Ako často kupujete oblečenie a topánky?

simsalabim
22. aug 2014

Dnes rano sme sa s kolegynami pustili do tejto zavaznej debaty 😀 a bola som celkom prekvapena.... Ja mam pocit, ze stale kupujem nejake oblecenie ci topanky, ci uz detom alebo sebe/manzelovi - po platbach za byvanie a vydavkoch na potraviny je to kazdy mesiac 3. najvacsia polozka v nasom rozpocte. Niektore kolegyne nakupuju narazovo, vraj iba 2x za rok pokupia "par veci" a "zbytocne neminaju". Hm, ja "par veci" kupujem kazdy mesiac a nejako nemam pocit, ze by som "zbytocne minala". Pre ilustraciu, tento mesiac som mladsej dcere kupila pyzamo, teplakovu supravu do skoly, prechodnu bundu a zimnu bundu (videla som presne taku, ktora spnala moje poziadavky, tak som ju vzala) a tenisky, lebo jej narastla noha (na buduci mesiac mam naplanovane iba pre nu kupu rifli, legin a baleriniek, pravdepodobne aj nejake pancuchy - lebo vyrastla). Starsej dcere som kupila sveter a prechodnu bundu. Sebe tiez prechodnu bundu, satku a kabelku (vsetko veci, ktore som nutne potrebovala - teda okrem satky - lebo som tieto veci nosila cca 7 rokov od nastupu nasutpu do prace po materskej a proste kupa novych uz bola nevyhnutna). Manzel si kupil 2 kosele. Vsetko to su veci, ktore potrebujeme bud preto, lebo deti z veci vyrastli, alebo - to sa tyka nasich dospelackych veci - su uz obnosene a nevhodne na nosenie do prace. "Na cakacke " pre mna su napr. cizmy na zimu a zimny kabat, lebo tieto veci nosim uz 7 rokov a proste...uz s tymi starymi do prace ist nemozem. Rovnako sa chystam kupit si nejake topanky do dazda, lebo vo vykrojenych lodickach mam mokre a studene nohy a tiez mam pocit, ze sa nosenim v dazdivom pocasi zbytocne nicia. A takto by som mohla pokracovat, ide zima, detom bude treba zimnu vybavu....manzel urcite tiez zahlasi, ze mu treba nejaky sveter a tak dalej. Ako sa da dokupit "par veci" 2x do roka? Nejde mi to do hlavy..... tie 2 kolegyne stale mleli, ze netreba kupovat zbytocnosti a ze treba "disciplinu", ale..... ved ja nemam pocit, ze kupujem zbytocnosti 😒 Ako to robite vy?

klauduska
22. aug 2014

ja tiez rada nakupujem a nakupujem oblecenie stale po cely rok, no mozem povedat,ze asi tiez kazdy mesiac sa nejakych par veci najde....Ked nie malemu tak nam-ked len tricko, ponozky alebo rifle...stale nieco. Nakupujem hlavne v Lidli (pre maleho,ale casto aj pre nas).....
Pokial na to mam, tak ma to netrapi,vedela by som si kupit este aj viac.....Pokial by som na to nemala,tiez si viem predstavit,ze by sme bez toho dokazali zit a nosit to co mame aktualne v skrini...

Takze tak - je to vec nazoru, niekto je menej narocny a znosi aj take veci,ktore by si si ty uz neobliekla a niekto si doplna satnik stale....Je to kazdeho vec a hlavne asi podla financiii..... 😉

