Aké máte skúsenosti s turistickým nosičom?

oskorusa
5. jún 2012

Maminky, potrebujem poradiť. Akú máte skúsenosť s turistickým nosičom? Zaujímajú ma aj konkrétne značky, pretože potrebujem sa v tom nejako vysomáriť - veľmi málo receniíi od používateľov je na internete o turistických nosičoch. Keďže sa blíži čas dovoleniek, rada by som nejaký zakúpila pre 20 mesačné dieťa. Prosím, ak máte skúsenosť, aj zlú, napíšte. Ďakujem pekne 🙂

tea333
5. jún 2012

mame salewa koala 2, ten je z tych naj. nie je to tak jednoduche ako nosit v satke alebo nosici, ale ak to mate mat naozaj na turstiku, tak je fajn. u nas nosi muz, bratia, ale naozaj iba obcas, ked sa ide na dlhu prechadzku, alebo na hory. nosice su celkovo take velke a nechodi sa s nimi najpohodlnejsie. na kratsiu prechadzku by som dala dieta radsej do manducy.

mat_ka
5. jún 2012

ahoj. my sme teda velky turisti a mame deti 2. ako prvy nosic sme kupili Deuter Kid Comfort 2 + strieska + plastenka (sme dokupovali kazde zvlast, nie je sucastou nosica a celkom to predrazuje cely nosic).
deuter je firma ktora robi spickove batohy takze mal velmi prepracovany chrbtovy system. Jedinou nevyhodou co sme zistili je jeho vysoka hmotnost. ked tam das par zakladnych veci, nejaku vodu, ... tak zacinas na hmotnosti 8 kg + dieta. dalsi taky postreh, je hrozne nespratny ci v byte alebo aj v aute.
druhy nosic co mame je LittleLife Voyager S2. to som nasla na anglickych strankach a mali hrozne dobre recenzie. naozaj je to kus premakaneho batohu. vsetko to co ma deuter ako nevyhodu ma LittleLife perfektne dotiahnute do konca. Strideka plastenka strene na nohy v cene. termoizolacne vrecko, odopinaci batoh zrkadielko to su drobnosti ktore docenis asi az aktivnym uzivanim. ten nosim ja, a vyuzivame ho stale.
pochodili sme slovensky raj, zapadne tatry, fatru, rosutce ... a asi by som doporucila ten littlelife viac ako deuter.
dalsou firmou co sme este zvazovali bolo Vaude (trosku drahy)
nenechaj sa nahovorit urcite na znacky typu chicco, phil&teds. jednoznacne chod do nosica od firmy co sa na to zameriava.
ak by si mala este nejake otazky tak mi kludne napis 😉

lujza123
6. jún 2012

mala som tento http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product... znacka Filikid, Cenovo dostupný, funkčný, veľký úložný priestor, nič mu nechýbalo ..jediné mínus že nebolo tam stupátko na nohy takže jej vyseli vo vzduchu...ale vyriešila som to tým že som urobila take slučky na popruhoch a nožičky mala tam. Používaný moc nebol kedže niesť nosič + dieťa + nejakú vodu je pre ženu príliš..po hodine som nevládala.
Mala som požičaný aj Deuter nejaký starší typ. Bol určite s príjemnejšieho materiálu a mal viac prepracovaných detailov ale velmi malý úložný priestor, pri nosení sa mi zdal rovnaký ako ten moj lacný..ale čo ti poviem značka je značka, materiál a vzhlad úžastný

Ale poviem ti že mne čuduj sa svete najviac vyhovoval turistický nosič po nás..stará komunistická sedačka, jednoduchá železná konštrukcia, dietatko nesieš otočené chrbtom k tvojmu chrbtu, ja som ho pripevnila na popruhy a bedrový pás s normálneho turistického batoha ...váhovo najmenej na nosenie a vdaka bedrovému pásu nezatažoval chrbát ako šatka..Nosič som predala toto využívam doteraz...malá toho už dost prešlape tak toto len ked už nevládze..lenže tie naše túry sú skôr vychádzky, proste turistika s nosičom je pre chlapov, pre ženy veľmi vyčerpávajúce

ivett1
6. jún 2012

My sme mali odskúšaný turistický nosič Zopa Carrier Plus (výrobca je český) za celkom prijateľnú sumu ...a absolvovali sme dlhšie túry vo Vysokých Tatrách s našim malým synčekom (aj keď len jednu sezónu...) ...dcérka už behala sama...bol určený pre detičky od 6 mesiacov a do hmotnosti 15 kg, ktoré už vedia samé sedieť....mal odnímateľnú striešku, nastaviteľnú výšku sedadla, mäkko polstrované popruhy, v miestach "vyššej záťaže" bol zmäkčený a hlavne bol teda poriadne "vypolstrovaný" vo vnútri nosiča....ešte mal dokonca taký malý odopínací detský batôžtek...a podstavec-konštrukcia hliníková, takže si ho mohla postaviť na zem a stál tam (jasné, že s malým sme takéto experimenty nerobili, ale predsa len sme to raz skúsili a dávali pozor, či sa neprevalí a bol celkom stabilný...len malý vtedy vážil necelých cca 10 kg...taký chrústik🙂 ...)...inak, asi nie je podstatné, akú značku, ale ako je ten nosič vybavený...treba sa zamerať na to a potom sa ti už bude ľahko vyberať, lebo je ich teda na trhu dosť - v rôznej cene a kvalite😉

