Ako obliekať bábätko v marci?

vivian2
29. mar 2008

ako obliekate v tychto dnoch svoje babatka ked idete von? Moja mala bude mat zajtra 16 dni a ja neviem co jej mam obliect na prechadzku. Doteraz som ju obliekala takto: body, dupacky, kabatik, zatepleny overal, deka, fusak a samozrejme ciapocka. Od zajtra sa ma ale oteplovat a ja neviem ako ju obliect. Ci jej mam stale nechat aj overal aj fusak alebo uz overal netreba a uz len teplu deku do fusaku. Citala som ze prehriatie babatka moze byt nebezpecnejsie ako ked mu je trochu chladno. Ja by som bola rada, keby jej bolo tak akurat 🙂)) len neviem ako to dosiahnut 🙂)) Skusene maminy poradte 🙂)

zuzkat1
27. júl 2010

@nikolkaaa moja sa narodila v januari a spala v body plus overal a zakryta dekou pripadne ked bola fakt kosa tak deka a tenky spaci vak mali sme 22 stupnov v byte... hodinu po kupani som jej vzdy na 10 min. otvorila okno... takze si myslim ze teraz ked je vonku prijemne tak okno v pohode otvor a overalik uplne staci .. teplotu kontroluj na zahlavi ak tam nie je studene tak mu nie je zima... moja spi v bodynku s kratkymi rukavmi nohy hole a prikryvam ju dekou.... je uplne spokojna🙂 teraz mame v byte 25 stupnov po tom ochladeny a stale ju mam v bodynku a nohy hole, len som vymenila deku za trosicku hrubsiu🙂

nikolkaaa
27. júl 2010

dakujem za radu..davam mu na noc iba overalik a zakryjem ho dekou to mu hadam stači je celkom spokojny..ak boli vonku teplo tak som mu dala iba body s kratkym alebo s dlhym rukavikom a ponožky a tak bolo cely den..ved na to časom prideme ako treba obliekať..

zuzkat1
27. júl 2010

@nikolkaaa ja som to povazovala za totalnu vedu, najma v zime🙂 ale da sa, len kontroluj nos a zatylok nesmie byt studeny ani spoteny... v tych horucavach spoteniu nezabranis,ale ked je tebe fajn.. teda je prijemne tak drobec by sa tiez nemal potit🙂

miau
31. aug 2010

ako prosim obliekate deticky do kocika kt. uz nelezia ale este nechodia? 😒 dakujem

zuzkat1
31. aug 2010

@miau myslis teraz v tejto zime? hroza ze?☹ no ja von asi nepojdem kedze leje,ale dala by som jej ponozky,, topanocky rifle,alebo ine hrubsie gatusky a take bodynko bez rukavov na to bud tricko s dlhym alebo kratkym rukavom, tenky svetrik a hrubsi kabatik🙂 a samozrejme do deky zabalit ak usudim vonku ze je fakt totalna zima🙂

zuzkat1
31. aug 2010

@miau v dubravke neprsi?alebo chodis s nou aj v dazdi?ja neviem ci ist v dazdi.. moja ked ma pred sebou prsiplast tak len place☹

miau
31. aug 2010

@zuzkat1 dakujem, to s trickom bez rukavov je dobry napad 😉 ja von ked prsi ani nechodim, ale moja je naucena spinkat v kociku na balkone cez den 😒
ale aj ked prestane prsat a pojdeme von bude myslim kosa a neviem co jej obiect, min. rok to bolo jednoduchsie, supla som ju do fusaku abolo 😀

zuzkat1
31. aug 2010

@miau jaj tak🙂 no hej to bodynko mi padlo do oka v tescu minule tak som jej nakupila, nech ma nieco tesne na tele az na krize a tak a nato ju uz obleciem ako malu cibulku🙂 tie bodynky s kratkym a dlhym rukavom tiez nie su zle,ale na kratky rukav este kratky rukav..to je divne..toto je ako tielko🙂 no a fusak bude🙂ale az ked bude fakt zima..keby som uz teraz dala fusak tak do coho ju dam v zime🙂

miau
31. aug 2010

@zuzkat1 a aky jej das fusak? ja som presvedcena ze v tom "babatkovskom" co sme mali ked bola cerstvo nerodena mi uz nebude ochotna lezkat ☹

zuzkat1
31. aug 2010

@miau ako lezkat? ja ju mam uz davno v sportaku... a mam taky fusak co je aj do sportaku vhodny... mne uz ako 4mesacna plakala v hlbokom tak od 5tich je v sportovom ...neviem kedy ho dam,ale teraz je dakych 15 stupnov vraj a to je este skoro...ked bude menej,ale o kolko to neviem🙂 asi ked uz aj my povytahujeme zimne bundy🙂

miau
31. aug 2010

@zuzkat1 my sme mali tkay fusak ze v tom by sa jej dalo asi iba lezat...chcela by som nejaky taky v kt. by mala nozicky ked sedi, musim daco pokukat...moja je iba dake 2 mes. v sportovom a aj to tam donedavan iba lezala 😀 ale ma chvilky kdy v kociku ani za svet a len na ruky co v tomto case nehrozi 😒

zuzkat1
31. aug 2010

@miau to poznam, zmenilo sa to ked som kupila golfky a sedela v smere jazdy... takze uz aj sportak tak otocim🙂 ja mam takyto..nie presne ale velmi podobny🙂 http://kociky.babyland.sk/kociky-babyland.php?S...

