Ako obliekať bábätko v marci?

vivian2
29. mar 2008

ako obliekate v tychto dnoch svoje babatka ked idete von? Moja mala bude mat zajtra 16 dni a ja neviem co jej mam obliect na prechadzku. Doteraz som ju obliekala takto: body, dupacky, kabatik, zatepleny overal, deka, fusak a samozrejme ciapocka. Od zajtra sa ma ale oteplovat a ja neviem ako ju obliect. Ci jej mam stale nechat aj overal aj fusak alebo uz overal netreba a uz len teplu deku do fusaku. Citala som ze prehriatie babatka moze byt nebezpecnejsie ako ked mu je trochu chladno. Ja by som bola rada, keby jej bolo tak akurat 🙂)) len neviem ako to dosiahnut 🙂)) Skusene maminy poradte 🙂)

kvetinqa
18. jan 2011

no my mame 2 mesiace a moj maly je hned spoteny a nervozny. Ked ideme v tomto pocasi von, obliekam mu body, dupacky, ponozky, ciapocka, rukavice a strcim ho do fusaku a na kociku mame nanoznik. Stale sa mi zda, ze ho obliekam malo, ale ked mu dam viac, hned je horuci a zacne vrieskat... je to v pohode?

cicimon
18. jan 2011

@kvetinqa na 10C ok, zas si poloz otazku, co by si obliekla, ked bude -10

kvetinqa
18. jan 2011

@cicimon v takej zime sme este vonku neboli, ked bolo -5 mali sme okrem bodyna, dupaciek, este tricko s dlhym rukavom a teplaky a vo fusaku... viac ho obliect nemozem, lebo je hned horuci, rucky ma spotene a vresti ako pavian.. takze asi mi neostava nic ine len sa riadit nim.. ja som strasne zimomrava, stale sa babusim a tak sa stale bojim, ze mu bude zima. no ocividne je uplny opak mna

katkabb1
2. mar 2011

Ahojte, prišla som po radu. Naša malá začala chodiť a zatiaľ sa mi ju vždy podarilo udržať na prechádzke von v kočíku, ale čím ďalej je to na kratšiu dobu a potom sa začne pýtať von. Ja by som ju aj dala pobehať, ale problém je v tom, že nemá zimné topánočky - keď ideme niekde napr. do obchodáku tak som jej kúpila prechodné topánky, ale v tých by jej bolo ešte von zima. Myslela som si, že to nejak ustojíme, kým sa oteplí, ale neviem neviem :( a preto sa chcem opýtať, dokedy obúvate svojim detičkám zimné topánky - myslím cca. do koľkých stupňov, lebo strašne váham, ale podľa mňa sa mi už neoplatia kupovať nejaké teplé topánky, to ju skôr ešte skúsim udržať v kočíku 🙂
A ako obliekate drobcov keď vám už chodia a je takéto počasie? Ďakujem veľmi krásne za rady 🙂

susisus
2. mar 2011

@katkabb1 Kati ja sa prave chystam malej kupit prechodne topanocky, lebo sa mi zdaju byt uz dost teple a zle sa jej v cizmach chodi. Ale moja ma uz rok a pol a nosi VELMI hrube puncosky, neviem kolko ma tvoja. Alebo jej daj do nich - ak sa pomesti aj ponozky naviac, zimne sa ti uz ozaj neoplati 😒

A ma oblecene puncosky, rifle/ kamasky, body, mikinu a termobundu.

katkabb1
2. mar 2011

@susisus ďakujem, my máme 11 mesiacov a 1 týždeň. Máme tiež také hrubé froté pančušky, možno by jej v tom nebola zima na nožičky 🙂 a tiež sa obliekame rovnako plus sme ešte vo fusaku v kočíku, ale od polpása hore už nie sme zakrytý lebo musí mať voľno 🙂

asshanti
13. mar 2011

ahojte, baby poradte ako teraz s obliekanim na von, lebo tieto prechody medzi zimou a teplom nemam rada, neviem ci je malemu teplo alebo zima... 😒 davat este zimnu bundu alebouz jarnu? fusak uz nedavat, iba deku a nanoznik? pod bundu 2 dlhe vrstvy alebo ako??? dakujem krasne, maly ma rok, uz zacal aj chodit.