miku1
22. aug 2014

@simsalabim Dcére nakupujem väčšinou jednorázovo - no na celú sezónu. Samozrejme jej sem tam niečo nakúpim aj mimo veľkých nákupov. Veľký nákup je u mňa napr. na jeseň - kedy kupujem od nových tričiek, legín, vetroviek, ..... kadečo čo proste bude potrebovať. No nakupujem prevažne v akciách - Tesco, alebo v Lidli. Sebe, manželovi, a mladšej dcérke kupujem buď ak treba niečo doplniť, alebo výnimočne pre radosť 🙂 Ale všetko závisí od toho, ako na tom finančne som. Je pravda, že často kupujem nie nevyhnutné veci, ale proste ma niečo zaujme, alebo sa mi páči. Ibaže poväčšinou nakupujem v Lidli. Nerobí mi problém nosiť rifle za 10 €, ak vidím, že mi proste sedia a cítim sa v nich dobre. Ale beriem to aj tak, že kým som doma na materskej nepotrebujem nejaké veľké množstvo oblečenia, a takisto nepotrebujem nosiť nejaké značkové oblečenie. Ale ako hovorím, vyskakovať môžem len do výšky svojej peňaženky 🙂 Čo sa týka mladšej dcérky, tá je narodená v rovnakom období ako staršia, takže nosí všetky veci po staršej, čím mám ušetrenú kopu peňazí, pretože od topánok, vetroviek, mikín,...... všetko mladšej pasuje.

ichbinich
22. aug 2014

Pre deti casto, pre mna malokedy, manzel pre seba zasadne narazovo 😉
Pre deti niekedy kupim impulzivne, lebo sa mi nieco paci. Niekedy treba bezat do obchodu a kupit, ked napriklad synovi uprostred zimy podrastu nohy a potrebuje dalsie dva pary ciziem...
Pre dceru podla potreby a najma pre radost, mam po neterkach vela veci, ale napriklad naposledy najma tricka, a ja jej davam radsej body.
Pre mna musim spravit poriadok v skrini, lebo tiez budem nastupovat zase do prace, teda spiatky do kancliku. U nas sa sice chodi lezerne, ale aj tak, budem si musiet skontrolovat satnik. Asi nejake to tricko s dlhym rukavom. Ak rifle neznicim na pieskovisku, nemalo by byt treba 😉 😀
Casto kupujem vo vypredajoch, v akciach, kde pride. Drahych veci mam minimum, a ked, su aj tak z outletu 😉
Pre deti mi bude treba: pre syna topanky na zimu, ale tie budem kupovat tesne pred, kedze neviem, ako mu bude rast noha. Pre dceru staci futrovane oblecenie do dazda, nefutrovane mam po synovi, dokupim jej iba s flisovou podsivkou.
Ale raz za mesiac v priemere tiez nieco kupim. Mam napisany zoznam, coho kolko mam pre deti v akej velkosti, tak dokupim podla toho, ked sa mi nieco paci. V pondelok musim ist do Hofera, budu mat tie kozene capacky. Tie potrebujem pre obe deti, tak nabehnem. A je rozdiel, ci dam 40€ za jeden par alebo za 4... Takze hned rano bezim 😉

1andrea111
22. aug 2014

@simsalabim všetko je o prioritách, aké si človek urči, niekto míňa peniaze na dovolenky, niekto na stravu, na záľuby, na oblečenie atd. Za seba - pripájam sa k Tvojim kolegyniam, nakupujem cca 2-3x za rok a viac pre seba aj deti. Čo sa dá mladší nosí po staršom. Sú mesiace že nekúpim nič. A neviem si predstaviť žeby som toľko oblečenia kupovala ako píšeš. U nás je oblečenie nejakou 7- položkou nákladovosti. Najviac minieme na stravu, benzin, záľuby(aktivity pre deti), energie...

maminaba
22. aug 2014

Suhlasim s 1andrea111. Aj my preferujeme aktivny zivot, zazitky, spolocne straveny cas pred nakupovanim a celkovo pred materialnymi vecami. Radsej ideme viackrat za rok na dovolenku, lyzujeme, radsej kupim dietatu sportove potreby, zaplatim mu napr. anglictinu alebo iny kvalitny kurz ci lektora, ako mu kupim kopu oblecenia. Oblecenie zvacsa kupujem uz nosene od mamiciek (nie preto, ze by sme si nemohli dovolit nove, ale tato polozka ozaj nie je pre mna priorita, sebe kupujem oblecenie zriedkavo, vydrzi mi dlho). Zavisi velmi od zivotneho stylu, akym zijete, od vasich rodinnych ci vnutornych hodnot a preferencii.

