Ako obliekať bábätko v marci?

vivian2
29. mar 2008

ako obliekate v tychto dnoch svoje babatka ked idete von? Moja mala bude mat zajtra 16 dni a ja neviem co jej mam obliect na prechadzku. Doteraz som ju obliekala takto: body, dupacky, kabatik, zatepleny overal, deka, fusak a samozrejme ciapocka. Od zajtra sa ma ale oteplovat a ja neviem ako ju obliect. Ci jej mam stale nechat aj overal aj fusak alebo uz overal netreba a uz len teplu deku do fusaku. Citala som ze prehriatie babatka moze byt nebezpecnejsie ako ked mu je trochu chladno. Ja by som bola rada, keby jej bolo tak akurat 🙂)) len neviem ako to dosiahnut 🙂)) Skusene maminy poradte 🙂)

zuzkat1
25. máj 2011

@katrinka8 tak kolko bolo tu to neviem, ja som bola v takom tielku co sa uvazuje okolo krku a poniektori na mna divne pozerali a ine deti boli v rifliach a svetrikoch🙂

katrinka8
25. máj 2011

@zuzkat1 - no tak to Ty si iny maniak 😀 Ja by som uz pravdepodobne zmrzla 😀 Ale tak asi je lepsie to, co mam ja, lebo ked je zima, sa mozem obliect. Ale Ty kozu dole dat nemozes.. 🙂

zuzkat1
25. máj 2011

@katrinka8 presne🙂 aj teraz som malu prikryla lebo po tom vetre sa dost ochladilo predsa len... a ona ma otvorene okno dokoran teraz a este som ani poriadne nepolozila prikrivku (taku tu tenku prikryvku bavlnenu z tesca) uz tam mala ruky a snazila sa ju dat dole tak som ju nechala...ved ona citi ci jej je teplo.... inak tam u vas je prijemne... sme tam boli pri martine na dovolenke a tam bolo celkom prijemne aj ked bolo 30 stupnov - predsa len iny vzduch🙂

katrinka8
25. máj 2011

@zuzkat1 - no to hej, tu je dobry vzduch veru - tie hory naokolo robia svoje 😉 My sme zas nasej malej dali prec decku na noc a ma len vak - doteraz mala decku tenku na nom, pretoze sa budila so studenymi koncatinami a aj za krkom mala chladno dakedy... ked mala decku, tak sa to zlepsilo 😉 Ale teraz uz zas netreba decku 😉

zuzkat1
25. máj 2011

@katrinka8 tak ako pises spala moja v decembri a januari🙂 moja je asi po mne horkorvna a tvoja po tebe zimomriva🙂 hlavne ze im je dobre🙂

katrinka8
25. máj 2011

@zuzkat1 - no, nasa tak spala aj v zime, my mame stale rovnaku teplotu v byte, az do horuceho leta, kym sa neprehreje byt. Teraz sa trosicku uz ohrial 😉 Ale veru, hlavne, ze im je dobre 😀

zuzkat1
25. máj 2011

@katrinka8 tak my mame v zime max.22 ked zapnem radiator..inak okolo 20... najma v noci 20 lebo v spalni skoro nekurime plus minimalne mikro - niekedy aj vetracka je celu noc otvorena... teraz mame 26 stupnov a cez den aj viac... hroza... no idem ja🙂 dobru noc🙂

katrinka8
25. máj 2011

No my nekurime vobec ani v zime, stale mame priblizne tych 22, vcera 24 vari po vyhriati... Aj ja uz pomaly idem, dobru nocku 🙂

