Ako obliekať bábätko v marci?

vivian2
29. mar 2008

ako obliekate v tychto dnoch svoje babatka ked idete von? Moja mala bude mat zajtra 16 dni a ja neviem co jej mam obliect na prechadzku. Doteraz som ju obliekala takto: body, dupacky, kabatik, zatepleny overal, deka, fusak a samozrejme ciapocka. Od zajtra sa ma ale oteplovat a ja neviem ako ju obliect. Ci jej mam stale nechat aj overal aj fusak alebo uz overal netreba a uz len teplu deku do fusaku. Citala som ze prehriatie babatka moze byt nebezpecnejsie ako ked mu je trochu chladno. Ja by som bola rada, keby jej bolo tak akurat 🙂)) len neviem ako to dosiahnut 🙂)) Skusene maminy poradte 🙂)

kaja73
23. máj 2011

@katrinka8 U nas si myslim, že bola ta ista pričina chorob čo u si mysliš ty.Ale to je fakt na inu a dlhu debatu. 😉 A mas pravdu vidiet dieta- malinke babatko napichane na infuzke a trapit sa dlhe mesiace s odsavanim,dusenim a pod. nie je sranda.poznam to.

katrinka8
23. máj 2011

Baby, ja tiez nie som za prehrievanie deti a nadmerne obliekanie. Ale tak zase podla mna momentalne este nie su take horucavy, to pocasie je strasne zradne este, premenilive. Rana su studene, noci chladne... U nas napr. na slnku nehorazny hic, ale zafuka vietor (dnes napr. dulo o dusu) a je dost chladny este... to su najhorsie veci na chorobu, vtedy sa aj zle oblieka vseobcene 😉 A v byte mame momentalne este stale tak, ako sme mali v zime. Tych 22 stupnov, plus - minus, rano trosku menej, vecer trosku viac.

weiya
23. máj 2011

@katrinka8 no tak to vam zavidim,ze mate 22stupnov v byte 😀 my uz teraz mame 29 cez den 😖

katrinka8
23. máj 2011

@kaja73 - no, nam to tak povedala nasa doki. S tym, ze to mohlo byt aj z ockovania ako "negativna reakcia". Ale tak dufam, ze uz sa jej to zlepsi 😉 Veru, ja Ta chapem, ziadna sranda...

katrinka8
23. máj 2011

@weiya - juuuj, no teda, to my mame, ked su vonku horucavy... Zatahujeme vtedy zaluzie uz doobedu (nam prazi od cca 12-tej, 13-tej az do vecera, kym nezapadne) a zavrieme okna. Vetrame len rano a potom az ked zajde uplne slnko. A mame ventilator 😉 Uvidime, ako to tento rok zvladneme a ci aj take tepla budu 😀

weiya
23. máj 2011

@katrinka8 no nam prazi od rana dovecera,raz z jednej strany potom z druhej,a ventilator mame tiez,lenze to moc nepomaha..okna zatahujem a presne tak vetram aj ja...

luciaq
24. máj 2011

ja mam 5-mesacneho syna,ktory je po nas nema rad teplo a je dost otuzily, takze ked ine mamky mali svoje decka zabalene po usi vo fusakoch my sme chodili uz iba v deke. teraz uz tyzden nosime kratasy a body s kratkym rukavom, alebo opalovacky. ked zaspi v kociky prehodim cez neho len plienku. akonahle je viac obleceny v kociku mi zacne skopavat zo seba deku, place, musim prist s nim domov povyzliekat ho a nechat ho aspon 20 minut vychladnut. takze my sme asi extrem, ale moj syn neznasa teplo rovnako ako ja 🙂

zuzkat1
24. máj 2011

@kaja73 tak dve deti nemam tak neviem porovnat... ale nehadam sa🙂 preto pisem aj katrinke ze nech ju oblieka ako malej vyhovuje, aj ked moja by sa upiekla🙂 rano o pol 8mej sme boli vencit a ja ze este je rano dam jej dlhy rukav a domov dosla kompletne spotena... a to mala tenke teplaky a body s dlhym rukavom nic ine... a bolo este celkom sviezo - nie zima ale tak prijemne... ona je asi extremne horkokrvna🙂

trinity525
24. máj 2011

Ahojte, maly ma 4 mes. a neviem sa rozhodnut, ze ci uz mozem dat body s kratkym rukavom v takomto strasnom teple, ake je dnes ... poradte pls 😉