maznacik007
22. aug 2014

ono zasa je rozdiel kupovat veci babetku resp. skolkarovi a 15 rocnej slecne ako ma zadavatelka otazky

moja ma sice len 11,5 ale 165 cm a nohu ma 39 tku .. veci dostava napr. po mojej najmladsej sestre ..

ja by som skusila kupovat v akciách .. napr. lindex mal celkom dobre akcie v lete, alebo croptown.... pripadne objednavaj z eBay a pod...

simca06022011
22. aug 2014

@simsalabim tak ja ti to poviem takto: Kazdy nech si kupuje kolko chce a podla mna ked niekto netravi v shoping centre vikendy, nema to nic ani s prioritami a uz vobec nemyslim ze je to na "ukor" inak straveneho casu. Ja som typ cloveka co kupuje 2x do roka malej veci (ale to fakt nakupime vsetko a nie po 1ks), ale napriek tomu sa mi nikdy nepodarilo v priebehu mesiaca nieco NEkupit, lebo bud treba sandale, alebo su nam male tenisky, alebo proste zrazu nieco dojde/nie je/je male... sebe kupujem tiez veci ked nieco uvidim (a ani nemam plne skrine, moj najvacsie nepriatel je domestos :P ), ak nahodou sa dostanem do obchodu a v mnozstve ako sa mi paci... Musim povedat, ze ked bola mala mensia tak som nakupovala viac, ale nastastie sme kupovali vacsie veci, cize skoro vsetko z minuleho roka jej bolo dobre aj teraz, iank neviem co s tolkymi vecami robit (absolutne by ich nevynosila tak ako vsetko mensie co do vtedy mala).. teda pri nej sa uz fakt, krotim.. kedze "deti rastu" a my dalsie neplanujeme, cize aj to som uz zacala posuvat dalej ako sa len da. Partner detto... chodi na nakupi 2-3x do roka a necha v obchode veeela penazi,a le nakupi si vsetko... nie sme nijak "vystajlovana" rodinka, ale nemozem tvrdiet ze nenakupujeme... vkuse daco treba. A chodime na vylety, dovolenky, atd atd 🙂

emily76
22. aug 2014

presne ako pise @maznacik007, zalezi od veku deti, ci chodia do skolky/skoly alebo su doma... ci mate veci po starsich surodencoch, ako rychlo deti rastu... ja sa snazim kupovat veci na sezonu dopredu, ale kedze mam deti 3, tak absolutne nehrozi, aby som celu vybavu napr. na zimu kupila naraz.. takze jeden mesiac kupim topanky, dalsi mesiac bundy/overaly, potom treba spodne pradlo, tricka, teplaky... a decka rastu tak rychlo, ze napr. tenisky, ktore kupim na jar uz na jesen neobuju... starsi syn ich zase stihne "vynosit". Cize ked to zhrniem, kazdy mesiac kupim nieco na oblecenie deckam alebo nam s manzelom... nekupujem ziadne modne vychytavky, ktore by uz na dalsiu sezonu boli nenositelne... veci nosim pokial su v poriadku, snazim sa kupit radsej kvalitne, ako vela... ale proste dietatu 2 teplaky a 3 tricka na sezonu nestacia... 😅
@simsalabim a hlavne decka okolo 15stky si na oblecenie potrpia viac ako male bbatka, ktore neriesia, co im mamina oblecie. 😉

pragmaticka
22. aug 2014

Ked sa mi nieco paci tak si kupim.niekedy je to viackrat do tyzdna niekedy len 2-3x za mesiac!ale kupujem teda po cely rok. Netreba si mysliet ze kto kupuje casto, po vyletoch nechodi! Uz aj ze elektiku nam vracaju, co sme skoro nikdy neni doma, hlavne co sa weekendov tyka!aj toto leto sme boli doma snad len jeden jediny weekend. K tym nakupom, ja napr neznasam kupovat co potrebujem! To skoro nikdy nerobim - kupujem co sa mi hodi a paci! Muz si kupuje ale napr len max 2-3x do roka! V nemecku ma jeden oblubeny shop kde kazdy rok necha vacsiu sumu penazi a potom este na dofci!nema rad veci z tychto obchodov, radsej si kupi vzdy niekde prec, ci uz taliansko,spanielsko a pod

