Ako obliekať bábätko v marci?

vivian2
29. mar 2008

ako obliekate v tychto dnoch svoje babatka ked idete von? Moja mala bude mat zajtra 16 dni a ja neviem co jej mam obliect na prechadzku. Doteraz som ju obliekala takto: body, dupacky, kabatik, zatepleny overal, deka, fusak a samozrejme ciapocka. Od zajtra sa ma ale oteplovat a ja neviem ako ju obliect. Ci jej mam stale nechat aj overal aj fusak alebo uz overal netreba a uz len teplu deku do fusaku. Citala som ze prehriatie babatka moze byt nebezpecnejsie ako ked mu je trochu chladno. Ja by som bola rada, keby jej bolo tak akurat 🙂)) len neviem ako to dosiahnut 🙂)) Skusene maminy poradte 🙂)

bubelko
8. okt 2010

@zuzkat1 u nas spanielska deka funguje ako fusak. nedam na nu dopustit. a k tomu kryt na kocik, uplne staci. 🙂
a dnes je obleceny tak ako tvoja mala vcera, lebo je chladnejsie 😉
jonas miluje spat v kociku na balkone. nemusim ho vozit nic, len ho tam dam, a je to. zvykol si na to v lete, kedze sme mali postielku na poschodi, som ho davala do kocika von na dvor. no a mam, co som si zasluzila. ale nevadi, pokial ho nemusim vozit, je mi jedno, ci spi v postielke alebo v kociku. 😀
a suhlasim s tebou, nie je to velmi dobre, takto deti babusit. lebo oni si na to zvyknu, a potom co budu nosit, ked budu vacsie a nebudu uz sediet v kociku? im bude zima aj v oteplovackach...
ja si dodnes pamatam, ako ma pediater "sfukol", ze na co ma maly ponozky, ked je vonku 30 stupnov. staci ho obliekat tak ako seba. v zime zakryt dekou alebo fusak, podla zimy. a to mal mesiac. a potom druhy krat ma "osvietila" poradkyna na jesen, ked som prisla s lukasom a bol spoteny. dala ruka do kocika a skonstatovala, ze sa prehrieva a to nie je dobre. odvtedy fungujeme takto - skusam zatylok a rukou pod chrbatom v kociku. 😉

zuzkat1
8. okt 2010

@bubelko presne 🙂 moja bola ako vcera len trosku hrubsi kabatik,lebo dnes je dost zima... ale nedala som deku...aj ked pri pohlade do kocikov inych mamiciek mam vzdy vycitky..takze malu kontrolujem kazdu minutu ale stale ma teply krk... ja jej davam ciapku ale ani kapucnu nie...tak neviem... ani nekycha... ja som ju minulu zimu na mamin vkus slabo obliekala ale nebola chora ani raz a potom som mala trochu problem ze co dat ked sa oteplilo...to som ju parkrat prehriala ale potom som dala ako seba a bolo fajn.. v lete chodila len v bodynku bez ponoziek.. a dlho som jej nedavala ponozky...to uz aj svokra ze ci jej nie je zima🙂 a mala v pohode🙂 ja neviem podla mna je ovela horsie ked sa spoti a prehreje ako ked jej je trochu chladnejsie... co mojej nie je lebo je stale tepla ale dokina hovori ze prehriatie je horsie...

zuzkat1
8. okt 2010

@bubelko a ta deka suhlasim ze je iste fajn,len to by som nevedela dat dobre aj pod nu aj nad nu,lebo pasy musim zapnut..ona sa mi stavia v kociku ked nie je zapasana:-/

bubelko
8. okt 2010

@zuzkat1 to s tym slabym obliekanim som si vypocula pred dvoma tyzdnami u babky. boli sme na chvilu na svk, zrovna ako sa ochladilo. a babka furt fo mna hudla, daj mu kabatik, daj mu ciapocku, ved mu bude zima. podotykam, ze jonas bol v autosedacke a vozil sa autom. a ked fukalo, zatiahla som mu kryt okolo hlavy. ale nie, nemal chudatko ciapku, tak som to mala stale na tanieri.
to iste zazivam s pancuchami pri lukasovi ked pridem na navstevu domov. ako to, ze nema pancuchy? bolo asi 15 stupnov 😀 😀 😀

