Ako obliekať bábätko v marci?

vivian2
29. mar 2008

ako obliekate v tychto dnoch svoje babatka ked idete von? Moja mala bude mat zajtra 16 dni a ja neviem co jej mam obliect na prechadzku. Doteraz som ju obliekala takto: body, dupacky, kabatik, zatepleny overal, deka, fusak a samozrejme ciapocka. Od zajtra sa ma ale oteplovat a ja neviem ako ju obliect. Ci jej mam stale nechat aj overal aj fusak alebo uz overal netreba a uz len teplu deku do fusaku. Citala som ze prehriatie babatka moze byt nebezpecnejsie ako ked mu je trochu chladno. Ja by som bola rada, keby jej bolo tak akurat 🙂)) len neviem ako to dosiahnut 🙂)) Skusene maminy poradte 🙂)

martina46
18. máj 2008

my sme brali v sedacke v decembri. mala mala body, ponozky, d upacky, ciapocku, teply overal, tak sme ju tapli a pozakryvali teplou dekou na viac vrstiev. v pohode. keby som sla s nonorodencom teraz, dam asi len body, dupacky s ponozkami a tu deku. a ciapocku 🙂

aviril
18. máj 2008

druhé som ja brala ešte v kočiarovej taške, vtedy autosedačky povinné neboli a tam som mu obliekla perinku a dala do deky. ale teraz v autosedačke sa perinka asi dať nedá. a nie je to malinké moc skrčené vo vajíčku?

martina46
18. máj 2008

na tu chvilu to vydrzi. ved v brusku bolo tiez skrcene. sice to je ine, tam si pekne plavalo.

gucz
18. máj 2008

v obchodoch predávajú špeciálnu deku do autosedačky, je síce drahá, stojí okolo 900 korún ale má dierky na pásy, kapucničku na hlavičku a dieťatko sa tam pekne zabalí. Kamarátka ju má a je veľmi spokojná, využila ju túto zimu a využije ju i tú čo bude

skolara
18. máj 2008

tak je ked je teplo obliekam natelnik a tenke teplacky a ponozky na hlavu tenucku ciapocku ale to len aby nedostala prievan lebo este pofukuje, 😉 a ked je teplo tak ju ani neprikrivam
Chudata deticky ktorym mamicky davaju aj v takych teplach pancusky ☹
Ale kazde babo je ine 🙂 😉

lencici
18. máj 2008

Ja som malu dnes dala do kapri nohavíc a do trička na hlavičku klabúčik a bolo nam fajn 😀

ivana26
18. máj 2008

teraz ked bolo tak teplo, tak mal maly len body s kratkym rukavom, ponozky a klobucik. ked trosku pofukoval vetrik tak som ho prikryla tenkou dekou.
dnes bolo dazdivo, tak mal body s kratkym rukavom a tenku teplakovu supravu , ponozky a tenku ciapocku 😉

jahodka11
18. máj 2008

ivanka, my tak isto 🙂 akurat nie ciapocku, ale davam teplakovu bundicku s kapucou....🙂

junovka
18. máj 2008

ja uz davam ponozky, dlhe nohavice/zatial/ a triko+klobucik.Ak pofukuje chlad.vietor, tak dam bud flis.vesticku alebo bundicku flisovu 😉

marget
25. okt 2008

Ahojte babenky🙂
Chcem sa vás spýtať, či máte niektorá skúsenosti s nákupom zimného kompletu alebo overalu cez časopis Quelle, ako ste boli spokojní a či uvedený materiál: vrchný materiál a podšívka: 100 % polyamid; vatovanie 100 % polyester je dostatočne teplý na zimu.

bellablonde
25. okt 2008

ahoj, pocula som, ze to pride velmi splasnute, ale kvalita je v zasade dobra 😉
horsie su dodacie casy, nam vzdy pridu veci az vtedy, ked si myslim, ze uz asi nepridu 😀 😀

xixi7
31. jan 2009

Chcela by som sa spytat..nevadi babatku ked ma cez brusko gumu? Viacere pisete ze maju pancusky, teplaky alebo nejake nohavice. Dalej tie ponozky davate pod dupacky? Alebo ponozky pouzivaju len tie, ktore maju dole nohavice otvorene?

hankky
1. feb 2009

ahoj xixi, musis si vsimat na nohaviciach ci je ta guma okolo pasa dostatocne volna uz ked kupujes oblecko 😉
Babatka maju skoro vzdy studene rucky a nozky, takze my ponozky davame stale a pod dupacky 🙂

janzi
5. mar 2009

baby a ako teraz s babom do kociku, ked je vonku okolo 10 stupnov? doteraz sme chodili este stale vo fusaku a overale, a pod nim dupky, body a trigovicka.....to uz je asi vela teraz, staci deka namiesto fusaku, a namiesto overalu bunda a pod dupky pancuchy??