usiko
6. jún 2012

Zoppa Carrier Plus, vysoka spokojnost, velmi dobra cena , malej sa v noum paci, dokonca aj doma ju v nom nosim, ked pripravujem jedlo a nemam 4 ruky, aby som ju nosila aj krajala a varila.......mys sme zvazovali pomer ceny a kvality, a tie, co su o skoro 100e drahsie, zial nie su o 100e lepsie...takze sme si vybrali a avybrali sme dobre🙂 akurat ze ja som mala a chuda, takze ja dlho nevydrzim, lebo je tazka.....ale pre muza to nie je nic....

ducci
24. okt 2012

my mame vaude a myslim,ze je to dobry a kvalitny nosci... druha vec je, ze je sice je to dobra vec, ale nasa mala dost nerada v nom sedi... mame teraz 19 mesiacov, takze mozno sa to este upravi, ale vela krat ked ideme tak mala place 🙂 ale to je jedno v ktorom nosici by bola, lebo sediet sa jej tam dobre sedi... len ju to proste nebavi

korenkovammimi
19. jún 2013

Ahojte viete nám poradiť ktorý turistický nosič konkretne typ , výrobcu a predajcu na základe vašich skúseností by ste nám odporučili pre 2,5 ročného chlapca ,aby nám aspoň vydržal na 1-2 s nosnosťou min.20kg kedže tatino je športovec a čo nespraví ,aby sme mohli ísť spoločne po kopcoch .
Zatiaľ máme vo výbere
http://www.adamsport.eu/detsky-turisticky-nosic... ??
alebo
http://www.svetkocikov.sk/baby/14318-nosic-na-c... ??
dakujem za postrehy a odpoved.

strieza
19. jún 2013

Ahoj, sme dosť aktívna rodinka, takže nosič používame často. Najprv sme uvažovali tiež od Deuteri, ale je naozaj dosť ťažký sám o sebe. Nakoniec sme kúpili High Colorado Baby Carrier a sme s ním veľmi spokojní. Je ľahký, pohodlný pre malú a aj pre nás. Má nastaviteľné popruhy, tak ako u turistického batoha a aj dieťa má nastaviteľné popruhy aj sedenie.Nosnosť je do 20kg. http://vaky-a-nosice-deti.heureka.sk/high-color... a tu je foto s našou turistkou z výletu v Roháčoch.

michaela6612
5. mar 2014

Ahojte, neviete mi niekto poradiť, kde sa dá kúpiť turistický nosič pre dieťa do 20kg Tatonka? Kamoška je veľmi spokojná, ale neviem nikde na nete nájsť obchod, ktorý by ich predával. Ďakujem. 🙂

detmar
13. mar 2014

Dievčatá, prosím poraďte mi. Tiež uvažujem nad nosičom,ale neviem sa rozhodnúť, či nejaký ergo nosič, alebo turistický. Chodievame s rodinou občas a aj na túry,ale nie tak, že by sme každý voľný víkend trávili v Tatrách a po iných našich horách. Často chodíme len v okolí domu. Čo mi odporučíte? Nie je turistický nosič pre mňa zbytočný? Malá má 19 mesiacov a 11kg, behá sama,len keby som s ňou chcela ísť niekam ďalej do lesa už je to problematické. Ďakujem za každú radu 🙂

dulilinka
11. máj 2014

My sme kupili Deuter kid confort iii a som spokojna aj napriek tomu ze je tazsi. Mala sa v nom vyspi aj ked ju prave nenesieme. Svoje skusenosti a porovnanie nosicov som napisala v tomto blogu. Na fotke cakame kym sa dieta vyspi.
http://www.sikovnamamina.sk/turisticky-nosic-re...
Deuter je drahy a neoplati sa niekomu kto chodi do hor len prilezitostne. Osobne sme vyskusali viacero neznackovych nosicov a sialene bolel z toho chrbat po par metroch. Deuter kid comfort iii si neviem vynachvalit

jongopongo
21. sep 2014

My sme dostali nosič Zopa a beháme sním stále, či už iba na prechádzky po okolí, alebo na dlhšie túry. Zatiaľ sme nemali vôbec žiadny problém. Je tam super veľký uložný priestor, strieška a je to všetko na hlinikovej konštrukcii, takže drobca v kľude položíš na zem.