simsalabim
autor
22. aug 2014

Dakujem za odpovede.... hm aj my mame radi aktivny zivot, chodime na vylety, v zime lyzujeme, atd. Ale aj tak celkom nerozumiem tomu, ako sa da dokupit iba par veci 2x do roka. Ved ked dieta vyrastie, treba mu KOMPLET zmenit satnik, ci nie? Alebo nieco robim zle? Ved napr., ako som pisala, mladsej dcere teraz narastala noha - kupili sme tento mesiac tenisky (ved este snad ponosi sandale aj crocsy, tie este nie su uplne natesno) ALE - treba jej kupit balerinky k suknicke, prezuvky do skoly, tenisky do skoly, vacsie ponozky - a toto uz nie iba "par veci", ci ano? Nehovoriac o tom, ze vyrastla celkove, takze treba vacsie vsetko - tricka s dlhym rukavom na jesen, svetre, mikinu, aspon 1 rifle a 1 zateplene nohavice, saty, supravu do snehu, leginky, pancusky, pyzama.... Vy tieto veci nenakupujete, ked dieta vyrastie? Ano, snazim sa kupovat v akciach, vo vypredajoch, nieco mam pokupene dopredu, nieco kupujem v LIDLI, oblecenie vacsinou v H&M a C&A, nieco na Amazone, nieco cez ebay, ale napriek tomu, tych veci je vela, naraz ich kupit mi nedovoli penazenka, takze sa kupuju postupne a sustavne A spolu je toho nakoniec VELA. A veru, ako pise
@maznacik007 je rozdiel kupovat skolkarovi a vacsim detom. Moja mladsia uz bude mat 9, starsia 16 - tej sa rozhodne nedaju kupit nosene veci, chce veci nove a navyse, nosene veci po takychto dievcatach uz casto maju stopy v podpazusi po deodorante, takze sa mi prieci kupovat pre nu nosene veci.... Proste ja vazne mam pocit, ze nekupujem privela, ze nerozhadzujem....napriek tomu oblecene, topanky, kupujeme sustavne. Dievcata navyse veci po sebe povacsine nededia, je medzi nimi rozdiel vyse 7 rokov a aj odlozene veci po strasej su vacsinou uz nenositelne, lebo uz nevyzeraju dobre a mladsia ich nechce.

cammille
22. aug 2014

Vzdy ked mam trochu plnsiu penazenku 😀

bets
22. aug 2014

Ja nerada chodím po obchodoch, nakupujem rýchlo a efektivne. Ale mám syna a dceru, uz v ich veku nehrozi, aby nosili oblecenie po sebe, teraz uz aj majú rovnaku velkost. Ale stále rastu rýchlo, a keď nerastu, tak sa podari zničit oblecenie. Takže kupujem pravidelne, som rada ak stačí do mesiaca jedna navsteva obchodu s oblečením alebo obuvou, snad uz si postupne začnu nakupovat sami 🙂
Ale na druhej strane sa rada pekne obliekam aj deti učím vediet sa vhodne obliekat, len to nakupovanie ma unavuje 🙂

bonaqa2013
22. aug 2014

Máme 4 deti. Syn 19 rokov - VŠ, dosť skromný chalan. Kúpim mu niečo raz za čas, a on je veľmi šetrný. Dáva si poriadny pozor na svoje veci. Potom sú tri dievčatá vo veku 8,5 6 a 4,5 roka. Najviac vecí sa kupuje pre najstaršiu dcéru a ďalšie dve nosia po nej. Aj im sa kupujú nejaké veci ,ale určite menej. Ale obuv sa kupuje všetkým deťom, pretože každá svoje topánky, tenisky, botasky... zniči. A to kupujeme v obchode. Kvalita dosť mizerná. Neraz kúpim aj drahšie oblečenie, však má kto znosiť. Ocinkovi stačia 2 ks riflí z tržnice, pár tričiek - tiež z tržnice, vetrovky z pracovných odevov - to je obchod, a obuv kupuje z Anglicka cez net. Ja som na rodič. dov. takže tepláky, tričká, a veľa vecí z výpredajov. Nerobí mi to žiadny problém. Na dovolenky nechodíme - nemáme nato, ešte dorábame okolie okolo novostavby. A posledná dcéra má zdrav. problémy - tak veľa e ide na cestovanie po lekároch, vyšetrenie ,Kramáre, Kremnica, špec. MŠ Žilina.

