Ako obliekať bábätko v marci?

vivian2
29. mar 2008

ako obliekate v tychto dnoch svoje babatka ked idete von? Moja mala bude mat zajtra 16 dni a ja neviem co jej mam obliect na prechadzku. Doteraz som ju obliekala takto: body, dupacky, kabatik, zatepleny overal, deka, fusak a samozrejme ciapocka. Od zajtra sa ma ale oteplovat a ja neviem ako ju obliect. Ci jej mam stale nechat aj overal aj fusak alebo uz overal netreba a uz len teplu deku do fusaku. Citala som ze prehriatie babatka moze byt nebezpecnejsie ako ked mu je trochu chladno. Ja by som bola rada, keby jej bolo tak akurat 🙂)) len neviem ako to dosiahnut 🙂)) Skusene maminy poradte 🙂)

veronika81
9. nov 2009

baby, ako obliekate vašich drobcov do kočíka vo fusaku? Malý má 8 mesiacov.

hela78
12. nov 2009

Ahojte, aj ja by som potrebovala radu, ako obliecť 2 mes bábo do kočíka na prechádzky? Kedy už vedia regulovať teplotu? Stále mám pocit, že som ho veľmi naobliekla, ale zatial potníčky sme nemali a skor má studené ruky. Vy kt. máte tak isto staré dieťa ako ich obliekate? Dome a na prechádzky? Viem, že už to je moje 2 bábo, ale aj tak mám ten problém.Dakujem

izabelkak
12. nov 2009

ja tiež bojujem s touto otázkou a len dúfam že obliekam dobre, chodíme von na 3 hod. vychádzku každý den, napr. dnes čo bolo dost teplo mala malá také froté nohavice, ponožky, tenšie topánočky, body, tenkú bavln.mikinku, čiapku, bola však v teplom fusaku na kt. som mala ešte ten "dekel" od hlbok.kočíka kt. máme tiež dosť futrovaný, máme však fusak so špeci. termoleguračnou vrstvou Outlast a zrejme to funguje, neopotila sa a bola spokojná... ale mala som taký feeling že som mohla mať ten dekel v klídku rozopnutý ked bola v tom fusaku ...

danu
21. nov 2009

catrine • 42tt • Dnes o 12:24
Ahojte maminy, riešim teraz taky problem, naša malinka ma teraz 3 tyždne a neviem či ju dost obliekam ked chodime na prechadzky, stale sa bojím aby jej nebola zima. Obliekam jej toto:Overal s dlhym rukavom nato svetrik, taku flisovu supravu gatky aj mikinku, dve čiapočky jednu tenku a druhu hrubšiu, prikrijem ju s tenkou dekou a ešte do fusaku, myslíte že to stači. Vobec neviem ako ju obliekat, teraz je celkom pekne počasie ale čo jej ešte obliect ked bude chladnejšie, to už asi do overalu ale ten jej je ešte velky bude musiet dorast. Velmi vas prosim o radu ako obliekate vy svoje babena. 😉

pastuska • 1d, 8tt • Dnes o 12:30
No tak a čo jej dáš, keď bude -10? To je podľa mňa priveľa. To stačí, keď bude mrznúť. Môj sa narodil s júli, a keď bola zima, tak mali body s dlhým rukávom, pančušky, taký fleesový pulovrík, na tom teplý overa, jednu čiapkul a už len do deky som ho zabalila a bolo. Fusak som nepoužívala vôbec. Ale to asi závisí od kočíka aj, môj bol v tej vyberateľnej taške. Ak nebolo pod nulou, tak nemal overal, alebu bundičku a hrubé zateplené fleesové nohavice a na nožičkách kožušinkové papučky a bol zabalený v deke, plus samozrejme vždy nánožník. Daj pozor, aby si maličké neprehriala. Chyť ho vzadu za krk, ak je horúce, je zle, vyzleč jednu vrstvu. Prehriatie je horšie ako zima. Môj je od malička horkokrvný, tak ho príliš neobliekam. Si musíš zistiť sama, čo jej vyhovuje. Pomaly skúšaj, nájdeš určite tú správnu kombináciu.

