Ako obliekať bábätko v marci?

vivian2
29. mar 2008

ako obliekate v tychto dnoch svoje babatka ked idete von? Moja mala bude mat zajtra 16 dni a ja neviem co jej mam obliect na prechadzku. Doteraz som ju obliekala takto: body, dupacky, kabatik, zatepleny overal, deka, fusak a samozrejme ciapocka. Od zajtra sa ma ale oteplovat a ja neviem ako ju obliect. Ci jej mam stale nechat aj overal aj fusak alebo uz overal netreba a uz len teplu deku do fusaku. Citala som ze prehriatie babatka moze byt nebezpecnejsie ako ked mu je trochu chladno. Ja by som bola rada, keby jej bolo tak akurat 🙂)) len neviem ako to dosiahnut 🙂)) Skusene maminy poradte 🙂)

jespera
14. jún 2010

diky 🙂

zamilovana
14. jún 2010

My tiež dávame na noc len bodyčko a ponožky, prikryjeme plienkou, čiapka nehrozí, na doma je to podla mna nezmysel.

zuzkat1
15. jún 2010

no my sme ciapku v byte ani v zime nedavali, nikdy

susisus
16. júl 2010

ahojte baby kolko stupnov mate v spalni? my 30 takze mala spinka len v plienke 😒

lenka1smejka
16. júl 2010

ahoj my mame 32 stupnov ale mala spi v tielku ale nezakrita je

gabika20
16. júl 2010

Ahoj. Ja som dala malej bodynko s krátkym rukávom, ale nevedela zaspať, bola celá mrzutá,body celé mokré a navyše sa jej spravili potníčky 😒 Tak som ju vyzliekla, nechala som len plienočku a za chvíločku mi zaspala...

lenka1smejka
16. júl 2010

aj my mame potnicky a v noci ju prezliekam 3x

krpcek
16. júl 2010

my spime len v bodynku, a mame zapnuty ventilator a trosicku na nu pofukuje. okolo 10-tej jej otvorim okno a tak spime az do rana. az o desiatej preto, ze sme na hlavnej, dost rusnej ulici, takze cakam kym trosku stichnu auta. 😔
a dost sa mi teraz osvedcilo, ked ju tesne pred spanim osprchujem takou vlaznou vodou.

krpcek
16. júl 2010

potnicky mame aj my - ale to moze byt aj z toho, ze cez den tu beha jak pojasena. 🙂

martinka1985
16. júl 2010

My tak isto spime v bodyčku s kratkym rukavom a prikryjeme len s takou uplne tenuckou deckou jak plienka,ked idme spat my tak otvorime uplne okno,cez den ked spinka tak len v plienočke no a potničkam sme sa ani my nevyhli. 😒

rainee
17. júl 2010

my mame doma 32 stupnov v noci, mala je cela upotena a ledva dychci, nic nepomaha ani ventilator, otrasne.
cez ma doma len plienku prip. tricko na ramienka, na noc davam body s kratkym ale vo vsetkom je v sekunde mokra, stale prezliekame. najhorsie ze aj madrac je hned mokry, davam pod nu aj osusky ktore menim lebo ju nenecham v tom mokrom spat. takze momentalne zavidime tatrancom 😉

ivanka85
17. júl 2010

aj u nas je 30stupnov v kazdej izbe, ventilator pomaha len trosku, maly sa tiez poti a jeduje sa kvoli tomu teplu, obliekame mu tiez body s kratkym rukavikom..uz nech sa ochladi!!!

martina149
17. júl 2010

Naša spí takisto len v bodynku s krátkym rukávkom a prikrytá je paplónikovou obliečkou a aj tú skope.Okno máme otvorené celú noc ale horúco je aj tak.Malú keď večer kúpem tak jej umývam šampónom aj vlásky a do rána ich má úplne mokré,spotené a aj ona celá prepotená.Už by naozaj mohlo byť aspoň trošku chladnejšie.

egyptanka
17. júl 2010

Mala cez den spi len v bambusovej plienke a vlniakoch, na noc pridavam aj tricko, aby ju neprefuklo, cez den neprikryvam, cez noc len bavlnenou plienkou.
Cez den pobehuje hola doma, sprchujem ju kazdu chvilu ... ale aj tak mame potnicky ☹

martina149
17. júl 2010

A edštze som zabudla potničkám sme sa nevyhli ani my čo som ja doteraz vôbec nepoznala lebo chlapci potničky vôbec nemali.

exupery
17. júl 2010

@dadulka271 a naco,ked je v kociku,nepoviem klobuk alebo ciapku,ked vyberies z kocika-proti slniecku,ale naco tie babatka dusit ciapkami?...co to vsetci maju s tymi capicami?ved je hic.....

