Ako obliekať bábätko v marci?

vivian2
29. mar 2008

ako obliekate v tychto dnoch svoje babatka ked idete von? Moja mala bude mat zajtra 16 dni a ja neviem co jej mam obliect na prechadzku. Doteraz som ju obliekala takto: body, dupacky, kabatik, zatepleny overal, deka, fusak a samozrejme ciapocka. Od zajtra sa ma ale oteplovat a ja neviem ako ju obliect. Ci jej mam stale nechat aj overal aj fusak alebo uz overal netreba a uz len teplu deku do fusaku. Citala som ze prehriatie babatka moze byt nebezpecnejsie ako ked mu je trochu chladno. Ja by som bola rada, keby jej bolo tak akurat 🙂)) len neviem ako to dosiahnut 🙂)) Skusene maminy poradte 🙂)

katy1979
12. máj 2011

@zuzkat1 ano kojim vsak by bez mlieka umrel. on tak pribera ale od pol roka. som zvedava kedy sa dopracujeme aspon na 9kg.za 4mesiace pribral kilo. a posledne dva sa to hybe minimalne. tiez chce vsetko ochutnat a ked sme v teme o obliekani tak mu vsetky nohavice padaju.

zuzkat1
12. máj 2011

@katy1979 ja som tej mojej takmer 16mesacnej babulke dnes kupila kratasy na 9-12 mesiacov a su jej velke🙂 manzel ze ved su jej dobre... a ked som mu povedala ze ale to su original kratasy tak bol velmi prekvapeny🙂

zuzkat1
12. máj 2011

@katy1979 a kolko ma teraz kil? lebo moja teraz niekedy snad dosiahne 9🙂

katy1979
12. máj 2011

@zuzkat1 teraz okolo 8200g - 8300g zavisi ako sa asi vykaka a napapa. v 6. mesiacoch mal 7kg. takze na tych devat si este pockam. ako nam su dlzkovo nohavice este ako tak ale na sirku by sa tam este jeden vosiel. s prvym som mala problem ze ho vsetko v pase tlacilo a na tomto to lieta

zuzkat1
12. máj 2011

@katy1979 no tieto kratasy su jej po kolena a v pase tiez velke... a moja mala v roku 8260g🙂

katy1979
12. máj 2011

@zuzkat1 odloz mozno za rok dorastie ci na jesen s pancuchacmi vyuzijes

zuzkat1
12. máj 2011

@katy1979 ale ved na ihrisko su dobre..pokusim sa vydolovat gumicku a trochu jej ju skratim a tak to ze su po kolena to nevadi🙂

babulina
12. máj 2011

@zuzkat1 ja som dneska nasla odlozene kratasy na 18-24mes v skrini a nasa trojrocna vychrdlina ich obliekla a este stale jej padali, no co uz ked nema este ani 13kil 😒

zuzkat1
12. máj 2011

@babulina no vidis a moja mala ma rovnako staru kamosku... 16 mesacnu a ta ma teraz uz 13kil🙂 ale ved kazde dietatko je ine a stale vravim ze na navlacovanie aj 9kil je vela🙂

babulina
12. máj 2011

@zuzkat1 je to tak indi vindi, jej 10mesacny brat vazi 9kil a pritom rovnaka geneticka vybava 🙂

