Ako darovať detské veci a pritom skutočne pomôcť?

domeenika
3. nov 2009

Ahojte, mam jeden problemik.. Mam viacero veciciek po mojej Lilke a rada by som ich darovala.. Su to pekne veci, skor pre babatka. Len moj problem nastava v tom, ze coraz viac ludi klame, zoberie veci i ked ich nepotrebuju a popripade si nieco vyberu a zvysok predaju.. Rada by som ich dala bud na charitu, i ked som pocula, ze aj tam to preraduju a nakoniec zahodia. Alebo maminke, ktora ich skutocne potrebuje.. Bohuzial nijaku taku nepoznam a myslim si, ze mamicka co ma internet, nieje az v takej bezhranicnej nudzi. Nepoznate niekoho, alebo ako to robite vy? Aby nedoslo k nedorozumeniu, toto nieje inzerat.. dakujem

janzurka
3. nov 2009

Domeenika, mozno sa daju vecicky darovat novorodeneckemu oddeleniu v nemocnici? Obliekaju tam babatka do erarneho, mozno by dar tohto typu privitali 😎

nikollette
3. nov 2009

Janzurka, ale na novorodenenckom iba tie najmenšie vecičky.
Domenika, má už skoro 2ročnú slečnu 😉

domeenika
autor
3. nov 2009

janzurka no prave to, ze kosielky toho moc ani nemam.. skor dupacky, a to je az tak 3 mesiace vyssie,, no najviac veciciek mam v,74, 80, 86.. viem, ze niekedy daju aj v reflexe osudy mamiciek, co by to privitali..ale dlho nic nebolo.. tak ja neviem a uz to nemam kde skladovat..

nikollette... tak tak,,

nikollette
3. nov 2009

Ako som vravela... Ved v takých velkostaich by sa tam novorodeniatka stratili 😅

Domenika, nejaké kojenecké ústavy, alebo fakt nejakej konkrétnej mamine v núdzi by to bol oasi najlepšie.
A ako píšeš, dobre si postrehla, mamina v takej veľkej núdzi, asi internet doma nemá 😉

sse
3. nov 2009
domeenika
autor
3. nov 2009

dakujem sse...

manika77
3. nov 2009

co tak darovat do detskeho domova? tam sa im urcite zide a su tam deticky roznych vekovych skupin 😔

klincek
8. aug 2012

ahoj maminy, obnovujem temu - ja som sa nedavno bola pozriet na stranke www.podajdalej.sk- ak mate plne skrine, tam sa najde dost ludi, ktori sa veciam naozaj potesia-nielen obleceniu po detoch, ale aj inym veciam, ktore uz nepotrebujete. tak pripadne skuste.
netvrdim, ze kazdy, kto tam napise, je naozaj v takej nudzi, ako sa tvari, ale taku zaruku nemate nikde. a koho s vasou ponukou oslovite, je uplne na vas.

kika1111
8. aug 2012

ja by som ich dala do deckej nemocnice v BB na kojenecké oddelenie.. my sme tam boli keď mal malý 10 dní a tie veci čo nám tam dávali boli v strašnom stave, pyžamká boli také dotrhané, že sa nedali ani pozapínať. ešte, že som malému pobalila veci z domu... myslím, že tam sa zídu a nie len jednému bábätku..

majuskaemka
8. aug 2012

môzes dat do nemocnice aj vačšie, bola som tam s malinkou ked mala 5 mesiačikov, žial dostali sme sa tam na osem dni a viem , že ponukali aj erarne oblečenie (čo som odmietla ) a bolo naozaj v hroznom stave,,

mandarinka1983
8. jan 2013

dobri vecer vi darujete vela malicih veci

piip
25. sep 2014

vecicky sa daju darovat do roznych krizovych centier pre maminy s detmi, staci vygooglit nejaky v okoli

gangula
3. dec 2014

veci určite podaruj ,robim v nudzovom centre pre slobodne mamičky a určite aj ine centra pomoc prijmu,nemaju to ženy s detičkami lahke to mi ver.Baby ak by ste niekto chcel darovat babiky tak pomožte ,mam v zariadeni dve pekne male devčence potešili by se k ježišku..stale maluju že chcu babiku

