Ako obliekať bábätko v marci?

vivian2
29. mar 2008

ako obliekate v tychto dnoch svoje babatka ked idete von? Moja mala bude mat zajtra 16 dni a ja neviem co jej mam obliect na prechadzku. Doteraz som ju obliekala takto: body, dupacky, kabatik, zatepleny overal, deka, fusak a samozrejme ciapocka. Od zajtra sa ma ale oteplovat a ja neviem ako ju obliect. Ci jej mam stale nechat aj overal aj fusak alebo uz overal netreba a uz len teplu deku do fusaku. Citala som ze prehriatie babatka moze byt nebezpecnejsie ako ked mu je trochu chladno. Ja by som bola rada, keby jej bolo tak akurat 🙂)) len neviem ako to dosiahnut 🙂)) Skusene maminy poradte 🙂)

evita123
31. mar 2009

precitala som si zopar vasich tipov na obliekanie.. ale aj tak sa neviem z toho vymotat.. doteraz sme nemali problem, ale zrazu ma potnicky na tvaricke, cize mu bolo teplo.. ked bola velka zima noil dupacky, ponosticky, zateplene nohavice, papucky.. hrubu ciapocku, mikinku, bundu a rukavicky. ked bolo do tych 5 stupnov nosil dupacky, ponosticky, papucky, manchestrove nohavice, tricko a bundu, rukavicky a ciapocku..
teraz nosi len body nohavice ponosticky, papucky, tricko a bundicku + rukavicky.. asi mu aj tak bolo moc telo ked ma potnicky.. prosim poradte mi co by ste mu obliekli ked ma 3 a pol mesiaca.. a jasne ze je stale vo fusaku.. skoro som to zabudla napisat 😀

alusha
31. mar 2009

my sme sa akurat vratili z prechadzky a je kraaaasne teplucko, mal bundu, ale fusak som uz dala prec, prikryla som ho deckou...

traktor
31. mar 2009

ahoj , jedna rada, ked das babu ruku na chrbatik a je spotene, tak treba vyzliekat, je velmi nababusene. cim viac sa babetka babusia , tym menej su potom odolne, a budu casto chore.treba ich otuzovat odmalicka - vlastna skusenost moje tri niesu skoro vobec chore. a to plati aj pri kupani. mi sme vobec nepouzivasli teplomer, vodu som davala tak od oka, vela som s detmi ,cvicila, masirovala ich po kupely a tym nas obysli aj dojcenske koliky.

zoeno.1
31. mar 2009

ked je okolo 15-20st. tak dam nohavice,ponozky,body,mikinu,jarnu bundu a sup do sportaku a deku zoberiem do kosika a podla potreby dam a takisto aj bundu dam dole ak teplota splha ku dvadsat 😉 uz mala oblecene aj satocky a vtedy som dala pancusky,body s kratkym rukavom,tricko s dlhym rukavom a svetrik a tenisky a ked bolo okolo 22st.tak mala len mikinu,body skrat.rukavom ,teplaky,ponozky 🙂 a ozi ciapku bud dam taku jarnu,alebo dam satku (tiez taku na jar),alebo nedam nic 😉

evita123
31. mar 2009

a ked nie je spoteny a aj tak ma potnicky? ☹

hapkes
31. mar 2009

my sme mali dnes oblenecny natelnicek , body svetrik a na tom overal plysovy...a boli sme vo fusaciku..ale tiez s tym mam problem pretoze aj ked vykukne slniecko tak je to zubate slniecko zradne...

katyl
31. mar 2009

baby, aj ja mam ten problem , co obliect.. 😒
dnes sme boli v body s kratkym rukavom, tricko s dlhym a mikina, dole pancuskua rifle, nepodsite, na hlave tenka ciapka a kapuca od mikiny. Vo fusaku ale rozopnutom...sa mi zdalo, ze mu bolo teplo, spoteny nebol, ale ruky mal teple. Ked sa este viac otepli, tak neviem, zeby uz bez fusaku??? 😖 😖

zoeno.1
31. mar 2009

katyl ja neviem ako dnes bolo na slovensku,ale ja som fusak zrusila,ked bolo cca viac ako 6stupnov....

jananinka
1. apr 2009

baby, co davate pod deticky, ked nemaju fusak? dnes bolo tak teplo, mala sa mi stale budila v kociku, asi jej bolo horko v tom fusaku 😒

cristin
1. apr 2009

jananinka,a nestacila by uz len plachta,inac ked mala moja 5 mesiacov na jesen,chodili sme vo vajicku a bola zakryta len s dekou.

