Ako obliekať bábätko v marci?

vivian2
29. mar 2008

ako obliekate v tychto dnoch svoje babatka ked idete von? Moja mala bude mat zajtra 16 dni a ja neviem co jej mam obliect na prechadzku. Doteraz som ju obliekala takto: body, dupacky, kabatik, zatepleny overal, deka, fusak a samozrejme ciapocka. Od zajtra sa ma ale oteplovat a ja neviem ako ju obliect. Ci jej mam stale nechat aj overal aj fusak alebo uz overal netreba a uz len teplu deku do fusaku. Citala som ze prehriatie babatka moze byt nebezpecnejsie ako ked mu je trochu chladno. Ja by som bola rada, keby jej bolo tak akurat 🙂)) len neviem ako to dosiahnut 🙂)) Skusene maminy poradte 🙂)

cheerlady
11. jún 2010

zuzka jasne,len plienocku 😉

zuzkat1
11. jún 2010

🙂

martina149
11. jún 2010

Dievčatá a dávate bábätkam teraz v horúčavách do kočiara hlbokého myslím čiapočku?lebo ja som dnes našej nedala lebo má úplne mokrú hlavičku,ale už riešim či ju nebudú bolieť ušká.A ináč je tiež len v bodynku s krátkym rukávkom a aj tak je spotená,tak si neviem predstaviť keby mala dlhý rukáv.

jasminet
11. jún 2010

@martina149 do hlbokeho nefuka, ciapku urcite nedavaj...nasa ciapku vobec ako mala nenosila, az v zime...

zdenka821
11. jún 2010

možete dať bábätku vatičku do ušiek, ja to takto robím a tiež nedávam v týchto horúčkach čiapočku. Maminy, chcem sa poradiť či može byť v izbe, v ktorej je bábätko, otvorené okno? nemyslím dokorán, len pootvorené. nevzniká tam prievan /aj keď sú dvere zatvorené/?
ako obliekate detičky v tomto počasí na noc? keď mi drobček večer okolo 19ej zaspáva, je vedro a najradšej by som jej dala krátky rukáv ale v noci má studené ručičky..tak neviem ako to spraviť

gloria78
11. jún 2010

zdenka - ručičky sú končatiny, prirodzene môžu byť studené, teplotu skúšaj vzadu pod krkom, a prievan tam nebude ak máš dvere otvorené, my ani inak nespávame odmala 😉

martina149
12. jún 2010

Moja spí v noci v overali s krátkymi rukávkami aj kraťaskami a má holé nožky a prikryjem ju paplónikom a aj tak je spotená.A okno máme odchýlené celú noc.

juliakocka
12. jún 2010

moja mala ma len bodynko s kratkym rukavom a bez noziek a ponozky a je prikryta plienkou a to celu noc uplne otvorene okno, v izbe je 27 stupnov

juliakocka
12. jún 2010

a čo sa týka čiapky, ja vobec nedávam ani v kočiku ani na rukach ked je...vatu som skusala, ale stale je vypadne...ale ja zase malej uši vobec necistim s tymi tamponami, tak si myslim, ze male babatka maju dobru ochranu....netreba to prehanat, to len na slovensku najdete 2 rocne deti s ciapkami na hlavach aj na usiach... 😀

zuzkat1
12. jún 2010

ja na noc body s kratkym rukavom a letny vak lebo spod deky sa odkopava.. a okno dokoran... ciapku nie..ved by sa mi upiekla🙂 ani vonku nedavam...

zdenka821
12. jún 2010

ďakujem za rady kočky 😉

murinka
12. jún 2010

moja mala bola dnes v noci v pancuskacha v tenuckej kosielke pretoze u nas sa v noci dost ochladilo a okno bolo otvorene.dokonca ja som mala husiu kozu.a spinka odkryta.

datkova
12. jún 2010

@juliakocka nop resne... neviem, čo to je za modu s tými čiapkami... normalne posadnutost... ja ked vidím diatatu na hlavičke čiapku v takomto teple, je mi ho strašne luto...
malá má šatku proti slnku, alebo klobúčik, ale fakt len vtedy, ked jej páli na hlavu, inak v tieni všetko okamžite dolu...

dadulka271
12. jún 2010

No tak vonku je take teplo a mi este na byte mame aj 29c a to tu mam vsade okna otvorene a ozaj aku ciapku mozem dat malemu v takom teple este mu musim davat

susisus
12. jún 2010

@dadulka271 Aj my mame doma 29,5 ☹ ciapku nemusis ked na neho nebude svietit, len nejaky klobucik ci satku. A ja mam zatiahnute zaluzie a okna len na vetracky, lebo to z vonku ide to teplo a super mi pomohlo napustat plnu vanu ladovej vody. Zda sa mi tu chladnejsie.