suziad
7. mar 2009

Tak s tymto mam problem teraz aj ja 😠

zoeno.1
7. mar 2009

ja som zimny fusak dala z kocika prec ked zacalo byt viac ako cca 6stupnov,namiesto toho som jej dala taky jarny/jesenny fusak a navrch este deku,ale nie tu hrubu...no a ked je cca 10 a viac st. tak ju necham len v tom fusaciku a bez deky...no a oblecana byva body s dlh.rukavom + svetrik/mikina + bunda + pancusky + nohavice/teplaky + ponozky/topanocky do kocika a samozrejme ciapka 😉

monika77
15. mar 2009

ponožky dávate mimču aj doma? a čiapku hrubú zimnú? ja dávam tenšiu a vždy má ešte kapucku na oblečení + hlavička zakrytá v overale do autosedačky .. myslíte že to stačí?

claudinka
15. mar 2009

zoeno jeeej vy uz mate zubky? 😵 😵

ja malemu stale nechavam fusak, kedze je furt vonku aprilovo.. ked je teplejsie, len ho do toho menej poobliekam a hotovo..on je uz zvyknuty mat na tvaricke fusak a ma tam taku "tmu", si neviem predstavit, ako bude zaspavat bez toho 😀

agnes28
18. mar 2009

baby mňa by zaujímalo, ako to riešite, keď už je na fusak moc teplo. čo dať do športového kočíka pod bábo? a ako ho obliecť?

tin007
18. mar 2009

ahojte, tiez mam otazku tykajucu sa obliekania v tomto pocasi (t.j. teplota cca 8-10 stupnov). dnes mal maly iba body, dupacky, svetrik a na tom kombinezku (plus capicu, ale nie zimnu, skor taku jarnu). mam kocik peg perego venezia, v nom tasku, malemu som iba podlozila tenku deku. napriek tomu, ze mne bolo chladnejsie, mala som pocit, ze sa potil, avsak neviem co dat prec. mozem tu tenku deku, ale to sa mi zda byt malo, skuste mi pls poradit.

evkacka
19. mar 2009

Ahoj tin, ja som kombinezu vymenila za dalšiu vrstvu oblečenia, ale ta je podstatne tenšia ako ta kombinezka a zda sa mi že Adelka je spokojna a to ešte stale leka vo fusaku a nepoti sa, je nim len tak prikryta nie až po uši 🙂 a snažim sa aby jej okolo tvaričky prudilo čo najviac vzduchu aby ju to trošku ochladzovalo ale inak sa obliekame tak isto ako vy.

zuza.m
19. mar 2009

ja malemu davam body pančušky ponožky teplačiky tričko mikinku tenku budndičku čiapočku fusak.ak je zima tak aj deku.včera fukalo a mal studene ručičky. tak som mu prihodila ešte aj ten kryt na kočik.neviem je to dost??

tin007
mne sa to zda malo teda oproti mojmu .ja davam stale fusak a niekedy aj deku ale zase nie overal .maly je taky teplomilny.asi by som jej nedala ten overal ale niečo tenšie.ale tu deku by som asi dala.

katyl
19. mar 2009

caute, tak ja uz obliekam tak ako zuza.m, body s kratkym, pancusky, tricko s dlhym, teplaky, alebo nohavice, chlpata mikina, ciapocka a fusak. Deku nedavam, iba zazipsujem ten vrchny kryt vanicky a podho von.
Zima mu nebolo, vzdy ked ho vytiahnem je teplucky, dokonca aj ruky, ktore vystrkuje von 😉 😉

zuzube
19. mar 2009

ahojte, chceme ist s malou na prechadzku, ale neviem co jej obliect...vonku je krasne slnecno, 14stupnov...tak neviem, ci jej mam dat ciapocku...a ci staci iba mikina...je fajne teplucko, na tricko...pliiiiz, poradte

zuza.m
19. mar 2009

zuzube asi si už doma z vychadzky pravda.ale len tak pre buducnost.tu čiapočku by som určite dala.ked aj bude 20stupnov.aj ked tenšiu ale predca.tu hlavičku maju taku citlivu.aj ta mäkka čast na lepke aj uška.tak pre istotu to treba chranit.u nas aj tak dost fukalo.ja somsa vyfintila a nakoniec mrzli uši mne 😅

zuzube
19. mar 2009

dakujem zuzi 😉 no uz sme doma, dala som jej ciapocku, pre istotu...radsej davat ako nie 🙂

katarinagk
31. mar 2009

ahojte mamicky, prichadza jar a ja neviem, ako obliect nasho samka-5mesiacov, ked je tak okolo tych 15-20 stupnov? overal uz asi nie, mam take sustakove bundicky, ale dokedy napr. davat pancusky? prikryvat stale dekou? chcem uz vytiahnut sportovu cast kocika, lebo do vanicky sa uz aj tak velmi nezmestime...........dakujem

evita123
31. mar 2009

kočky vy mi citate myslienky. akurat som sa prihlasila a prave kvoli tomu, ze som chcela zacat temu ako obliect babatko🙂 super..

agnes28
31. mar 2009

aj mňa by to zaujímalo, baby čo už máte odrastenejšie deti, napíšte ako ste ich obliekali v prechodnom období pls 😉

suziad
31. mar 2009

heh aj moj problem zachvilku pojdeme von, ja dam pancusky teple teplacky, body, svetrik a tenku jarnu bundicku. Doteras mala este fusak ale dnes uz dam len deku. 🙂 . kocik som uz prerobila na karicku ale este v nom lezi ved ma 5,5m a bojim sa ju dat sedkat sa neudrzi. 😵