didi51100
16. okt 2014

My mame odskusany nosic Deuter Kid Comfort II, je uplne super. maly si nanho asi dve hodinky zvykal, ale teraz sa v nom velmi rad nosi. dokupili sme k nemu aj slnecnu striesku a potah proti dazdu a tak nas na ture fakt nic neprekvapi 🙂 @detmar mozno by si mohla skusit nosic Concord Wallabee, da sa nosit vpredu aj vzdau na chrbte. Nosnost je tusim az do 18kg.

zuzkagerlici
19. apr 2015

Ahojte vsetky mamicky chcem sa opytat tych, ktore maju nosic zopa carrier plus ci su s nim spokojne a najma, ci dieta si moze opriet nozky na nieco alebo mu len tak visia...dakujem ;)

ivkadracova
19. apr 2015

https://www.modrykonik.sk/turisticke-nosice/ (dole su skusenosti, zatial je tam iba moja skusenost..)

bambulkkaa
10. máj 2015

Ahojte, ak hľadáte dobrý nosič za rozumnú cenu, tak vám odporúčam Corazon Panda. Je to nosič od českého výrobcu. Dlho sme sa rozhodovali, aký nosič kúpiť. Odskúšali sme aj Deuter komfort kid ( výborný nosič, len tá cena 🙂 ). A nakoniec sme si kúpili Corazon panda, ktorý je podobný a má veľa prevzatých prvkov ako Deuter. A je lacnejší o cca 70,-. Dokúpili sme si aj popruhy na nožičky a pláštenku. 😉

jakub5
11. júl 2015

Ahoj. Ak ešte hľadáš kvalitný nosič na túry, my máme Deuter Kid Comfort, úplne nový. Dostali sme darom a rok je stále na poličke, zatiaľ sme ho nepoužili, keďže sme pracovne vyťažení a dieťatko už vyrástlo. Pošlem foto a viac info, ak je záujem. lenka.vandersteen@gmail.com

lenkaben
2. apr 2016

Naša pravidelné turistické vychádzky bez verných pomocníkov Deuter Comfort a Corazon Panda sa nezaobídeme 🙂)

barborka2016
19. júl 2016

Dobrý večer tento nosič ešte máte na predaj ? Ak áno za akú cenu mali by sme záujem dakujem

myacik
23. aug 2016

@mat_ka ahoj prosimta a cena nosica little life?..a mozes mi prosim poradit kde si ho kupila?.. a posledna otazka je nejaky kamenny obchod s nosicmi, aby sme ich mohli vyskusat?..dakujem 😊

katkalubkova
23. aug 2016

Ahojte, tato tema mi padla vhod!
Mame na predaj tiez turisticky nosic. Pouzili sme ho asi len 2 krat, naozaj malicko.
Kupila som ho od jednej pani z MK. V podstate je vo velmi zachovalom stave, len ma malu dierku, vo velkosti 1 centu, na spodnom okraji nosica. Vsetko by som pofotila, je modrej farby, ma aj striesku, je plne funkcny, akurat ta dierka, ta bola uz od predoslej majitelky. Ponukla by som ho za 15e, plus postovne, kludne mi napiste IP, budem rada ak ho predame. Lebo sme ho vyuzili minimalne, zbytocne sme "vyhodili peniaze", nakolko za ten cas stratil na cene a len nam stoji v izbe. Jednoducho sme ho vobec nevyuzili. Dakujem

barborka2016
24. aug 2016

@katkalubkova dobrý deň môžte mi ten nosič odfotiť ako vyzerá ďakujem

kokeska
27. aug 2016

Ahojte maminky.Nemate niektora na predaj turisticky nosic?

vikad
27. aug 2016

@katkalubkova dobrý večer. Poslali by ste mi foto a bližšie info? Ďakujem, Vika

katkalubkova
1. sep 2016

@barborka2016
@kokeska

turisticky nosic sme uz predali, takze info o predaji z 23. 8. 2016, vid vyssie uz nie je aktualny, dakujem!

martinka241
11. apr 2017

Veľký výber turistických nosičov nájdeš na https://www.adamsport.eu/detsky-turisticky-nosic/. Nosiče Corazon Panda sú veľmi obľúbené.

simculllka
11. apr 2017

Ahojte,ja mozem odporucit Pandu Corazon,mame ho doma,sme s nim nadmieru spokojni. Vyjde lacnejšie ako deuter,je ceskej vyroby a ma vsetky funkcie,ktore ma mat spravny nosic. My sme k nemu dostali aj strmene na nohy a pláštenku zadarmo,nas vysiel pred cca dvoma rokmi 120 eur,teraz neviem,kolko asi stoji.

luttu
27. apr 2017

ahojte ma niekto skusenosti s turistickymi nosičmi pre deti znacky Salewa? dakujem

mischelka7
14. máj 2017

@simculllka Dobrý den, prosim vas odkial ste kupovali ten nosic corazon panda? dakujem