catrine • 42tt • Dnes o 13:56
Dakujem pastuska asi to budem musiet zistit sama ako ju obliekat, ale ten flisovy kabatik a gatky sú úplne tenke nie take zateplene. Ked sme prisli domov tak som pozerala či nebola spotena aj na krčku a nie v pohode, tak si myslím že nebola prehriata, asi budem musiet vynechat tu deku čo som jej davala tu dam až ked bude chladnejšie.

pietra • 1d, 35tt • Dnes o 14:38
catrine, kazde dietatko je ine, takze musis odskusat na dcerke, co jej vyhovuje. Mne to oblecenie pride na tak male babo v pohode, len neviem, ci by som uz davala fusak. Odskusaj, ale ja by som vynechala bud tu deku alebo fusak

janulka18 • 2d • Dnes o 14:54
Ahoj,ja mám síce augustové bábo,ale ja jej zas dávam body,tenké triko,dupky,na to nohavice a bundičku-tzv. chlpatky a šup len do fusaku. Má toho na sebe menej a nie je nervózna a nababušená.Ja si ale myslím,že tej tvojej nedávaš priveľa. Možno by som ju nebalila aj do deky, len do fusaku. A deku šupni na bok a ak bude chladnejšia, len jej ju prehodíš cez fusak.

to.beruska
21. nov 2009

Ajojte!nas maly ma rad teplo.my davame malemu flisovy overal.je este v tenkej zavinovacke a vo fusaku.a ked prideme nie je ani spoteny.ciapocku ma len jednu

ivus78
22. nov 2009

Cau kocky, ale ved babenka spotene byt nemozu - nemaju termoregulaciu. Netvrdim, ze sa nepotia, ale s babusenim to az tak nesuvisi. Pot je predsa prejavom regulacie (ochladzovania) organizmu.

Velmi sa nam osvedcilo to pravidlo "ako ja, tak babo + 1 vrstva" len si predstavte, ze vonku lezite. Ked tlacite kocik, je to pohyb a ten zohrieva, takze mozno plati "ako ja, tak babo + 2 vrstvy (jedna tensia jedna hrubsia)".

Myslim, ze na november a toto hnusne pocko staci kludne jedna stredne hruba capica a kapucka, ved zimy este "nedorazili".
Nas Rasto sa narodil koncom januara a vo februari - to bola tusim najvacsia zima za cely rok, navyse strasne fucalo, sme ho obliekali do bavlneneho overaliku (to klasicke babetkovske pyzamo), na to bavlnenu kosielku, tenky chlpaty overal, tenke ponozky, flisovu capicu a rukavice, celeho do fusaku (ziaden termo fusak, jednoduchy vatovany s flanelovym vnutrom a kordovym vrchom) a na to cele pripadne stredne hruba deka + "dekel" - ten hlavne proti vetru.

rainee
8. dec 2009

Ja som zatial obliekala takto: bavlnene pyzamko/body, na to svetrik, papucky, zimny overal s kapucou, ciapocku. a do kocika som dala deku zo spodu aj zvrchu prikryla babo + zazipsovala tu vyberatelnu tasku a na to hodila dekel/nanoznik. ale kedze je stale chladnejsie asi pridam este 1 vrstvu a pouzijem aj fusak a 1 ciapku navyse.

bibi78
13. dec 2009

my sme dnes sli von, vonku 4°C, maly ma body s kratkym rukavom, na tom tricko s dlhym, ponozky, nohavice, zimna ciapka a overal, je v deke a pod sebou (teda okrem matraca v kociku) ma 1 vrstvu vlozky do fusaku. zda sa mi to malo, lebo to je taka tenucka vrstva. asi zacnem davat uz aj do fusaciku, mame taky celorocny tenky, takze prilis teplo mu hadam nebude...

lenka1smejka
13. dec 2009

No napriklad dnes bola velka zima aspon mne 🙂 a malu som odliekla takto-body,pancosky,tricko s dlhym rukavom,teplu mikinu a teple teplacky a ponozky.Dala som ju do zimneho overala,cepicku tenku lebo mala kapucnu z overala,rukavicky.Dala som ju do deky a do fusaku a zapla som namoznik

carodejnica
13. dec 2009

Tak ja to s mojou skoro 6mesačnou dcérou riešim systémom pokus/omyl 😉 , a to tak, že mrknem na teplomer a radšej oblečiem teplejšie, a ak je spotená, keď ju vyzliekam, tak nabudúce dám pri rovnakej teplote o vrstvu menej.