aliza
26. máj 2011

@zuzka1, ty si moj clovek 😉. Ja, kym som zila na SK, tak som bola strasna zimomriavka. Ked sme prisli do UK, kde teda pocasie je fakt strasne a ked som videla tych blaznov, ako chodia v zime v slapkach a maju hole nohy a nie je im zima, tak som si povedala, ze musim zacat otuzovat a dostat sa aspon na taky stred, nieco medzi sk a uk. A tak som nepozerala velmi na pocasie, ale na ludi okolo a tak sa obliekala. Vzdy som si povedala, ze ked im nie je zima, nebude ani mne. Nikdy som si nezobrala so sebou dalsiu vrstvu, ze keby mi bolo zima. Ak mi bola zima, musela som vydrzat a telo si zacalo pomaly zvykat a teraz tiez chodim naboso v balerinkach ked je nad 10 stupnov , v tricku a jarnej tenkej bunde. My tu horucavy nemame, normal je tak 15-16 stupnov a silny, studeny vietor. Ked bolo vonku 21, tak sme oslavovali...dcera sa dokonca kupala na zahrade. A tiez, ked prideme na SK, tak na nas cudne pozeraju, ked sa vyletnime v 17 stupnoch, pre nas je to teplo. Takze ono je to o zvyku a ak rodic je zimomravy, tak automaticky oblieka dieta podla seba a kedze zacne hned od narodenia, tak to dieta si na to rychlo zvykne a potom si to babusenie vyzaduje. Ja tu mam prave mamku a ta mi povedala, ze bola na zeleznej studnicke, bolo vyse 28 stupnov a male deti v hrubych svetroch, ciapkach a celych topankach, tak ma skoro vystrelo.
My mame v spalni vypnuty radiator cely rok a v dome mam nastavene kurenie na 18 stupnov, v zime na 20.

zuzkat1
26. máj 2011

@aliza 🙂 no ja som tiez pozerala aj dnes rano po detoch v kocikoch - hruby sveter a teple gate - poniektore prikryte tenkou deckou a to boli deti ktore uz sedeli v sportakoch teda nie male mimina... a moja tenke teplaky ktore sa jej vysuchli ku kolenam a tenke tielko na ktorom mala tenke tricko s dlhymi rukavmi a bolo jej fajn🙂 a predvcerom ked sa dala skapat od tepla tak take cca 9mes. babo sedelo v kociku v dupackach - dlhy rukav aj nohy ale hlavne ze letny klobucik nikde a pripekalo mu na hlavku... telo ako v skafandri a hlavka hola...nechapem niektore maminy...moja bola vtedy v tricku a kratasoch letny klobucik a vlasky mala mokre od potu...ja bez ciapka a bolela ma hlava potom hrozne z toho slnka..tak to chuda male babo bez ciapocky...este dodam ze strechu na kociku malo stiahnutu... akurat dnes som kupila maminu a tam pisu o obliekani v lete v tych tpelach vylozene tam pisu ze neobliekat dieta viac ako seba a vzdy ked sa da tak nechat ho hole doma nech sa prevetra to telo...to pisali o tych uplnych drobcoch par mesacnych a presne na dupacky tam pisali ze su uplne nevhodne v tychto teplach...

zuzkat1
26. máj 2011

@fleuerette kup si junovu maminu, tam pisu teraz ako obliekat novorodenca v lete 😉

krenkova
10. okt 2011

ahojte, chcem sa poradiť, ako obliekate dieťatko v takomto počasí. Moja malá má 3,5 mesiaca, tak poradte, ako vy obliekate vašich drobcov?

lencita
10. okt 2011

ahoj, ja maleho obliekam tak ze mu dam pancusky, topanocky, rifle, jedno body s kratkym, tricko s dlhym a zimnu bundu 😉 dam nanho deku a ani nedavam ten vrch z kocika co neprefukne..a pekne spinka, spokojnucky je..uz mi spinka asi dve hodiny vonku 😉

martinkatinka
14. nov 2011

Dávate už teraz detičky do fusaka? Ja ešte nie, ale má niekolko vrstiev, v kočiariku má hrubú deku pod sebou a zakryté je tiež....

katka3012
14. nov 2011

@martinkatinka nie este nedavame do fusaka,ma bodenka,svetrik,zimnu bundicku,pancusky a oteplene nohavice,cizmicky a cela je zabambulena v hrubej deke 😉 A fusacik sa chystame tento tyzden ist kupit 😉

martinkatinka
14. nov 2011

@katka3012 Náš je v podstate tak isto oblečený, len sestra mi píli uši, že už pod 10 stupňov treba fusak.... ale ja poznám malého a viem, že by sa v tom spotil a prechladol by....

elannor
17. mar 2012

ako obliekate babatka v tomto krasnom jarnom pocasi?? nas ma 5 mesiacov a vazne neviem, ako ho obliekat na prechadzku (je uz v sportovom kociku)... sem tam este zafuka, v tiene je chladnejsie...