karolinka1983
3. mar 2015

Dobrý deň prosím dobrý ch ľudí O pomoc mám 1 mamé to ťažké ak máte nepotrebné oblečenie budem rada ak nám niečo podarujú čokoľvek ďakujem môžte má kontaktovať na číslo 0949554690 aj rohovu postel dakujem vam pekne som rozvedená mamina nemoze cukoladi muku trosku orehi a kisle a strae je chora ozvite sa mi pomozetre mi sme zo snini co budete mat doma oblecenie alebo domacnost ak máte nepotrebné oblečenie budem rada ak nám niečo podarujú čokoľvek ďakujem môžte má kontaktovať na číslo 0949554690 aj rohovu postel dakujem vam pekne som rozvedená mamina nemoze cukoladi muku trosku orehi a kisle a strae je chora ozvite sa mi pomozetre mi sme zo snini co budete mat doma oblecenie alebo domacnost sedacia suprava prosim vas prosim vas len volat.

adkat13
3. mar 2015

@domeenika s tým internetom to nemusí byť tak celkom pravda. pomáham jednej slobodnej mamine, ktorá je na tom momentálne dosť zle, má 5-mesačné dievčatko a aj keď jej niekedy neostáva ani na stravu, internet si vždy zaplatí, lebo môže popredávať nejaké vecičky po malej a má aspoň na UM.... ak by si chcela na ňu kontakt, napíš mi do IP...

adkat13
3. mar 2015

@domeenika až teraz som si všimla, že je diskusia už dosť neaktuálna....

stanislavao
3. mar 2015
zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
daruju
4. mar 2015

@domeenika .Mam 1dieta ... Kto moze pomoct financne rodine ktorej sa moc nedari dakujem c u ... Velmi Vás prosím,pomožte nám. ... Mám na Vás prosbu či by ste im nemôhli pomôct,dakujem ...dobri ludia,tak nam pomozu. Fynancne sme na tom zle lebo e velmi zle natom sme ani rodina ne pomoze mala mi nemoze muku rizu orehi citrusi plenki ma zas na macku prah je arigicka a mam matersku preduzenu pomozte mi dakujem vam pekne cuci ludia vam pomozu ako vlasna rodina ??? pomoze mi prosim vas pekne

suf
4. mar 2015

Ahojte mam podobny problem,ale vecicky su vacsinou na doma- sem tam fliacik alebo vyblednuta farba,zmolky...ale je mi to luto vyhodit. Niektore su pekne. Neviem kam dat taketo veci,viete o niecom?

elise
4. mar 2015

Aj jaslicky su radi ked saim donesie, hlboky kocik, postielka, vecicky, overaliky.hracky.....ja som u nas par veci doniesla

cenculinka
4. mar 2015

@suf
@daruju baby skuste skupinu tu na mk, vola sa pomahajme si navzajom v nudzi, tam sa daju veci darovat ako aj pomoc dostat...maminky platia akurat postovne, niekedy ani to nie, ak niekto zatiahne tu postu za ne...su tam dost prisne pravidla, takze pomoc je podla mba dost adresna a skoro vzdy pomoze tam, kde to.naozaj treba 😉

lubaska21
4. mar 2015

@suf mozno pomoze tato prosba o veci, ktoru niekto zverejnil na fb:
Dobrý deň ... Chcem sa opýtať či by ste darovali vecičky pre bábätko od 3 do 6 mesiacoch. Nieje to pre mňa i keď pravdaže mám bábo , ale je to pre jednu známu , ktorá ma 4 deti a ma dosť veľkú krízu. Deti jej chodia v roztrhanom oblečení. Pomáham jej ako viem . Má trojičky 5 mesačné a jedného 5 ročného syna. Prosím Vás ak by ste boli taká dobrá a naozaj by ste boli ochotný darovať vecičky pre deti. Napíšte mi na email. Dám Vám keď tak svoju adresu a mohli by ste ich poslať. Muž ju opustil keď bola tehotná a na všetko ostala sama a nikoho okrem svojich detí už nemá a my by sme ju chceli postaviť na nohy a dopriať dôstojný život aspoň pre jej deti , ktoré predsa za nič nemôžu... Nemajú hračky a podobné veci , ktoré by deti potrebovali k šťastnému detstvu. Keby ste mali aj nejaké veci pre mamičku veľkosť M .. hocičo obuv,bundy ,svetre,legíny,nohavice, botazky (41) proste všeličo čo by im umožnilo žiť život ako sa patrí. Email: cool4ewer@gmail.com ... Ak by ste mali záujem píšte mi na tento email. Pomáhame si ako vieme

