Ako obliekať bábätko v marci?

vivian2
29. mar 2008

ako obliekate v tychto dnoch svoje babatka ked idete von? Moja mala bude mat zajtra 16 dni a ja neviem co jej mam obliect na prechadzku. Doteraz som ju obliekala takto: body, dupacky, kabatik, zatepleny overal, deka, fusak a samozrejme ciapocka. Od zajtra sa ma ale oteplovat a ja neviem ako ju obliect. Ci jej mam stale nechat aj overal aj fusak alebo uz overal netreba a uz len teplu deku do fusaku. Citala som ze prehriatie babatka moze byt nebezpecnejsie ako ked mu je trochu chladno. Ja by som bola rada, keby jej bolo tak akurat 🙂)) len neviem ako to dosiahnut 🙂)) Skusene maminy poradte 🙂)

zuzkat1
20. máj 2011

@nicky655 inak ja ak nemusim tak nejdem autom v takychto tepolach s malou...neviem asi len po meste ste sli...to este obcas risknem ked potrebujeme niekam ist...ale take trate ze k nasim (50km) bud skoro rano - hned ako sa mala zobudi alebo potom az vecer

nicky655
20. máj 2011

@zuzkat1 no-my byvame na dedine a sli sme do mesta- nejakych12km.ved aj my sa vzdy snazime cim skor rano chodit-ale vies ako je to s detmi-kym ich clovek vychysta,tak to chvilu trva-mala aj dvakrat chce papat kym odideme,a tak.
a veru ,ja tiez nikam nechodim autom,ale dnes sme museli.inak to neslo 😒

zuzkat1
20. máj 2011

@nicky655 no ved hovorim ze ked inak nejde tak aj my ideme🙂 a po blave je to tiez 10km ked uz niekam ideme... tak tych 10-15minut tie deti vydrzia🙂

katrinka8
20. máj 2011

@bubelko - ja este neviem, co s nou, ked musim po slnku (niekedy je problem najst tien), ze ma hole nohy, hole ruky... je sice natreta kremom, ale niekedy sa tomu slnku fakt neda vyhnut aj dlhsiu dobu... a take male deti by sa nemali vystavovat slnku. Niekedy musim napr. medzi 11-tou a 12-tou na obed ficat von po slnku... 😖 Potom sa furt zamyslam, ci je lepsie dat tenucke bavlnene dlhe teplacky (biele), alebo radsej hole nohy... ze ci jej v tych "teplakoch" (su z takej latky ako tenke body) predsa len nie je teplo...

zuzkat1
20. máj 2011

@katrinka8 slnecnik na kocik 😉

katrinka8
20. máj 2011

Baby, ved a klima sa moze dat v aute, ked ju date len o par stupnov menej ako je vonku, ci nie? Ked je napr. vonku 27, nastavite napr. na 23 - to sa moze vari, ci nie? Myslim, ze ked je rozdiel do 6 supnov je to OK, som kdesi citala...

zuzkat1
20. máj 2011

no my sme pod 25 nesli v aute s malou... ale teraz v aute uz nemame klimu... mame ine auto

nicky655
20. máj 2011

@katrinka8 no hej ,klima,ale ta tiez tak rozfukava vzduch v aute,ci? lebo ja sa bojim,ze ked otvorim okno,aby prievan nedostala. a pri tej klime -momnetalne nam tiez nefunguje.ale viem ze ked sme to mali nastavene,tak to tiez bolo take vselijake s tym vzduchom v aute.