lacikagr
17. mar 2012

@elannor presne toto som dnes riešila, malá má 4 mesiace, doobeda bola v kombinéze a vo fusaku, ale poobede bola len v kombinéze ale dala som ešte tenšiu deku. Ale ked sme išli domov, slnko už zachádzalo a ochladilo sa. Ked sme malú vyberali z kočíka, tak bola teplučká takže zima jej nebolo. Celý čas som rozmýšlala, je jej zima, nie je jej zima a stále som jej skúšala noštek či je teplý. Nie je to sranda, hlavne aby nám detičky neprechladli!!!

mysiatko
20. mar 2012

som trosku magor z toho ako obliekat moju bublinku v tomto období..spi vonku aj 3 hodiny a ked vychadzame svieti krasne slniecko a potom sa zrazu zatiahne a rozprsi...vcera mala pancusky, rifle, topanocky, bodinko s dlhym rukavom, mikinu a hrubsiu vestu, ciapku a bola vo fusaku...zo zaciatku som mala pocit ze jej bude teplo ale ked sa rozprsalo tak sa vyrazne ochladilo a bola zima aj mne...dnes ale krasne svieti slniecko a ma byt teplo...mozem vymenit fusak za deku?mozno hlupa otazka ale nechcem aby sa prechladila a ani aby jej bolo teplo...podotykam ze ju casto musim vybrat z kocika lebo spat v nom bude ale posedi tak pol hodinku a chce ist von...dakujem

tatianka7
21. mar 2012

@mysiatko no vidis,ty mas uz velku kocku,ale nas trojmesacny sibal..ja mu davam,bodynko s dlhym rukavom,tenku mikinku,zimnu bundicku,tenku ciapocku,pancusky,dvoje ponoziek,papucky a teplacky/rifle,fusak-ked nefuka a svieti slnko ,tak rozopnuty a ak sa ochladi,tak ho zapnem,zakryjem tensou dekou a hodim nanoznik..a ked zafuka,zatiahnem striesku .Ja ako laik by som povedala,ze to,co mala je dobre,ale fusak by som este nechala..alebo jej daj tensiu mikcu na bodynko,a neprefukatelnu stredne hrubu bundicku..ci? Inak,aby si zavidela-u nas celie dni minuly tyzden sviecalo slnieckoooo 😝 ..

mysiatko
21. mar 2012

@tatianka7 provokujes s pocasim? 😉 😉 😉

tatianka7
21. mar 2012

@mysiatko 😀 😀 pod mi nalozit 😝 aspon sa poopalujete ,beeee my byvame na juhu,tak tu je to uz raz tak..poradila som ti kusok,ci ani nie?

zebra41
21. mar 2012

@mysiatko no my sme dali fusak prec hned ako presli mrazy. ked zaspi,tak ho zakryjem dekou. ma este stale nanoznik, no uz nenosi pancuchy. a takisto bol aj vlani...len som prikryvala hrubsou dekou. ako mate teplo? nad 10 stupnov by som urcite fusak nedavala. no ja osobne ani pancusky,ale viem,ze vela deti ich nosi. a ked zacne prsat,tak natiahnes ten kryt proti dazdu? lebo poden nefuka,tak deticky maju v kocku teplejsie.
ja davam pancuchy,ked ideme von bez kocika,lebo maly nechodi a rad stvornozkuje a sada si na zem a zem je teda este dost studena.

katren
21. mar 2012

@lacikagr to, ci je dietatu teplo alebo zima sa nezistuje na nosteku.....ale na zatylku....
@mysiatko
@zebra41 my sme tiez fusak zrusili akonahle sa zvysila teplota nad 5°C a hned sme zrusili aj pancuchy....moji sa velmi rychlo spotia, takze mame hrubsie deky a nanoznik....a obliekam obidvoch rovnako....dlhe body, ponozky, teplaky, este trosku hrubsia mikina a hotovo 😉

zebra41
21. mar 2012

@katren a nesedia ti maly na zemi? lebo neviem,ci mu tie pancuchy dat alebo nie...do kocika fakt nepotrebuje, no bojim sa,ze by zo zeme este prechladol. lebo zatylok ma teply...ako cez obed mu ich nedavam ani takto von,ale po takej 16 uz ano. aj ja s tym mam obcas problem 😒

katren
21. mar 2012

@zebra41 Michal je stale v kociku, nechodi, takze tomu nie a Dominicka nesedava, vie ze este nemoze....