Ako obliekať bábätko v marci?

vivian2
29. mar 2008

ako obliekate v tychto dnoch svoje babatka ked idete von? Moja mala bude mat zajtra 16 dni a ja neviem co jej mam obliect na prechadzku. Doteraz som ju obliekala takto: body, dupacky, kabatik, zatepleny overal, deka, fusak a samozrejme ciapocka. Od zajtra sa ma ale oteplovat a ja neviem ako ju obliect. Ci jej mam stale nechat aj overal aj fusak alebo uz overal netreba a uz len teplu deku do fusaku. Citala som ze prehriatie babatka moze byt nebezpecnejsie ako ked mu je trochu chladno. Ja by som bola rada, keby jej bolo tak akurat 🙂)) len neviem ako to dosiahnut 🙂)) Skusene maminy poradte 🙂)

katrinka8
18. máj 2011

Juj, baby, mne sa mala narodila v juni, cez najvacsie horucavy, ked sme boli v porodnici, boli vonku 30-ky (mozno aj vyse) a uz v porodnici mi spavala len v body s dlhym rukavom a zakryta len plienkou. Zavinovacku sme nepouzivali, v porodnici ju v nej len prenasali na vysetrenia. Inak ju vobec nemala a aj ked v nej bola, nepacilo sa jej. Len ja ju nemozem doma nechat len v deke, lebo to by bola odkryta - u nas je riesenie praveze vak...
Inak u nas dnes riaden hic, mala pancusky, body s dlhym rukavom a na to saty s kratkym rukavom, ale neviem, ci jej nebolo teplo. Ale tak spotena nebola, len mala licka teple... Ale sa mi nezda, ze by som ju mala nechat uz bez pancusiek (v satach), kratky rukav mozno aj hej, ale hole nohy neviem veru...

bubelko
18. máj 2011

@katrinka8 ak mas strach kvoli holym noham, tak skus dat radsej ponozky ako pancusky. predsa len, uz je dost teplo. teda neviem ako na svk, ale u nas je momentalne okolo 23 stupnov v tieni, na slnku urcite viac.

katrinka8
18. máj 2011

@bubelko - no dnes bolo aj tu tak asi okolo 24 v tieni (myslim teda) a zajtra ma byt este teplejsie, tak asi nahodime veru ponozky uz, sa mi zda 😉

kathrin6
18. máj 2011

Ahojte. Prosim o radu, co by ste obliekli dvojtyzdnovemu babatku?Ideme zajtra k pediatricke a ja neviem co mu mam obliect aby malemu nebolo ani zima ale ani teplo. Dakujem za radu.

bubelko
18. máj 2011

@katrinka8 mas uz relativne velke babatko, ktore v lete a hlavne ked je takto teplo urcite obliekat ako seba. no povedz, dala by si si dobrovolne v takychto teplotach k sukni pancusky? ved aj ked sedis je teplo. ponozky uplne stacia 😉

bubelko
18. máj 2011

@kathrin6 predpokladam, ze ma byt zajtra teplo. ak pojdes autom, by som dala, body s dlhym rukavom, dupacky a na hlavu tenku bavlnenu ciapocku prip. klobucik. k tomu by som zobrala pre istotu svetrik, ak by sa mi zdalo, ze je predsa len chladnejsie. kontrolovala by som zatylok a podla toho obliekla ten svetrik.
ak pojdes mhd s kocikom, tak by som na dupacky obliekla este tenke ponozky a do kocika vzala tenku deku na prikrytie. vrch kocika by som nezatahovala 😉

zuzkat1
19. máj 2011

@katrinka8 uplne by stacili dnes len tie saty🙂
moja sa narodila v januari a minule leto ked mala pol roka chodila von v kratasoch a jednom tricku v takychto teplach... ani ponozky som nedavala...ked len sedele v kociku
@kathrin6 body s kratkym rukavom a max. dupacky...alebo body s dlhym a su take dupacky bez rukavov len dlhe nohy...na nohy uz nic a neprikryvat...max plienkou... ak bude hic ako dnes tak aj v tomto sa spoti... a ciapocku uplne tenulinku... pozeram ze u dr ste uz boli🙂