katrinka8
20. máj 2011

@zuzkat1 - No, mame, ale babuli ruky podava, takze nim kyve a myka a kadeco... teraz je jak z divych vajec tento posledny tyzden v tom kociku, ked bola babo, lezala si pekne v opalovackach vo vanicke a bol klud - zatienila som plienkou a je to, no ale teraz... "Sadne si" tak, ze ritku si spusi co najnizsie, ako sa jej da, nohy si vylozi na madlo a dobreze si ich nestrci do ust (aj to dakedy robi) a furt sa spusta hore-dole, hore-dole, nohy vyklada, sklada stale dookola, topanky si vyzuva, ponozky si stahuje, ciapku si stahuje (a vsetko to vyhadzuje z kocika), no proste nieto jej rady 😀 A to este na vsetkych vykrikuje, ze: "habm" alebo sa smeje nahlas- ludia len na nas sa smeju iducky 😀 Ale inak je zlata, aby si si nemyslela, ze bud pluje alebo sa takto mece 😀

@nicky655 - myslim, ze rozfukava, ale tak ak je vo vajicku, tak to na nu nefuka - my sme chodili vzdy s klimou zapnutou, ked mala malicka par tyzdnov, ale len tak jemne, aby nebol hic veliky, nie aby sme urobili "mraznicku" (aj takych poznam, co si v 30-kach nastavia na 18...). A prievan nikdy nemala. Na nu to v tom vajicku nefukalo.

magdalenocka
20. máj 2011

AHojte, moj maly sa narodil v oktobri a to akurat v obdobi ked sa este nekurilo a doma mal tielko a na tom body s dlhym rukavom a dupacky. Nikdy nemal ciapocku vnutri len par minut po kupani.
A dnes sme mali vonku oblecene body s kratkym rukavom, kratasy a ponozky a na hlave satku.
Autom jazdim kazdy den vacsinou len po meste, vtedy pootvorim okna vpredu, maly je este vo vajicku takze mu nefuka a ked idem mimo mesta pustim klimu o nejakych 6 stupnov menej ako vonku a dam fukanie na okno alebo nohy. Lepsie klima ako sa sparit vnnutri. Ale chvilu predtym nez vystupujeme, klimu vypnem

zuzkat1
20. máj 2011

@katrinka8 http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/2081...
ja sa chystam kupit toto lebo aj moja trha slnecnik...ja nerada spominam na vanicku☹ moja tam stale plakala nonstop od troch mesiacov..ked mala 5 tak sme vytiahli sportak a bolo o kusok lepsie... naj bolo ked sme kupili golfac minule leto... a uplne naj je teraz ked uz aj chodi... nemusi stale sediet... ona proste neznasala kocik - nevidela von a to bol koniec sveta

zuzkat1
20. máj 2011

@katrinka8 teraz som docitala🙂 vyzuva sa? konecne niekto dalsi😀 aj ponozky odhodi a minule si skoro vyzliekla nohavice v piesku...doma sa mi vyzlecie vzdy az do bodynka... necham ju na 5 minut samu a uz je vyzlecena🙂 v kociku podla nalady bud vyska od radosti alebo place od zurivosti ked uz sa jej zda ze dlho sedi

katrinka8
20. máj 2011

@zuzkat1 - no to by bola super clona, ale to by ju asi porazilo tam sediet, ked by nic nevidela 😀 Ona sa mi presne v kociku nudi, ked nema "divadlo" naokolo, tak koniec 🙂 Ja mam este pre nu do zalohy, ze jej otocim sedenie do smeru jazdy, zatial je v protismere. Ked bude uz naozaj zle, tak to otocim, snad bude mat aj z toho daku zabavu. My sme vo vani vydrzali vlastne od minuleho juna az do terajsieho marca vari, vyse 9 mesiacov, skoro 10 - som bola rada, ze zimu sme tak preckali. My sme mali polohovatelnu tu vanu, takze sa tam dalo aj sediet. Inak by sme tiez vytahovali sportak skor... Akesi ale mame rovnake baby - nejedia, vyzliekaju sa, vyzuvaju... 😀

asshanti
20. máj 2011

tak mne maly v kociku napodiv sedi pekne, vychutnava si to. 😉 je mi to velmi cudne, lebo je strasne hyperaktivny, aj ked pije alebo papa, tak chodi, teraz uz rovno beha... 😀 ale v kociku ho nemusim ani putat a sedi pekne, on zboznuje ked sme v pohybe a moze vsetko pozorovat. 😉 ale vonku sme aj napoludnie a beha po slnku, myslite ze to velmi vadi...??? 😒 spinkava od tej pol jednej do tretej, pol stvrtej, vtedy sme dnu, dovtedy a potom nonstop vonku. 😀 a v aute nemame klimu a tiez furt riesim, ze co a ako, lebo je tam desny hic uz teraz a bojim sa velmi otvarat okno...