katrinka8
12. máj 2011

Baby, a co pokryvka hlavy? Ako riesite, ked su taketo peky? Moja mala ma 11 mesiacov a vsetko si strhava z hlavy, nepomaha ani zaviazanie snurok. Klasicky klobuk nehrozi, ma taku platenu siltovku s tymi krytkami na usi na snurky, ci ako to nazvat, je to taka tenulinka bavlnena latka (ako napr. na muzske kosele), cize malo by to byt vzdusne. No a strhavala si to. Tak som to vzdala a sedela v kociku bez pokryvky hlavy. Neviem ale, ako mam riesit taketo "pripady", ked napr. zacne pofukovat vietor, dnes som sa spoliehala na to, ze spi a pod budou jej nefuka (snad teda). Mam trochu strach z toho, ze jej moze nafukat do usiek.
No a ako riesite, ked napr. maju drobci kratky rukav (my napr. dnes) a su sice natreti kremom, ale su v podstate na priamom slnku. Hovori sa, ze male deti nemaju ist na priame slnko. No ale ako sa tomu vyhnut, ked sedia v kociku a obcas na nich to slnko proste svieti...? Dnes sme dali prvykrat toho roku kratky rukav (doteraz mala cez tieto tepla dlhe body - biele), vynatierala som ju kremom s OF 30 a vecer som si vsimla, ze ma chytene rucicky... Minule jej uz takto chytilo licka, ma ich take snede. Preto mi obcas napadne, ci nie je lepsie davat radsej nejake tenucke biele tricka s dlhymi rukavmi. Ale to by jej zase bolo asi horuco, nie?

rosienka
12. máj 2011

@katrinka8 moja nema nastastie nic proti ciapockam a klobucikom, tie su voci slnku velmi dôlezite. Problem je jedine so slnecnymi okuliarmi, ale ktore dieta ich nestrhava? tiez mam dilemu s tymi kratkymi rukavmi na slnku, ale trosku slnka urcite nevadi, ak je nakremovana.
A ako oblikate deti na noc? Moja bola casto spotena, ked som davala body, pyzamko a teply spacak niekedy aj do zavinovacky. Zrusila som pyzamko a zavinku, lebo je v izbe teplo, i ked je okno otvorene a mala ma hned nadchu 😠 a este aj horucku. Ta ma mozno aj s ockovanim nieco spolocne 😲

babulina
13. máj 2011

@katrinka8 skus slnecnik alebo clonu na kocik, ja som mala dost velku striesku ktora sa dala sklopit, tak som sa snazila aby bol co najviac v tieni, aj ked jasne ze nie vzdy sa to, preto natierat natierat natierat
a okuliarky nedavame az ked bude starsi mozno tak buduce leto

zuzkat1
13. máj 2011

@babulina ale ved to je chlap🙂

@katrinka8 moja tiez nenavidi ciapky vsetky ma take ze jej ich viazem, viazem dvojity uzol a to nevie este rozobrat... inak ked sme v tieni pripadne uz po 4tej poobede ciapku nedavam...
@rosienka na noc, ma body a pyzamko prikryvam dekou a okno mame otvorene nonstop aj v zime, v zime ma navyse tenky vak... a kedy bolo ockovanie? lebo teploty tak 3dni po nom..neskor uz nie... ak bolo davnejsie tak to nesuvisi s ockovanim..

miau
13. máj 2011

@zuzkat1 a neodkope sa ti dcerka v noci? ja amlu davam kvoli tomu furt do vaku ale tiez mame pocit ze uz jej je v nom teplo 😒

cicimon
13. máj 2011

@rosienka moja ma na noc pyzamo - overal a spaci vak, od narodenia a nikdy nebola spotena a casto mame v noci ja otvorene okno

zuzkat1
13. máj 2011

@miau odkope🙂 ale tak co mam robit skor ci neskor uz aj tak nebude spavat vo vaku musi sa naucit byt aj bez neho... a teda ak by som davala vak tak uz ju urcite nicim neprikryjem... my mame teplo v izbe teraz v tych teplach je tam 22stupnov a to mam otvorene okno v zime je tam okolo 20 a tiez otvorene okno..ona je od mala zvyknuta na taketo podmienky pri otvorenom okne🙂 ja ju nad ranom davam k sebe a tuto noc mala mierny "hysak" ked som sa ju snazila zakryt - teplo jej bolo tak som ju nechala tak a odkryta spala az do rana... bola teplucka za krkom aj ruky teple tak som to prestala riesit...ona je dost horkokrvna🙂

