Ako obliekať bábätko v marci?

vivian2
29. mar 2008

ako obliekate v tychto dnoch svoje babatka ked idete von? Moja mala bude mat zajtra 16 dni a ja neviem co jej mam obliect na prechadzku. Doteraz som ju obliekala takto: body, dupacky, kabatik, zatepleny overal, deka, fusak a samozrejme ciapocka. Od zajtra sa ma ale oteplovat a ja neviem ako ju obliect. Ci jej mam stale nechat aj overal aj fusak alebo uz overal netreba a uz len teplu deku do fusaku. Citala som ze prehriatie babatka moze byt nebezpecnejsie ako ked mu je trochu chladno. Ja by som bola rada, keby jej bolo tak akurat 🙂)) len neviem ako to dosiahnut 🙂)) Skusene maminy poradte 🙂)

xaxa
20. apr 2010

ahojte.Chcem sa spytat ako obliekate svoje deticky v takom pocasie ako je napr.dnes?uz je velmi teplo,aj okolo 20 stupnov tusim.Davate babatkam este bundicky alebo uz len mikinky a co pod to?mam na mysle tie deticky,ktore este nechodia,no uz sedia v sportovych kocikoch. 😉

berus222
20. apr 2010

xaxa, ja davam len body a sustiakovu tenucko podsitu bundu.

do kedy mam davat pancuchy?

jasminet
20. apr 2010

ja davam bodytielko, body a mikinu. pancuchy by som este davala, predsa len, dieta len sedi alebo lezi, ziadna cinnost...

dadis
21. apr 2010

s tymi ciapkami sme my na Sk tak "trochen" prehanavi, nikde vo svete som nevidela taku ciapkovu maniu 😉 ..mala ma 9m a ked sme boli vcera vonku, na slnku 20st., nefukalo, tak tiez bola bez ciapky, praveze ked uz bude palit slnko silno, tak urcite dostane klobucik, tak nech jej aspon teraz vetra hlavinka...keby mala 3mesiace a iba lezka v kociariku, urcite jej ciapku nedam...aj v lete ked bola novorodenec v kociariku, bola bez ciapocky, dala som jej ju, iba ked pofukovalo a vyberala som ju z kociarika...

ginger_fox
21. apr 2010

Damy, neprehanate to trosku? Vcera, ked bolo 20 stupnov a slnko svietilo, tak mal moj syn v golfacoch body s dlhym rukavom teplaky, siltovku a samozrejme ponozky(ziadne pancuchy) a topanky. Zalozne som mala so sebou aj teplakovu bundu s kapucnou, ale vobec ju nepotreboval.

lenka1smejka
21. apr 2010

To vazne tak nalahko?Ja nie som zastanca babusenia ale toto je prilis na lahko

dadis
21. apr 2010

lenka1...ved 20st. mame cez zimu doma vo vnutri, tak preco obliekat na prechadzku viac? Tych 20st. bolo vcera v tieni, takze pocitova teplota na slniecku bola vyssia...ked nefuka vietor, nevidim v tom problem...tiez radsej obleciem menej a skusam, kontrolujem deti a podla potreby vytahujem z tasky dalsie vrsty 🙂

jasminet
22. apr 2010

no ja neviem, mne osobne je jedna vrtva s dl. rukavom este stale malo (a to sa pohybujem), tak nevidim dovod preco tak malu obliekat. ale asi ako kazdy citi... 🙂

ginger_fox
22. apr 2010

jasminet, pisala som o situacii aka bola pred vcerom, ked bolo 20 stupnov v tieni, nie ako bolo vcera. Vcera bolo chladnejsie a tam mal maly na sebe aj bundu.
V zasade sa osvedcilo obliekat syna tak ako obliekam seba, ziadne take, ze o vrstvu viac. On totiz robi strasne sceny, ked mu je teplo. A podobne ako dadis, radsej podla potreby z tasky vytiahnem dalsiu vrstvu 🙂

dadis
22. apr 2010

jasmi...ja som bola predvcerom tiez v tricku s dlhym rukavom vonku a boli tak obleceni +- vsetci...niektori dokonca v kratkom tricku...starsi Matko mal tielko a na tom tricko s dlhym rukavom a Saska bodicko s kratkym r. a na tom tricko s dlhym rukavom....jasne, ze mikiny sme mali zbalene so sebou a podvecer uz sme sa priobliekli. Vcera a aj dnes uz bolo citelne chladnejsie ☹ , ale zase hlasia teply vikend...juchuchu

rainee
22. apr 2010

ked bolo tak teplucko tak babulka mala hrubsie teplaciky, ponozky, boticky, body s dlhym rukavom, na to mikinku a tenku ciapocku. na zakrytie sme zobrali aj deku ale som ju nepouzila lebo aj tak bola uplne prehriata.
no dnes to je ine kafe, ledva 10 stupnov, asi vytiahneme znova overaly a nanozniky.

