Aké oblečko pre malé bábo je najpotrebnejšie?

lolkaxxx
4. okt 2007

Cawte skusene maminky,chcela by som sa spytat ktory kus oblecka ste najviac ocenili pri malom babatku ....lebo som pocula ze pri celkom malickom babu netreba kupovat vela zbytocnosti lebo z toho rychlo vyrastie... 🙂

expertka8
4. okt 2007

...jednoznacne "BODY" 😉
...pri akejkolvek manipulacii s babatkom je kryty xrbatik..krize...sikovne prebalovanie.... 😉
...ocenila som najma pri "nadrapovani dietatka" rodinou..znamymi...po prixode z nemocnice... 😀

petusko
4. okt 2007

tak tak, body je aj u nas navyuzivanejsi kus oblecenia 😉

dannynka
4. okt 2007

presne tak,bez bodycka ani na krok.
okrem inych vyhod drzi aj pekne plienocku medzi nozkami 😉 😉

andrea.m
4. okt 2007

u nás vyhráva jednoznačne body a teraz ked je váčšia tak tepláčky na traky z firmy domaja

cucoriedka
4. okt 2007

suhlasim z expertkou!

az na to, ze prve cca 4 mesiace sa bali (my sme balili) nasiroko, takze body neslo cez latkovu plienku zapnut. ale aj tak furt lepsie ako kosielky, alebo kratke kabatiky, ktore su strasne kratucke.
a ked budes kupovat body, tak si vyber zavinovacie - zapina sa na boku, nemusis prevlekat cez hlavu.

a este ma napadlo - my sme neznasali nic, co malo limcek, lebo dietatko sa v tom zbytocne pari. ten jeho krcok, ramienka a telicko su take malinke, ze s limcekom je to take "nevetratelne". 😝

a tiez riflicky a ine chutne frajerske veci pre najmesie babetka su podla mna iba pre rodicov - aby mali akoze imidzove dietatko. v dupackach mu je najpohodnlnejsie. je mi luto tych malinkych, ked vidim v kociku mesacne babo stiahnute v pase dakou gumou a napchate v rifloch. naco? 😲 my sme dostali take teplaciky a mali sme oblecene asi dva krat a az tak od pol roka sme zacali nosit vecicky do gumicky.

expertka8
4. okt 2007

...aaaaaaaaaaaaa...k body som iny spodok nevolila..len toto/polodupky/ 😉
...lepsie ako klasicke pancusky... 😉
...sorry za pozicanie foto z bazaru....
https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

cucoriedka
4. okt 2007

polodupky su este ok, ale tvrde nohavice pre imidz - to nieeeee...
(aj ked - kedze sme to body nemohli zapnut kvoli tomu sirokemu baleniu, tak predsa v polodupkach hrozi vyhrnanie a holy chrbatik. ale ok, to uz je diskusia o detailoch).

yesno22
4. okt 2007

uplne na zaciatku bavlnene kosielky "zastrcene" do latkovej plienky, kedze sa balilo nasiroko a klasika dupacky (vacsinou zdedene,rychlo sme vyrastli a aspon usetrili 😀 )...neskor body, body, body a dupacky, polodupky...teraz body, body, body a teplaciky na traky, do spolocnosti ale nieco slusnejsie 😀

vladimira
4. okt 2007

u nas vladnu dupacky s cvokmi v rozkroku, body (najlepsie take, ktore sa zapinaju na boku - nemusis prevliekat cez hlavu), teplacky na traky alebo na snurku v pase (nie gumicku - to maleho tlacilo) a mikiny/kosielky na gombiky, zips alebo cvoky vpredu nie cez hlavu) 😎

absolutne som neznasala klasicke kosielky, nadherne biele s vysivanym golierikom - vyzera to na miminku super, akurat, ze sa zapinaju nejako zvlastne vzadu bud na gombik alebo na snurku a ja som nepochopila princip, vzdy som maleho strasne vykrucala, len aby som mu konecne upevnila tu kosielku...takze uz nikdy viac... 😠

betka1
5. okt 2007

Vyborna tema, presne toto potrebujem vediet. Piste aj dalej 😀

maca793
7. okt 2007

ahoj body alebo tensí overal. tých sme mali aspoň10. najviac sme ich nosili len po dome.