co sa spanielskej deky tyka - uz to mame vychytane. pasy trocha pouvolnujem a ponatahujem a tak pozapinam. pri lukasovi to fungovalo este ked mal 1,5 roka 🙂

cicimon
8. okt 2010

@zuzkat1 no ja ked som vcera videla deti vo fusakoch, tak som vycitky nemala, ze my fusak nemame....a mala mala na sebe body dl. rukav, tricko, tenku mikinu, teplacky, ponozky a deku na nohy
fakt neviem, co budu mat tie deti na sebe, ked bude mraz a uz teraz su vo fusakoch

ikke
8. okt 2010

ja som uprostred augusta, v tych horucavach, dostala dobre mienenu radu od istej pani, ze mojmu synovi sa preto stikuta, ze mu je zima na hlavicku 😅 chudak, bolo mu tak zima, az mu po tej hlavicke tiekli kropaje potu 😀

bubelko
8. okt 2010

@ikke chudacik, asi to bol studeny pot od zimy 😀

miska1981
8. okt 2010

@bubelko fiha teda zimu bez fusaku si neviem predstavit, hlavne teraz hlasili najtuhsiu zimu za poslednych tisic rokov, asi je otuzily, ine babo by bolo uz chore, ale kazda mama vie co je pre jej dietatko naj 🙂
a nam to takto vyhovuje. klop klop.

@zuzkat1 ked bude zima dam jej este kombinezu a fusak, nemyslim, ze ju moc obliekam, este nesedka ani nechodi a kedze lezi v kociku urcite musi mat viac na sebe. ja si neviem predstavit spat v tielku, my s mm spavame v pyzamach pod perinami a je to akurat, tak aj malu dak ukladam, mame v noci tak 21st. a nezda sa mi, ze by tam bolo teplo skor mi je niekedy zima. ani doma si neviem predstavit chodit v krat.rukavoch, este teraz ano ked je pekne, ale v zime nie, ked nechcem prekurovat byt.
a obliekam ju vonku hrubsie preto, aby som si ju mohla zobrat na ruky ked uz nechce lezat 😉

bubelko
8. okt 2010

@miska1981 s tou spanielskou dekou, krytom na kocik a este jednou dekou, ked bolo fakt velmi zima sa to dalo v poho zvladnut. ked sme este nemali jonasa boli sme lyzovat. manzel tahal lukasa na sankach - mal presne tolko vrstiev co ja plus tu spanielsku deku. este si ho aj japonci fotili ako tak spal zabaleny na lavicke.🙂
no asi obe moj deti su dost otuzile, jonas, hned ako je mu teplo, reval a reve. 😀 chory este nebol - teda nadchu, ktoru dostal od starsieho brata a siestu detsku chorobu, nepocitam 😉
ale ono kazde dieta je indivindi a ked vy ste s manzelom zmrzlici, tak to mala mala aj po kom podedit 😉

miska1981
8. okt 2010

@bubelko vsak asi je po vas a nasa mala po nas, my sme taky zmrzlici 😅
inak mne ta spanielka nepripada taka hruba, aby mohla nahradit fusak, ale ked im nebola zimka tak je to ok 😉

bubelko
8. okt 2010

@miska1981 no ja si myslim, ze u nas to maju deti skor po dedkovi - mojom otcovi, lebo moj muz je zmrzlik a ja nieco medzi tym 😀
ta spanielka - teda aspon ta moja - je dost hruba. sice fusak to nie je, ale stacila 😉

miska1981
8. okt 2010

@bubelko hlavne, ze je to v rodine 😅

zuzkat1
8. okt 2010

@cicimon ved to... ja nemam pocit ze je uz taka hrozna zima ... ved potom v decembri ked budu minusy to mame doma trcat?🙂

cicimon
8. okt 2010

@zuzkat1 ved vcera bolo asi 15, dnes asi aj viac...,mne bolo teplo v mikine a tricku...malu asi obleciem menej ako vcera
ale uz vidno vonku, ze sa mierne ochladilo, uz aj na mnozstve kocikov to badat..

