Ako obliekať bábätko v marci?

vivian2
29. mar 2008

ako obliekate v tychto dnoch svoje babatka ked idete von? Moja mala bude mat zajtra 16 dni a ja neviem co jej mam obliect na prechadzku. Doteraz som ju obliekala takto: body, dupacky, kabatik, zatepleny overal, deka, fusak a samozrejme ciapocka. Od zajtra sa ma ale oteplovat a ja neviem ako ju obliect. Ci jej mam stale nechat aj overal aj fusak alebo uz overal netreba a uz len teplu deku do fusaku. Citala som ze prehriatie babatka moze byt nebezpecnejsie ako ked mu je trochu chladno. Ja by som bola rada, keby jej bolo tak akurat 🙂)) len neviem ako to dosiahnut 🙂)) Skusene maminy poradte 🙂)

zuzka99
29. mar 2008

no toto je aj moj večný problém. tiež som nervozna každu a celú prechádzku či mu neni moc teplo alebo zima. dnes sme boli vonku, bolo asi plus 10 stupnov (mame ale 3 mesiačky) a mal oblečené dupačky, ponožky, papučky, termooveral, čapicu, tenku deku, fusak,a ešte jednu deku. asi vela, že? v zime som akorat pridavala ešte flisový kabátik pod overal. nikdy nemal potničky.
no hovorí sa, že sa ma obliect o jednu vrstvu viac ako maš ty, ale mne sa to zdá málo. takže sa aj ja tešim na prispevky v tejto teme. 😅

sue
29. mar 2008

Zuzi, my nosíme dupky, ponožky, čiapku, overal a deku... dnes bol dokonca bez deky, lebo svietilo slnko... a fusak sme používali len prvý mesiac 😅 a to sme na Liptove 😅

zuzka99
29. mar 2008

vivian ja som tak ako pišem obliekala malého aj ked mal tie 2 - 3 týždne a to bolo v januári, teraz by som na tvojom mieste asi vynechala tu deku, ale fusak ešte nechala, predsa 16 dní je ešte málo (čiže asi dupky, svetrik, overal, čiapočku a fusak, prip. do fusaku v perinke?) radšej nech ti poradí ešte niekto iný, skusenejší

danulka2
29. mar 2008

tak to je problem asi kazdej maminy 😉 .Moj maly ma rok a 9mesiacov a doteraz mam problem ako ho obliekat 😅

danulka2
29. mar 2008

ale myslim si, ze pokial babo len lezi, tak radsej som dala o tensiu vrstvu viac.

bobulka34
29. mar 2008

ja osobne si myslim, ze ked dieta lezi v kocari take 2-3 hodiny znesie fusak do tej teploty 12 stupnov. samozrejme vtedy davam od polky tela len teplacky a hore ma tielko bodyckove natom pulovrik a zimnu budnu a ciapku. Ma pol roka.

Prve mesiace dietatko nema termoregulaciu taku silnu, radsej obliect

janina77
29. mar 2008

Tak ja sa riadim podla toho, ako babo vyzera, ked prideme domov. Ak je spoteny, tak na dalsi den dam o vrstvu menej. Ono je tazko hovorit, ze co vsetko ma na sebe oblecene, kazdy fusak je iny, kazda deka inak hruba, a ostatnych veciach ani nehovoriac. Ja to mam uz s odhadom, ze kuknem na vonkajsi teplomer, je rozdiel ci svieti slnko alebo nie, a podla toho viem, kolko vrstiev obliect. Asi je to tak trosku o skusani a badani 🙂.

Ja som napriklad do fusaku nikdy nedavala zimnu bundu 🙂. A zimny overal mal za celu zimu len raz, ked sme isli tak von, ze bol na rukach. A to chodim von za kazdeho pocasia.

sammy
29. mar 2008

Ja obleciem malej na dupacky svetrik, na hlavu ciapku a sup do fusaku. Potom este vrchnu cast a ruky prikryjem deckou, aby nemala ruky studene. Rukavice na sebe ani nemala nikdy 🙂 Takto obliekam uz nieco vyse mesiaca.

maja22
29. mar 2008

ja malému tiež kontrolujem ručičky, prípadne vopchám ruku do kočíka pod deku, väčšinou tam má teplúčko... body, pančušky, tepláčky, topánky a čiapku má vždy, potom má buď len 1 pulóvrik a teplú bundičku, alebo ak je chladnejšie, pod pulóvrik mu dám aj tenkú košieľku... v kočíku má jednu deku pod sebou, druhou je prikrytý... keď mrzlo, bol v overale... ja musím počítať s tým, že v kočíku dlho nevydrží a budeme cupkať po ceste....