zuzkat1
24. máj 2011

@trinity525 pokojne mu mozes dat kratke rukavy neboj... ved je nenormalne horuco takto sa ti len spoti..prehriatie babatky nie je dobre... vezmi si plienku bavlnenu a kontroluj ho ak sa ti bude zdat ze mu je zima (o com velmi silne pochybujem) tak ho prikryjes... 😉

zuzkat1
24. máj 2011

@katrinka8 teda neviem ako je u vas ale ked toto nie su horucavy tak potom neviem...ty asi naozaj si ladova kralovna🙂 nic v zlom 😉 ,ale pre mna je pekelne teplo uz ked je 25 stupnov...mne sa dnes rano mala komplet spotila o pol 8mej pri venceni lebo som jej dala body s dlhym rukavom ze ved je este len rano...
@weiya aj vy? no aspon v tom nie sme sami, ja ani neviem co je lepsie😅 vetrat ci nevetrat...mala len v bodynku s kratkymi rukavmi a ponozkach a aj tak sa mi poti... 🙄

katrinka8
24. máj 2011

@weiya - no teda, tak to mate naozaj "perne"... to asi uz nic nepomoze - jedine namontovat klimu, ale to je take.. no neviem...

katrinka8
24. máj 2011

@zuzkat1 - no, dnes bolo u nas dost teplo (ale na mna to este nie su typicke horucavy, mne bolo dnes prijemne 😉 , konecne som sa citila ako v lete) - cize kratke rukavy, kratke nohavice 😉 A ja tristvrtove 😀 Bolo mi tak akurat. Malej, zda sa, tiez. Ale obcas aj tu riadne zafuklo, ked zaslo slnko za mrak. Doobedu v tieni je tu este chladno, aj deti tu chodia v dlhych rukavoch, dokonca rano (okolo osmej) do skolky aj vo svetrikoch alebo mikinach (ked som kukla z okna)... Ale kukam, Vy ste Blava, my tu v MT obkoleseni tymi horami zatial nemame este uplne neznesitelne horucavy.

weiya
24. máj 2011

@zuzkat1 nasa presne tak isto,niekedy aj bez tych ponoziek a spotena je,hlavne hlavicku vlasky....
@katrinka8 alebo kupit nejaky iny byt,do ktoreho nesvieti slnko 😀

katrinka8
24. máj 2011

@weiya - no - alebo 😀 Ale zase radsej slnecno, ako nejaky sever, kde je stale chladno a ani slnko cely den nevidno. My sme tak mali obratenu kancelariu v robote a poviem Ti, je to "o drzku" - citis sa tam jednak ako v sude a v kuse tam je zima, v lete musis sediet v pancuchach - a to nieze ja, ale aj moja kolegyna, ktora tiez nema bohvieako rada teplo. Potom si pripadas ako cicimbrus, pretoze vonku je horuco a ked ides na obed a zabudnes sa, ides v pancucach... 😖

zuzkat1
24. máj 2011

@katrinka8 no tak u vas by mi bolo fajn🙂 aj malej... ja uz vyse tyzdna nosim letne saty a pokazde sa spotim a mala takisto... a to este naozaj len cca 28-29 stupnov ale to uz je des... v byte dnes bolo 27,8 stupna☹

zuzkat1
24. máj 2011

@weiya presne vlasky ma vzdy akoby som ju obliala vodou... ja ponizky davam ked chodi po byte kvoli parketam,ale ked je v postielke alebo v ohradke tak je bosa

weiya
24. máj 2011

@zuzkat1 no aj ja je davam,len ona si ich hned vyzuje vacsinou lebo vidi ze ja chodim bosa ,ja neznasam ponozky na nohe,hlavne v tomto horku a u nas je fakt na "skapanie",teda aspon si myslim ze v tom to bude...

zuzkat1
24. máj 2011

@weiya ja chodim bosa aj v zime...a to kolkokrat denne obuvam malu uz ani neratam🙂 ona uz aj vie ze ked ma zbada a zas je vyzuta tak ide hladat ponozky a podava mi ich😀 ja ju obujem a o 10 minut zas bosa...ale tak nevzdavam sa a obuvam ju stale zas a znova🙂

asshanti
24. máj 2011

tak mne sa maly nepoti, chvalabohu. 😉 zato sa kvalitne potim ja, uz je to neznesitelne... 😒 normalne mam tricko pod prsiami mokre, take flaky, sak tak nikde nemozem ist... mne je teraz neznesitelne horuco, ja aj v zime chodim doma v tristvrtovych nohaviciach a kratkom rukave. 😀 a v dome na poschodi, kde mame spalnu, mame teraz tiez 27-28 stupnov... 😠 nechala som otvorene okno, maly ma len overalik dlhy a nie je zakryty, je to ok, dievcata? a kedy date na spanie kratke rukavy? maly dnes spal v kratkom bodynku a kratasoch cez den, nozicky bose, ale bolo teplo...