zuzkat1
8. okt 2010

@miska1981 ved jasne je to na tebe... u nas je 22 stupnov v byte🙂 ja preto malu tak obliekam od narodenia lebo prave nechcem aby bola zmrlik🙂 ale ked sa malinka nepoti tak asi jej to vyhovuje🙂 ani moja nechodi a prave ze sedi v sportaku tak na nu taha viac ako na mimi vo vanicke🙂

zuzkat1
8. okt 2010

@cicimon ano rano ked som bola vonku okolo 9tej tak bola dost zima... uz take fakt jesenne rano... ale poobede ked pojdem aj ja ju menej obleciem... vymenim zas za tensiu tu hrubu bundu co mala rano ...ale este stale pouzivam len prechodne mikiny... hej vidno to... deti su po usi zababusene a je ich ovela menej...

cicimon
8. okt 2010

my mame teraz v byte 22c, mala ma na sebe body s kratkym rukavom a dupacky a ja mam tricko a kratasy...kazdemu je tak akurat

zuzkat1
8. okt 2010

@cicimon my mame tiez 22 a mala ma body s kratkym rukavom a teplaciky a ponozky a ja tielko a tenke gate...sice dlhe ale letne🙂 manzel zvykne tiez len v tricku a kratasoch...

zuzkat1
19. okt 2010

baby nejak sa nam ochladilo☹ riesim co na malu... v hrubom sa mi poti,ale cez nohy by som jej uz chcela dat hrubsiu deku ale stale mi ju zkope zo seba... zak som skusila nanoznik a tam kde konci dieta zacina nanoznik☹ proste kocik jej je este stale velky a teda nanoznik mi ju vobec nekryje.... uvazujem nad fusakom... ale neviem☹ to sa mi zda uz moc,aj ked prikryta byt musi.... mam pod nou tu emitex vlozku ta je hruba ako fusak takze zo spodu by to nebola taka velka zmena... tu vlzku jasne ze dam prec... ale aj tak neviem.... baby co uz davavte fusak, obuva donho deti? moja este nechodi sama tak ju zatial nevyberam z kocika.... nestacia pancuchy a nad ne este ponozky? ak by som ju aj vybrala (kvoli hysaku na ruky) tak by som ju do deky zabalila... no neviem...poradte prosim🙂 dakujem

lenka1smejka
19. okt 2010

zuzkat1-na fusak je skoro.Ale ked ti skopava deku tak by som dala fusak ale nalahko obliekla ako si pisala tak je to v podstate to iste.Inak je zima velka a este ked dieta iba sedi nechodi nie je to boh vie co...Ja uz som dala malej zimnu bundu vcera som jej ju dala prvy krat lebo ma nebavi jej obliekat aj 3 vrstvy takze dam body s dlhym rukavom a bundu.Bodaj by si uz povedala,ci jej je zima ci teplo🙂

lienka2602
19. okt 2010

Ahojte. Podla mna nie je skoro na fusak pre nechodiace,nepohybujuce sa babo. A myslim si, ze je urcite lepsie dat 3 lahsie vrstvy ako len body a na to bundu.. To je samozrejme len moj nazor a kazda si obliekame svoje deticky ako najlepsie (podla pocasia) vieme..

katkaromi
19. okt 2010

My uz tiez davame fusak. Maly ma 11 mesiacov, byt na jeho mieste, cize spat alebo dlho sediet vonku tak sa tiez zabalim ako najlepsie viem 🙂 . Myslim, ze mu je akurat, nemusim trpnut ze mu je zima. Nebyva vobec spoteny.

zuzkat1
19. okt 2010

@lenka1smejka ja este nedavam zimnu bundu...ma tri vrstvy ako pises..dala som ten fusak nakoniec,lebo ma nebavi kazde 3 minuty napravat deku.... ale nemala ho az po krk zapnuty len cez nohy a pri hrudi len vyhnuty aby chranil pred vetrom... mam pocit ze jej bolo teplo,ale zas bez deky uz byt nemoze a ked mi odkope tak nemam moc na vyber..predsa len ma iba 9 mesiacov.... tan fusak ani mne nie je po voli 😔 na zajtra uz hlasia snezenie na severe☹ nejak skoro to prislo...