veverca
29. mar 2008

Janina77- ako hovoríš, keď sa vonku spotí, druhý krát ju oblečiem menej. A ešte na prechádzke priebežne kontrolujem, či nemá studené ručičky.

ivetah
29. mar 2008

ja som malej dnes dala dupky, ponozky, plysovy overal, tenku ciapocku a hrubu ciapocku, bola zabalena v deke a v prenosnej taske - to je ako fusak (deka+taska). ked je pod 10 stupnov dam ju do tepleho fusaku od emitexu a tak do tasky. a zatial jej zima nebola. a vzdy kontrolujem ci jej nie je teplo alebo zima, ale pod krkom. lebo rucky nie su smerodajne. my sme tak chodili od 14 dni kazdy den 🙂
ale je fakt, ze ak bude uz 18-20 stupnov, neviem ako ju obleciem ... necham sa inspirovat skusenejsimi 😉

danuska24
30. mar 2008

nasa vcera mala:ponozky, dupacky, body, svetrik, bundu s kapucnou, tenku ciapku a sup do fusaka. 😉

mtsl
30. mar 2008

body, ponožky, tepláčiky, svetrík, overal, čiapočka, zabalený v deke, v taške a šup do vozíka. tak chodíme vonka my. aj je nad 10°C tak dávam deku len na spodok tašky a malého nezakrývam je iba v overale a taške.
zatiaľ sme zdraví tak si myslím že je to v poriadku. 🙂

silvia123
30. mar 2008

Ja som ho cez zimu obliekala (mal 4 mesiace) : bodíky, dupačky s dlhými rukávmi, navrch tenké tričko, tenké papučky, čiapočku hrubšiu, overal, fusak a na kočiari som zapala vrchnú časť. Teraz keď je teplejšie vynechala som overal a miesto neho dávam zateplené nohavice a bundičku s kapucňou, čiapočku dávam len tenkú a rukavičky tiež len tenké, keď je nad 10 stupňov vynechávam aj fusak a dávam len deku -preloženú len napoly -časť má pod sebou a druhou je prikrytý. Nikdy sa mi nestalo že by som ho mala spoteného, alebo naopak žeby mal studené ručičky, alebo nožičky. Cez zimu mal jedine studené a vyštípané líčka 🙂.

ivet100
30. mar 2008

Ja som dnes obliekla body, flisove nohavicky,tenky svetrik,flisova bundicka s kapucnou,ponozky a tenka ciapocka.Dala som ho este do fusaku. Ale bolo tak teplo, ze si myslim, ze uz som mohla fusak nahradit len dekou. Zajtra ma byt opat teplo, tak uz asi bez fusaka, len deka.,ale zimny overal uz vynechavam.Inak aj pre mna je to vecna dilema.Budem rada ak viacere skusene mamicky napisu co obliekaju v tychto dnoch 😢

ivet100
31. mar 2008

poradte, zas moj vecny problem, co obliect babatku v tomto pocasi.Myslite, ze mozem dat dnes uz prec fusak a nahradit ho dekou zo spodu kocika a zakryt maleho na vrchu len dekou a na to kryt kociara?

mirka2710
31. mar 2008

ivet...urcite. Fusak je podla mna uz zbytocny.....my ho nepouzivame asi mesiac....maly je body, puncosky, teplacky, je v teplom overaliku (dnes nad nim silne uvazujem, ze uz ho nedam) a na spodu kocika je deka, niekedy dam druhu tenku este na kryt kocika.

ivet100
31. mar 2008

mirka2710 dik za radu, tak dam body,teple nohavicky,ponozky,tenky svetrik a zateplenu flisovu bundicku,deku a tenku ciapocku. Tiez uz nedam zimny overal. Ak mate niektora iny nazor, rada si pozriem aj inych nazor. 😵

tonicka
31. mar 2008

ivet, pravidlo je ze babatko ma mat o jednu vrstvu viac ako maminka 😉 a ked je v kociku tak este deka.U nas je 20 v tieni, mala som len tricko a mikinu a bolo mi dost teplo takze miminku by som obliekla body a bundicku,pripadne este tenke tricko na body a ponozticky nohavice a decka 😉

