Ako obliekať bábätko v marci?

vivian2
29. mar 2008

ako obliekate v tychto dnoch svoje babatka ked idete von? Moja mala bude mat zajtra 16 dni a ja neviem co jej mam obliect na prechadzku. Doteraz som ju obliekala takto: body, dupacky, kabatik, zatepleny overal, deka, fusak a samozrejme ciapocka. Od zajtra sa ma ale oteplovat a ja neviem ako ju obliect. Ci jej mam stale nechat aj overal aj fusak alebo uz overal netreba a uz len teplu deku do fusaku. Citala som ze prehriatie babatka moze byt nebezpecnejsie ako ked mu je trochu chladno. Ja by som bola rada, keby jej bolo tak akurat 🙂)) len neviem ako to dosiahnut 🙂)) Skusene maminy poradte 🙂)

exupery
14. apr 2011

@ikika od teploty nosa to nezalezi,vzdy sa ma dietatu siahat zo zadu pod krkom na chrbatiku,tak zistis,ci je zima ci teplo,moja je odjakziva zimomilna,a samozrejme,ked dieta nechodi,treba ho aspon prikryt,to je normalne,ja som ratala s tym,ze sa hybe...

ikika
14. apr 2011

@zuzkat1 @exupery ano, aj krk je dobre skusat... mne o tom nosteku hovorila nasa neurologicka... to su nejake zony, ktore musia byt teple... takze tym sa aj riadim a musim povedat, ze ked ma teply nostek, ma teply aj krk... 😉 🙂

dadu30
21. apr 2011

ahojte kočky, akurát včera som riešila s kamoškou či ešte dať pančušky ......ona už nedáva a to má o 2 mesiace mladšiu bambulu , my máme 5 mesiacov, neviem mne to príde ešte strašne skoro a hlavne tu pod Tatrami nieje až tak teplo (včera tu bolo 16 stupňou) .....ona ma presviečala, že už ich nemám dávať...........tak ako?

miuliq
21. apr 2011

Noo inak to by aj mna zaujimalo, sme pri KE, mala ma 7 mesiacov a v kočiari iba sedi a furt jej davam aj pančušky aj teplačky aj deku neviem či to už nieje moc :/ ale tak na vrch jej tiež davam ešte tri dlhe tenke vrstvy :D hold moja prva a ja hotova som z toho ako ju obliecť ...

bubelko
21. apr 2011

@dadu30 tomu mensiemu som pancusky davala pokial bolo do 10 stupnov, nad 10 stupnov som uz nedavala, narodil sa v decembri. cize moj nazor je, ze pri 16 stupnoch uz pancusky nie. mala je este v hlbokom kociku nie? takze staci deka a ak fuka, tak zavriet kryt kocika. ja som davala kym bolo chladnejsie flausovu deku, potom uz len hackovanu.

@miuliq pancusky by som jej uz nedavala. neviem presne kolko mate stupnov, ale predpokladam, ze viac ako 15. ak nefuka severak deka vam uplne staci. a na vrch sa mi 3 tenke dlhe vrstvy tiez zdaju dost vela. skus ju obliect tak ako seba a ak mas pocit, ze by jej mohlo byt zima, tak zober este nejaky svetrik.

asshanti
21. apr 2011

ja som pancusky este dala zrana, ked nebolo tak teplo, ale poobede uz nedam... a mal na sebe bodyno s kratkym rukavom a na to tenke tricko s dlhym rukavom, zrana este tenku vetrovocku, potom uz bez. 😉 myslite, ze staci uz len triko s dlhym alebo bodyno s dlhym rukavom? a dole len teplaky? ja som davala pancusky aj kvoli tomu, ze ked mi trha kvietky po dvore, tak si zvykne este sadnut na zem... 😀

dadu30
21. apr 2011

@bubelko máš pravdu, dnes som jej obliekla dlhé bodičko+dupačky a tenšiu mikinu a ked sme vyšli vonku sa mi zdalo, že som to zasa prehnala☹(( mne bolo dosť teplo a to som mala krátky rukáv...ako mohlo byť jej.☹((( preto som jej dala deku preč a nasadila som kryt kočíka. Vonku spinkáme max. 45.minút a potom ideme hned domov.

bubelko
21. apr 2011

@dadu30 ja som od 2.mesiaca (na radu pediatra a poradkyne) obliekala deti vzdy ako seba. a podla obdobia pridala pri starsom klobucik proti slnku (teraz nosim uz aj ja) a pri mladsom som skratka namiesto nohavic a vetrovky dala overal. ziadne take, ze o jednu vrstvu viac - ta vrstva viac u nas bola vzdy deka 😉 ale kazde dieta je ine, niektore ma radsej teplo, ine ma radsej chladnejsie, ono to chce len sledovat vlastne babatko a casom sama zistis, co ma rada. u nas to pri prvom bolo rovnako 😉