lucia1004
1. apr 2009

jananinka, ja uz fusak tiez nedavam, len "omotam do deky"

bzuco
1. apr 2009

no ja som dnes dala body s dlhým rukávom, mikinku - chlpatku a na to vestu a tenkú čiapku a ked sme prišli bol celý spotený a to von nebolo extra horúce, ani slnko u nás nesvietilo, ja som bola oblečená tak ako on - tričko, sveter, vesta a bolo mi akurát... a nabehala som toho toľko ako malý, kedže som mu stále bola za pätami 😝 😀

katyl
1. apr 2009

no ja teda rusim fusak urcite, dnes bol filip cely spoteny a to mal iba teplakovu supravu, pod tym pancusky a tricko,,,
zoe, mas pravdu,
naspodok dam decku a zlahka prikryjem 😉 , aj ked sa bojim, tym ze sme novembrovi, nic ine ako zimua fusakobabusenie nepozname 🙂 🙂 🙂

monika77
1. apr 2009

môj malý má 6 týždňov, mám mu dávať ešte tenké rukavičky?

vivusika
1. apr 2009

to je aj môj večný problém, ako obliecť malého do kočíka. Tiež sa narodil v novembri, takže doteraz bol takmer stále vo fusaku. Dnes bolo u nás 15 stupňov ale fúkal vietor, takže som mu dal do kočíka pod neho deku a jemu body s dlhým rukávom, tričko a mikinku, na nôžky pančušky a tepláčky a na hlavičku tenkú čiapku. Celého som ho vložila do takého bavlneného vaku a myslím, že mu bolo fajn. Spotený nebol... a zima mu zrejme tiež nebola. A ešte sa chcem spýtať, používate ešte fusakotašku pri takmer päťmesačnom bábätku?

paola.o1
1. apr 2009

monika, ja by som mu tenke rukavicky dala, take jarne... a inak podla mojho dr. dietatko ma mat o jednu vrstvu viac ako my. takze ja mu teraz davam len pancuchy, body s dlhym rukavom a overal. na hlavu jarnu ciapocku. fusak ziadny, maximalne zoberiem deku keby fukalo.

agnes28
2. apr 2009

ja furt neviem čo dávať pod malú, už sedí v športovom kočíku a je pripútaná lebo sa dosť "mrská". včera som nedala nič ale chcelo by to nejakú izoláciu, lebo ten poťah je taký chladivý... no ale ako to vyriešiť keď sú tam tie popruhy??

mamutka
2. apr 2009

no ved to, popruhy, asi sa nastvem a do nejakej naskladanej deky narezem diery a prevleciem to 😖 no fakt neviem. ale ja toho mojho cukrika este dam do fusakotasky, este nech si polezka a nemusim to riesit dnes, aj ked najradsej by kukal okolo seba uz 🙂

paola.o1
2. apr 2009

ja som si kupila deku s dierami na popruhy. taku do autosedacky, urcite bude aj vacsia do kocika... a ked nie, tak by som narezala diery ako mamutka

ditka1
2. apr 2009

a teraz mi poradte co mam obliect 6 tyzdnovemu babatku 😅 dnes bolo strasne teplo,ale aj tak mam zly pocit,ze ho zle obliekam,mal na sebe bodycko dlhe,dupacky a overal taky tensi a vo fusaku bol hrubom,nebol spoteny,spinkal a vyzeral spokojne.

lemge
2. apr 2009

ditka,ja by som uz fusak v takom horku nedavala.ale kazda mama vie najlepsie co je pre jej babo naj...
dnes bolo ako v lete.ja som malej obliekla tielko,tricko s dlhym rukavom,a nato este jedno s dlhym ruk.tenucku capicu,a prikryla ju tenkou flisovou dekou.prikryvku(kryt) z vanicky hlbokeho kocara som nedala.
s muzom sme sa povadili-myslel si ze jej bude zima 😠 jasne ze bolo po mojom a isli sme takto von. 😝
ked sme prisli z prechadzky domov,malu som musela poprezliekat co bola taka mokra.
ak bude aj zajtra takto,to tielko zrusim.necham len tie dva dlhe rukavy 😉

mamutka
2. apr 2009

ditka to znie podla mna dobre ako si to nakombinovala, ved mu to nechaj take rozopnute, ja mam fusakotasku, dnes som vrch mechala doma a chvilami som len deku prehodila ked fukalo, inak bom macek obleceny ako tvoj.