svetluska82
22. aug 2014

@simsalabim no podla mna nakupujes normalne. Ja mam tiež kolegne co nakupuju v second handoch a aj na pubertiakov. Co ej dost vidno, že taketo veci uz su dost out mimo sezony, alebo vyzeraju ako z radov hippies, prípadne su osuchane. Moj muz to nevie absolutne pochopit a teraz moj pubertiak chalanisko vyrastol a noha mu vyrasila, a tam musim menit komplet satnik.Moj muz to nejde rozdychat, že potrebuje 2 topanok-tenisky a este jedny do dazda. Ze naco? Ved ma tenisky, ano ma, ale tie su osuchane, derave. TAkze ja nakupujem tiez podobne ako ty, na seba uz menej, kvoli manzelovi, ale obcas si dozicim, a tvrdo si to obhajim. Akurat vcera som si dala zavazok, že si kupim kazdy mesiac nieco na seba...Aby som to potom nerobila narazovo. CO ma osobne skrie je to, že muz minikdy nepovie, jeeej to je pekne, to si kup.... 😖

mamulienka30
22. aug 2014

@simsalabim - par krat do mesiaca, predstavit si "narazovo" menit satnik pri troch detoch rozneho pohlavia, ktore vsetky rastu a sezony sa menia ehm, to si ani neviem.. a ano robi to dost polozku v rozpocte, ale co uz, z coho vyrastu, zasa predame a najmladsi deti po starsom.

seahorse27
22. aug 2014

Nakupujem sezonne - teda 4x do roka pre dcerku, pre mna aj manzela. Najviac sa kupuje dcerke, lebo rychlo rastie a potrebuje stale nove oblecenie a topanky.

simsalabim
autor
22. aug 2014

@svetluska82
@mamulienka30 tak to ste ma potesili 🙂

@bonaqa2013 tvoj prispevok mi pomohol uvedomit si, ze minimalne na dosplacke oblecenie ma vplyv zamestnanie. u nas teda dost podstatny. Neexistuje, ze by moj manzel vystacil s trickami, pracovnou bundou a 2 riflami z trznice. Do prace chodi v obleku (a musi mat viac ako iba jeden), k tomu treba kosele, kravaty, slusne topanky, kabat. Doma v tom nemoze byt, takze potrebuje volnocasove oblecenie a znovu ine oblecenie do zahrady na pracu...k tomu vsetkemu zodpovedajuce topanky. U mna detto, tiez chodim do prace v kostymoch, co znamena lodicky, slusny kabat, atd. Ked ideme s detmi do kina, tak takto obleceni nejdeme.....a ani ked ideme na turu.... treba ine oblecenie. Ale sebe nakupujeme naozaj uz len vtedy, ked je naozaj treba, oblecenie nakupujeme povacsine detom.
Moje kolegyne (s ktorymi som dnes rano na tuto temu viedla diskusiu), byvaju v kancelarii 1, max. 2x do tyzdna, kedy musia byt tiez v kostyme, ale ostatne dni su v terene a teda mozu mat svoje normalne volnocasove oblecenie. Potom asi fakt vystacia s jednym kostymom, jednymi lodickami a 2 topmi.... ale ako to robia s detmi, neviem, musim sa s nimi k tejto teme vratit. 😉

agnesino
22. aug 2014

ja nakupujem presne ako vy, každý mesiac niečo aj pre nás aj pre dcérku a veľa práve tu na Mk, často nové alebo málo používané vecičky za super ceny, s nákupom v obchode nemôžem ani porovnať a som spokojná

1andrea111
22. aug 2014

@simsalabim Ty chceš len, aby Ťa niekto utvrdil v tom že to Tvoje je správne. Veď si nakúp koľko chceš, každý robí ako uzná za vhodné. Na otázku či je to veľa - je odpoveďou to, že je to tretia najväčšia položka vo vašom rozpočte. Keby si nato nemala, kupovala by si inak. A keďže nato máš a potrpíš si na oblečenie, tak míňaš. V čom je problém?

