Ako obliekať bábätko v marci?

vivian2
29. mar 2008

ako obliekate v tychto dnoch svoje babatka ked idete von? Moja mala bude mat zajtra 16 dni a ja neviem co jej mam obliect na prechadzku. Doteraz som ju obliekala takto: body, dupacky, kabatik, zatepleny overal, deka, fusak a samozrejme ciapocka. Od zajtra sa ma ale oteplovat a ja neviem ako ju obliect. Ci jej mam stale nechat aj overal aj fusak alebo uz overal netreba a uz len teplu deku do fusaku. Citala som ze prehriatie babatka moze byt nebezpecnejsie ako ked mu je trochu chladno. Ja by som bola rada, keby jej bolo tak akurat 🙂)) len neviem ako to dosiahnut 🙂)) Skusene maminy poradte 🙂)

cristin
4. apr 2009

Monika,ja uz natieram asi 2 tyzdne tvaricku a rucicky.

cristin
4. apr 2009

Monika,ja natieram preto,lebo mala sedi,takze je slnku vystavena.Ty ak ho mas v kocari,tek ma urcite tien,nemusis sa bat slniecka...
Nemyslim si,ze mu bolo teplo.No ja som vTaliansku a teda v tricku som este nebola!?

veronika81
18. máj 2009

Ahojte,
malý má 2 mesiace a pár dní, môžem mu už obliecť krátke rukávy, keď je vonku 27 stupňov alebo radšej ešte dlhé? Odkedy ste začali obliekať krátke? Myslíme podľa veku..

pietra
18. máj 2009

veronika, ja by som uz kratky rukav skusila, ale pre istotu maj so sebou dlhy rukav 😉 Mne sa dcerka narodila do velkych horucav, takze kratke rukavy uz mala ako niekolkodnova

veronika81
18. máj 2009

tak dnes bolo poriadne teplo! dala som mu ešte dlhé, ale zajtra už asi vyskúšame tie krátke a pre istotu dlhé so sebou. Vozíme sa v hlbokom kočíku a zdá sa mi, že tam vnútri je ešte teplejšie 😖

pastuska
18. máj 2009

Tak my sme dnes mali krátky rukáv, ale kamarátkina malá mala body s dlhým rukávom, šatočky, pančušky, rifle a na tom ešte svetrík - no nechápem 🙂 muselo jej byť hrozne teplo.

veronika81
18. máj 2009

pastuska a myslíš, že môže mať aj dvojmesačné bábo krátky rukáv?

inak..pančušky a rifle + svetrík?? 😨 😨

kala713
18. máj 2009

Ja som dnes malemu dala tenke tricko s dlhym rukavom, dlhe nohavicky a ponosticky. Mala som pocit, ze mu je teplo, hlavne na chrbatiku. Ak pojdu teploty nad 30, tak som mu chcela davat tricko s kratky. Kamoska vsak vravela, ze taketo male deti by nemali mat s kratkym, lebo maju velmi citlivu pokozku. Ona svojim detom cele leto dava tricka s dlhym rukavom. Je pravda, ze na maleho trosku svieti slniecko ked sedi v sportovom kociku aj ked mame aj slnecnik.

pastuska
18. máj 2009

Veronika, mne sa malý narodil v júli do horúčav, dokonca len v plienke som ho mala 🙂 On vyslovene neznáša teplo, ja zasa zimu. Aj cez zimu som vetrala v noci, inak nespal...a ja som mrzla 🙂 závisí aj od bábätka 🙂

bobooo
18. máj 2009

ahojte no moji drobci sa narodili v júni a po pár dňoch boli len v bodách s krátkym rukávom a ponožkách...a viac nič - boli také horúčavy...dnes sme boli vonku napríklad v tričku s krátkym rukávom, kraťasky, ponožky a sandálky...o čiapke sa ani nebavím to nemali vôbec a ani to na hlavičke neznesú tak som zvedavá ako to vyriešim keď bude horúco a slniečko páliť ale inak v pohode... 😎 vždy som deti obliekala tak ako sa hovorí o jednu vrstvu viac ako my a všetko v poho...samozrejme že treba kontrolovať či nemá studené nožky a až potom riešiť ďalšiu vrstvu,alebo niečo viac a nie zbytočne obliekať detičky...potom sú nervózne, plačú a nevedia povedať že je im horúco... 😀 takže ja som to riešila takto... 😉

monika77
18. máj 2009

veronika ... môj malý má 3 mesiačiky a začala som mu dávať body s krátkym rukávom ... ja to hneď spozorujem keď má potničky že mu je teplo ... a tiež krátke nohavičky dávam, keď je tak horúco ako dnes + ponožtičky mu dávam

janka_pn
19. máj 2009

babulky, mne povedala lekarka, ze radsej tenucke veci, ale s dlhym rukavom. ako ochrana pred uv ziarenim. lepsie ako stale nanasanie tych chemikalii v kremoch na telicko babatka. teda pokial nan nesvieti priame slnko. na slnko by do roka nemali chodit vobec, len v tieni, alebo teda ked uz nie je take silne a vtedy aj natriet, aj dlhe tenucke rukavy... tak nam povedali 🙂

monika77
19. máj 2009

jnka_pn .. niečo na tom pravdy je ... ale prehriatie je dosť nebezpečné ... tak by som to asi zvážila

dupinka
19. máj 2009

Ahojte!