suf
4. mar 2015

@lubaska21 to znie fajn,a trojicky nevies ci su chlapci ci dievcatka? ja mam dievcatko..napisem tej pani mail

sadul
4. mar 2015

@domeenika ja som to robila tak, ze sme si vyhliadli v okoli rodinku ktora potrebovala pomoc, a ktora o to prosila, az potom som zhanala veci ktore by sa im zisli, a v nasom okoli je ich stale vela, okrem toho sme robili zbierku v miestnom zbore pre nasich veriacich z osady Rakúsy, vsetko co mi poslali maminy aj tu na MK uz maju ludia u seba, najlepsie je aj poznat tych ludi, takto na dialku je to tazko preverovat...

monikad77
4. mar 2015

@domeenika ahoj...ja poznám viacero....jedna je sama s dvoma dievčatami, ďalšia s dvojičkami a jedna je s dcérkou,ktorá práve vyšla z krízového centra...pomohlo by im úplne čokoľvek....

anina33
4. mar 2015

@lubaska21 tie trojicky to su dievcatka,chlapci?

lubaska21
4. mar 2015

@anina33
@suf uf baby, netusim ci su chlapci, ci dievcata, skuste napisat mail, ktory tam je uvedeny a isto sa dozviete... drzim palce 🙂 tesim sa, ze sa im pomoze... ja som asi pred 2tyzdnami dala 2vrecia detskych veci do zberneho kontajnera pre charitu a tento odkaz s pomocou tej pani som citala tento tyzden tak mi bolo luto, ze im nemam ako pomoct... tak verim, ze aspon vam sa to podari 🙂

karolinka1983
26. okt 2015

Dobrý deň prosím dobrý ch ľudí O pomoc mám 1 mamé to ťažké ak máte nepotrebné oblečenie budem rada ak nám niečo podarujú čokoľvek ďakujem môžte má kontaktovať na 0904988131 aj rohovu postel dakujem vam pekne som rozvedená mamina nemoze cukoladi muku trosku orehi a kisle a strae je chora ozvite sa mi pomozetre mi sme zo snini co budete mat doma oblecenie alebo domacnost ak máte nepotrebné oblečenie budem rada ak nám niečo podarujú čokoľvek ďakujem môžte má kontaktovať na číslo 0949554690 aj rohovu postel dakujem vam pekne som rozvedená mamina nemoze cukoladi muku trosku orehi a kisle a strae je chora ozvite sa mi pomozetre mi sme zo snini co budete mat doma oblecenie alebo domacnost sedacia suprava prosim vas prosim vas len volat.

karolinka1983
26. okt 2015

@domeenika Dobrý deň prosím dobrý ch ľudí O pomoc mám 1 mamé to ťažké ak máte nepotrebné oblečenie budem rada ak nám niečo podarujú čokoľvek ďakujem môžte má kontaktovať na 0904988131 aj rohovu postel dakujem vam pekne som rozvedená mamina nemoze cukoladi muku trosku orehi a kisle a strae je chora ozvite sa mi pomozetre mi sme zo snini co budete mat doma oblecenie alebo domacnost ak máte nepotrebné oblečenie budem rada ak nám niečo podarujú čokoľvek ďakujem môžte má kontaktovať na číslo 0949554690 aj rohovu postel dakujem vam pekne som rozvedená mamina nemoze cukoladi muku trosku orehi a kisle a strae je chora ozvite sa mi pomozetre mi sme zo snini co budete mat doma oblecenie alebo domacnost sedacia suprava prosim vas prosim vas len dakujem