katusha
7. okt 2007

ja som davala aj kosielky ale to len mozno prve 2 tyzdne. teda ak chces balit do zavinvacky, tak si myslim, ze ta kosielka môze byt 😉
inak tiez nosime hlavne body, dupky a overaly.
ako tu uz niekto pisal, do spolocnosti aj nieco "slusnejsie" 😀

maca793
7. okt 2007

dupky, pravdaže, košieľky som nepoužívala, len bavlnené tričká. na von sme mávali niečo z dekovky, keď bolo chladnejšie. cez leto to boli len tenké šatičky, krátke gaťuše. mala som nakúpené pre malú strašne veľa vecí, a z nich sme vynosili len 3-4 druhy. ostatné ostali v skrini. 😝

bibinka
7. okt 2007

body - to bol naozaj super vynález! košieľku som malému obliekla len raz aj to keď sme šli z pôrodnice a keď sme došli domov, mal pomaly holý chrbátik. tak šla do práčky a do skrine 😀 . potom už boli len body, body ,body...
pri druhom chrobáčikovi máme opäť len body body a body 😀 , takže vrelo odporúčam

susik77
8. okt 2007

na doma body-alebo pyzamko-kt. je cele na zapinanie-vcelku dupacky aj vrch.na von velmi ocenujem teplu mikinku-je super. Ja som nakupila strasne vela obleckov, keby som kupovala este raz, tak kupim asi 4 body, 4 pyzamka 2 ciapocky, 1 mikinku, 4 dupacky.
Veronikine vecio periem asi kazdy 2.den, takze asi pol. veci co mam, jej ani neoblecem.

dudasik
8. okt 2007

Baby a 56 ste kupovali pre novorodeniatko ?
Alebo sa v pohode da aj 62 ? Ci to je moc velke ?
Dakujem

arabeska
8. okt 2007

dudasik 62 je uz dost velke kup si radsej 56,my ju nosime este aj dnes a to mal maly porodnu vahu 3400g a dlzku 51 cm.takze sme neboli spuntici

renca3
8. okt 2007

62 je velke pre novorodenca. Teda pokial nebude mat cez 4,5 kg. 😉

dudasik
8. okt 2007

Dobre dakujem velmi pekne. Tak idem zhanat. 😉

bibinka
9. okt 2007

ja mám niektoré veci šité na Slovensku a veľ.62 zodpovedá napr veľ.56 veciem z Loany.vraj české číslovanie je väčšie. keď som kupovala taký kabátik práv z Loany(č.62), tak u nás by to bola veľ.tak 68. a toto mi povedala predavačka. takže sa neorientujte podľa číslovania ,ale skôr podľa reálne približnej veľkosti. a stačí fakt len pár kúskov oblečenia

lubkaaa
16. okt 2007

ale č.50 netreba nutne kupovať? stači novorodencovi 56? (lebo novorodenecka veľkosť sa udáva 50, nie?) a tu 56 dokedy oblečie (koľko ks je treba)? odkedy môže byť v 62? (myslim keď sa narodí také normálne-nie 4-5kg)

sue
16. okt 2007

Lubkaa, čo ja viem, tak 50 netreba (pre zimné bábätko dupľom), 56 pár kúskov - my máme myslím tri... ale nie som si istá...a to že vydrží také dva tri týždne a potom 62... niekedy až do štyroch mesiacov...

lenadka
16. okt 2007

lubkaaa, ja som potrebovala viac ks bavlnenych kosielok /nie tie stare klasicke, teraz su krasne zavinovacie na cvocky/-resp. bodikov, nakolko kazdy vecer po kupani som malej dala ciste, ked si vygrcne a nestihnes o zachytit zase potrebuje ciste. Mala som cca 10 ks kosielok a bodikov dohromady. Kosielky som pouzivala kratko, bodiky su lepsie kvoli tomu vyhrnaniu. A tie zavinovacie vrelo odporucam, babatka nemaju radi prevliekanie veci cez hlavicku.
Moja mala mala 3,8 kg a stacila jej velkost 56 cca 2 mesiace.
Dupku 1 mesiac nenosila-bola v perinke, neskor sice tiez, ale uz jej nozicky vytrcali tak mala dupky a hackovane papucky. Tiez sa mi zdaju pohodlnejsie pre dieta dupacky ako kadejake tvrde parady do gumy, alebo cosi co tlaci ked lezi zospodu na chrbatik 😖