zuzkat1
19. máj 2011

@bubelko tu je na skapatie🙂 ja uz malej davam kratasy pekne davno🙂

bubelko
19. máj 2011

@zuzkat1 ja tiez. ale jonas ma 18mesiacov a nie 2 tyzdne. ja som si spomenula pri rade pre kathrin ako som obliekala lukasa ked mal 2 tyzdne a isli sme von, plus ako bolo vcera oblecene asi 4 mesacne babatko 😉

zuzkat1
19. máj 2011

@bubelko ale ved kathrine som neradila kratke rukavy🙂

zuzkat1
19. máj 2011

@bubelko ja som majova a mam fotky z detstva kde mam mesiac a som hola na zahrade na stole🙂

asshanti
19. máj 2011

ja davam malemu kratasy a kratky rukav az tento tyzden, predtym tyzden kaslal, tak male len tenke bodyno s dlhym rukavom a teplaciky a predtym bolo stale chladnejsie. minuly rok mal v lete par mesiacov (v jini 3) a cele leto bol len v bodynku s kratkym rukavom alebo opalovackach, tricku a kratasoch, ved bolo nenormalne horuco... chcem sa spytat mozno mimo temy, ale chceme mu kupit maly bazenik a neviem ako dlho moze byt take male dieta vo vodicke, poradite mi prosim? dakujem 😉

zuzkat1
19. máj 2011

@asshanti aj my chceme kupit taky bazenik🙂 ja ju budem obmedzovat podla ruciciek🙂 ked ich bude mat veeelmi rozmocene tak ju vyberiem na chvilu...ale ako ju poznam nedostanem ju odtial 🙂

asshanti
19. máj 2011

@zuzkat1 - ja uz teraz vidim, ze ked drobca vyberiem z vody, tak spusti taky rev, ze na nas budu volat socialku minimalne... 😀 😀 😀

zuzkat1
19. máj 2011

@asshanti presne🙂 moja tak ziape aj vecer ked ju z vane vyberam a to ju uz poslednu dobu okupem a potom ju este necham nech sa hra..vyberam ju az ked uz voda pomaly vychladla..aj tak je teplo tak nech si poclapka po celom dni...

asshanti
19. máj 2011

@zuzkat1 - alex sa vecer vo vani najprv hra, potom ho umyvam a este sa pohra, vyberam ho az ked voda fakt vychladne, vodu zboznuje. 😉 a teraz dostal na narodky take chobotnicky co striekaju vodu, tak nas vsetkych strieka a nenormalnu srandu ma z toho... 😀 uz sa ma pytali znami ci ho este stale kupem kazdy den, ze netreba, ale ked on sa tak rad kupe, tak mu to nebudem kazit. 😉 a este po celom dni vonku, v piesku a podobne... a opaleny je krasne. 😵 a aj ja pri nom...

zuzkat1
19. máj 2011

@asshanti najma teraz uz ked dieta chodi a je teplo si myslim ze treba kupat kazdy den... ona ma kopec hraciek tiez ale najradsej sa teraz hra tak sa postavi a sadne postavi a sadne...atd..dokolecka dokola🙂 pritom vzdy splechne voda a to sa jej hrozne paci🙂

bubelko
19. máj 2011

@zuzkat1 tak som pred tym zle pochopila tvoj komentar. to sa obcas stava 😉

zuzkat1
19. máj 2011

@bubelko no ja som pisala kratasy ale katrinke a jej dcerka ma uz rok🙂 ale ved jasne to sa stava, aj obcas citam aj to ci nikto nenapisal🙂

polovnicka
20. máj 2011

môžem sa opýtať, že ako obliekate v takom teple novorodencov doma?jedna vrstva?košielka a dupačky?lebo ja som na začiatok dala dve..a bolo mu riadne horúco..sa mu na brušku spravili potničky..a keď som mu na noc dala čiapočku,tak sa mu aj tam spravili potničky..hrozné..tak radšej dávam iba jednu vrstvu..a vonku ako? síce až za mesiac po krste pôjdeme na prechádzku..ale tiež asi ľahko obliecť..že?a môže mať aj holé nôžky mesačné bábo?či nie?dcéra sa mi narodila v auguste,tak bolo po lete..ale teraz mám synčeka ktorý sa nám narodil 10.5 tak preto sa chcem informovať o obliekaní v lete..a či aj vonku môže byť rozbalený bez perinky..

