Ako obliekať bábätko v marci?

vivian2
29. mar 2008

ako obliekate v tychto dnoch svoje babatka ked idete von? Moja mala bude mat zajtra 16 dni a ja neviem co jej mam obliect na prechadzku. Doteraz som ju obliekala takto: body, dupacky, kabatik, zatepleny overal, deka, fusak a samozrejme ciapocka. Od zajtra sa ma ale oteplovat a ja neviem ako ju obliect. Ci jej mam stale nechat aj overal aj fusak alebo uz overal netreba a uz len teplu deku do fusaku. Citala som ze prehriatie babatka moze byt nebezpecnejsie ako ked mu je trochu chladno. Ja by som bola rada, keby jej bolo tak akurat 🙂)) len neviem ako to dosiahnut 🙂)) Skusene maminy poradte 🙂)

babulka123
11. okt 2009

baby od bud. tyzdna sa ma ochaldit a poriadne 7-8 stupnov, je cas vytiahnut overal? co sa dava pod taky overal, staci body a pancusky alebo este nieco ? prikryt mam dekou ked je v overali alebo dat este do fusaku?
dakujem ...

amy14
11. okt 2009

babulka-stačí ti do kočíka fusak,a do neho ja budem dávať body s dlhým rukávom,punčošky nejaké tenšie dupačky a možno tenšiu mikinku...moja je taký malýotužilček,že nie je rada veľmi naobliekaná...a overal budem dávať až neskôr,teraz do auta punčošky,rifle,capačky,body s dlhým rukávom,svetrík a bundička a jasne čiapočka aj vprípade fusaku....

babulka123
11. okt 2009

amy ano.. do auta je to super, ale ja som myslela na prechadzku v kociku.. ze v podstate namiesto rifli a bundy bude mat overal.. a fusak az neskor.. a do overalu len body a pancusky..

a pod bundicku davas este sveter? ja si myslim ze uz by sa ani nezmestil. hehehe

katy2
13. okt 2009

Ahojte, to pocasie je hrozne.... Zajtra ideme na kontrolu a ja vobec neviem, ako obliect malu.... 😖

aninna88
13. okt 2009

Čaute kočky, aj vy riešite obliekanie? Počasie je fakt hrozné. My chodíme von tak 3-4 x do dňa, malú uspať a potom spí vonku na záhrade. Malá ma 6 mesiacov a dnes som prišla už 2x úplne vymrznutá. Obliekla som jej Flisové tepláčky, mikinku, body s dlhým rukávom, dala som jej takú zimnú bundičku a predtým bola zakrytá dekou a teraz som ju šupla do deky do autosedačky a do kočíky do vaničky. Rukavičky nechce ani vidieť, tak keď zaspí tak jej schovám ručičky do deky. Fusák asi až neskôr.
Už nech je zas leto...

lenka1smejka
17. okt 2009

Ahojte baby poprosim vas o radu.od kedy mam dat fusak?kolko ma byt asi stupnov aby mala fusak?moja mala ma 6,5mesiaca a nonstop ma studene rucicky a nozicky ale chora este nebola.Momentalne ked boli tie hnusne vetry tak som jej davala.body,pancusky,dupacky s dlhym rukavom a teply overal a do kocika som ju zababusila do deky a zapla kryt na kocik...nechcem ju velmi babusit ale nechcem ani aby mi nastydla.a este nieco ma mrzi mala vobec nechce sediet ani sa o to nesnazi...

aninna88
17. okt 2009

Lenka1smejka, keď som písala v utorok, že malá je len v deke, tak v stredu, keď začalo ešte väčšie zimisko, tak som vybrala fusak, ale to nie je taký kožušinový, ale taký do kočíka. Máme concord. A asi je to lepšie, ako deka, lebo ju tam len šupnem, zapnem a je v teplúčku. Maličká má tiež 6,5 mes. a už sa snaží aj sama sedkať, ale ešte sa drží vpredu ručičkami, ale podopretá vankúšom už sedí OK. Každé dieťatko je iné, určite bude sedkať zachvíľku, napríklad moja malá sa nechce vôbec otáčať. Dokáže to, ale nechce sa jej, zato na nožky by išla hneď a ešte nevie ani riadne sedieť. A kamarátkina malá sa točí od 2 mesiacov. Chce to len čas.
Pa 🙂

kafulienka
18. okt 2009

lenka1smejka,

tento zaujimavy link uz niekto daval v inej teme, dovolim si ho zadat este raz
(vobec ta nemusi mrziet, ze mala teraz nechce sediet - prave naopak - ako sa pise v tom clanku...)