milhaus
16. okt 2007

pre take male deti aj ja odporučam len dupačky, noja ich nosi ešte teraz hoci na striedačku s teplakami ale ked ma teplaky davam body aby nemala holi chrbat

lenadka
16. okt 2007

moja spavala v dupkach ako rocna este a aj teraz ma este polku pyzamiek overalikovych, uz je to menej prakticke ked ideme vecer, v noci, rano cikat na zachod, kym to clovek povyzlieka 😝 . praktickejsie uz je body a klasicke pyzamko tj. tricko a gatuse. Tiez teplaky na traky som mala oblubene, lebo hriali aj chrbatik a nezliezali. Teraz ked sama ide na WC ma niekedy problem rozopnut gombiky na teplakoch /minule sa preto pocikala-ze jej to neslo a samo sebou ma nezavolala len jacala od zlosti ze jej to nejde a potom zase plakala ze sa pocikala/ 😝 Dieta od 2r. je praktickejsie veci na gumicku do pasa, uz sa same snazi obliekat aj vyzliekat a tiez obuvat a vyzuvat, tak vladnu u nas suche zipsy a klasicke zipsy /na cizmickach/ 😉

lubkaaa
16. okt 2007

takže súdiac z vašich odpovedí, všetko záleží od veľkosti bábetka.. inak ja som väčšinu vecičiek podedila, tiež mi mamka so sestrou nakúpili (v podstate oni mi zariadili celú výbavičku- oni sa strašne na bábo tešia), ale väčšinou mám veľkosť 62, a 56 mám len 2 dupačky, 2 košieľky..
čo sa týka košieľok, tak mám také že sa dajú myslím ľahko prispôsobiť od 0 do 3 mesiacov.., a prinajhoršom, keď bude moja ciculienka veľmi malinká, tak rýchlo pošlem mužíka, nech niečo malilinkaté kúpi.. 🙂 😀 (ale asi nebude až taká malinká, včera vraj mala okolo 3300g (koniec 37.tt) 😎

neviem ja mám z tej mojej výbavičky také zmiešané pocity-raz mám pocit, že mám toho veľa, inokedy, že málo.. 😕

vesi
16. okt 2007

jdnoznačne body, väčšie číslo, aby to pre tú plátenú plienku nebolo krátke a bavlnené košiely , klasické dupačky, najlepšie zdedené. podľa mňa je bábätko najkrajšie v dupačkách, vyzerá tak ako "Bábo" 😀 kupovala som od veľkosti 62 vyššie, radšej väčšie, rukávy sa dajú vždy vyhrnúť. 🙂 treba počítať s tým, že také bábo sa aj ogrcká a niekedy prezliekame aj 4 krát za deň 🙂

lenadka
16. okt 2007

veru vesi ma pravdu, malokedy nebolo prezliekanie ci kvoli grcnutiu aelbo precikaniu/prekakaniu plienok, nakolko som sibnuta davala prve dva mesiace na striedacku bavlnene aj jednorazovky. Bavlnene mi strasne precikavala aj ked boli po dve /balenie na siroko/ 😝 uz nikdy vice, to som len preto ze mi svokra darovala okolo 200 ks bavlnenych plienok 😝 😅

lolkaxxx
autor
31. okt 2007

Dakujem vám za rady .... Myslím že je lepšie , ak mi poradí niekto kto s tým má skúsenosť skôr než neodolám obchodom

katulilinka
31. okt 2007

kazde babo je ine. nas maly mal 49cm a asi cely prvy mesiac sme nosili velkost 50. 56 nam bola obrovska. postupne tu a asi az do konca 4m sme nosili 62. a tiez suhlasim s body. iste maj aj 5ks a viac, lebo casto ho ogrcne, oslinta a pod. tak ich treba casto menit.