Ako obliekať bábätko v marci?

vivian2
29. mar 2008

ako obliekate v tychto dnoch svoje babatka ked idete von? Moja mala bude mat zajtra 16 dni a ja neviem co jej mam obliect na prechadzku. Doteraz som ju obliekala takto: body, dupacky, kabatik, zatepleny overal, deka, fusak a samozrejme ciapocka. Od zajtra sa ma ale oteplovat a ja neviem ako ju obliect. Ci jej mam stale nechat aj overal aj fusak alebo uz overal netreba a uz len teplu deku do fusaku. Citala som ze prehriatie babatka moze byt nebezpecnejsie ako ked mu je trochu chladno. Ja by som bola rada, keby jej bolo tak akurat 🙂)) len neviem ako to dosiahnut 🙂)) Skusene maminy poradte 🙂)

susisus
20. okt 2010

@zuzkat1 to je presne nas pripad, zacala chodit a od vtedy kocik ani za svet. Maximalne 15 minut vydrzi ale to tam uz so sebou mece trepe a vrieska. My uz teda na rok chodime von bez kocika a trapenie ci fusak ci co - odpadlo 😀 len neviem co bude v zime. Snad ked bude citit aka je zima, tak sa jej bude chciet sediet v teplom fusaku... 😕

zuzkat1
21. okt 2010

@katherine27 ja davam body s kratkym rukavom, na to tenke tricko s dlhym a prechodnu bundu... pancuchy ale take tensie a take tenke gate.... a topanky jesenne🙂 ciapocku prechodnu ... doma spi pri otvorenom okne v kratkom body a dupackach len spaci vak nic ine... ak je velmi studena tak tenka deka🙂

@susisus s tym by som velmi neratala🙂 podla mna ona ked bude behat tak ten chlad nebude az tak citit🙂

katherine27
21. okt 2010

@zuzkat1 tak to je myslím taký zdravý normál 😉
Radšej oblečiem menej, ako viac..keď si sama nie som istá..najhoršie sú takéto obdobia, už ani teplo a zima ešte tiež riadna nie.. vždy nosím ešte 1 deku navyše keby mu bola zimka..podľa mňa lepšie ako by sa mal spotiť a s ním hneď bežať domov, nedaj bože by prechladol

zuzkat1
21. okt 2010

@katherine27 ja tiez nosim deku,aj ked teraz ked som dala fusak tak uz ju nepotrebujem... ja som ju prikryvala takou tensou... aj preto teraz chuda byva spotena a preto mam stale dilemu... menej jej ale obliect uz nechcem,lebo ona ked zacne v kociku vyvadzat tak ju odtial vyberam a vtedy ju omotam tou dekou a poukazujem okolie a tak... no ale ten fusak je dost hruby...rozmyslam ze miesto topanok jej dam len ponozky... je to blbost?

lenka1smejka
21. okt 2010

zuzkat1-a naco jej davas topanky???ved nechodi

gerlinda
21. okt 2010

Caute, dnes som u lekára videla takto oblecené 8,5 mesacné dievcatko- hrubé dupacky+svetrík, hrubý overal, a mala aj fusak zimný. Som skoro chytila depku, ze som moju malú zle obliekla.. Dala som jej body s dlhým rukávom, pancusky, rifle na traky vetrovku a ciapku. Fusak mám len prechodný flísový.
zuzkat1 ja tiez bud dávam hrubé ponozky, a mám aj také capackové cizmicky s kozusinou

bubelko
21. okt 2010

@gerlinda by ma zaujimalo, co to dievcatko bude nosit ked bude vonku pod nulou 😕

rainee
21. okt 2010

ja teraz davam body s dlhym rukavom, mikinku a bundicku, stredne teplu ciapocku, pancusky, teplaky/gate a boticky + nanoznik. mala nie je ani studena ani spotena 😉 ked bude minus tak ju supnem do fusaka a bude. na jednej strane ju nechcem babusit ale na druhej mi rychlo prechladne a ma potom sopliky, myslim ze toto je tak optimum.
ale neviem si predstavit uz teraz spat pri otvorenom okne v noci 😕 na noc ma overal a spaci vak....

rainee
21. okt 2010

@gerlinda tak to je uz uplne prehnane

zuzkat1
22. okt 2010

@rainee joj ja by som nezaspala pri zavretom okne🙂 mame ho len sklopene nie uplne dokoran... aj mala spi lepsie ked je okno otvorene... inak sa budi spotena ak ho zavriem....

