Ako obliecť dieťa na noc?

lusia222
16. jún 2013

Ahoj,maminky ako obliekate deticky na noc v tychto teplach? Moja mala ma 8 mesiacov a vecer ked ide spat mame v izbe 24 stupnov,do rana 22,5.Co jej mam obliect aby sa neprehriala ale aby jej nebola ani zima? Vdaka za radu.

hela_tn
16. jún 2013

Toto presne zaujíma aj mna s tým rozdielom, ze ked ide spat mame 26 a ráno 24..dnes ju skusam dat spat v body s krátkym rukavom a do tenkeho spacieho vaku a ponozky..tak uvidíme..

lin123
16. jún 2013

ja malemu davam opalovacky a to je vsetko...niekedy len body s kratkym rukavom alebo len tricko...v priebehu noci kontrolujem a prikryjem..ale aj tak sa vzdy rozkope..uz ho nedavam do spacieho vaku, nakolko mi pride, ze obmedzuje dieta v pohybe..nas sa rada pretaca, ked sa zobudi a meni polohy pocas spanku...obliekam ho vlastne tak ako seba, ponozky napr. ja vobec nemusim v tychto horucavach,tak mu ich ani nedavam.

mojhugosko
16. jún 2013

ahojte, tiež dávam malej už len pyžamkový overál s krátkym rukávom a v noci skúšam či nemá studené rúčky alebo nožky, ale nemá takže v pohode. A v izbe nechávam aj otvorené okno.

daniela242
16. jún 2013

Momentálne malému dávam len opaľovačly, prikrytý je len obliečkou z paplóna. takto som to robila aj minulý rok keď bol ešte malinký.

vulka
16. jún 2013

No my sme na Orave a tu tak teplo nieje. Takže dcéra má teplé chlpaté pančušky a obyčajné bavlnené body s dlhým rukávom a zavše ju ešte prikryjem, keď je studená.

andrejka1974
16. jún 2013

ja malej davam pyzamko v celku 🙂 🙂 🙂 🙂 ona sa mi odkope vzdy, ale ked bolo chladnejsie tak mala bodicko s dlhym rukavom, pancusky a na tom pyzamko

andreah25
16. jún 2013

iba plienku a otvorená vetračka

romanknopp
16. jún 2013

ja som mu dnes dala opalovačky s krátkym rukávom a ponožky a nezakrývam ho, lebo to neznáša v momente má nohy von 🙂 a vetráme aj v izbe aj v kuchyni, keď sú chladnejšie noci dávam overal....

kalifa28
16. jún 2013

plienka, tričko s kr. rukávom, lahký paplonik, spí s nami, takže priebežne zakrývam a otvorený vetrák 🙂

kalifa28
16. jún 2013

plienka, tričko s kr. rukávom, lahký paplonik, spí s nami, takže priebežne zakrývam a otvorený vetrák 🙂

trdielko009
16. jún 2013

@lin123
@daniela242
@andreah25
@romanknopp
@kalifa28 aj my mame teplo vnoci.cely den nam slnko svieti do spalne...dnes som jej dala body s kratkym rukavom.ja mam len tielko a je mi teplo.len ma mala stale studene nozky...tak sa bojim,ci jej nieej zima.ale ma to aj cez den a vstane spotena...tak neviem :/ a to sa bojim,co bude ked budu horucavy :(

sante81
16. jún 2013

@lusia222 bodicky s krátkym rukávom, zakryta dekou

mirabella27
16. jún 2013

pyžamkové body,síce s dlhými rukávmi ,ale tenké ( v krátkom má studené rúčky) a tenký paplónik 😉

evabb35
16. jún 2013

@lusia222 V takýchto teplách som používala tie tenké kojenecké košieľky a nožičky holé, len plienka. Len neviem, či kúpiš takú veľkosť a prikrývala som plachtou zastrčenou v matraci, aby sa neodkopalo. A v noci som vetrala spálňu dokorán - asi tak trikrát - keď sme išli spať, okolo polnoci a nadránom a samozrejme po celú noc vetračka.