Tinka

desmodka
20. máj 2011

@polovnicka nas je zaciatok juna, von sme sli po 10 dnoch od narodenia a zo zaciatku mal bodynko a teplacky a ciapocku a ked by mu bola zima mala som pre istotu deku nachystanu, ale viem ze v juli sme chodili len v pamperske von 🙂, nasmu bolo hned teplo a perinku sme nepouzivali vobec... tazko radit ako obliect babo, kazde je ine, aj kazda mamina je ina (niektore maju deticky poriadne zababusene)... ked tak mu daj viac tenkych vrstiev a vyzliekaj postupne...

bubelko
20. máj 2011

@polovnicka na doma ti staci body s dlhym rukavom, teplacky, ponozky. ciapocka je zbytocna, perinka detto. ak mas pocit, zeby mohlo byt zima, prikry ho deckou. ak ho chces davat do perinky, tak daj len body s kratkym rukavom a max. ponozky.
na von to iste - je uz teplo 😉 na hlavu ked tak klobucik proti slniecku keby si ho chcela vybrat von. ale v kociku ho nepotrebuje 😉
a aj mesacne babo moze mat hole nozky ak je vonku velmi teplo 😉

bubelko
20. máj 2011

@zuzkat1 zmiatlo ma to, ze si svoj prispevok adresovala mne - ale asi to bola len ta prva cast o tej teplote 🙂

asshanti
20. máj 2011

@polovnicka - ja som malemu na doma nikdy nedavala ciapku, narodil sa v marci, to sme este kurili, ale ani potom nikdy nemal vo vnutri na hlavicke ciapku, ved tam nefuka a isto neprechladne... 😉 a do zavinovacky len body a ked nie je v zavinke, tak myslim, ze staci jedna dlha vrstva. ked mal potnicky, isto mu bolo horuco... ja som na zaciatku robila chyby pri malom, mal potnicky, ked si tak spatne pozeram fotky, teraz ich nemava vobec, ani jednu. 😉

zuzkat1
20. máj 2011

@bubelko no to cele bolo tebe🙂 lebo ze nevies ako je u nas🙂 tak som napisala ze sa vonku neda existovat 😖 to iste plati o dnesku... tych vasich 23 stupnov by som prijala🙂

bubelko
20. máj 2011

@zuzkat1 tak uz som komplet v obraze 😀 😀 😀

nicky655
20. máj 2011

@asshanti no k tej ciapke na doma -nasa sa tiez narodila v maci.a ked som sa na poradni po mesiaci pytala,ci este davat ciapocku na doma,tak sestricka dobrerze neodpadla,ze by som jej ju nedala.ze ci ona vie ako je u nas doma 🙂 neviem,ci si mysli ze chovame tucniakov alebo co? 😀

a okrem obliekania mi napadlo- ako to riesite v aute s oknami prosim vas?otvorit- neotvorit? lebo neviem co je horsie- dnes sme boli v meste a som myslela ze po ceste zahyniem od tepla -sme mali len jedno okno na kusok otvorene-tak neviem

zuzkat1
20. máj 2011

@nicky655 my sme okna otvarali na tej strane ako sedi mala... a len uplne malinko aby na nu netahalo...ale kym je vo vajicku tak je chrbtom a teda tak velmi na nu netaha...

@polovnicka moja sa narodila v januari - ciapku som nedavala ani v porodnici... a doma ako novorodenec januarovy - nosila body s kratkymi rukavmi a dupacky... keby bola letne dieta tak neviem co dam 😅 mozno body s dlhymi rukavmi a tenke teplaciky a ponozky...

zuzkat1
20. máj 2011

@nicky655 jej hanka😀 aj moja je hanka🙂 pekne meno 🙂

nicky655
20. máj 2011

@zuzkat1 no ved aj my sme tak dnes mali otvorene,len trochu.ale mala bola trochu spotena, a my s mm sme tam sli doslova umriet od tepla. ☹ a to sme auto predtym aj vyvetrali ako sme odisli. clovek si nevyberie- v lete prazii, a v zime kym sa zasa rozkuri v aute tiez nic moc