zuzkat1
22. okt 2010

@gerlinda 🙂 vcera som dala uz len ponozky a bola v pohode mala teple nozicky

zuzkat1
22. okt 2010

@lenka1smejka no ale kym som jej nedavala fusak tak musela mat nieco na nohach🙂 nemohla ich mat hole... a uz som ju par krat vytiahla nech si poskace🙂 ona doma uz chodi popri nabytku a aj za ruky uz krokuje par krokov... ale z fusaka ju nevytiahnem kym nebude chodit sama🙂

j4n15
18. nov 2010

Senzorom na zistenie, či je dieťatku zima alebo teplo, nie sú ručičky, ale väzy bábätka. Či mu je zima, zistíme jednoducho tak, že mu vopcháme ruku „za krk“. Ak je toto miesto na tele bábätka teplé, nie je mu chladno. Ak je toto miesto vlhké, je mu teplo, treba odobrať vrstvu oblečenia. Malé dieťa si totižto ešte nevie regulovať telesnú teplotu a aj keď mu je teplo, ruky a nohy môže mať studené. Mnohé maminy sa vtedy zľaknú a začnú dieťatko viac obliekať. V takom prípade hrozí riziko prehriatia.
Oblečenie v zime: body, dupačky, ponožky, svetrík, teplá čiapočka (na zaväzovanie a s ochranou uší), rukavičky, šálik, overal, zateplené papučky (ak nie sú súčasťou overalu). Takto oblečené dieťatko položíme do fusaku. Dobré je, keď je v kočíku pod fusakom deka ako izolačná vrstva. Pri nízkych mínusových teplotách môžeme dekou fusak prekryť. Kočík „uzavrieme“ nánožníkom.

katarina.banska
24. nov 2010

ahojte, chcem sa opytat ci uz pouzivate fusak? sme zo zvolena, no zatial som fusak nepouzila. obliekam ju do sportoveho kocika takto. body, tricko, svetrik, pancusky, teplaky, ponozky, papucky. na to davam zavinovacku ( emitex, do autosedacky) na to tensiu deku a na vrch nanoznik.
staci to? alebo mam uz davat aj fusak? stale nemame minus, tak neviem co budem potom robit....... ako vtedy obliect 😒
mozte mi poradit? dobre ju obliekam v tomto pocasi? ked bolo nad desat stupnov, tak som nanoznik ani nedavala....
dakujem za kazdu cennu radu

exupery
24. nov 2010

@katarina.banska fusak sme zatial pouzili len par krat,ked fukal ladovy vietor.Inak este nedavam,len deku teplu alebo nanoznik.Obliekam podla teploty-body s dlhym rukavom na to tricko s kratkym,koli vrstvam,a potom uz len zimnu vetrovku,dole pancusky,a nohavice,zimne topanocky.A skusam po case,ked sme vonku za krkom,ak tam ma teplucko,tak je to v poho,a niekedy aj sama da vediet ci jej je teplo ci zima.Do fusaku este zimnu vetrovku nedavam,dam len flisku a nato taku softschelovu ci ako sa to pise vetrovku,a ciapku podla teploty-zimnu ci prechodnu.

katarina.banska
24. nov 2010

@exupery dakujem
no my tu dnes mame dost chladno, aj pofukuje vietor ladovy. tak neviem co jej mam obliect? ci uz mam dat fusak, alebo zatial staci ta zavinovacka, deka a nanoznik. na hlavicku mam taku strikovanu ciapku, alebo jej uz mam dat riadnu hrubu? asi este nie, vsak..... 🙂
dakujem

jarunka111
24. nov 2010

@katarina.banska my už fusak nosíme 😉 dnes aj u nás (TO) fučí ľadový a oblečené má body, tričko, pulóver, pančuchy, tepláky alebo nohavice a zimná vetrovka, podšitá čiapka 😉 a na kočík nánožník 😉 my máme radi tepľúčko a a ešte nebol nikdy spotený, tak asi to nebolo prehnané 😉 a keď bude super zima, tak dáme teplejšie oblečko, prípadne termo 😉