lenocka84
17. júl 2010

@rainee tatranci maju cca 30stupnov, tak nie je co zavidiet
dnes som volala so svokrou, a mi povedala ale maju teploty.

zuzkat1
21. júl 2010

ahojte my mame tiez 30 stupnov☹ ale mala sa vobec nesprava inak comu som velmi rada..cela je spotena ale spi ako predtym ..obliekam jej bodynko s kratkym rukavom a prikryvam ju plienkou ..mala som ju uz aj vyzlecenu ale ked sa mi spotila tak potom hodne kychala hned ako sa urobil pri nej co len mini prievan ..stacilo ze sa pohol vzduch ..predsa len to hole spotene telicko..takto to bodynko predsa len ten pot vsaje....

berus222
22. júl 2010

my sa neobliekame. mame tu 30 stupnov, maly je len v plienke a na boso a my len v spodnom pradle. na noc mu davam tielko a nezakryvam ho.

murinka
22. júl 2010

tak my mame v izbe maximalne 22stupnov a to preto lebo spalnu mame tak ze cely den nam tam nezasvieti slniecko 🙂 a k tomu mam este vacsinu dna zatvorene okno a stiahnutu zaluziu-je tam uzasne chladno ked prideme z vonku.mala beha cez den holucka a v noci ma body s kratkym rukavom 😎

bibione
23. júl 2010

u nas tiez 30 v spani,ventilator nestiha ani nahodou 😠 maly je len s plienkou,cez den ho co najviac vetram bez plienky a aje furt mokry aj tak,na noc ho prikryjem tenkou osuskou,ktoru aj tak potom odkope

zuzub
23. júl 2010

ahojte,pozerám,že ste tu už väčšinou také skúsené mamičky, chcem sa opýtať náš malý má dva mesiace preč a neviem či mu v tych horučavach mám dávať čiapočku 😕 niekto mi vraví, že netreba iný zase, že treba kôli uškám, tak som z toho....

nika12
23. júl 2010

zuzub ja nedavam, aj bez ciapocky sa spoti dost...len ked nejaky klobucik, ale uska nezakryvam v tychto horucavach

zuzub
23. júl 2010

@nika12 dik 😉

bubelko
23. júl 2010

@zuzub podla mna nemusis. staci mat klobucik po ruke, ak by si ho vyberala von, kvoli slniecku. 🙂

murinka
23. júl 2010

@zuzub ked sa bojis aby malemu nenafukalo do uska tak mu daj vatu do oboch usiek a na hlavku klobucik 😉 v ciapocke sa mu hlavka zbytocne bude parit 😉 mne kazdy tiez vravi aby som davala malej ciapky stale no mala sa poti dost aj bez nej-taj jej dam satku alebo celenku ci klobicik 🙂

zuzkat1
26. júl 2010

@zuzub ja davam kvoli slnku aj v kociku hlavne preto,lebo mi vykuka...ale do hlbokeho netreba🙂 mam taku tenucku siltovku s klapkami na uska🙂 takze moc sa mi v nej nespoti a ked fuka ma uska chranene... ked nefuka tak tie klapky sa daju uviazat nad hlavickou a je s toho klasicka siltovka🙂

zuzkat1
26. júl 2010

@zuzub paaani ze s toho... to je preklep🙂 z toho🙂 tam ma byt

nikolkaaa
26. júl 2010

ahojte mamini mame 10dnove miminko a je trošku prechladnute čo mu mam oblecť?kolko by malo mať stupnov v izbe bojim sa aj nechať otvorene okno aby nam ešte viac neprechladol..a kupeme v jeho izbičke ked ho okupkam tak možem mu otvoriť okno?ja mu davam len taky tenky overalik a zakrijem ho dekou ked je teraz tak chladnejšie ak bolo teplejšie tak som dala len body a ponožky a deku tenku..dakujem za rady.. 🙂

dovenka
26. júl 2010

zevraj idealna teplota v miestnosti 18-20 C, ale mne osobne sa zda, resp.v zime zdalo, ze pod 21 C je uz veru chladno, ale teraz v lete ani ked otvorime okno sa k idealu nepriblizime. NIKOLKAAA: ja osobne by som takemu malemu babu este nieco prihodila, teraz ako je chladnejsie, tak na overal alebo pod aspon body na kratky rukav, ci tielko, ja mojmu osemmesacnemu babu nikdy nenecham hole nohy ci ruky cez noc, vynimocne fakt ak je teplota aj v noci cca 30 C a viac, vacsinou ma overal na dlhy rukav a ako je teraz trosku chladnejsie, tak este spi v spacom vaku a veru rucky aj tak nema 2 x teple a este nikdy sa mi v noci nepotila....