarelka
20. sep 2008

ahojte, moj malý už nechce byť vo vaničke, len čo ho tam položím, začne plakať,viete porasiť? múžem ho dať do šport?