Ako obliekať bábätko v marci?

vivian2
29. mar 2008

ako obliekate v tychto dnoch svoje babatka ked idete von? Moja mala bude mat zajtra 16 dni a ja neviem co jej mam obliect na prechadzku. Doteraz som ju obliekala takto: body, dupacky, kabatik, zatepleny overal, deka, fusak a samozrejme ciapocka. Od zajtra sa ma ale oteplovat a ja neviem ako ju obliect. Ci jej mam stale nechat aj overal aj fusak alebo uz overal netreba a uz len teplu deku do fusaku. Citala som ze prehriatie babatka moze byt nebezpecnejsie ako ked mu je trochu chladno. Ja by som bola rada, keby jej bolo tak akurat 🙂)) len neviem ako to dosiahnut 🙂)) Skusene maminy poradte 🙂)

lenocka84
8. jún 2010

@susisus no vcera mal dupky, a dnes uvidim ako
ale myslim ze mu dam len jednu vrstvu deky

cicimon
8. jún 2010

no az tak sa neodkope ze je hola, pod 20C teraz neklesa a v noci ju kojim aj obcas skontrolujem, tak prikryjem ak treba

susisus
8. jún 2010

baby tak vy ste odvahy ! kurnik... mala by som ju prestat trapit a vyzliect... ale to budem zas celu noc kazdych 15 minut kukat ci sa neodkopala... ☹

lucyso
9. jún 2010

Ja som doteraz malú neprezliekala. spinkala v tom v com bola cely den. teda pokial si to nezagrckala, ale ako su tieto horucavy, tak jej na noc dam vzdy dupacky (take su smiesne od CHEROKEE: rukaviky su jej akurat, ale ma neskutocne dlhe nohy v tom.. zlata je 🙂 ), dam ju do zavinovacky a prikrijem ju este takou tensou dekou. a mame 21,5stupnov v spalni...

cicimon
9. jún 2010

ja moju tiez neprezliekam pokial to ma ciste - dnes spala v kratkom body prikryta perinkou zavinackovou a nemyslim ze jej bola zima. A bolo tu 23C. V sobotu bude mat 10t

exupery
9. jún 2010

Podal amna by sa dieta malo prezliekat na noc,aby si uz proste zacalo zvykat na nejaky rezim,mi pyzamkujeme od narodenia,zavinovacky sme nemali,iba ak v porodnici,a mala vie,ze akonahle sa vecer okupe,namaze,da pyzamko,ideme papat,supneme do spacieho vaku,a uz sa jej zatvaraju ocka....presne vzdy rovnaky rezim v rovnakom case...Minule som jej pol hodinu pred kupanim,dala teplacky,a ona vrieskala potom hodinu,lebo som jej tym vsetko narusila,ona si,chuda uz myslela,ze je cas ist do vane....

lubka89
9. jún 2010

ahojte baby ... potrebujem radu .... mozem dat malemu len body z kr. rukavom ked mame v spalni 27 stupnou?

natalia777
9. jún 2010

jasne ze mozes, a skus nejaku tenucku deku 🙂

lubka89
9. jún 2010

dakujem 🙂

kaniska
9. jún 2010

ahojte, mam otazku, moja Lea ma dnes 19 dni, a olne ju kojim, mozem chodit v tychto teplach s nou von? nechcem jej davat ani cajik, vodu, nic.. je to spravne? ci musim jej dat nieco pit, ked je takto horuco??? dakujem!

gloria78
9. jún 2010

V tieni, mimo obedňajších hodín, veľmi ľahko oblečená bude vonku iste rada 🙂 a okrem mliečka nič nepotrebuje 😉

pietra
9. jún 2010

kaniska, vyhni sa najvacsim horucavam medzi 11 a 15 hodinou a nic ti nebrani ist von. Vodu ani caj plne kojene dieta nepotrebuje, ale musis castejsie kojit. Ale vsak na to je to teplo idealne, da sa nakojit uplne vsade 😉 zober nejaku plienku, tu cez vas prehod a budes chranena aj pred zrakmi pripadnych zvedavcov

zuzkat1
10. jún 2010

ahojte baby...som uplny zastanca nedavania vody ani caju,ale musela som zacat davat vodicku prave vcera,lebo ked je tak teplo casto si pyta mala pit ...mlieko mam habadej o to nejde, lenze ona ked pije aj kazdu hodinu tak mi vela vracia,lebo je prejedena... takze neviem, suhlasim s tym ze treba skusit plne kojit,ale ja som to radsej vzdala nestoji mi to za tie bolesti bruska z prejedania sa... riesim to teda tak, ze doma len kojim,ale von nosim aj trosicku vody

venita
10. jún 2010

ahojte. moja princezna ma skoro 2 mesiace. Myslite, ze je malo oblecena, ked jej na doma necham len body s kratkym rukavom a ponozky? ked sa mi zda, ze jej je aj tak teplo. myslite, zeby som jej mohla dat aj body bez rukavu? a ako obliekate babo na noc? kratky rukav a kratasy asi nie, co? poradteeeeee 🙂))))

gloria78
10. jún 2010

Ja som v rakýchto horúčavách a viac dávala body s kr. rukávom a tepláčky, v noci sa aj tak odkopala 😉

simcab
10. jún 2010

my sme malému krsňaťu dávali v takýchto horúčavách na spanie len body a letný spací vak..