zuzkat1
20. máj 2011

@katrinka8 ved aj moja bola polohovatelna,ale jej to nestcilo... no ja mam pocit ze cez tu clonu vidno..ze je taka priesvitna

katrinka8
20. máj 2011

@asshanti - ja furt riesim to slnko, lebo raz sa mi zda, ze je to nebezpecne, ale zas na druhej strane si hovorim, ze ked je babo natrete a nie je nonstop na slnku napr. hodinu (ze len na slnku), ze to je OK, ze aj v Spanielsku predsa ziju deti a tiez chodia na slnko... Moja ma napr. uz opalene rucky po zapastia a aj licka. A to ju nevystavujem na slnko, to ma este vari od zaciatku aprila, ked sa tak trochu oteplilo a obcas sme presli po slnku...

zuzkat1
20. máj 2011

@asshanti podla mna vadi 😅 ja teraz v tomto teple pred tretou nejdem s malou vobec von...aj na dospelych je to slnko nebezpecne... ved stale vykrikuju ze medzi 11 a tretou nech nejdeme na slnko... ja inak kojim a aj pri kojeni sa mi mala hra... a vonku ked ju vyberiem z kocika a opat ju tam chcem po case vratit tak ziape tak ze ju pocuju aj v susednom meste a teda trva mi to dobru chvilu kym ju tam dam,lebo sa cela napne a musim ju jednou rukou pridrzat a druhou priputavat...
ja by som chodila von tak do pol 11tej a potom doma nieco vymysliet a potom ked sa zobudi...cez obed iste nie... to je najhorsie... moja spi od cca 10tej do 11:30 a von idem predtym a potom az okolo tretej..

katrinka8
20. máj 2011

@zuzkat1 - aha, no neviem ale, ci by to nezdrapila a netrhala, ked neznasa ani byt v ohradke (to tak vyuzivame cestovnu postielku), a aj to len v nutnom pripade, ked napr. sme same doma a musim na WC alebo daco urobit surne, proste fakt par minut. To aj vidi z nej, ale je to uz pre nu obmedzujuce, tak sa jej to nepaci...

zuzkat1
20. máj 2011

@katrinka8 ja som moju ucila na ohradku systematicky... a teraz tam chvilu vydrzi ale musi mat zapnutu telku - ona ju vobec nepozera ale musi to hucat🙂 tak jej pustam krtka na to obcas aj pozrie.... len ma ani nahodou nesmie vidiet..teda ked idem okolo tej izby tak sa musim rychlo preplizit, lebo akonahle ma zbada zacne plakat a chce ist ku mne

katrinka8
20. máj 2011

@zuzkat1 - ja akurat mozem ist s malou nastastie cez obed na dvor (cez tieto hice chodievame k rodicom, lebo oni maju dom, dvor a zahradu), kde je prave cez obed tien. Takze ked je nam dlho dnu, vybehneme na chvilu na dvor, potom zase dnu... ale tak problem je, ze ked chcem ist k nim, dakedy mi to vyjde ako na potvoru akurat o 11-tej z domu - chodime busom.

katrinka8
20. máj 2011

@zuzkat1 - no, mne tam vydrzi rano par minut, kym si robim ranajky. To sa tam este ako-tak zabavi hrackami (asi ich nevidela celu noc, tak su jej vzacne 😀 ), tiez si ju ale nemozem vsimat, lebo ked sa s nou zacnem rozpravat, koniec. Ale pocas dna a nebodaj ked sme doma viaceri a ona tam, no tak to je hotova pohroma... Ale napr. ked je v postielke (ze nieco robim v spalni a tam na mna kuka), tak zvlastne - to jej nevadi... Dokonca mozem aj na balkone vesat pradlo (mame okno zo spalne na balkon) a ona na mna z tej postielky kuka a rehli sa. No ale keby ma tak videla sediet v izbe pri ohradke, tak to by bol koniec... ale uz sme asi off-topic...