simsalabim
autor
22. aug 2014

@1andrea111 nemyslim, ze by som potrebovala utvrdit sa v tom, ze to je spravne...skor chcem vediet, ako to robia ini a ci sa to vobec da, "kupit par veci 2x za rok". Lebo ja naoazaj neviem, ako sa to da? Hlavne pri detoch? Ved par veci je co? 1 sukna, 2 tricka, 1 topanky. A kde je to ostatne, co dieta potrebuje??? Vies, to mi nejde do hlavy, tych par veci 2x za sezonu. Ver mi, ze aj nas tazi hypoteka a urcite by som bola rada, kebyze polozka za oblecenie a topanky klesla trebars na polovicu. A ze ci na to mam? No mam na to asi tak, ze som dcere musela povedat, ze balerinky jej kupim az o mesiac. Takze tak.

bonaqa2013
22. aug 2014

@simsalabim ono je to aj tým kde a ako ten človek vyrastal. teda ten moj je z veľa detí, v obliekaní boli skromní a o rožku so salámou na učňovke mohol len snívať. Pracuje ako supervízor v jednej automobilke. Dostane oblečenie v práci resp. sa musí prezliecť do pracovného oblečenia.
Ja sa rada obliekam, ale keďže som doma pri deťoch už 8,5 roka tak mne sa kostými zbytočné. A potom ja využívam rozne výpredaje - kúpim si šaty aj zlacnené, nevadí mi, že sú už nie najnovší model. Moj obľúbený obchod je ORSAY. No a samozrejme si musím dobre rozmyslieť čo potrebujem a čo menej pri 4 deťoch....

babulina
22. aug 2014

2x rocne robim velke nakupovanie - vyuzivam vianocne a letne zlavy, ak ma nieco zaujme tak som schopna kupit veci aj o dve cisla vacsie a odlozit ich, a potom kazdym dokupujem ked menim veci na aktualnu sezonu (skrini maju deti iba veci aktualne nositelne, vsetko ostatne ukladam do krabic co mam na skrini), obcas sa stane ze nepotrebuju nic alebo minimalne inokedy sa toho nazbiera, ale vacsinou sa stane ze ak vyrastie z jednych nohavic neznamena to ze vyrastie zo vsetkych takze potom este zvazujem ci dokupit alebo este pockat a to je aj s topankami, kazdy vyrobca ine cislovanie, ak vyrastie z tenisiek neznamena to ze automaticky ze aj z balerin je to proste ad hoc
u mna su nakupy uz len v zmysle potrebuje/nepotrebuje kedysi to bolo priznam sa otvorene paci sa mi/nepaci sa mi, mam chut nakupovat alebo nie 🙂

simca06022011
22. aug 2014

@simsalabim tak napr. k balerinkam, tie by som jej na jesen ani nekupila ;) Teda ak ide o tu mladsiu a noha jej este narastie ;) to nie je jesenna obuv a na jar mozes kupovat nove a o tom, ze sa znicia ani nehovorim... teda to moj skromny nazor, ak sa mozem vyjadrit. Usetrit by sa teda dalo tymto smerom, rozmyslat, co sa dopredu vyuzije, a co nie 🙂

bonaqa2013
22. aug 2014

@simsalabim ešte si ma troška zle pochopila. v predajni s názvom Pracovné odevy, nepredávajú len montérky, pracovné bundy, bagandže... Raz som čakala pred jedným obchodom, nevedela som sa dočkať predavačky, nič nebolo na blízku len pracovné odevy. Tak idem aj tam pozrieť. A bola som prekvapená aké vetrovky tam majú. A tie ceny sa mi tiež páčili. Žiadne nosené, nové. Ak Vlado potrebuje vetrovku - nedávno prechodnú za 20 e, super peknú. Odporúčam tam nazrieť.