jaruska6
13. mar 2011

@asshanti Môj malý má tiež rok,začína chodiť,ale von je zatiaľ v kočíku,nepýta sa chodiť.Ja mu obliekam pančušky,podšité rifle,resp.flisové nohavičky,body s dlhým rukávom,tričko,na to dám bundu ale nie zimnú,takú hrubšiu flisovú,vatovanú,alebo hrubý svetrík podšitý flisom a vestu.Na nohy hrubšie ponožky a topánočky z brúsenej kože,podšité tiež tenkým flísom.Dávam ho ešte do fusaku,ale už ho plánujem odložiť a dám len nánožník a hrubú deku.

bubelko
13. mar 2011

@asshanti no maleho do kocika obliekam ako seba - t.j. body s kratkym rukavom, tricko s dlhym rukavom, kabat, ponozky, nohavice (rifle) a teple topanky. v kociku je zakryty spanielskou dekou a nanoznik, ktory bol len prehodeny a zapnuty na jednej strane, mali sme okolo 10 stupnov. na hlave mal tensiu ciapku alebo kapucku.

asshanti
14. mar 2011

@jaruska6, @bubelko - dievcata, dakujem za rady, ja tiez tak obliekam. 😉 davam body s dlhym, na to tenke tricko s dlhym rukavom, pancusky, teplaciky alebo rifle, vetrovku este zimnu, ale nie hrozne hrubu, ciapku a dnes sme mali este fusak, lebo bolo chladnejsie a uz aj prsi, ale uz ho odlozim a aj kombinezu zimnu a dam len hrubsiu deku a nanoznik. 😉 jarne bundy este nedavam, su take dost tenke, este sa mi zda skoro, az ked bude par dni pekne teplo...

exupery
14. mar 2011

No ,ked je takto teplucko davam bud pancuchy a tensie gate,alebo podsite,bez pancuch,prechodne topanky,body s dlham rukavom,mikinu a softshelovu ,ci ako sa to pise bundu.Ak nefuka,nema ani ciapku,nechce ju,ked ju akceptuje,dam jej len tenku.Nasa je od malinka ladovy medved,neznasa priliz teple oblecenie....a uz v kociku neobsedi,takze ani fusak,ani nanoznik,max deka....

exupery
14. mar 2011

@katkabb1 ja uz davam prechodne,zimne co sme nosili,uz su jej male,....alebo aj tenisky jej obujem,ked uz je teplo,ved ked nie je zima mne,...preco by malo byt jej,chodi ,hybe sa viac ako ja.A nozky ma niekedy az spotene.

asshanti
15. mar 2011

aj ja som uz dnes dala prechodne boticky, lebo uz by len chodil a v tych zimnych ma az spotenu nozku... 😀 a dala som uz vyprat jarne bundy, ale musim este dokupit taku na bezne prechadzky, lebo mam len take drahsie do mesta a tak a na vonku len jednu a to je taka tenucka, ze to by mu bola este zimka... musim kupit trochu hrubsiu...

amunet
26. mar 2011

davate v takomto pocasi 10-15 stupnov este fusak do kocika ci uz netreba mame skoro 7mesiacikov a mozem uz vymenit hlboky kocik za sportovy 😅 neviem sa stale rozhodnut 😀

susisus
26. mar 2011

My už od kedy je 8+ nosíme len prechodnú bundičku (pod nou body a mikina) a bez fusaku, len nánožník alebo deka a v pohode. A ked je cez 15 st tak len mikina a body s dlhym rukavom.

lucikan
26. mar 2011

@amunet my sme este v hlbokom, ale fusak uz mame len ten jesenny tenky z Emitexu. Ak nesvieti slnko priamo, davam nanho este aj decku. Ale ked prazi priame slnko, uz len ten fusak je cez neho. V nom ma uz len body s dlhym rukavom a taku jarnu bundicku. Cez nohy puncochy a tenke gatuse. Aj som sa bala ze v tomto mu musi byt este zima, ale ked ja som behala vonku skoro v kratom rukave, som si povedala, ze ho akurat tak prehrejem ako ho viac naobliekam.