potrebujem poradit: maly ma 8 dni, vcera sme v 25°c boli na prvej prechadzke, mal dupky s dlhym rukavom, na tom svetrik, a ciapocku. Len potom mal trochu vlhky krk, tak neviem, ci som ho nenaobliekala.... 😖 Ale zase nechcem ho davat este velmi na lahko..
Dnes sa chystame von znova, trosku pofukuje vetrik, tak neviem, co obliect. Doma sme zatial v body s dlhym rukavom a nohavicky + perinka, spoteny nie je, teplota v izbe je primerana a aj mierny chladok.

komisakpd
19. máj 2009

mne radili ze jednu vrstvu viac ako my..ale ze sa rata aj perinka

cize ja davam vzdy aj tensi svetrik a do zavinovacky + ciapocka

lenk30
19. máj 2009

ahojte,
som rada, že som natrafila na túto tému, lebo to je večná dilema.My máme 3 mesiace a 2 týždne. ja nožičky už nechávam holé. tenučké rifličky a ponožky, ale body, alebo tričko ešte s dlhým rukávom a bez deky, alebo len proti vetríku prehodím takú tenučkú skoro ako plienka prikrývku.
no ale nech dám to najtenšie tričko, chrbátik je spotený stálle - ale tomu sa asi vyhnúť nedá. už ani pod sebou nič nemá, pred tým som mala aj od spodu deku. je to zlé, lebo ako sa mi zobudí, on hneď chce byť na rukách /vysoko spoločenský chlapček/ a bojím, že mu ten spotený chrbátik ofúka..

včera už som kúpila takú tenučkú čiapočku, vadí mu aj tá. ale kamoškin malý mal zápal ušiek - tak aj ja na tie ušká teraz dosť pozerám.

a ešte: mám aj také tenučké tričká s dlhým aj krátkym rukávom - ale nie body - to sa dávajú na to nejaké gate? ved to sa stále vykasáva a keď má gate na tráky, tak holý chrbátik aj bruško...........

quetka
19. máj 2009

komisakpd: mas asi take stare dieta ako ja 🙂 chcem sa spytat balis dieta do perinky aj ked ides von ?
u mna je to tiez hroza s tym obliekanim tu v Ba je dnes podla mna uz dost horuco, hoci ked zafuka je to este taky severak, ale slnko riadne pali, tiez neviem ci balit aj do perinky. Davam zvycajne dlhy rukav a dupky a potom perinku, no v kociku mam letny fusak uplne tenulinky tak este aj s tym prikryvam, ale neviem ci to uz neni vela. Minule som uz aj perinku rozviazala a odhrnula nabok a prikryla len tym fusakom, ale potom sa mi to zdalo malo. 😒

pietra
19. máj 2009

janka_pn, dlhy rukav sice ochrani pokozku pred opalenim, ale nie pred prienikom uv ziarenia. Na to su textilie so specialnou upravou 😉

mne pred tymi dvomi rokmi v porodnici hovorili, ze dieta ma mat o jednu vrstvu viac, ale samozrejme sa rata aj prikryvka. Deti maju sice horsiu termoregulaciu, takze je im skor zima, ale na druhej strane sa aj ovela rychlejsie prehreju, takze to netreba prehanat ani so zababusenim.
Ked sa uz bojite dat kratky rukav, nechajte dlhy, ale prkryte uz len nejakou tenkou prikryvkou. Mne naozaj pripada prehnane, ze vonku je v tieni 25C a deti mate v dlhych rukavoch a nohavoch prikryte pomaly dvomi prikryvkami 🙄 vy sa tiez prechadzate teraz po vonku v bundach?

lenk30, nos so sebou este jednu velku plienku na prikrytie alebo nieco podobne, a ked sa spoti a vyberies ho z kociku, prehod to cez neho, nech mu ten mokry chrbatik neofuka

janajanajana
19. máj 2009

Ja byvam v PO kde byva o cca 2 stupne chladnejsie nez v Blave, a tiez tu zvykne pofukat vetrik, a malu nechavam len v body s dlhym rukavom , teplacky a frote ponozky a tenucka ciapocka, stale mam po ruke decku a prehodim ked viac fuka, kryt na kocik uz nepouzivam, len tu decku, aj to len niekedy, no mam stale problem s ciapockou, akukolvek jej dam na hlavicku, tak ako si otoci hlavicku na druhu stranu, stale jej jedno usko vytrca, bojim sa, aby jej nenafukalo, nemate s tym problem?