@asshanti a kolko mate stupnov? my mame 20-22, rano okolo 12-14. jonas dopoludnia nosi na terasu body s kratkym rukavom (alebo tielkove a tricko s kratkym rukavom), teplaky a mikinu, ked svieti slnko klobuk. teraz isli s babkou von, ma 3/4 nohavice a body s kratkym rukavom, na hlave klobuk, vonku je asi 24-25 stupnov, pofukuje slaby vetrik.

nice202
21. apr 2011

Veru, prehrievanie organizmu u malych deti je velmi nebezpecne! s oblecenim neprehanat!

zivika
21. apr 2011

my sme dnes mali len bodicka s dlhym rukavom, ponozky, teplaciky a na vrch deku...ale drobec je od narodenia dost horkokrvny, v zime mi plakal, ze teplo mu je 😀 ani fusak sme nemali, len overal,, pod tym dupacky, gate a svetrik a to bolo -10 😀 cela mama, ani zimnu bundu nemam 😀
podla mna, nepozerajte ako su oblecene ostatne babenka, kazde je ine, len treba sledovat a zistovat, co sa tomu vasemu paci a vyhovuje 😉

iwulka23
21. apr 2011

zienky??..moja mala necele 3 mesiace..a dnes sme mali u nas na slnku asi 1000 stupnov..mala v kociari neslutocne vystrajala..neviem ci jej bolo horucu alebo co..ale ked som si ju vzala na ruky tak uz pokoj..neviem cim to bolo..inak mala oblecene:len bodynko s kratkym,a rifliky..a ponosticky..nemala ani pancusky..cely cas bola teplucka ,nemala ani rucky studene,ani nostek,ani za krkom..

zivika
21. apr 2011

@iwulka23 mozno mala len zly den 🙂 moj maly ma tiez niekedy take stavy, ze ani za nic sa nechce vozit...a na duhy den uz dobre...mozno si potrebuje zvyknut na slniecko 😉 ved uvidis ako bude zajtra

zuzkat1
23. apr 2011

@asshanti no u nas je 25 stupnov a mala je v kratasoch a tricku... na hlave klobucik🙂

asshanti
23. apr 2011

@zuzkat1 - tak mne sa kratasy a tricko zdaju trosku prehnane este v aprili... co bude nosit v lete...??? mne maly teraz chodieva v teplacikoch a bodynku s dlhym rukavom alebo v tricku s dlhym rukavom, pod tym len tielkove body, navecer este prihodim tenku vetrovecku alebo mikinku. este mi nikdy nebol spoteny, iba krasne teplucky. 😉

bubelko
23. apr 2011

my sme dnes boli v zoo, rovnako ako pise @zuzkat1 body s kratkym rukavom, kratke nohavice, na hlave klobuk

@asshanti ono nejde o mesiac, ale o to teplo. v lete mu budu stacit nejake platene sortky a tielko alebo tricko s kratkym rukavom, bose nozky 😉

kaja73
23. apr 2011

my sme boli tiež na vylete,maly mal dlhorukavove body a tenucke rifle,no detičky čo tam boli v jeho veku mal mnohe kratase a kratke rukavy.Aj moj by mal,ale rano,ked sme sli este tak teplo nebolo a nezbalila som mu kratase.Tiež si myslim,že sa treba vykašlat na to, aky je mesiac a treba sa riadit teplomerom. 😉 V lete bol maly na zahrade casto nahy a to mal len 6-8mesiacov -cez prazdniny.

zuzkat1
24. apr 2011

@asshanti ale ved je 25 stupnov🙂 to akoze v juli musi mat kratasy aj ked bude 10 stupnov lebo je jul? ved ja ju neobliekam podla toho aky je mesiac ale podla pocasia... ked bude v lete zima v pohode jej dam bundu a dlhe gate🙂

zuzkat1
24. apr 2011

@asshanti inak moja je spotena aj v kratasoch a tricku 😉

asshanti
24. apr 2011

@zuzkat1 - ale jasne, chapem. 😉 len mne to este pride tak skoro na male deti... a btw, vcera sme sa stretli s este dvomi chlapcami, obidvaja su starsi od nasho a jeden mal 2 dlhe vrstvy hore a ten druhy aj pancuchy... a nas len bodyno s dlhym rukavom, teplaciky, ponozky a klobucik. 😉 a to som si myslela, ze ho ja vela obliekam... no ja ho pravidelne kontrolujem a spoteny nie je, takze pohodicka, vidim, ze mu je fajn. 😉