fleuerette
25. máj 2011

Ahojte, potrebovala by som poradiť, čítam, že väčšina už tu bábätko máte. My sa dočkáme budúci týždeň. Pôrod mám plánovaný na utorok budúci týždeň. Už teraz začínam mať paniku, ako malého obliekať po návrate z nemocnice. Tento týždeň bolo u nás vonku takmer 29, v dome sme mali skoro 25. Čo obliecť malinkému miminku? Alebo ako zistím že som malého obliekla dobre alebo zle? Poradíte mi nejaké indície?
Ďakujem

zivika
25. máj 2011

@fleuerette ahoj, ja som zastancom toho, ze babatka netraba zbytocne vela obliekat...v takychto teplach by som dala len bodinka s dlhym rukavikom a tenucku ciapocku, mozno ponozticky, ked bude pofukovat vietor aj tenke kratasky...vzdy so sebou nosim mikinku a decku (pre istotu) ...a ked babenko trosku podrastie, dala by som uz len kratky rukavik 🙂 ci je drobcovi teplo skusaj za krkom, alebo na hrudniku, lebo rucicky ma vzdy trosku chladnejsie...ked je nasemu teplo, ocervenie aj v tvaricke...a este by som pripomenula, ze nedavaj novorodeniatko na priame slnko, ale to asi vies 🙂 drzim palce, nech vam porod dobre dopadne 😉

zuzkat1
25. máj 2011

@fleuerette uplne suhlasim s tym co ti napisala @zivika a este dodam ze radsej ani nechod von pred 4tou... aj doma ochladzuj izbu kde bude,lebo babo si este nevie regulovat teplotu... aby sa neprehrialo... a nevetraj priamo na neho... vyvetraj ked tam nie je,ja som mala sice otvorene okno aj ked tam mala bola ale mala postielku tak ze na nu priamo neslo, tak ked mas postielku daleko od okna a mas aj to hniezdo v postielke tak mozes aj tam vetrat kde bude, len nech nie je v prievane 😉 a doma je ciapocka zbytocna ale na von urcite tenucku daj...

matulka616
25. máj 2011

@fleuerette body a dupacky by mali byt ok, nasa mala ma 3mesiace a vcera som jej dala len saticky a hole nozky na prachadzku a ked som ju vybrala s kociara bola spotena, takze ak sa ti bude babo potit, vies ze mozes obliect aj lahsie 😵 A ja som s malou mesiac po porode nechodila vonku vobec, pre istotu....(to len tak bokom) 😉

aliza
25. máj 2011

@asshanti moj maly uz davno spava v kratkom rukave a to mame vonku len 18 stupnov, v izbe okolo 20. Nedavam mu ani ponozky, ma len pyzamkove gate a spava nezakryty a je zdravy. Kedze je u vas tak horuco, tak tie kratke rukavy su podla mna uplne v pohode.

fleuerette
25. máj 2011

@zivika
@zuzkat1
@matulka616
Ďakujem za odpovede 😵 , uvidíme aké bude počasie po návrate z nemocnice. Či zostanú tieto tropické horúčavy, alebo sa trošku schladí. Postieľku budeme mať na druhej strane izby ako sú balkónové dvere. S tým ochladzovaním no to bude horšie, spálňa je na juhovýchod. Ale pracovňa a detská na sever, tak sa v najhoršom prípade presťahujeme 😀 , aspoň sa manžel vyspí.

zuzkat1
25. máj 2011

@fleuerette mne dr radila v tychto horucavach rozvesat plachty namocene v studenej vode.... pomaha to...

katrinka8
25. máj 2011

@zuzkat1 - tak dnes sme sice mali "teplo", ale fukal v kuse taky vetrisko, ze ked som sla proti nemu, normalne sa nedal tlacit kocik... no uzas... To ani tak, ani tak 😀 😀 Prestahujte sa do MT 😀 😀 😀

zuzkat1
25. máj 2011

@katrinka8 no dnes aj tu fukalo ked som mala malu vonku z kocika aj mi ho vietor prevratil - golfac mam... ale mala mala kratasy a kratke rukavy🙂 a konecne sa nespotila🙂

katrinka8
25. máj 2011

@zuzkat1 - aj tu bol vetrisko. Ale na kratasy veru teplo nebolo. U nas ukazovalo na slnku striedavo 17 - 20 - ale ten vietor to robil pocitovo este trochu chladnejsie. Ja by som najradsej emigrovala do teplych krajov 😀