zuzkat1
20. máj 2011

@katrinka8 no ja k nasim len tak nevybehnem lebo su z ineho mesta..ale tam tiez nejdem von medzi 11 a 3...tam mama je este prisnejsia🙂 tam chodime von az po 4tej🙂 a tien...no neviem podla mna neochrani ...

zuzkat1
20. máj 2011

@katrinka8 moja v postielke nevydrzi mimo spanku ani sekundu...len ked ma ist spat tak vtedy inak ani nahodou...moja je v ohradke tiez len rano, kym postavim na varenie alebo povysavam...potom uz je cely den mimo nej...

inak k teme🙂 do sandalok davate detom ponozky? nie kvoli teplu ale pohodliu sa pytam🙂

bubelko
20. máj 2011

@katrinka8 ja som sa snazila poludnajsiemu slnku vyhybat, ale obcas sa to fakt neda, takze som vzdy dobre ponatierala kremom a zopakujem asi za 2 hodky zasa.

@katrinka8 @nicky655 my jazdime v lete 830km domov, bez klimy by to neslo. je to v pohode, staci nastavit tak, aby nefukala priamo na deti a rozdiel nebol zrovna 10stupnov. takze ked je vonku 30stupnov, mam nastavenych 25. teraz je vonku 25 (plus-minus) a v aute mam 22.
kamarat isiel z bratislavy do banskej stiavnice minule leto bez nej - v lete - a deti sa mu v aute prehriali a potom vecer vracali. 😒
@nicky655 ak nemate klimu, tak by som okna pootvorila, ale tak, aby nefukalo na malu 😉

@zuzkat1 do sandalok ponozky nedavam 😉 ved ani ja nenosim sandale s ponozkami 🙂

asshanti
21. máj 2011

@zuzkat1 - tiez sa snazim tomu "najhorsiemu" slnku vyhybat, tie kriticke hodiny spinka, ale niekedy sa fakt neda, ale sme nakremovani, tak hadam je to ok. 😉 ja som malemu vytiahla predvcerom sandalky a zatial som mu davala ponozky, ale ked bude takto horuco, tak nebudem davat. 😉

zuzkat1
22. máj 2011

@asshanti
@bubelko moja je v kociku naboso, len do tych sandalok neviem ci jej mam aj ponozky natahovat... ma take s pasom koze az cez spicku, lebo ona este zakopava tak som jej nechcela kupiz uplne otvorene... tak naozaj neviem co s tymi ponozkami

bubelko
22. máj 2011

@zuzkat1 jonasovi do sandalok nedavam ponozky a ma tieto: http://www.elefanten.de/catalogue/catalogueSear...
podla mna je to zbytocne, ale ak mas pocit, ze je to nepohodlne, tak jej daj 😉

zuzkat1
22. máj 2011

@bubelko http://www.bata.sk/artikel/91368 moja ma tieto - ten tvoj odkaz sa mi neotvoril

nicky655
22. máj 2011

este mi napadlo,co mate v kociku pod dietatom? predtym som mala deku,ale teraz sa mi to zda uz prilis vela?

jasminet
22. máj 2011

@nicky655 ja som mala pod malou ked sa narodila a isli sme prvy krat von (9 dni mala) len bavlnenu plienku stvorcovu (ale skor preto aby neogrckala kocik). 😀 ona mala body s kratkym rukavom a tenke ponozky. inak nic viac nic menej a vonku bolo takto ako je teraz 27-30 supnov. maximalne som este zobrala aj plienku na nu keby sa naaaaahodou rozfukalo... 😉