🙂

anicka077
18. okt 2009

baby ako obliect dvojtyzdnove drobca do takeho pocasia, ak je zabaleny v perinke? nieje na fusak este priteplo?

sue
18. okt 2009

Neriaďte sa kalendárom, ale teplomerom 😉
U nás bola minulý týždeň taká zima ako bola vlani asi len dva týždne...takže hoci sme za celú minulú zimu mali pnačušky pod teplákmi asi len 10dní,tak teraz sme ich už dvakrát mali... dnes zas nie...

nikollette
18. okt 2009

Tiež si myslím že nie práve kalendárom sa treba zaoberať, ale aktuálnym počasím a teplotou 😉

sue
18. okt 2009

Nik,už som sa stretla s názorom, že keď teraz oblečiem zimnú bundu,tak čo budem dávať v januári...no lenže my sme minulý rok na konci januára nosili poltopánky, fusak bol zahrabaný hlboko v skrini a o pančuczhách sme ani nechyrovali...teploty totiž boli okolo +10-12 stupňov... teraz to bolo len okolo nuly...

anicka077
18. okt 2009

samozrejme,ze sa budem riadit podla teplomeru a nie kalendaru. ale ja nemam vobec sajnu ako sa ma spravne male babo obliekat vonku. je to moje prve dietatko, tak nechcem nic pokafrat a radsej sa pytam. novorodenec ma mat o jednu vrstvu viac ako mi dospely alebo ako vlastne? vdaka za vsetky rady

iinuska
18. okt 2009

anicka, ano tak to je.Dolezite, aby mal teply zatylok

anicka077
18. okt 2009

iinuska ako by si maleho obliekla ked je vonku nad nulou a ked je pod nulou? ked uvazim ze je v perinke.dik

bibi78
18. okt 2009

ja mam tiez dilemu, ako maleho obliect. zajtra bude mat 2 mesiace a doma nosi body s kratkym rukavom, tricko s dlhym a dupacky a ked ideme von, tak mu dam teplejsiu mikinu a supnem do "celorocneho" fusaku a prikryjem dekou. a to tu mame okolo 10-12 °C. zda sa vam to prilis naobliekany?
a v noci ho davam do spacieho vaku- nie stredne tepleho - a prikryjem dekou a aj tak ma studene rucicky a nostek taky mierne studensi. a to mame v spalni okolo 22°C... neviem, ci sa riadit podla nosteka alebo zatylku...?

anicka, takeho drobca by som urcite davala este do fusaku, aj ked je v perinke. o jednu vrstvu viac beriem podla pocasia, takze momentalne o jednu teplu vrstvu viac. 😉

bianca7
18. okt 2009

no presne tuto otazku si kazdy den kladiem aj ja,hoci som sa uz pytala tu raz.Tiez viem,ze treba o jednu vrstvu viac,ale napriklad existuju mikiny roznej hrubky-niektore su teplejsie,niektore menej a nikdy neviem ci tej jednej vrstvy naviac staci alebo nie.
Bibi78,mne sa zda,ze je to akurat kedze babo je eate take male.My tiez mame iba 2 mesiace,a tiez vcera bol oblieceny podla mna dost(body,overalik,teplejsi overal,svetrik na zips a bol v jesenej kombineze),ale nebol spoteny,cize som usudila,ze je to akurat.Ale stale riesim tuto otazku 🙂

anicka077
19. okt 2009

zabudla som povedat ze v kociariku mame fusakotasku. tak aj tak by ste dali maleho do fusaku este? a co mu obliect pod perinku? pre mna je to este spanielska dedina. zatial sme vonku nezacali chodit no uz pomaly by som aj chcela zacat s prechadzkami

monikapalo
23. okt 2009

Ahojte, ja cakam babo az v januari, ale dnes som bola v detskom obchode, tiez som mala trosku chaos z toho, co vlastne kupit malemu na oblecenie, pretoze v januari - februari byva zvycajne silna zima. Pocitam, ze po porode asi tak dva -tri tyzdne nepojdem s malym von, ale potom to pride a s tym aj otazka, co mu dat obliect, aby mu nebola zima. Fusak to isti,zavinovacka, ciapka, rukavicky, dupacky , kosielka, mikinka, snad aj deka.....fakt neviem. Hadam to zvladneme. Tiez je to moje prve dieta, takze vela informacii mam od znamych a z internetu, na co sa dost spolieham.