katy1979
13. máj 2011

my mame len pyzamko ci body a teplaky a zakryty je mozno tak hodinu z celej noci. vo vaku byt nechcel a odkopava sa zamerne. vyzera ze mu to tak vyhovuje a studeny nie je

asshanti
13. máj 2011

my mame na noc len overal - pyzamko a zakryty je bud dekou alebo paplonikom, ale jasnacka, ze sa furt odkopava... 😀 ale riesim, ze ma studene ruky... 😒 nechapem, my mame teplo, okolo 23 stupnov, tak neviem preco ich ma niekedy ako lad... 😒 a na vonku sme mali tenke bodyno s dlhym rukavom v teple, lebo maly kasle, mame ATB, inak by som uz dala kratky rukav, ale spoteny fakt este nebol. 😉 dnes tu mame chladnejsie, vyzera to na dazd neskor, tak som mu prehodila este tenku mikinu.

bubelko
13. máj 2011

@katrinka8 klobuk so snurkou. zaviazem na pevno, a ked sa par krat posnazi a nejde dole z hlavy, tak necha tak. cez poludnie a do tej druhej-tretej sa snazim priamemu slnku vyhybat - idem na ihrisko kde je tien, alebo su doma na terase a tam mam spustene markizy. ak predsa len, tak sa snazim dobre ponatierat a zopakujem opat neskor.

@rosienka na noc ma len pyzamo (overalik s uzavretymi alebo otvorenymi nozkami) a zakryty je perinou, ktora je ale takmer cely cas pod nim miesto na nom. skusala som spaci vak, ale ten odkedy vie vstat neznasal, tak som ho zrusila. starsi ho pouzival do 2 rokov bez problemov, mladsi ani za svet 🙂

rosienka
14. máj 2011

@zuzkat1 bola ockovana v stredu a do piatku rana mala horucky, odvtedy nastastie zmizli, tak som ani lekara nealarmovala.
Asi som ju fakt na noc moc balila, uz som tu zavinovacku zrusila a je lepsie s tym potenim. Davala som jej ju lebo bola na nu zvyknuta od narodenia sa do nej zakutrat, ale kedze nohy jej z nej uz trcia, tak treba ten spacak. Teraz ma taku podkovickovu podusku okolo hlavicky a staci jej.

katrinka8
16. máj 2011

Babule, slnecnik mame tiez, zatial sa snazim vytrvalo natierat a davat ciapky stale dookola. Ono ked je chladno alebo fuka, tak si ich necha, ale ked je teplo, odmieta, resp. stahuje si ich. Nepomozu ani snurky, to si ich akosi bokom strhava, posuva, cez oci ich ma... no cirkusantka je to 😀 Ked bola malicka (minuly rok), tak ak nefukalo, tak sme na hlavicku nedavali nic, lebo spala vo vanicke pod strieskou a bolo. Ale ako je vacsia a neobsedi v klude, je to zlozitejsie. No budeme bojovat, no co uz 😉
@rosienka - nasa okrem leta spava cely rok bud v takom overale bavlnenom (ako keby body s dlhymi rukavmi a nohami, neviem, ci sa to vola overal naozaj 😀 ), alebo v body s dlhym rukavom a plodupacky, v spacom vaku (dve bavlnene vrstvy a medzi nimi taka tenka vypln) a prikryta takou tenkou deckou - tu vacsinou odkope, strasie a pod. takze len v tom spacom vaku v podstate. Niekedy ma chladne rucicky, ale za krkom ma vzdy teplo, nemyslim, ze by jej bola zima alebo horuco.
Ked bola malicka minule leto (narodila sa v juni), tak spavala len v body, dupkach a prikryta tenkou bavlnenou deckou. Teraz neviem, ako to budeme riesit, kedze sa uz hybe v postielke. Ak budu horuce noci, tak asi len v pyzamku bez vsetkeho, alebo len body s kratkym rukavom a mamina mi usije spaci vak z 1 vrstvy... Na prikrytie mam taku tenku bavlnenu deku, no ale kedze sa odkope obcas, alebo zamota, tak neviem, ci posluzi...