Dnes bolo -2 a bola oblečená v hlbokom kočíku (v taške, ktorá sa má taký vrch, ktorý sa dá zazipsovať, pod ňu som dala takú hrubú, veľkú - viackrát zloženú - teplučkú froté osušku 😀 aby mala teplučko odspodu) takto: body s dlhým rukávom, tepláčky, svetrík, hrubé ponožky, fleesová čiapka, zimný zateplený overal, fusak (baranček).

No a keď sme prišli z vychádzky bola horúca, ale nie spotená. Takže dobre.

zuziiicek17
17. mar 2010

Baby,ako mam teraz,ked uz sa zase zacina pomaly oteplovat obliekat svojho polrocneho chrustika ? davam mu ponozky,body,tricko,dupacky,overal-ale velmi teply hunaty,ciapocku a na to deku, alebo ho supnem do fusaku

dadis
17. mar 2010

ja teraz davam bud prechodny overal a do fusaku, alebo teply overal a pod deku...teraz ked bude teplejsie, tak prechodny overal a deku a uz mam prichystanu aj prechodnu bundicku ked sa este otepli, lebo je uz velka slecna a uz bude sedkat v sportaku 😎

rainee
17. mar 2010

zuzickek ja obliekam ako ty len ten overal taky stredne teply.

zuziiicek17
17. mar 2010

a ked bude tepllejsie,tak bude stacit mikinka taka hrubsia ?

gloria78
17. mar 2010

zuziček - staré pravidlo platí aj dnes: o vrstvu viac ako sebe. takže aj mi stačí pod bundu pulóver, tak drobčekovi satčí body a tričko (pod bundu). na overal nie je dôvod. pančušky a tepláčky (nohavice) mu iste postačia. 😉

xaxa
19. mar 2010

ahojte.Aj ja stale riesim otazku obliekania.A teraz vobec neviem ako mam malickeho obliect zajtra ked bude zasa velmi teplo,lebo zajtra ideme prvy krat do sportaku.Myslite,ze ked mu dam tensi overal,tak staci prehodit deku a nanoznik alebo radsej mat fusak?Zda sa mi,ze je to dost,ale momentalne bundu prechodnu nemame,lebo je nam mala...Alebo postaci hrubsia mikina a fusak?

deli_
19. mar 2010

xaxa, dnes som akurat hvoorila, ze aky je rozdiel - na slnku bolo pomaly 20st, v tieni a este ked aj zafukalo, na pocit bolo 5st.
Moja dcerka bola oblecena v sportaku takto: body + tensi pulovrik + pancusky + teplejsie nohavice na traky + prechodna bunda. Lezala / sedela na deke a dala som jej nanoznik. Nebola spotena, ani moc horuca. Fusak som odlozila, dufam ze az do novembra 🙂

egyptanka
19. mar 2010

ja som dnes malu obliekla, body s dlhym rukavom, tensia mikina, tensie pancusky, ponozky, prechodny overal a tenskiu ciapock a do fusaku. Ja obliekam malu tak ako seba ... je zvyknuta. Ono aj ked boli tie chladne noci v zime, kedy teplota bola pomaly vonku -15 st. tak spala pri otvorenej ventilacke. A klop klop ... celu zimu nebola chora. 🙂

andrema
20. mar 2010

ja som dnes bola len tak 1x na balkone chvilu (mala ma 11dni)
obliekla som jej dupacky, bodycko, ponozky, svetrik, rukavice, ciapku, dala som ju do fusaku,doktoreho sa zmestila este deka.
zistila som vsak,ze sa jej potila hlavicka pri krku.Asi to bolo vela...inak telo nemala spotene..Ked svieti slniecko,tak zohrieva pekne fusak,lebo je cierny.
Je to dost oblecenia,ci mam este nieco pridar? pretoze v kociku bolo horuco,ked som tam dala ruku do fusaka...