suzanka144
23. okt 2009

monikapalo moj Samko sa narodil v polke februara a bola celkom zima a von sme chodili obleceny tak ze mal body, pancuchy tricko, flisovu teplu supravicku a bol v overale mal hrubsiu ciapocku rukavie ani neni treba rucky mu ledva trcali z overalu bol vo fusaku a na nom mal este hrubsiu deku a nanoznik na kocik a bol stale teplucky... 😉 teraz ked je uz vacsi tak ho obliekam tak ako seba len ma o jednu vrstu viac a tiez je stale tepucky neni dobre babatko aj prehriat aj ked novorodeniatko treba zababusit este ho nema co hriat 😉

mami78
23. okt 2009

monikapalo, to by bolo asi dosť dlho bez čerstvého vzduchu, keď prídeš domov smelo na vzduch (ak nebude menej ako 0 stupňov, čo cez obed nebýva, a s dvojtýž. aj do nižšej teploty), prvý deň 10 min., 2.deň 15. min.... Ak mu dáš body s dl. rukávom, dupačky s dl. rukávom, svetrík, overal, fusak, deku a čiapku odmení sa ti po takej prechádzke svojím pokojným spánkom 🙂

suzanka144
23. okt 2009

presne tak suhlasim s mami my sme boli von 1x ked mal 2tyzdne a zacnes iba na chvilku a potom stale predlzujes prechadzky o 15min.. detickam sa najlepsie buva vonku 🙂

wiwienne
24. okt 2009

Kocky, ak ma babatko sopliky, je prechladnute, ma pat mesiacov, ako ho obliect do pocasia s teplotou 10 stupnov????poradte prosim, lebo ja uz neviem, davam mu kamasky, nohavice (nozky ma az horuce), bodiky, mikinku a kabatik a ide sa mi z toho uvarit, je nejaky teplomylny ci co...

gloria78
24. okt 2009

wiw, z oblečenia určite neuberaj, len je rozdiel, prechladnutý a prechladnutý. Pozor, ani 36,9 nie je OK a von by som s ním nešla. Aj vo vyvetranej izbe s ciapočkou bude rado.

wiwienne
25. okt 2009

Glori, ok, vrela vdaka z aradu...len mi je to luto, uz sme treti den doma 😖

bibi78
26. okt 2009

Gloria78, co tym myslis, ze ani 36,9 nie je ok, ved dietatko mam mat teplotu medzi 36,5 a 37,5 °C - nie? aspon tak nam to hovorili v nemocnici... 😅

pietra
26. okt 2009

gloria, teplota okolo 37C je do dvoch rokov uplne normalna a ani sa nepoklada za znak choroby 😉 ak dietatko nema okrem nadchy ziadne ine znamky choroby, tak mu prechadzka na cerstvom vzduchu len pomoze, dokonca sa mu bude aj lepsie dychat. Samozrejme by nemala byt hmla, prsat, fukat silny vietor a podobne

wieienne, ja by som s nim von isla, namiesto dvojitej vrstvy na nozicky by som dala asi len tie kamase alebo nejake trosku teplejsie nohavice, ved je v kociku zakryty aj nejakou dekou, takze zima mu nebude. A riad sa vzdy nim, teplotu skusaj za krkom, nesmie byt ani studeny ani spoteny. Kazdemu dietatku vyhovuje nieco ine, ale obliekla by som tak, ako ty, len by som dala len jedny nohavice 😉

gloria78
26. okt 2009

maminky, k tej teplote: so samozrejmosťou odčítania 0,5 stupňa som to myslela 😉

pietra
26. okt 2009

gloria, aj ja, 37C po odpocitani 😉