dadulka271
12. jún 2010

tak skusim to aj ja stov vodou

tikasi
12. jún 2010

Tak s tymi ciapkami uplne uplne suhlasim,myslim si ze niekedy je ovela nebezpecnejsie ze sa dietatko prehreje ako to ze mu "nafuka" do usiek. Ja som zila 2 roky v Irsku a ti nedavaju babatkam ciapky ani cez zimu a nic im nie je.Podla mna vsetko z mierou,urcite treba chranit hlavicku pred slnieckom,ale pokial babo este nesedi tak staci prehodit plienku cez kocik aby dnu nefukalo.A my sme dnes v noci spinkali len v bodynku s kr. rukavmi a holymi nozickami bez ponoziek,prikryta bola len tenkou deckou,a to mam pocit ze jej bolo aj tak teplo a v byte mame 26stupnov,malinka ma 2,5mesiaca.

dadulka271
12. jún 2010

len sa bojim aby nedostal prievan no ale v kocari ma ako v sklenniku mame hlboky a tam ma tak teplo chuda moje davate malym aj caje ja ano lebo uz nekojim davam mu sunar a urcite ho smedi

datkova
12. jún 2010

@dadulka271, neboj, nema ako dostat prievan, ked leží v kočíku pod strieškou... vieš ako mu musi byt strašne horuco v tej čiapočke?? 😝 😝 radšej nedavaj a caj určite, ked nekojíš, alebo ja davam len čistu prevarenu vychladenu vodičku, taku polovlažnu a vypije jej teda hodne za celý den aj tri 300ml flašky skoro... ponukam neustále a malokedy odmietne.

kaniska
12. jún 2010

@juliakocka, @dadulka271, baby a ked ma moja mala 3 tyzdne a jeden den presne, mam jej davat ciapku??? ja vlastne ani nechapem zmysel tych ciapok, iba ma kazdy strasi, ze ciapka musi byt! a ja ani neviem, ze preco!

dadulka271
12. jún 2010

No to je este moc malinka davaj jej aspon letnu ciapku sutake tenke

bubelko
12. jún 2010

@kaniska > ak je velmi teplo do hlbokeho kocika nemusis - ja som lukasovi nedavala, narodil sa v juni a v juli uz bolo velmi teplo. ciapku maj so sebou, keby si ju vytahovala von a nahodou fuka. 😉

miau
14. jún 2010

v com davate prosim teraz deticky spinkat? ja moju davam este do pyzamka s dlym rukavom aj nozickami - bez vaku a deky ale i tak mam pocit ze jej je teplo 😒

lucyso
14. jún 2010

Ja davam malu spat do pyzamka s dlhym rukavom a nozickami a zakryjem ju tensou dekou. a mame v spalni 23 stupnou...

zuzkat1
14. jún 2010

@miau my mame v spalni 28 stupnov a mala ma na sebe body s kratkymi rukavmi a nohy hole a davam ju do letneho vaku...mam pocit ze jej je prijemnejsie ako s dlhymi gatami a rukavmi,lebo to nema priamo na tele ale sa tam trochu vetra v tom vaku...aspon ked sa v noci zobudi na kojenie tak skusam na zatylku a nie je spotena...okno mam v noci otvorene

bibione
14. jún 2010

v tychto horkach som ho nechalavala holeho a zakryla tenkou dekou,a aj tak bol uplne spoteny

miau
14. jún 2010

dakujem, moja sa hrozne odkopava cize zakrytie ani nehrozi....uz ekd spinka mam pocit ze je ok, ale ekd zaspava je dost teplo ☹

tikasi
14. jún 2010

nasa dnes spinkala len v letnom vaku a mala bodynko s kratkymi rukavmi.Najprv bola bez ponoziek,ale ked som ju v noci krmila dala som jej ponozky lebo sa mi zdala taka vlaznejsia,ale rano zas bola troska spotena,ale mali sme okno zatvorene. Ale zasa som mala dilemu co jej dat von,je tam hrozne dusno ale nie az tak teplo,tak som dala tielecko a tricko s dl. rukavom a dlhe nohavice a zakryla som ju len tenkou dekou,ale ciapocku som jej potom dala dolu,nefukalo.

jespera
14. jún 2010

ja mam pol rocne babo a ciapku nedavam, na noc - mame v izbe 27 stupnov, okno uplne otvorene, dvere zatvorene, oblecena body s kratkym rukavom a plienka, zo zaciatku som davala letny vak - vysledkom boli mokre vlasky, mokry matrac...neustale mrvenie sa, a tak som vyspekulovala ze som ju dala do velkej obliecky od vankusa - iba do pol pasa, zapla som gombiky, takze jej to pekne drzi okolo bruska, neodkopava sa, je chranena, vytiahnut to na seba nemoze..super vec..odporucam vyskusat 🙂
a ako spi vonku - body s kratkym rukavom a prikryta plienkou tod vsjo...
Ja stale porovnam seba co ja mam oblecene a v com spim ja..a hovori sa ze deti maju este teplejsiu krv ako dospela osoba

miau
14. jún 2010

jespera, to je celkom dobry napad s tou oblieckou 😉