zuzkat1
19. okt 2010

@katkaromi prave ze moja byva spotena...a aj dnes bola... keby si neodkopavala deku tak fusak urcite nedam.... ale takto som nemala na vyber... deku som dala za celu jesen len parkrat vacsinou bola bez deky a dnes prvykrat fusak...☹ nepaci sa mi to ze som ho musela pouzit,lebo som si ho setrila na mrazy.... ale bez tej deky uz fakt nemoze byt....

zuzkat1
19. okt 2010

inak baby myslim ze ked zacne chodit tak uz nebudem riesit deku ani fusak,lebo ona nebude chciet sediet v kociku... ona tam uz vobec nespava dobrych par mesiacov a ledva caka kedy sa z neho dostane von, myslim ze ked spravi prvy krok tak mozem kocik rovno zahodit 🙄

katkaromi
19. okt 2010

@zuzkat1 to je fakt ze ked sa naucia chodit bude veelmi tazke ich tam udrzat 🙂 . My spavame cez den len v kociku takze ten fusak nam je dobry kedze vonku travime dost casu, ale jasne, kazde dietatko je individualne, kazdemu vyhovuje nieco ine. Kazda mamicka pozna to svoje babenko najlepsie 😉

zuzkat1
20. okt 2010

@katkaromi moja je zivel... kocik povazuje za obmedzovanie osobnej slobody a vydrzi v nom maximalne hodinu a to uz musi mat dobru naladu... na dlhsiu prechadzku (myslim dalej od domu) sa odvazim ist len ked ma od rana super naladu...

ela222
20. okt 2010

baby, moja malá nechce vôbec rukavičky a keď chodíme poobede von, tak má ruky ako z mrazáku. a neviem čo s tým. ako to riešite vy? najhoršie je, že ona sa musí stále s niečim hrať v kočíku, lebo inak by tam nevydržala ani dve minúty.

katherine27
20. okt 2010

@ela222 však ručičky môže mať studené, nie? 🙂 ja malému nedávam žiadne rukavice, neviem čo by som mu potom dala keď prídu mrazy.
Skús jej obliecť niečo s dlchším rukávom, aby ich mala trošku schované a keď sa hrá , tak tým lepšie, trošku sa jej prekrvia. 🙂
@zuzkat1 keď sa ti odkopáva tak jedine ten fusak, ale potom menej obliecť 😉
Ja malého zatiaľ obliekam takto:
Bodynko s krátkym rukávom, tričko s dlhým rukávom,hrubý svetrisko, 2 tenkých tepláčkov, ponožky a na to štrikované papučky, prechodná čiapka, na vrch deka - taká ani hrubá ani tenká..zatiaľ stačí, počas prechádzky mu sledujem teplotu za krčkom a má tam fajne teplúčko.
Ak moc fúka - nánožník.
Ale ono to dosť závisí od samotného dieťatka a obliekania od narodenia a aj pri akej teplote doma spáva.

Mňa od mala babušili, bola som stále chorá a pod..tak som si povedala, že synček bude mať studený odchov,teda snažím sa, ale je to ťažké, lebo mne je stále zima.
Možno niekto ešte menej oblieka.
Ak niekto od narodenia babuší a teraz sa už riadne ochladzuje tak sa ani nečudujem, že niektoré už majú aj tie zimné kombinézy a fusaky, ale to dieťatko už potom pri mínusových teplotách musí mať asi strašne veľa vrstiev.
Takže aký systém sa zvolil od narodenia, treba pokračovať, začať s otužovaním skôr v lete a nie teraz , keď je babo už zvyknuté a zrazu by nejaká tá vrstva, alebo 2 chýbali tak bude určite v kočíku mrzuté.

jasminet
20. okt 2010

@ela222 ved je vonku 10 stupnov, tak naco rukavice?? 😅 😀 na tie je este skoro 😉