Ako obliekať bábätko v marci?

vivian2
29. mar 2008

ako obliekate v tychto dnoch svoje babatka ked idete von? Moja mala bude mat zajtra 16 dni a ja neviem co jej mam obliect na prechadzku. Doteraz som ju obliekala takto: body, dupacky, kabatik, zatepleny overal, deka, fusak a samozrejme ciapocka. Od zajtra sa ma ale oteplovat a ja neviem ako ju obliect. Ci jej mam stale nechat aj overal aj fusak alebo uz overal netreba a uz len teplu deku do fusaku. Citala som ze prehriatie babatka moze byt nebezpecnejsie ako ked mu je trochu chladno. Ja by som bola rada, keby jej bolo tak akurat 🙂)) len neviem ako to dosiahnut 🙂)) Skusene maminy poradte 🙂)

lenka1smejka
24. mar 2010

tak 3mesacne je velmi malicke babetko a bez ciapky?No ale kazdy ma na to iny nazor

janety aj ja som malej minuly rok davala skoro cely cas ciapku asi 2x co nemala ja sa zase bojim zapal mozg.blan aby nedostala predsa to temenko este nemaju dozrete.Po vlastnych?Teeeeeeeeda vy ste sikulky 😵

janetty
24. mar 2010

😀 no po vlastných, ale von sa mu horšie chodí, keď je naobliekaný, to ho musím ešte za ručku držať. Doma za ním nestíham, to nie žeby pomaly chodil, ale lieta 😀
/no minulého roku by som aj povedala, že mal môj prďolka von skoro furt čiapku na hlave, či bolo leto, či zima (od apríľa do teraz 😀) ....párkrat bol bez čiapočky, ale to len na chvíľku som dala dole, mal a má dlhé vlásky, tak sa mu hlavička potila)

katy2
24. mar 2010

to teplo je zradne.... v chladku je este zima.... a teraz bez ciapky? 😕 a take male babo? ja nechapem..... nuz, ale kazdy vie, co robi.... 😒

susisus
25. mar 2010

Ahojte baby, poradte, dcerka ma pol roka a dnes ide prvy krat do sportaku a ja absolutne netusim co na nu dat ☹ poradte prosiiiiim..... 😨

zuzkaku
25. mar 2010

susisus ja som včera bola s drobcom von a mal oblečený len zimný overal pod ním pančuchy a body a už žiaden fusak ani deku....tiež v športovom kočíku...a bolo mu tak akurát... 😉

no dnes mu chcem dať už len prechodnú bundičku pod to body, pančuchy a tepláky a do kočiara deku len tak na nožičky... 😉 😉

xaxa
25. mar 2010

susisus,aj my sme pred tyzdnom isli do sportaku a riesila som presne to iste 😀 Vcera sme mali na sebe: body s dlhym rukavom,tensie tricko na to,pancusky,teplejsie gate a prechodna bundicka.Na nohach este ponozky a papaucky.Samozrejme,ze aj ciapka.Sedel v kociku bez nanoznika,len cez nohy som prehodila decku. Nebol ani spoteny,ani zima nebola,dufam,ze to nebolo malo 😉

misss
25. mar 2010

Ahojte..my sa obliekame tak nejako podobne..body s dlhym rukavom, teplejsiu mikinku, jarnu bundicku, pancuchy, teplacky a papucky..samozrejme ciapka nemoze chybat..aj ked len tensia..hlavne kvoli uskam..este cez nožicky dečku a islo sa von..a malinky bol spokojny..este pred par dnami som ho babusila a cely sa mi vyhadzal potnickami, tak som teraz opatrnejsia..ale radsej teplejsie ako keby mu malo byt zima..a tiez z neho nechcem mat citlivku, ale zase ho nechcem takeho malinkeho nechat prechladnut..predsa ked spinka, tak sa v tom kociku nehybe..

susisus
25. mar 2010

Caute holky, tak to bola rozcvicka. Najprv som malej obliekla dupacky a zimny ove 😉 ral, no v tom sa vonku total spotila, tak sup domov a nakoniec mala len dupacky a tenucky overal. A aj v tom jej bolo teplo. Na vecer jej na to dam deku. Uz nech je leto a nemusime riesit tento problem!

zuzkaku
25. mar 2010

susisus... 😀 😀 😀 tak, veru...počasie je zradné a my maminy s obliekaním bezradné 😀 😝

susisus
25. mar 2010

😀 zuzka výstižnejšie sa už ani nedalo 😀

mamusia
31. mar 2010

Baby, Vy strasne vela obliekate Vase mimi......Ja som pocula,ze dieta (bez ohladu na vek) by malo mat jednu vrstvu navyse ako dospely......
Ja malu odmalicka otuzujem a my ma skor ten problem,ze jej je vsade teplo 😀