ewana73
31. aug 2010

Ahojte mamule,v com vam v noci spinkaju babenka?nas maly spinka v overaloch a teraz ked bolo teplo,tak bolo fajn ale sa ochladilo a zakryt ho cimkolvek nehrozi ani nahodou 😒 . on je od mlicka taky,ze ma rad volnost,nikdy nemal ani spaci vak a v perinke bol asi 3 tyzdne 😝 .vcera som mu na noc dala paplonik ale odkopal sa asi 150krat 😀 a rano uz kychal.neviem co mam vymysliet.

alusha
31. aug 2010

@ewana73 aj moj davidko je taky, ja som mu v zime davala overal a na to este hrubsie pyzamko, lebo tiez sa stale odkopal a cestoval po posteli... vzdy bol potom teplucky aj ked bol odkryty... teraz sa uz aj sam pozakryva, ked mu je zimka 🙂

ewana73
31. aug 2010

@alusha diky,to je dobry napad,paplonik asi aj tak znova odlozim. 🙂

zuzkat1
31. aug 2010

@ewana73 ja ju teraz davam do spacieho vaku... ona sa tiez furt odkopava ale v tomto nema sancu🙂

zuzkat1
31. aug 2010

@ewana73 perinku ani moja nemusela,ale vak jej nevadi... oblecko ma 68cku a vak 80ku teda volnost ma🙂.. inak ona sa v nom pohodlne aj na 4 da a lozi🙂

lenka1smejka
31. aug 2010

tak mala spi v pyzamovych nohaviciach,body s dlhym rukavom ale to som jej dala az dnes inak s kratkym a ventilacka nonstop otvorena,zakrita paplanom a doma16stupnov v noci

susisus
1. sep 2010

@zuzkat1 Zuzi a nieje to vela??? Ja malej davam len body s dlhym rukavom a mikino-bundicku... Je to malo? Rucky ma studene, ale krk a telicko ma teple. Vsade vravia a pisu, aby sme deti koli odolnosti nevrstvili...tak viem ja? 😕

alami
1. sep 2010

@lenka1smejka mám otázku - a ty spíš v čom? 😉

bzuco
1. sep 2010

my máme teraz nejakých 19-20 st. v noci a malý sa mi 5x zobudil a kričal na mňa, aby som ho zakryla
a to mal oblečené tielko, froté pyžamko a ponožky na nohách

zuzkat1
1. sep 2010

@susisus myslis na von? no ja neviem,ja som dost horkokrvna,ale to by bolo malo aj mne🙂 ved je vonku ledva 15 stupnov...

zuzkat1
1. sep 2010

ja ju obliekam tak ze ako ja plus jedna vrstva navyse... to tielko ma navyse oproti mne... a ta bunda je taka prechodna je sice dost tepla ale nie uplne zimna... ja neviem, ty v com ides von ked je taka kosa?

susisus
1. sep 2010

No ja som tiez ako jasterica, furt mi je zima, ale mam len top s dlhym rukavom a bundicku. Tiez by som malu najradsej obliekala ako cibulku ale vsade furt opakuju aby sme deti neobliekali...? Tak viem ja co robit... 🙄

zuzkat1
2. sep 2010

@susisus ja som jej nakoniec vcera dala kratke, dlhe a bundu...ja neviem mne bolo teplo,ale ona sa nepotila, myslim ze jej bolo akurat...ja nemam pocit ze ju obliekam moc,lebo vzdy jej mozem dat nieco dole... popripade jej dam menej a beriem este bundu zo sebou...

bobika492009
3. sep 2010

ahojte,,ja malu obliekam tiez podla pocasia,,, mne je stale zima,,, no ju sa snazim obliect teplo no nieprilis ,aby sa "nesparila". ale ako je teraz taka kosa,,nemam problem jej dat aj tensie rukavicky,lebo ma stale studene rucky. este aj doma co je teplo ako kedy ma studene . ale problem je ciapka ktoru si nustale stahuje,, uz som vyskusala vsetky triky anic,. poradte,,, dik

zuzkat1
3. sep 2010

@bobika492009 rukavice su uz podla mna trochu moc..ciapku aj moja stale stahuje🙂 skus taku co sa zavazuje pod bradickou

bobika492009
3. sep 2010

@zuzkat1 rukavice jej davam ked je fakt zima a take tensie,,, ma take studene rucky ze sa bojim aby mi neprechladla ☹ ,,,a ciapka? aj tak som skusala mam ich dost ale nepomaha,, stale si najde sposob na stiahnutie. budem musiet ju nejako zabavat aby nemyslela na to 🙂

zuzkat1
3. sep 2010

@bobika492009 moja ma tiez stale studene ruky..aj ja...aj teraz doma🙂 ale za krkom ju skusam a tam je vzdy tepla takze zima jej nie je🙂 a ciapka🙂 no nepoznam dieta ktore ju ma rado🙂

lenka1smejka
3. sep 2010

alami-preco v com?v nocnej kosele