zuzkat1
25. apr 2011

@asshanti ved kazde dieta je ine🙂 niekomu vyhovuje mat dlhe rukaviky a v kratkych by bola zima a inemu zas v dlhych uz je teplo... treba si babo sledovat a podla toho sa riadit...ked sa nepoti tak asi mu je tak fajn🙂 no a veru pancusky su uz naozaj moc🙂

sharlotta
11. máj 2011

Ahojte, mam 3 a pol mesacnu dceru a neviem, ako ju mam v tych horucavach obliekat. Doteraz som jej davala body, dupacky, ciapku, ponozky bundicku a este jedny nohavicky. Na spodu kocika som davala deku, ale tu som uz dala prec a ani ju neprikryvam, ale ked sme vonku, je cela ceervena v tvari a ja osobne idem zdochnut od tepla. myslite ze by jej stacili body a dupacky? Prikryt, ci neprikryt? 😅

katy1979
11. máj 2011

@sharlotta zavisi odkial si a ako tam je teplo. lebo tu dole na juhu je teplo dost. ak je 25stupnov tak staci bodynko a dupacky a ak zaspinka tak prikryt. ale nie zasa 10vrstvami deky ako vidavam aj tu vonku. tie deti musia byt uvarene. v perinke a este aj hrubu deku na sebe. detom davame o jednu vrstvu viac ako sebe. ak ja mam kratky rukav a slapky tak dietatu dam tenke s dlhym rukavom. teda tymto malym detom.

sharlotta
11. máj 2011

@katy1979 som v BA a podla mna je na zdochnutie 😅

zuzana710
11. máj 2011

dnes obliekam malych jednoznacne na letno, ved je vonku ako v lete 🙂

katy1979
11. máj 2011

@sharlotta my dnes von vsetci v kratkych rukavoch. sebe som hodila letne saty tak snad nezmrznem.
aj vcera vonku teplooo a decka pancuchce na sebe. teda nie tie moje 😅

zuzkat1
12. máj 2011

@sharlotta jasne ze stacia... pre istotu zober tenku deku a ked mas pocit ze sa ochladi tak cez nu prehod...ale ked je tebe teplo tak ako moze byt jej... ciapocku nahrad nejakou tenkou letnou a bundicku iste nie.. moja mala minule leto pol roka a chodila von v kratasoch a tricku...

moja uz tento tyzdne len kratasy a tricka... letny klobucika je jej akurat🙂 mohlo by uz ostat taketo pocasie🙂

@katy1979 minule som sa citila ako blazon🙂 mala kratke rukavy a nad tym tenke tricko s dlhymi, lebo dost pofukovalo a to som akurat rozmyslala ci jej to vrchne tricko nedam dole, ked okolo mna presli dve maminy a deti v kociku mali hrubu bundu a hrubu ciapku a nanoznik na kociku a teda uz sedeli v sportaku mohli mat tak rok... tak som nevedela ze kto sa zblaznil ja ci ony🙂

katy1979
12. máj 2011

@zuzkat1 tento pocit ja mavam dost casto ze neviem ci oni sa zblaznili ci ja 😀 tak ale obliekam sa podla pocasia a nie podla datumu v kalendari. vsak tie deti sa musia varit

zuzkat1
12. máj 2011

@katy1979 presne...ja som ju hned skusala na celom tele kde som len dociahla a vsade bola teplucka a spokojna bola🙂 tak asi jej nebola zima, zato tie deticky mali taku "zdravu" cervenu farbu... a asi ju neobliekam zle ked ani chora este nebola...klop klop klop🙂

katy1979
12. máj 2011

@zuzkat1 toto je sice mimo temy ale vidim ze tiez ste taky krpci ako my 😀 ale co mam to dieta tahat za usi a krmit slaninou aby pribral. my ak pribereme 100 g za mesiac tak to je vela.

zuzkat1
12. máj 2011

@katy1979 ale ved 100g uz v jeho veku je OK... asi kojis vsak? ci nie? lebo ja kojim a mala je uplna zavislacka na mlieku...ale v poslednej dobe je same ham ham a zo vsetkeho na co povie ham jej dam ochutnat (pokial to nie je vylozene nevhodne pre nu) a ona ze 2x odkusne ako maly vrabcek a to je vsetko... a je spokojna🙂