susisus
10. jún 2010

Prave som malu ulozila len v plienocke na holaky bez prikrivky, mame v spalni 28,5 stupna a v kratkej dupacke mi cela spotena plakala... To je hruza tie teploty ☹ V noci ju nejak obleciem...

kaniska
10. jún 2010

dakujem, davam na svoju intuiciu a cez horucavy von nechodim, vela nevetram, jedine na vecer a rozhodne som malu prestala prikryvat dekou! budila sa s histerickym placom, ale pod plienkou sa jej spi eńo-ňuňo 🙂

kaniska
10. jún 2010

preboha! hystericky s Y a nie s mekkym I !!!

zuzkat1
11. jún 2010

my obliekame na noc tiez len bodynko a letny spaci vak..okno otvorene celu noc... cez den nechavam to bodynko a prikryvame tiez len plienkou..ale hrozne zle mi spava cez den v tychto horucavach... noci su dobre ale tie dni☹

cheerlady
11. jún 2010

ja som tiez mavala dilemy,ked bolo okolo 23stupnov,ci malemu nie je zima ale doktorka ma hned vyviedla z omylu,ze nemam pocuvat druhych-babky a pod.,ze ho mam obliekat podla seba.teraz v tychto otrasnych horucavach ma len bodynko s kratkym rukavom,to je vsetko.aj ked mame zastrete zaluzie,tak mame v dome cez obed 26stupnov,okna zatvorene,lebo by sem islo este viac tepla,na prechadzky chodi len vecer alebo skoro rano.v noci priamo v spalni otvorene okno nie je,lebo ma postielku rovno pri nom,ale v druhych izbach ano.a spava tiez len v bodynku,maximalne ponozky,ked sa mi zda chladnejsie.v noci nastastie spava ako vzdy,ale cez den je to horsie ☹ uz nech sa "ochladi" aspon na 25 😒

cheerlady
11. jún 2010

este k tym cajikom-nam sama doktorka povedala na poradni,ze mu mam obcas dat aj cajik,ze ma sucho v pusinke.ked sme doma,tak mu dam mliecko,ale ked niekam ideme,tak beriem aj cajik 😉

zuzkat1
11. jún 2010

@cheerlady ja mozem mat okno otvorene lebo mala spava presne na opacnom konci izby takze na nu to nefuka...a chce ten cajik?lebo moja nechce nic len prsnik.. skusala som,ale v podstate som rada ze nechce🙂

cheerlady
11. jún 2010

@zuzkat1 vacsinou chce,ked je smadny,tak taha o 106,ale niekedy sa ksichti a odsuva dudel s jazyckom prec,tak vtedy viem,ze smadny nie je.

zuzkat1
11. jún 2010

@cheerlady 🙂 lebo moja na mna pozrela takym pohladom akoze ci som zdrava ze to co jej davam, vyplula flasu dokonca ju odtlacala ruckami a potom sa vrhla na prsnik🙂

cheerlady
11. jún 2010

@zuzkat1 to je super,ked si s nou stale,ale ja niekedy musim odist a vtedy varuje manzel,takze flasa s mojim odsatym mlieckom je nutnost a som rada,ze aj napriek tomu neodmieta prsnik 🙂 no ale vymykame sa teme,aby nas nezmazali 😅

zuzkat1
11. jún 2010

@cheerlady🙂 snad nas nezmazu...moja pila z flase mliecko ale jedneho dna ju odmietla a odvtedy ju nechce... teraz v tychto horucavach by som to prijala...a k teme vonku ju ako mas? ja tej mojej ani ponozky nedavam.. a stale mam pociz ze sa poti a hlavne v kociku..mavala som pod nou deku ale teraz asi staci plienka.. ci nie?

cheerlady
11. jún 2010

vcera som znovu videla prispevok,ze v rozhorucenom kociku je neskutocne teplo,takze len ma to utvrdilo v tom,co robim-maly ma len bodynko skatkym rukavom,nic viac.ked fuka,prehodim cez kocik plienku 🙂

zuzkat1
11. jún 2010

cez kocik hej ale myslim pod nim co mas? akoze na com lezi?

salma22
11. jún 2010

nasa hajca v tom co ma cely den na vonku ju prezliekam podla toho ake je pocasie a dnes spinkala v tenkej supravicke teplacky tricko a bez ponosticiek 🙂