caterine
24. nov 2010

Ahojky baby , tak ja som už fusak včera vytiahla, ale len taky jeseny, mame ešte taky hrubši a ten dam asi až ked bude nula a menej stupnov... tiež mam problem čo malej obliect kedže ešte nemrzne nechcem ju moc naobliekat, lebo čo jej dam ked bude chladnejšie, teraz nosime body s dlhym rukavom a nato tenky rolačik a bundu taku jesenu nie hrubu vetrovku, mamina mi stale hovori že jej je určite zima, lebo ma stale ladove ruky aj noštek, ale za krkom a teličko ma vždy teple, tak je to hadam ok 😕

exupery
24. nov 2010

@katarina.banska no ja dam fusak zvacsa vtedy,ked je zima a viem,ze bude spinkat,ze dlho nebuvala...aby jej nebolo tesno,radsej menej potom obleciem a dam fusak a spi sa jej ako v bavlnke.Ak viem,ze spat nebude,to fusak nedam,pretoze ona neobsedi a musim ju vyberat z kocika,tak preto musime mat aj botky a tak...ale snazim sa neucit moc na teplo,aby potom nebola chora.

susisus
24. nov 2010

Ja ked malej nedam fusak, tak sa mi klepe ako osika, aj ked je naobliekana ako cibula. Takze my fusak, hrube pancusky, rifle zimne topanky, body s dlhym rukavom, tenka mikina a termo zimna bunda. Ked bude feeest zima, tak jej dam hrube oteplovaky a xy vrstiev pod bundu a fusak. 🙂

zuzkat1
25. nov 2010

@katarina.banska v podstate ju mas ako vo fusaku🙂 ja fusak davam lebo sa mi odkope z deky, ale inak by som este nedala... moju obliekam tak ze ma pancuchy ponozky - topanky nie, nohavice body s kratkym rukavom, tricko s dlhym rukavom a taka hrubsia bunda, samozrejme ciapka a obcas ked velmi fuka aj sal....

vejkasmejka8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkabb1
1. dec 2010

ahoj, viete mi poradiť ako obliecť malú? včera keď sme boli von boli -3 stupne, máme 8 mesiacov, sme už týždeň v šporťáku a preto som jej dala aj fusak už. Keď sedí je dosť otvorený (máme Cam Cortinu) a tak som si nie celkom istá ako obliecť. Naša malá je z tých detí čo nepotrebuje extra obliekať, ale zas nechcem ju veľmi málo obliecť aby neprechladla. Doteraz sme chodili pančušky, nohavice, papučky, body dlhý rukáv, tričko dlhý rukáv alebo mikinka a na to takú zimnú bundu (nie je extra hrubá). Máme aj overal taký podšitý flísom - čo mám dať pod overal? Stačia pančušky, alebo mám dať aj nohavice (neviem či to už nebude veľa - keď bude aj vo fusaku)? Overal budeme nosiť ked budú mínusy. Ďakujem

jasminet
1. dec 2010

@katkabb1 ja som malu minulu zimu (mala pol roka) pod overal obliekala - body tielko, body dlhy rukav, pancuchy, flisovy overal a fusak. nic viac, nic menej. ziadne nohavice, deky, papuce ...

teraz ked uz chodi tak davam tielko, body dl. rukav, sveter, bunda, pancuchy a podsite nohavice. tak ako seba... teda az na tie pancuchy a tielko... 🙂

katkabb1
1. dec 2010

@jasminet ďakujem za odpoveď, zhruba tak som si aj myslela, len som sa bála aby to nebolo málo, takže super 😵

ivanajelinek
2. dec 2010

Ahojte. Viete mi poradit ako obliect maleho teraz ked je vonku okolo tych -5 az -8? Maly ma 2 mesiace. Dakujem 😉

lenka1smejka
2. dec 2010

@ivanajelinek Tak ja som davala-body s dlhym rukavom,dupacky,zimny overal a ciapku zimnu popripadne svetrik pod overal a dala som ju do fusaku ked fukalo dala som namoznik a pod fusak deku aby mala zospodu teplucko

akdarka
18. jan 2011

baby, do kolko stupnov cca nechavate zimny fusak (mame taky emitex zimny)...overal som uz musela zrusit, bol spoteny.

babulina
18. jan 2011

ja mam tiez emitex tak do cca 12stupnov fusak a po potom odopinam vrch a nechavam este za nim tu cast aby mu bolo teplejsie a prikryvam dekou, ale obavam sa ze taketo pocasie nastane az tak niekde v marci/april, lebo hlasia ochladenie a zase sneh 😒

akdarka
18. jan 2011

@babulina dakujem pekne 🙂