stvura
17. máj 2011

Baby, ja sa vas spytam, ako riesite kocikovanie a vietor? Ked nedam malej tu clonu proti vetru tak mi nespi, lebo jej fuka, ak jej ju dam sa zasa poti. Takze zhrnutie, tak ci tak mi dlho nespi v kociku ked je vietor vonku... 😎

zuzkat1
17. máj 2011

@stvura otacam kocik proti smeru vetra..ale spanok som prestala riesit ked mala 3 mesiace...odvtedy mi v kociku nespi ani keby som jej tam akykolvek megakomfort urobila 😀

zuzkat1
17. máj 2011

@rosienka a nepoti sa jej hlavicka? moja je cela spotena aj ked sa vysuchce hore v posteli a tam sa jej hlavka dotyka toho hniezda... hned je mokra ako mys...moja v zavinovacke dlho nevydrzala...od narodenia som jej ju vlastne len viazala okolo tela, nohy a ruky mala vzdy vonku...vlastne som ju davala lebo sa vsade pise ze dieta ma ist do zavinovacky🙂 druhe - ak bude - tak nebude mat zavinovacku🙂
no a tie teploty teda boli asi z toho ockovania 😉

aliza
17. máj 2011

nas maly ma na noc body s kratkym rukavom a to je vsetko, ziadne dupacky, ani ponozky a spava neprikryty, plus otvorene okno. Ruky mava studene pravidelne, ale to neznamena, ze mu je zima. ked mu dam o vrstvu viac, tak sa jeduje a poti sa. Takze ja by som sa podla ruk neriadila. On aj von chodi v body s kratkym rukavom, maximalne tenka, bavlnena mikina a to tu mavame tak 13 az 15 stupnov teraz a tiez ma studene ruky, ale zima mu urcite nie je.
A kocik mam tiez otoceny, ked fuka.

rosienka
17. máj 2011

@katrinka8
@zuzkat1 no asi ju budem menej prikryvat, lebo sa zda, ze som jedina, co babusi 😅 Ale ona moc neprotestuje a tu podkovicku ma rada i ked sa jej troch hlavicka poti. Najviac je vsak spotena ked je so mnou v posteli pri dojceni. Ani sa jej nemusim hlavicky s ramenom dotykat a ma ju mokru, nechapem 😖
@stvura zatial sme tu nemali najako veterno, ale asi jej vtedy dam dole moskytieru a na to prehodim plienku. Davam to aj proti slnku a ked chcem aby spala.

zuzkat1
17. máj 2011

@rosienka no tak male babo ti nebude moc protestovat ked je na babusenie zvyknute uplne od malinka🙂 ked sa tak naucila tak jej to tak vyhovuje, moja je od mala naucena spat dost nalahko a vzdy (aj v zime) pri otvorenom okne a vyhovuje jej to🙂

rosienka
17. máj 2011

@zuzkat1 to fakt jej nie je zima? Ja ked som dala na jesen ci v zime len tenky spacak a zavinku, z ktorej trcali ruky nohy, tak sa mi zdalo, ze je jej zima. Tak som prehodila este decku 🙂 Teraz mame teplejsi spacak, tak deka uz odpadla.

zuzkat1
17. máj 2011

@rosienka ja som v zime davala tenky vak a na to deku...teraz len deku... a v lete uplne v lete minuly rok spala len v kratkych rukavoch a kratkych nohaviciach a bola prikryta takou tenulinkou dekou... ja ju prikryvam, kvoli krizom predsa len ked tam ofukne tak to nie je dobre... a zima jej nie je...casto byva aj spotena... aj vonku vcera bolo podla mna dost chladno oproti minulym dnom a tak som jej dala na tricko aj bundu a cela sa spotila...