Ja jej davam tenku deku na ktorej lezi, body s dlhym rukavom, pancuchy alebo gate, rukavicky a ciapka, na vrch ak je chladnejsie ako dnes, tak tenka deka a to na kocik,co chrani pred vetrom(neviem ako sa to vola), ked je teplo,tak bez deky popripade bez toho na kocik 😉

mamusia
31. mar 2010

A ma 3 mesiace zajtra 🙂

jasminet
31. mar 2010

mamusia - chces povedat, ze ty malej nedavas na to body ani svetrik ani bundicku. iba body a hodis na nu deku???
nanoznik sa to vola 😉

robka
31. mar 2010

maly tiez nema rad teplo, ale obliekam mu body s dlhym rukavom, pancusky, mikinu hrubsiu, teplacky,vestu a na vrch deka kryt a donedavna sme tam mali fusak spinka pokojne takze asi mu nieje ani zima ani teplo....jasne kym sme mali fusak tak len kryt som davala bez deky 😉

mamusia
31. mar 2010

Zabudla som,davam jej teraz taku sustakovu bundu, predtm taky kabatik 😉

jasminet
31. mar 2010

ja v zime bodytielko, tricko s dl. rukavom, pancuchy a tenky overal a fusak +ciapka

teraz bodytielko, body, pancuchy, rifle tenke, prechodnu bundu a topanky, ciapka. podla pocasia dam tensiu alebo hrubsiu deku alebo nic.
v lete som ciapky nedavala ani ked sa narodila. vonku bolo 35 stupnov, do kocika hlbokeho nefuka. lezala tam iba v body s kr. rukavom max. na nej tenucka plienka

salma22
6. apr 2010

ja jej davam ked ideme von, tricko z dlhym rukavom alebo bodinko, ponozticky a papucky (niekedy podla pocasia), supravicku(mikinku a teplacky), ciapku a v kociku je zakrita dekou. A ked mala tak do 4 az 5 mes tak som na to vsetko davala overalik.A zalezalo aj podla pocasia v zime som nechavala fusak a menila som to za deku a teraz aj ked fuka tak ma decku(je teplo)

susisus
6. apr 2010

No u nas dnes bola poriadna zima - ladovy vietor (v ke) tak som dala malej dupacky, overal a zimny fusak, ale uz sa tesim na leto, lebo furt sa bojim aby jej nebola zima a neviem co jej obliect 🙄

rainee
12. apr 2010

teraz je to hrozne s obliekanim, jeden den je 5 stupnov, potom 20 😝

ichbinich
12. apr 2010

no to hej... ale zase mame april 😉
Ja to riesim tak, ze ked je zima, tak sup do fusaku a pokusit sa mu dat rukavicky (vzdy su mokre, lebo si pcha ruky do ust, najradsej aj s cumlom).
Ked je teplo, tak bez fusaku iba do decky... Kedze je este v hlbokom kociari, tak navrch este ten kryt.

susisus
12. apr 2010

no veru rainee, katastrofa s obliekanim... uz som sa x krat vratila prezliect malu ze horuco jej, alebo zima, nemam na to nervy 😠

bibione
13. apr 2010

tak ja este davam stale fusak....ked je teplo,co uz ani nepamatam 😠 ,tak je krpec len tak zakrity,nezipsujem a este ten kryt kdyby neco,ale ked je takato kosa a este aj prsi,tak fusak az po hlavu a zipsujem o dusu...vanicka je uz davno mala,tak davam aspon ten fusak,aby nelezal len tak

lenka1smejka
13. apr 2010

bib-ty davas fusak???Ved je teplo 10 stupnov a fusak???

susisus
13. apr 2010

Lenka ked fuka vietor, tak aj ja davam fusak 🙂

sweetjanka
14. apr 2010

My uz fusak davno nepouzivame, podla mna zalezi aj od kocika. My mame Jane Nomad, stale pouzivame hlboku korbicku (maly ma 5 mes.-no uz rozmyslame o sportiaku, lebo nas drobec je hoodne velky na svoj vek 🙂 a fusak uz dlho nepouzivame. Snazim sa ho moc neprehrievat, aby bol otuzily,.Ja som strasny zimomravec a to urcite z toho, ze ma moja mamina velmi obliekala(stale mi hovori,ze maleho malo obliekam, a pri tom este nebol chory).Takze nemej je niekedy viac. Kociky Jane su od spodu oteplene, preto si myslim,ze zalezi na kociku ci dat fusak alebo nie.

bibione
14. apr 2010

lenka smejka: davam fusak,zatial mi nepride zas tak extra teplo...mne aspon neni 😠 ja sa zohrejem az ked je 30minimalne...mam jedno ci dam na dno kocika deku ci fusak...neznamena to,ze je tam zababuseny az po usi...ale este davam...bez neho sa mi to zda take chudobne?? 😅 ked sa nam podari predat tento co mame,tak ho supnem do buginy...to uz bude ine...niezeby v tomto nebola,ale nemam z nej dobry pocit

katherine27
17. apr 2010

Kočky mám 2 týždňoveho syna a mám problém s obliekaním..viete poradiť ako obliekať doma a na prechádzku? som bezradná, najskôr som ho doma babušila, t.j. dupačky a zavinovačka, poprípade ľachká deka - teraz sa objavili potničky pod bradou a pazuškami..no a neviem ako ho teraz obliecť na prechádzku... ☹

erikasadek
17. apr 2010

katherine ako ty , len + jedna vrstva naviac u deti je vzdy nutna; 😉 riad sa tym. 😉

bibione
18. apr 2010

katherine: ako pise erika 😉 riad sa aj tym aky mas kocar...moj je ako tank,takze tam mu je fajne teplucko...na toto pocasie...teda ked uz je konecne teplejsie,tak skus dupacky,perinka,fusak a ende...ked sa ti spoti na krku,tak este nieco uber...i ked neviem co 😅

susisus
18. apr 2010

Bez fusaku len deka 🙂