pietra
19. máj 2009

janajanajana, skusila si ciapocku, co sa zavazuje pod bradou?
ale myslim, ze kym velmi nefuka a mas malu v hlbokom kociku, tak sa bat nemusis. Vacsinou pod strechu hlbokeho kociku nenafuka

monika77
20. máj 2009

lenk30 mám ten istý problém ... dávam drobčekovi body s krát.rukávom, nejaké tenké nohavičky, ponožky a keď ho vyberám trebárs z vajíčka ak cestujeme je total spotený ... tak mu potom prehodím cez chrbátik tenkú dečku ... čiapočku nedávam, bo aj hlávku ma potom mokrú ... dúfam, že v hlbokom kočíku mu nemôže tak nafúkať do ušiek, takže len ak ho mám na rukách tak má takú šiltovku

bibi1711
20. máj 2009

Ahojte, potrebujem poradit...Na zajtra hlasia v blave skoro 30 stupnov a chystame sa s malou von. Malinka ma dva tyzdne a ja netusim, ako ju obliect. Mozem jej dat body s kratkym rukavom, nato saticky a ponozky, ci aj pancusky? Nechcem, aby jej bolo zima, no ani teplo...poradte.
Dakujem

pietra
20. máj 2009

bibi, ja si myslim, ze kratky rukav a satocky budu uplne v pohode. Samozrejme, maj so sebou aj nieco s dlhym rukavom a pancusky a keby sa ti zdalo, ze jej je chladno, tak ju oblecies 😉 Predpokladam ale, ze v kociku je este niecim prikryta, takze si myslim, ze to bude akurat

zoeno.1
20. máj 2009

baby a do kedy plati,ze dieta ma mat o jednu vrstvu viac ako dospely? lebo my tu dnes mame skoro 31st. a mala mi akurat spi na balkone a ma oblecene len body s kratkym rukavom a prehodenu len plienku cez seba a je jej fajnovucko 😉

janzi
20. máj 2009

baby a ked je vonku nad 27stupnov, davate 8-9 m babam ponozky? alebo aka je teplotna hranica ze uz nemusi mat babo ponozky?

janajanajana
31. máj 2009

Baby a co obliekate babatkam (cca 3 mesacnym) v takomto pocasi, ako je dnes okolo 11 - 14 st.C? Vdaka za radu

bzuco
31. máj 2009

jani...no určite teplo - bodynko, svetrík, pančušky, nohavice, bundička, prípadne flísový overal a teplú deku do kočíka pod spodok aj na vrch a nánožník....fakt je zima...

kiva23
1. jún 2009

A co s takym malym spuntom , ze 8 dni? mylsite ze s nou uz mozem ist von? mylsim, ze teraz ked je takato kosa a dazd budeme radsej doma. Ale ze co jej obliect? mame rodinny dom - kamenny, takze musime kurit. Len neviem ci jej mam dat ciapocku, ked haja v izbe. Ma dupy s dlhym samozrejme, je zabalena v papreovom vankusi a prikryta lahkou dekou. Zacala kychat a kaspat, ale to ma skor odomna. Som chora - uz viac ako tyzden a manzel tiez smokli. Nosime k nej ruska, ale aj tak su tie nase bacily vo vzduchu 😒 Bojim sa aby mi velmi neochorela. Ja sa z toho neviem dostat. Mam oslabenu imunitu a neviem co na to mam dat,aby som uz konecne nasej malej Viktorke mohla dat pusinku... a aby videla mamu ako sa na nu usmieva. zatial nas videla len ako nejake prisery s papierom na ksichte ☹

matuskovamamina
4. jún 2009

kiva23
ak malu kojis, tak protilatky na chorobu si mala v mliecku skor ako si bola chora, to mne povedala dr. ked mal Matus asi 3tyzdne. ze vraj je to len dobre, lebo si vytvara imunitu. to je ale mimo temy. nam sa maly narodil koncom marca, co bolo vonku este minus rano, a boli sme vonku 1krat, ked mal okolo 3tyzdnov. dovtedy sme ho dali do kocika, obliekli overal a na to svetrik, dali do fusaka a otvorili okno dokoran, tak aby naneho nefukalo. Nic mu neujde, ked este nepojdete s nim von. odporuca sa asi tak po 2-3tyzdnoch. ved bud. tyzden ma byt uz super teplo, tak radsej pockaj. a na von mu mozes dat body s dlhym + svetrik/mikinku a ponozky a teplaciky, sice ked bude v perinke, tak mozes aj bez ponoziek. ked bude vacsi, cca 3mes. tak daj v horucave len kratky rukav

lentilk.a
15. jún 2009

ahojte a do kedy by malo male babenko nosit doma tenku ciapocku? Dom je zatepleny, takze nejak extra horuco tu nikdy nebyva. Dakujem. 😉