Ako obliekať bábätko v marci?

vivian2
29. mar 2008

ako obliekate v tychto dnoch svoje babatka ked idete von? Moja mala bude mat zajtra 16 dni a ja neviem co jej mam obliect na prechadzku. Doteraz som ju obliekala takto: body, dupacky, kabatik, zatepleny overal, deka, fusak a samozrejme ciapocka. Od zajtra sa ma ale oteplovat a ja neviem ako ju obliect. Ci jej mam stale nechat aj overal aj fusak alebo uz overal netreba a uz len teplu deku do fusaku. Citala som ze prehriatie babatka moze byt nebezpecnejsie ako ked mu je trochu chladno. Ja by som bola rada, keby jej bolo tak akurat 🙂)) len neviem ako to dosiahnut 🙂)) Skusene maminy poradte 🙂)

luppita
27. sep 2010

@susisus ja tiez fusak este nedavam, mam v kociku taku tenku decku ale to len ked by nahodou, ze chcel spat vonku 🙂 pancuchy tiez este nedavam, skor take hrubsie zateplenejsie gate... nechcem este pancuskovat, lebo co potom ked budu minusove teploty 🙂 na vrch davam vrstvy ako sebe, tielko, dlhy rukav tricko, bundu.... maly uz aj behat zacal, take skor sa spoti, ako by mu zima bola 🙂 a mam osvecene ako @zuzkat1 a @jasminet ,ze studene ruky neriesim, ale pod a za krkom, ak tam ma teple je vsetko OK.

juliakocka
28. sep 2010

......ja davam pančušky len ked davame sukničku, alebo šatičky, inak pod teplaky len ponožky...........ale malú mam ešte vo vaničke a tam ju zakrývam dekou, 🙂

jasminet
28. sep 2010

ja tie pancuchy davam z jedineho dovodu, ze mala sa vycapi do piesku alebo na zem a nechcem aby sedela len v tenkych gatoch na tom studenom. ked sa hodinu hra v piesku, tak ma cele nohavice navlhnute... 😅

asshanti
28. sep 2010

ahojte baby, potrebujem radu... 😉 ja tiez kontrolujem zatylok, aby nebol studeny, no teraz fakt neviem... malemu som dala na spanie bavlneny overalik (dlhe ruky, dlhe nohy) a prikryla som ho tensou deckou, uz sme zakurili, lebo bola zima, v spalni mame nejakych 25 stupnov, je to velmi tepla izba, no do rana este vychladne, potom ked sa topi stale, tak regulujeme teplotu tak, ze viac vetrame a vypiname radiator, aby nebolo velmi horuco. no a malemu som v noci kontrolovala zatylok a mal ho studeny... 😒 a ruky ladove, lebo sa mu vzdy vytiahnu rukavy... ja si myslim, ze je to tym, ze sa spotil pri papani a este k tomu v kombinacii s telovym kremom. co vy na to? nemoze mu byt zima, vsak? ma 6 mesiacov, dakujem. 🙂

cicimon
28. sep 2010

@asshanti moja bude mat 6mes a spi v tenkom overali a v tenkom spacom vaku a v poho a v izbe je 21.5C ...aj sa hovori ze idealna teplota na spanie je okolo tych 21C,,

asshanti
28. sep 2010

vdaka @cicimon, ja som ho tiez daval do spacieho vaku, mame taky z Tesca, ale zda sa mi, ze by mu v nom teraz bolo teplo, tak preto len dekou ho prikryjem... 😉 ale nie je ani chory, tak si myslim, ze je v poho. 😉 len ten studeny zatylok niekedy... 😒

cicimon
28. sep 2010

@asshanti my mame tiez len ten tesco taky bodkovany a pokial je v izbe nad 20C podla mna staci

lenka1smejka
28. sep 2010

Vy uz kurite?Stesa zblaznili´.Ani cez zimu sme nekurili v ízbe sme mali 16stupnov a chory sme este neboli

susisus
29. sep 2010

no kocky tak vy ste otuzilci... 😲 tak dakujem, budem sa snazit ju az tak nebabusit, lebo veru neviem co jej obleciem v zime zime... 😒

rainee
30. sep 2010

ja davam na von tielko, tricko s dlhym rukavom a stredne teplu bundicku, tenku capicu, pancusky a teplaciky/gate. ked fuci tak hodim aj nanoznik. a na doma len body s dlhym rukavom a teplaciky. na spanie overal a spaci vak stredne teply, mame doma 22 stupnov lenze ked lezi bez pohybu tak je pocit chladu vacsi a je studena, tak ten vak urcite. z deky sa hned odkope.