evabb35
16. jún 2013

@lusia222 Vetráme len v noci, ráno do 8.00 h a počas dňa nevetráme, ani ventilačka, žalúzie zatvorené, rolety stiahnuté, aby teplo nevchádzalo do bytu.

prasiatko30
16. jún 2013

Body s kratkym alebo dlhym rukavom na nozky ponozticky a zakryt plachtou - co ju tak neprehreje ale zase ochrani od nejakeho prievanu

martina646
16. jún 2013

Ja dávam tenký pyžamkový overal s dlhým rukávom a uzatvorenými nožičkami a na to spací vak, taký stredne hrubý, nazakrývam už ničím. Vychádzam z toho, že ja spím v pyžame a mám na sebe paplón. Ak náhodou pri ukladaní na spánok zaspím s malou a som len v spodnom prádle, zobudím sa na to, že je mi zima. Asi by som nevedela spať len v krátkych rukávoch s holými nohami a nezakrytá.

azbestica
16. jún 2013

cele dlhe dupacky so zakrytymi nozkami a stredne tenky spaci vak....ale ako tak citam tak je asi dost naobliekana, ale mne nepride ze mam v byte dako horuco velmi .....no asi uz budem davat iba body s dlhym rukavom alebo dake tricko a spaci vak

marianka0101
16. jún 2013

@lusia222 my spávame v opalovačkách, spí so mnou v postely a väčšinou je zakrytá mojou perinou-celoročne používam letnú perinu, nožičky hole... celú noc ich má teplé

kessinka
16. jún 2013

Každé dieťa je iné, má rado iné teploty, treba sa riadiť podľa toho svojho. Náš má len opalovačky, spávame pri otvorenom okne, a väčšinu noci na sebe neznesie perinu ani inú prikrývku, semtam sa mi ho podarí prikryť aspoň na chvíľku, ale on sa buď odkope, odplazí, alebo začne byť nespokojný a budiť sa 🙂 Ako teraz - otočil sa o 90°, zaberá polovicu postele, ale hlavne že už nie je prikrytý 🙂

prasiatko30
16. jún 2013

baby blba otazka a co su to prosim vas tie opalovacky??? ja som si v prvom momente myslela ze to je preklep 😅
@kessinka
@marianka0101

lauricka
16. jún 2013

@prasiatko30 to ako overal, len s krátkymi rukami a nohami 😀

kessinka
16. jún 2013

@prasiatko30 V podstate overal s krátkymi rukávmi aj krátkymi nohavicami 🙂
Napríklad http://www.lindex.com/sk/kids/baby-0-1-year/new...
http://www.hm.com/sk/product/13957?article=13957-A

prasiatko30
16. jún 2013

@lauricka
@kessinka boze vsak ja uz pomaly ani po slovensky nebudem rozumiet 😀

prasiatko30
16. jún 2013

tu tomu nadavaju ranitas y peleles

lusia222
autor
17. jún 2013

@trdielko009 ja len tolko ze ak je maly poteny a pritom ma studene nozicky je to preto lebo sa mu tiez spotili a pot sa ochladzuje,preto su nozicky zimne.Ja sa este stale pre istotu riadim zatylkom. 🙂

zuzkat1
17. jún 2013

Moja ked mala 8mes bol august a horuco ako teraz...mala body s kratkym rukavom a prikryta uplne tenuckou dekou.

zuzkat1
17. jún 2013

@azbestica moja tak spala ked sa narodila🙂 je januarova🙂

lubiduch
17. jún 2013

nas spi iba v bavlnenom tricku a v plienke, spinka nezakryty. on je ale dost chladnomil 🙂 ked sa este otepli viacej asi pojde dole aj to tricko

11nika11
17. jún 2013

Nasa Sofia sa strasne poti cize co jej obliect riesime celorocne 🙂.Teraz spava v oteplovackach a ponozkach,zakryta moc nezvykne byt a ked ano tak len tenkou dekou a vacsinou ma v izbe este aj okno pootvorene.