jasminet
22. apr 2010

vsak ja tiez hovorim o cca 20 stupnoch. ja mam vtedy tiez 2 vrstvy na sebe... 😀

cicimon
22. apr 2010

baby a co obliect 2tyzdnovemu babu v tomto pocasi/

berus222
22. apr 2010

ja obliekam maleho tiez ako seba (az na pancuchy a ciapku). ked je zima, prehodim mu deku. nanoznik som do teraz nepouzila ani raz. a to ma 11 mesiacov!

juliakocka
22. apr 2010

...ja obliekam malej jedno bodynko a naňho overal a čiapku, dam ju do zavinovačky, potom prehodím deku a je to... a musím povedať, že ešte neprechladla 🙂

cicimon
1. máj 2010

baby a na doma co obliect? ked je v byte 23C? takemu mesacnemu

matula1194
2. máj 2010

cicimon mala ma cez 3mes a myslim,ze ked jej das bodynko s dlhym a na to tricko tensie s dlhym alebo overalik bavlneny tak bude v poho..ak jej bude zimka prikrijes ak teplo oddokryjes..a akedze ma mesiac babatko trosku tepla znesie..radsej teplo ako zima a v kociku je teplejsie ako vonku mouno by som dala aj kratke badynko a na to dlhe tricko a ciapocku tenku..

ivana2301
4. máj 2010

ahojte babenky,dnes je 15 stupnov a ideme k lekárke.Mám 4 mesačnú dcérenku, ako hu obliecť??Body skrátkym rukávom tenkú mikinku a bundu tenkú...ale teraz mám dilemu mám nohavice ktoré sú podšité bavlnenou látkou-obliecť jej pod tie nohavice ešte aj pančucháče tenke???HAAA? 😕

miau
4. máj 2010

ivana , ja mam tiez 4 mesacnu babulku a prave spinka na balkone v kociku a ma tenke dupacky, na tom frote dupacky (oboje s dlhym rukavom), ciapocku a je prikryta tenkou dekou a lahkym paplonikom, chodim jej skusat nostek a stale teplucky 🙂

simcab
4. máj 2010

ivana, ja si myslím, že pančušky by už boli zbytočné.. radšej na ňu prehoď dečku, ak sa ti bude zdať, že jej môže byť chladno..

ivana2301
4. máj 2010

noo vlastne som vyšla vonku je 18 stupnov a je sparno.Tak ako obliect?? 😕

ivana2301
4. máj 2010

dakujem vám...pančušky teda nedám bo je fakt teplo.. 😉

ivana2301
4. máj 2010

miau - ty máš také isté staré babatko ako ja.... 😉

miau
4. máj 2010

ivana - veru aj ja kukam - moja sa narodila presne 26.12 - tvoja? troska sa poponahlala este mala byt 3 tyzdne v brusku...

miau
4. máj 2010

inak moja sa dost poti tak ja sa ju uz snazim moc nebabusit 😉

pietra
4. máj 2010

ivana, mne sa uz na pancusky zda teplo. Ja pri takejto teplote obliekam body s dlhym rukavom, dupacky (tie klasicke bez rukavov; alebo teplaciky, polodupacky, ...), ponozky, mikinu a tenku ciapocku. Uz ani dekou neprikryvam. Dnes som mu vonku aj mikinu musela rozopnut, co mu bolo horko.

susisus
6. máj 2010

Caute, tak ja davam ponozky, teplacky, body s kratkym, alebo dlhym rukavom podla toho ako je teplo a tenku mikinku. A bez deky. Tu dam len ak fuka vietor. A furt kontrolujem krk a rucky. Ked su teplucke, tak neni co riesit. A minule ked bolo 25 stupnov, tak mala len body s dlhym rukavom a teplacky. 🙂

exupery
6. jún 2010

Co to mate baby s tymi pancuchami?Dieta mate obliekat tak ako seba plus jedna vrstva navysse,...potom ich ofukne a cudujete sa ,ze su hned chore....

izabelkak
6. jún 2010

@exupery len nezabúdaj že dieťa je v kočíku a takú vrstvu Ty nasebe nemáš, mne osobne tá teória - vrstva viac ako ja príde scestná sorry, chorlavé može byť dieťa práve ak je veľmi teplo obliekané spotí sa a potom ho ofúkne....
chorlavé začnú byť deti lebo sa nakazia od dospelých či iných detí, do 6 mes. kedy bola malá plne kojená a nijak extra sme nechodili medzi ľudí mala len 1 x nádchu aj to odomňa....

do hlbokého kočiara sme pančuchy nenosili ani vzime nieto v takomto počasí....

exupery
6. jún 2010

ved prave ze v kociku tak nefuka...naco potom pancuchy a tri deky este navrcha ako to vidavam okolo...niekedy to tie mamicky vazne prehanaju....