paola, my mame taku zavinovacku do autosed. s otv.na popruhy, ze do 6 mes. ale maly sa uz nezmesti do toho, maval to aj v kociku. tak teraz neviem co mu dat miesto toho, ked je taky macko velky 🙂

tamka84
2. apr 2009

No dnes bolo fakt teplúčko. Ja mám tiež tento problém s obliekaním. Fusak som dnes už vybrala a dala teplú hrubú deku a kryt z kočíka. A 4mesačnej dcérke som dala body dlhý rukáv, tričko a flísovú mikinu s kapuckou, tepláčiky hrubé a pančuchy a samozrejme tenkú čiapočku. Ale zajtra asi dám už len tenkú flísovú deku aj keby som jej ešte jednu vrstvu dala dole ale nebola spotená tak asi nechám. 😉 😉

sjuzocka
3. apr 2009

no veru ja netusim ako obliect maleho sag este pred par dnami kosa zamrznute okna a vcera som umyvala okna a total teplucko. nechcem ho prehrievat ale ani podcenit toto jarne slnko. bude stacit ked dam flisovu deku pod neho a na neho na prikrytie a jeho obleciem body dlhe, pancusky, tensi pulovrik, hrubsie teplacky a na vrch este taku teplu mikinu a ciapocku bavlnenu?

bezaz
3. apr 2009

zuzi ja som tak mala vcera malu, ale namiesto deky zimnu emitexovu zavinovacku a mala sa sama z nej vykopala, lebo jej bolo teplo 😉

zuziacik83
3. apr 2009

moja mala je decembrova..vcera prvy krat zazila jar a "teplo" a mam pocit ze bola z toho pekne na nervy. Obliekla som jej body s dlhym rukavom, nato tricko tenke, flisovu mikinu, pancusky a teplaciky a zabalila ju do deky..no aj ciapocku samozrejme..najprv buvala v kociku a potom ked zacalo byt este teplejsie a ja som asi bola 30min. cesty od domu spustila priserny rev. Bolo jej aj teplo tak som ju musela povyzliekat mala len tie pancusky a tricko a ciapku a aj tak mala total horuce rucicky. Odmietla byt v kociku, v tom vrieskala ako pavijanik a ja som nakoniec musela ju niest v jednej ruke a kocik tlacit druhou. Ako taka "ciganka". Mala este ani hlavicku uplne nedrzi tak jej kvickala a ona len cumakovala na ten svet a slniecko ako vyjavena a ked som ju dala do kocika hned rev a tak to slo dokola. Ja som nevedela ci mam plakat alebo sa na nej smiat. Inac ani vecer riadne spat nechcela.Ja som si to nazvala jarny kyslikovy sok 🙂 Som zvedava co bude robit dnes..chystam sa o chvilu von 😒

sloto
3. apr 2009

ahojte, nasa Nikolka ma zrovna 6 tyzdnov, ale u nas v BB bolo vcera priserne teplo. obliekla som jej body s dlhym rukavom, mikinku, pancusky a teplacky, ciapocku a na to overal a zabalila do deky, ale po chvilke bola malinka uplne spotena, tak som jej ten overal vyzliekla a nechala ju len v tej deke a aj tak sa mi stale mrvila ze jej teplo. ja som behala v tricku s dlhym rukavom a bola som spotena ako mys. Dnes ju asi obleciem podobne. Podla mna neni dobre, ked sa babatka prehrievaju. Potom ich trosku ofukne a hned ochoreju.

martina46
3. apr 2009

my sme boli vcera v kociku tiez tak, ako vacsina z vas - body + tricko dlh. rukav a flis. mikina, pancusky a teplacky. a este tenky nanoznik.
ale bola som velmi prekvapena, malej to bolo akurat. cakala som, ze budeme vyzliekat a nic!
pravda je, ze na slnku bolo peklo a v tieni dost fukalo, takze asi preto. je to ale velmi zradne pocasie....

katyl
3. apr 2009

Poslusne hlasim 🙂 dnes sme boli bez pancusiek, len podsite gatuse a ponozky a bez ciapky, na hlavke mal ale kapucu od mikiny...aj som sa trochu bala, ale spal 2a pol hodiny v kociku, co sa uz davno nestalo...tak mu asi bolo strasne dobre 😀 😀

monika77
4. apr 2009

ja som dnes v tento teplý deň obliekla body s dlh.ruk. + dupačky s dl.ruk. a ponožky a prikrila dekou .. aj to som rozmýšľala či to nieje veľa, pretože ja som aj v tričku ako myš spotená .. ale malého som dala radšej do chládku

začnete už natierať bábatinka aj ochran faktorom?