asshanti
26. mar 2011

@amunet - myslim, ze uz staci len nanoznik, pripadne deka ked je chladnejsie, fusak by uz bol vela... 😉 a uz mozete pouzivat sportovy kociarik, mne nasa dr. vravela, ze od 6. mesiaca sa moze, my sme tak zacali. 😉 dnes je u nas zamracene, trosku poprchava, ale nie ej velka zima a maly mal na sebe vonku body s dlhym rukavom, mikinku, pancusky, teplejsie teplaky, flisovu bundu a teplejsiu ciapku, nie uplne tenku a bolo mu super, spoteny nikdy nebyva. 😉

amunet
26. mar 2011

dnes bol uz v sportovom bez fusaku v prechodnej bunde, deke a v pohode, len do sportaku viac fuka, stale som mu skusala nos 😀

asshanti
26. mar 2011

@amunet - podla nosa a ruciciek sa urcite neriad, nie je to dobre meritko. skusaj zatylok, ten nesmie byt spoteny, ani studeny. 😉

zuzkat1
29. mar 2011

my uz fusak davno nepouzivame a posledne dni ani deku... mala ma na sebe uz jarnu bundu vyse tyzdna a pod tym tricko (body s kratkym rukavom) jedny dlhe rukavy a bunda ak je fakt zima tak este sveter... ma pancuchy a normalne rifle nie zateplene... obcas je spotena... ona je hrozne horkokrvna... ciapku uz jarnu...
konecne inak teplo... som sa nevedela dockat...🙂

divoska
29. mar 2011

@amunet fusak mame ale je v nom len v pancuchach, body a lahkej bundicke. ked mu je teplo aj tak sa odkope a ked zaspi a ideme v tieni mu tam tie nohy aj tak zas narvem naspat 😀 sportak som skusala ale smykal sa mi tam tak som zas dala hlboky kym sa mi zmesti a nesedi sam

tanja61
30. mar 2011

podla ruk a nosa sa neriadit ale podla hrudnika 😉

viki81
30. mar 2011

ahojte, vie mi niekto poradit, ja mam 2-tyzd. chlapceka, moje prve 🙂 , chcela by som len vediet ako to je s chodenim vonku, kedy mozme zacat, doktorka mi povedala, ze najprv zacat po minute k otvorenemu oknu a potom kazdy den pridavat o minutu dlhsie, dnes sme boli pri otvorenom okne 7 min., uz by sme mohli ist von? a ked ano co asi treba takemu malickemu obliect...Dakujem Vam za odpovede...

stvura
30. mar 2011

@viki81 podla mna mozes...ja som bola s tyzdnovou dcerkou vonku 😉 ...ale kedze je to prve, pri tom clovek postupuje opatrne, to je jasne...
Das ponozky, pancuchy (alebo overalcek na spanie), bodynko (ak nedas ten overalik na spanie), nejake gatusky lahko obliekatelne, svetrik alebo bundicku, ciapocku, tenucke rukavice, sup do tenkeho fusaku a mozete ist von. Nezabudni mu tienit a namazat ho kremikom na opalovanie... 😎

viki81
30. mar 2011

@stvura dakujem pekne

nanulik
30. mar 2011

baby a také pol ročné ako obliekať? lebo náš v kočíku strašne reve tak skúšam či mu nebolo teplo. mal dupky a body s dlhým rukávom, na to chlpatú bundičku, čiapku bavlnenú a zabalený do emitexovej zavinovačky. ale iba tak aby nohy mal zakryté.

stvura
30. mar 2011

@nanulik no ja som dnes dala malej chlpatku, ale musela som jej ju zobliect, lebo jej bolo velmi teplo (behala som s nou vonku v klokanke za starsim synom). Potom optimalne co uz bola OK mala - pancuchy, body s dlhym rukavkom, tricko dlhorukavove tenke, bundicka tensia, dole leginky a rifle tenke plus hrube ponozky kedze v capackach jej mrznu nozky...toto mala ako sme behali v tej klokanke...aj je v kociku, kedze mam tenky fusak, tak rifliky potom nedavam.

bubelko
30. mar 2011

@nanulik to ci je mu teplo zistis tak, ze bud mu skontrolujes priamo zatylok, alebo vlozis ruku pod neho do kocika. musis tam citit prijemne teplo. ak tam citis horuco alebo studene, nie je dobre. to iste plati na zatylku - mal by ho mat prijemne teply 😉

nanulik
30. mar 2011

@bubelko no tak mal tam dosť teplo 😒 asi mu to vadilo 😒 skúsim dať iba nejakú trochu teplejšiu mikinku a na nožičky iba deku

klauduska
30. mar 2011

my sme fusak zhodili uz davnejsie,mali sme deku a nanoznik,ale teraz ako je uz fajn teplucko,nemame vobec nic....obleikame takto:body s dlhym rukavom, natelnik a bundicka prechodna, pancuchy a gate a ked sa teraz oteplilo,davam namiesto natelniku svetrik tensi a vseticku....a ciapku jasne ze tenku,jarnu....zatial som nespozorovala,ze by mu boo teplo alebo zima,tak si myslim,ze to je OK... 😉