rainee
21. mar 2010

ano jedna vrstva navyse... az na to ze ja som taky zimomravec ze by sa mi babo uvarilo keby som to dodrziavala.

liki205
21. mar 2010

a podla vás dokedy sa má dávať fusak?? asi kolko stupnov ked je už fusak neni treba? a potom čo len dekou zakryť v športáku alebo ako???

pietra
21. mar 2010

andrema, kedze bola vzadu na krku spotena, tak by som nic nepridavala, skor skusila nedat aj tu deku

gloria78
21. mar 2010

andrema - bábätká majú termoreguláciu vyvinutú menej ako my a práve podľa teploty zadnej časti krku a trošku pod ňou sa zisťuje či je drobčekovi teplo alebo zima (a nie ako sa prv zvyklo chytať len rúčky). Nemalo by tam mať horúco ani studeno.

Ja som zo severnejšej časti Slovenska a fusak som už tento týždeň odložila.

ada21
23. mar 2010

Dnes som maleho mala obleceneho: bodicko (s kratkym rukavom namiesto tielka), tricko, mikina, bunda (taky akokeby vytepleny pulover z Tesca), pancusky, mencestraky, a bol vo fusaku. Lenze zacal tak strasne plakat, ze sme po par minutach utekali domov, skusala som ho vzadu na krku a nebol spoteny, tak som ho doma upokojila, prezliekla a isli sme znova von. Doma mi pri kojeni zaspal, a dala som mu tenku bundu, fusak som nechala doma a pod neho som dala tenku deku a na neho trosku teplejsiu. Myslite ze mu to stacilo? je tu take pocasie ze chvilami dost fuka a potom zase je dost teplo. tak vobec neviem ako ho mam obliekat.

lenka1smejka
24. mar 2010

Ja som malu dnes takto obliekla-body s zlhym rukavom,sveter,tenku bundu,ciapku,pancusky,zateplene nohavice,ponozky a boty a uz nic nemala ani fusak ani deku ale inak na slnku je velmi teplo a v chladku je zima aj mne

meza
24. mar 2010

ahojte,tak ja som malej dnes dala,body s kratkym rukavom,tricko s dlhym rukavom a teplejsiu mikinku a mala pancusky a gatuse a ciapku taku jarnu a ez fusaka.

bibione
24. mar 2010

fiiiha,no ja som dala malemu len body s krat,rukavom,mikinu a teplacky a ponozky a do fusaku a finito...pribalila pre istotu ciapku,ale nebolo treba

lenka1smejka
24. mar 2010

bibi-aby mu nenastydla hlavicka! Inak ty mas velmi malicke babetko a take iba lezi v kocary tak mu zima nebola ine je ked dieta je v sportiaku

bibione
24. mar 2010

lenka-smejka---neboj ty nic...velmi malicke neni...a okrem toho,mame kocar jak tank,aj keby chcel,tak neprechladne,takze tak...nechovam krehotinku,ze ho raz ofukne a hned bude chory...minule som ho naoblikela jak cibulu a furt reval...no bodaj by nie...jak mu bolo horko

janetty
24. mar 2010

No môj malý mal 3 mes. v lete a čiapočky som mu furt davala... jej šak to je malinke babätko, ja sa bala, žeby nedostal prievan ☹
Dnes bolo u nás 15 stupňov a som ho mala oblečeného ako ty Leni 🙂 ibaže ja som mu obliekla aj tielkove body a nemal ponožky... takže mal tielk.body, body s dlhým ruk., svetrík, jarnú vetrovku, pančušky, oteplené nohavice, topanočky ešte oteplené, jarná čiapka... a tiež bez deky, bez fusaka aj bez nánožníka. Aj sme sa už prešli po vlastných 😵