zuzkat1
30. sep 2010

@lenka1smejka my kurime lebo mame hrozne vlhko odkedy nam zateplili barak..ale ja mam non stop okna vsade otvorene... teda mame 22 stupnov🙂

zuzkat1
30. sep 2010

a spinka v tielku (take body tielko🙂) a overal spaci vak taky z tesca stredne teply a kedze ja vetram aj v noci tak este tensia deka🙂

tikasi
1. okt 2010

Mne sa zda, ze idealna teplota na spanie je 19stupnov. Ja malej davam tielkove body,pyzamko a taky tensi spaci vak bez rukavov a navrch este tenku deku,ale mava studeny zatylok v noci,tak neviem ci jej nemam dat normalny paplonik. Casto sa mi budi,tak premyslam nad tym,ci jej nie je zima.

zuzkat1
1. okt 2010

@tikasi ak nema studeny zatylok tak zima nie je... ja som mojej dala paplon na par noci ... ked nekurili este a ja nonstop vetram a budila sa castejsie ako pod dekou... normalne sa budi 6x ale s paplonom bola hore kazdu hodinu... inak ja davam to iste co ty vid prispevok nad tvojim🙂 a takto isto spavala aj minulu zimu... narodila sa v januari🙂

zuzkat1
1. okt 2010

@tikasi aha teraz citam ze mava studeny zatylok... skus jej dat miesto tielka tie kratkorukavove alebo dlhorukavove bodynka...

sasikas
2. okt 2010

kocky chcem sa opytat ze od kolkych stupnov pouzivate zimne fusaky?....bo uz tento tyzden som videla po meste par kocikovs fusakmi zimnymi a som kukala jak puk....mi to pride trosku skoro, ked je vonku neakych cca 10-11 stupnov....do coho budu potom babusit deti ked bude okolo nuly?... 😝

zuzkat1
3. okt 2010

@sasikas ja neviem...ja som este ani deku poriadne nedala, len na nohy...iste to boli fusaky? nebol to len nanoznik? aj to sa mi zda skoro ale zeby uz niekto vytiahol fusak? ja dam asi ked mrznut bude dovtedy len nanoznik s dekou... momentalne obcas deka ... nosim taku tensiu stale zo sebou a podla toho ci je mala studena na krku pouzijem...zatial sa stalo 2x🙂 aj to nebola studena ale dost fukalo🙂

lenka1smejka
3. okt 2010

aj ja som videla uz fusaky tiez som pozerala a myslela som si,ze co im daju ked bude -15 😲 deku nepouzivam ja davam namoznik lebo deku mi hned da prec a povie,ze neni mala 😀 ale kedze davam namoznik nedavam pancusky

tikasi
3. okt 2010

ja mam fusak,ale len spodok-aby mala makucko pod ritkou 😀 na nozickach tenku deku a na tom troska hrubsiu,tu ked fuka jej vytiahnem vyssie,ale my sme mali tento tyzden vonku priemerne 8stupnov.

zuzkat1
6. okt 2010

@lenka1smejka moja este nerozprava... nemam nanoznik ale pancuchy a deku dole v kosiku pre istotu🙂 ale dnes bolo teplo🙂

lenka1smejka
6. okt 2010

zuzkat1-no dnes bolo teplucko ale mi sme mali pancusky aj deku lebo sme soplavy ☹

zuzkat1
7. okt 2010

@lenka1smejka moja bola soplava minuly tyzden...ale nepouzivala som deku...nemala ani teplotu ani kasel len sopliky tak som to neprehanala s obliekanim navyse.. skore uzdravenie zelam🙂

zuzub
7. okt 2010

ahojte, chcem sa spýtať chystáme sa kúpiť fusak, od akej teploty j euž vhodné ho používať ?ďakujem

lenka1smejka
7. okt 2010

zuzkat1-dakujeme

miska1981
7. okt 2010

baby vidim, ze my oproti vam pekne hrubo obliekame malu.

ja ju zakrivam na noc perinou dva krat prelozenou /je dlha 100x135cm/, zatylok kontrolujem a ma ho teply, predtym ked som nemala detsku perinku, pouzivala som aj dve deky, sudim podla seba, ja tiez pouzivam perinu a pyzamo a je mi tak akurat.
a von obliekame napr.body s dlhym ruk., dupajdy to mame aj po doma a na to zamatovu supravicku a ked je zimsie zateplenu bundicku a este ju davam do takej zavinovacky zimnej od emitexu, dnes bolo teplo, tak som mala tu zavinku otvorenu, ale ked boli tie zimy, tak som ju do nej zakuklila a na to dala este spanielsku deku.
a samozrejme ciapku a hrube ponozky, alebo topanocky.