lyziarka
31. mar 2008

babenky, ktore chodite s babätkami za kazdeho pocasia von, ako je to s vetrom? To je moj vecny hlavybol, stale rozmyslam, ci silnejsi vietor nejako neskodi babätku, napr. ked uz aj sedi v kociku a nie je tvaricka tak chranena ako ked lezi v kociku, samozrejme, ze bez ciapocky by som von nevysla. Moze sa z vetra ochoriet (prefuknut, prechladnut ?) Napr aj tieto dni, ked je vonku skutocne teplo (napr 15- 16 stupnov) ale fuka silny vietor, byvame v nizine a tu v kuse veju vetry ☹ Ja som kvoli tomu uz hocikedy ani nesla von, aj ked bolo teplo. Nieco sa mi mari, ze som kdesi pocula, ze vietor moze byt nebezpecnejsi ako mraz, tak ja stale kvoli tomu vetru rozmyslam. Mozno je to blud? Poradte. Dakujem.

jahodka11
31. mar 2008

lyziarka, ja som v knizke citala, ze babatko nemoze dostat prievan, ked fuka vetrik, ze je to blbost, ze tzv. prievan je zo soplikov.....ja chodim s malym von stale, aj ked fuka, je sice pravda, ze zatial lezi vo vanicke, ale isla by som aj tak... ved ciapocka ochrani...teda pokial to naozaj nie je nejaky protivny vetrisko 🙂 nas maly ma rad, ked mu vetrik fuka do tvaricky, smeje sa tomu...aj dnes som to "skusila" 🙂 chory zatial nebol ani raz...snazim sa, aby nebol z tych deti, ktore ofukne a su na antibiotikach...:(

lyziarka
31. mar 2008

dakujem... My sme tiez este neboli chori ani jeden krat, ani nadcha ani sopliky, nic. ma 10 mesiacov (2 mesiace predcasne). ale dnes tiez fukalo, bola som ca hodinu, nastastie spinkal, takze lezkal a nesedel...

sue
31. mar 2008

...dnes sme boli bodynko,pančušky,hrubšie nohavice, hrubší kabátik a tenká čiapočka, prikrytý dekou... vôbec nemal studené rúčky...

elize
31. mar 2008

Ja som dala drobcovi body s dlhým rukávom, dupiny (také trakové), tenký svetrík, ponožky a tenkú čiapočku a deku. Maxík leží v kočíku a keď sme prišli domov mal chúďa spotený chrbátik. Dupiny zajtra vymením za nohavice nech nemá na chrbátiku toľko vrstiev. Fusak nepoužívam už skoro mesiac.

jahodka11
31. mar 2008

elize, my podobne 🙂 fusak uz davno nie, a maly mal dnes body s kratkym rukavom, rifle na traky a svterik....a samozrejme tenku ciapocku a to som ho mala aj na rukach,...a ked zaspal v kociku, tak som ho prikryla dekou.... nebol spoteny a velmi dobre sa mu spinkalo, takze mu bolo akurat 🙂

susika
31. mar 2008

ahojte. tak sa pridíávam. tiež problém s tým, čo malej obliecť.dnes bola tiež len v pančuškoch , gaťoch na traky, tričku, svetríku, ale nan som ešte dala aj mikinu.bola na rukách, tak som sa bála. a tiež tenká čiapočka.ale fusak v kocíku mám. ked tam leží a spinká, ešte v nom vydrží.

jahodka11
31. mar 2008

susika, my bez pancusiek, maly by zhorel 🙂)) pancusky mu budem davat az v zime, ked uz bude chodit, teraz som nedavala, sa mi to zda strasne vela, ved mal fusak...🙂

susika
31. mar 2008

jahodka-malá bola spokojná.ani spotená.je sa tie gate aj tak vždy vyšúchajú hore, tak preto tie pančušky.inak by mala holé nožky a to sa mi zdá pri necelých 20 stupnoch dosť surové.my máme ten fusak ešte po nás, takže je taký väčší, takže fakt ho má len tak "do počtu" aby tam bol.zohreje, ale nie je v nom nafutrovaná.ona je celkovo drobec

jahodka11
31. mar 2008

susika, ved v pohode, kazde babo je zvyknute inac 🙂)) a ked nebola spotena, nie je o com 🙂 bola spokojna 🙂

susika
31. mar 2008

inak je to hrozné obliect malé bábo, ked to počasie je také vrtkavé.a o dva dni ich zasa budeme babušiť🙂))