horana
22. aug 2014

Nakupujem ked mam cas, ked su akcie, ked sa mi nieco paci. Nedokazala by som deti rozneho pohlavia, veku, stylu (ano, kazde uz ma svoj styl, dokonca mladsia skolkarka chce mat veci co su aspon trosku IN a ma oblubene farby aj typy veci a pod.) 2x do roka - to nehrozi. Alebo by som dokonca paradoxne preplatila v koncovke (!), nakolko casto su take super akcie ze sa da dobre usetrit na nieco, potom zas na nieco ine.. Skor mam tak "v mysli" ich satnik a to co je treba akutnejsie, alebo sa uz blizi sezonna potreba niecoho a ked bezim po obchodoch vnimam ci by sa nieco nehodilo. Nie som vymetacka obchodov, ale urcite kazdy mesiac nieco pribudne, hlavne tym detom, rastu ako dive a aj nicia veci ako dive (k comu sa pripisuje aj slabsia kvalita casto aj znackovych veci na to ako su moje deti aktvine).
A to sa osobne povazujem za skor slabsiu nakupovacku, ked vidim ako chodia ohaknute ine deti z prostredia mojich deti mam dojem ze sme slabsi priemer, jednak co sa tyka mnozstva a aj povedzme zjavnej nakladnosti tych veci.

PS: dnes poobede som napr. prebehla cestou do potravin cez h&m maju akciu na nohavice spolu s trikom s dlhym rukavom, kombinacie s viacerych jednych aj druhych podla vyberu za 9,90, take pekne bavlnene s trochou elastanu akoby hrube legino-nohavice bez gombika, len nasuchovacie - pohodlne a pritom pekne, nasa to miluje. K tomu som dostala kupon 20perc. zlava na dalsi nakup do septembra, asi vyuzijem na zimne bundy rovno. Potom som este sla do Tesca kvoli 1 veci co som v potravinach nezohanala a maju akciu 30perc. na cely detsky sortiment, aj na uz zlacnene, synovi som konecne zohnala spodky typu boxerok, co maju malokedy, bavlnene bez tlacacieho okraja a so zlavou, tak aj do zasoby som kupila...a tak...

majka99999
22. aug 2014

@simsalabim ja nakupujem casto, najma vypredaje a potom podla potreby. zatial vacsinu pre starsieho priebezne, mensi zdedi vacsinu po starsom, len teraz tie velkosti po narodeni potreboval dokupit teplejsie veci.
v nakupnom centre som tak raz do mesiaca cca. napriklad tricka mozem nakupit v zlave hocikedy dopredu, ale napr. teplaky som musela kupit teraz v urcitom obchode, lebo moj chudy syn s babatkovskym bruskom proste nemoze nosit hocijake, a tieto mu sadli presne, tak som vzala najskor 4 ks a potom dokupila este dvoje. pre manzela a seba som kupovala casto predtym, nez sme mali dieta, teraz skor narazovo, potreboval kratke nohavice na leto a dokupila som aj tricka, kedze tiez boli vypredaje. topanky si riesi sam podla potreby. pre seba nakupujem len obcas, zase som tehotna, tak som si dokupovala veci na leto, kedze prveho som mala zaciatkom juna a stacili mi 1 kratasy.
cize my nosime vselico - Lidl, Tesco, s.Oliver, Next, H&M a ine, podla toho, co kde najdem, uz cca viem, co kde cakat... neviem si predstavit, nakupovat 2x do roka. napr. zimnu bundu na tuto zimu som malemu kupila na jar. 😀 alebo nakupim aj tuna na bazariku, nie je problem.