nechcem, aby mi ochorela, moja kamoska neobliekala na hrubo, zevraj chce malu od malicka otuzovat a uz dvakrat jej prechladla, predsa deticky nemaju taku hrubu pokozku ako my, radsej nech je jej teplucko nez zima. 😉

bubelko
7. okt 2010

@miska1981 veru, obliekas ju dost 🙂 ale ked je spokojna a neplace, tak je ok. mne by jonas vrieskal o dusu. my sme dnes mali vonku asi 18 stupnov, pod mrakom. jonas spal v kociku (vylozenyom ovcou kozusinou zima-leto) v body s kratkym rukavom, rifle, ponozky (normal), tensia fliesova mikina a tenka deka. spanielsku deku pouzivam miesto fusaku v zime, kedze klasicky fusak nemam a ani kupovat nebudem. nemala som ani pri starsom a ani jonas ho nemal, hoci sa narodil v decembri. ved mam este kryt na kocik, ktory sa da pouzit aj na sportovy kocik a ked bude este vacsia zima, tak deka to isti 😉

zuzkat1
8. okt 2010

@miska1981 ked je spokojna tak asi je to OK,len aby ti takto neochorela ked bude spotena a ofukne ju... moja by takto nevydrzala...narodila sa v januari a ani ako novoredenca som ju nemala taku naobliekanu.. a prvykrat soplila minuly tyzden ale v podsate jej nic nebolo asi 4 dni sme 2x do dna odsali sopliky a to bolo vsetko... podla mna je este celkom fajn vonku..a cez tie zimy co spominas ze boli🙂 tak ja som len bundicku vymenila za o nieco hrubsiu inak to iste pod tym... tricko dlhy rukav a bunda... aby si znej potom nemala zmrzlinku🙂 ja spavam v tielku🙂 v pyzame by som sa asi upiekla🙂
miska vazne...co na nu chces dat potom v januari? to tiez nie je zdrave takto naobliekat babo... ale nic v zlom🙂
moja je doma v tielko bodynku nad tym ma tricko s kratkym rukavom a teplaciky...ale ona sa uz hybe... takze u vas su doma dlhe rukavy OK.. a na noc som ja dala perinu ale nie prehnutu🙂 kym nekurila a moja plakala... tak som ju zrusila... ma len tenky spaci vak a ked je chladno (spime pri otvorenom, okne) tak este prehodim tenku deku...krk ma vlazny...ked ho ma teply (viac ako vlazny) tak uz deku davam dole ..lebo viem ze sa mi spoti....ked spi cez den tak spi v tom com je teda tricko a teplaciky a zakryjem dekou tenkou - otvorene okno a aj tak sa mi budi spotena...

zuzkat1
8. okt 2010

@bubelko my mame spanielsku deku ale este ani nebola pouzita🙂 ale ja som pouzivala fusak ked sa narodila... mozno tu deku vytiahnem tuto zimu ked nasnezi ...chceme kupit sanky a tam by som jej ju dala🙂...tu bolo vcera tiez celkom fajn ale nebolo 18stupnov... skoda... aj som jej dala len tensiu bundu a pod tym body s kratkym a tenucke tricko s dlhym....bundu mala polorozopnutu🙂 ona uz sedi v sportaku tak nie je taka kryta...a o spanku v kociku uz len snivam...

dajna11
8. okt 2010

@miska1981 aj ja maleho podobne obliekam,kamoška tiež chcela otužovať,dieťatko nosila iba tak bez deky na rukách od malička....a teraz maju nonstop spolíky,podla mna su chronicky už prechladnutý

susisus
8. okt 2010

aj ja som uz vytiahla fusak, ked je okolo 10, tak davam malu do fusaku, ale obleciem ju do neho len tensie. a v taske mam kamasky a svetre, ked si chce pobehat, tak ju rychlo navrstvim a vyberiem von.
Ked bude -10, tak ju proste naobliekam ako cibulu a hotovo, ale ked sme bez fusaku ked je 10, tak mi kycha, ma cerveny nos, ladove ruky a doma zistim ze aj nohy a striasa ju od zimy aj ked je extra naobliekana, tak co mam robit... 🙂
ja som tiez zimomrava ako jasterica... 😉