Aké oblečko pre malé bábo je najpotrebnejšie?

lolkaxxx
4. okt 2007

Cawte skusene maminky,chcela by som sa spytat ktory kus oblecka ste najviac ocenili pri malom babatku ....lebo som pocula ze pri celkom malickom babu netreba kupovat vela zbytocnosti lebo z toho rychlo vyrastie... 🙂

miva
31. okt 2007

Ahojte skusenejsie mamicky,
chcem sa opytat, ze pod "body" myslite oblecko bez nohavicovych casti a s rukavikmi? A nie je potom babatku zima na nozicky? Alebo myslite aj s nohavicovou castou? A ma mat rukaviky alebo nie?
Som z toho mierne zmatena, lebo vidim v obchodoch vsetky kombinacie, s rukavmi aj bez, s nohavmi aj bez a neviem, ktore su to tie, co sa tak stale denne nosia ☹

sue
31. okt 2007

Miva:
Body: http://www.nipa.sk/e-shop/images/biele-body-stv...
(je s krátkym rukávom, dlhým rukávom, rôznym typom výstrihov...)
Dupačky: http://fkteplice.cz/eshop/images/dupacky.jpg (dupačky sa volajú preto, lebo majú "dupky" = aj nožičky sú zabalené)
Overal: http://fkteplice.cz/eshop/images/overal.jpg (=dupačky s rukávikmi)

sue
31. okt 2007

...a samozrejme, že na body sa obliekajú buď dupačky, alebo pančušky, alebo nohavice s ponožtičkami alebo podkolienkami a podobne...

sue
31. okt 2007

...a to čo máš v albume sú všetko dupačkové overaly 😉 bodynko tam nemáš ani jedno.

miva
31. okt 2007

No toto mi ozaj pomohlo, Dakujem velmi pekne sue 😅 🙂 🙂

A ako to vidis s tym poctom? Najviac asi treba tych body, nie? 🙂 A nozicky su potom v zavinovacke alebo tak?

Tie overaliky sa pouzivaju na spanie, ako som pocula, ale co je to u babatka spanie, ked spi stale? 😀

sue
31. okt 2007

Miva, no najviac máme bodyniek, lebo tie sa prezliekajú najčastejšie - na to sa obliekajú dupačky. Alebo keď je príliš veľká zima, dáš bodynko bez rukávikov a na to dupačkový overalík. Na noc niektorí dávajú len overalík...

sue
31. okt 2007

...no a ešte keď budeš kupovať dupačky a overalíky, kupuj také, ktoré sa dajú rozopínať medzi nožičkami - to pri prebaľovaní nemusíš naťahovať celé bábätko, len mu rozopneš medzi nôžkami, nadvihneš zadoček a prebalíš a nemusíš ho celého povyzliekať - super hlavne v noci, aby sa dieťatko úplne neprebralo 😉

biba12
31. okt 2007

NO my sme kupili par veciciek velkost 56 ( 3 body, 3 dupaciek, ciapku..) a potom mame same 62. Malemu je uz po mesiaci dobra 62. Ked sa narodil mal 52 cm, teraz 57 cm. Ale body je naozaj najlepsia vec, ktoru ocenil aj moj muz pri prebalovani babatka Ze vraj mu " lepsie drzi plienku zo spodu a nezosuchne sa mu potom dolu".

lua
31. okt 2007

Miva, najviac bude potrebovať bodyniek - každú chvíľu sa zagrcká, prekaká 😉 , tak budeš len prezliekať a prezliekať. Ja osobne mám tuším teraz v aktuálnej veľkosti cca. 20 kusov (nemusím denne prať, stačí mi raz za 10 dní).
Overalíky používam na spanie v noci. Cez deň ich nepoužívam vôbec. A to mám asi tak 6 kusov.
Dupačky som mala len jedny a aj tie nám sú už malé; malej obliekam body, pančušky a tepláčiky alebo nohavice.

Na zimu som teraz pokúpila body bez rukávov (akoby tielko) a na to budem ešte obliekať pulóvrik.

deina
2. nov 2007

Do coho obliect babo, ked je doma? Staci to body a polodupky? Alebo este treba na to daky svetrik?

A potom, ked ide von - body, polodupky alebo dupacky a na to co? Teply overal alebo zavinovacku?

biba12
2. nov 2007

Deina, ja mu doma nechavam body s dlhym rukavom, teplacky a ponozky. Alebo body s kratkym rukavom a dupacky s dlhym rukavom. A ked ideme von, nechavam to, co ma na sebe, ibaze dostane este mikinu, svetrik, namiesto ponoziek pancuchy a bundicku. V kociku ho dam este do fusaku. Prides na to aj sama, neboj. Moj lekar vravi, ze ho mame otuzovat, lebo to ocenime, ked nastupi do skolky.. Nemame ho prehrievat. A aj ked mu umyvam zadocek, ked je pokakany, vydz chvilocku studenou vodickou...

sue
2. nov 2007

...po prvých šiestich týždňoch dieťaťa platí, že pokiaľ nie je extrémna teplota (- alebo +) dieťa by malo byť o jednu vrstvu odevu viac ako my 😔 (+ samozrejme deku alebo fusak) - prvé razy aj tak budeš chodiť na vychádzky nabalená svetríkmi a hrubšou čiapočkou a rukavičkami a neviem čím - odskúšaš dieťatku nosík a rúčky a hneď budeš vidieť či treba obliecť alebo vyzliecť + netreba zabúdať, že sa bavíme o živých tvoroch - oni sami si povedia ak im bude teplo alebo zima 😉 (plakať vedia neuveriteľne 😉 )

bejca
3. nov 2007

plne suhlasim sue 😀

mareli
4. nov 2007

baby a ked davame malinke spinkat tak ho treba dat aj do zavinovacky?

drobcek576
7. nov 2007

Ahojte, chcela by som sa spýtať, či mi neviete poradiť neaké dobré obchodíky s tehulkovskou módou. Som z okolia Trnavy. ďakujem

martina46
7. nov 2007

cakame babatko v decembri a jedine, co mi chyba je zimny overal - kombineza. aku treba velkost, aby som nemusela v januari kupovat novy a zaroven aby nebol zo zaciatku prilis velky? dajme tomu, ze babo bude normalnej velkosti, priemernej. tiez sa chystam pouzivat latkove plienky, cize trosku vacsi zadocek asi bude 🙂

midka
7. nov 2007

baby, aku velkost oblecka ste si brali do nemocnice? 56 je OK, alebo az 62, resp.50?

milhaus
7. nov 2007

zaleži ako ti bude babo važit ale univerzal je tych 62 ale moja bola malička takže obliekla 56 od narodenia a mala to asi mesiac

nevesta
7. nov 2007

Midka, moja mala sa narodila presne 3 kg a 56 je jej velka 😉 . V H&M sa daju kupit aj mensie, zalezi od velkosti babatka. Nachystaj si aj mensie aj 56 a potom ti manzel prinesiepodla toho ake velke babo bude...

svetluska.p
7. nov 2007

jeej nevesticka, ty uz mas svisticka na svete. boze to zbehlo. tak sa len pekne opatrujte a budte zdravi 🙂.

nevesta
7. nov 2007

Dakujeme 😵

svetluska.p
7. nov 2007

a je krasna, pozrela som si fotky. no tesim sa 🙂. papa.

mamicka_2013
17. máj 2019

@cucoriedka že nešlo naširoko baliť a potom zapnúť bodynko, tak najprv zapnem bodynko a potom zabalím naširoko.