majka99999
22. aug 2014

@horana tiez sa chystam na spodne pradlo pre maleho do Tesca. 🙂

zuzkanik
22. aug 2014

Ja nakupujem nerada. Nie preto, že by sa mi nepáčili handry, ale nákupy mi riadne dokážu prevetrať peňaženku. Už teraz sa desím nutných jesenných nákupov - deti cez prázdniny vyrástli, treba im nové veci a topánky, bundy... Pomaly tiež treba myslieť na Vianoce a tak stále dokola. Pred nákupmi vždy riadne prevetrám šatník, aby som vedela, ktoré veci vyradiť - máme malý šatníček a musím v ňom udržiavať približne rovnaké množstvo oblečenia. 🙂 No a keď zistím ja sama, že niečo potrebujem, toľko to zháňam, až ma to prestane baviť a napokon prídem k záveru, že to vlastne vôbec nepotrebujem. No ale keď už nakupujem, uprednostňujem kvalitu pred kvantitou. Teda radšej kúpim dcérkam jedny kvalitné univerzálne jesenné kožené topánky trebárs aj za 30 eur, ako troje menej kvalitných po 10 eur. Samozrejme, keď narazím na akciu, som šťastná, prešťasná. 🙂 A čo sa týka oblečenia pre deti, vôbec nemám problém kúpiť kvalitu trebárs aj z bazáru.

kamajka
22. aug 2014

@simsalabim ahoj,my nakupujeme jednorazovo,teda,moj manzel😀. Vzdy mi povie,ze deti nechodia na modnu prehliadku,a teda stacia im dva svetre,dvoje teplaky a dvoje topanky😀. Aj ked ideme na dovolenku,tak ma vzdyzvozi,na co im balim tolko veci...a musim to potom prehadzovat vsetko😀,ale to je zas ina kapitola. Ja nakupujem rada,no zavisi to hlavne od fin.situacie,najviac ale nakupujem v auguste,aby sli do skoly/skolky aspon s dvoma novymi nohavicami a slusnymi teniskami. V novembri zvyknem kupit vetrovky-ak treba,ak su im dobre tie z min.roka,nekupujeme nic. Potom uz kupujeme veci len po zime,cca v marci,aprili-podla aktualnych teplot vonku. To su najma jarne bundy,no ak su im este dobre tie z jesene,ani tu sa netrhame. ak su im tie z jesene male,kupujem o kusok vacsie,aby ich mali aj na jesen. Na leto im kupim dvoje kratasy,dve tricka,ostatne nosia z minuleho leta. Obuv nosia dovtedy,kym z nej nevyrastu alebo sa velmi neznici. Neviem si predstavit kupovat kazdy mesiac nieco,to by sme neutiahli financne. Sebe nekupujem nic,a ked si kupim nemam z toho radost,pretoze ma vzdy po prvotnej euforii pochyti panika,ze som mohla kupit nieco uzitocnejsie. Muz si kupi dvakrat do roka styri tricka,jedne rifle a jedne kratasy. Tot vsjo.🙂

simsalabim
autor
22. aug 2014

@bonaqa2013 no budem sa tam musiet dakedy pozriet, mozno nejaka bunda na volny cas sa tam najde 😉 Ale asi nie k obleku 😉 A inak aj moj oblubeny obchod je Orsay...prave tam som si tento mesiac kupila bundu 🙂
@simca06022011 praveze balerinky potrebuje...hra na husliach aj klaviri, chodi vystupovat...k sukni ich potrebuje aj v zime. A myslim, ze na jar jej este budu, aspon mam taku skusenost, ze jej nozka narastie vzdy na konci leta a rastie jej velmi pomaly (nastastie aspon tejto mladsej) - v necelych 9 rokoch ma teraz v. 30 😝 Ale ak by nevystupovala, balerinky by som zvazila.... podla toho, aka je jesen, sa naozaj nakoniec nemusia vyuzit.
@kamajka tvoj manzel je vtipalek, ze 2 nohavice a 2 tricka 😀 A v zime by ich zabalil do deky? 😝 A aj ja samozrejme kupujem veci o kusok vacsie, aby vydrzali...rozhodne teda prechodne veci, aby napr. bunda bola vyuzita aj na jar aj na jesen. I ked to vzdy nejde, starsia minulorocnu jesennu bundu (a vtedy aj kupovanu vacsiu) na jar uz nenosila, boli jej kratke rukavy. A to, samozrejme, znamenalo aj to, ze skoro vsetky tricka s dlhym rukavom boli tiez kratke. Neviem, ja mam skusenost, ze mi deti povacsine vyrastu zo vsetkeho naraz, samozrejme, tak to nie je vidno na sukniach, satach a sortkach, tie povacsine nosia aj 2-3 roky.