Ako obliekať bábätko v marci?

vivian2
29. mar 2008

ako obliekate v tychto dnoch svoje babatka ked idete von? Moja mala bude mat zajtra 16 dni a ja neviem co jej mam obliect na prechadzku. Doteraz som ju obliekala takto: body, dupacky, kabatik, zatepleny overal, deka, fusak a samozrejme ciapocka. Od zajtra sa ma ale oteplovat a ja neviem ako ju obliect. Ci jej mam stale nechat aj overal aj fusak alebo uz overal netreba a uz len teplu deku do fusaku. Citala som ze prehriatie babatka moze byt nebezpecnejsie ako ked mu je trochu chladno. Ja by som bola rada, keby jej bolo tak akurat 🙂)) len neviem ako to dosiahnut 🙂)) Skusene maminy poradte 🙂)

jahodka11
31. mar 2008

veru, presne tak...dva dni sa tesime zo slniecka a potom je zasa hnusne pocasie :(

iffka2002
31. mar 2008

ked sa otepli tak vecsinou dam do kocika namiesto fusaku deku, no akoby pravidlom dcera bola na druhy denpotom vzdy chora 😒 Zas kamoskin syn takisto stary je furt len v deke a este ani raz nebol chory. takze zavisi asi aj od dietata a imunity.. Dnes som malu tiez slabsie obliekla ako zvycajne- ved na slnku bolo 29stupnov (!), a zas cely vecer kycha a kasle.. dnes mala- body s dlhym rukavom, pancusky, bundicku, ciapocku, deku a pod nou fusak

dudasik
8. apr 2008

Ahojte mamicky.
Chcem sa opytat, tie co davate namiesto fusaku uz deku, aky rozmer a material to mate?
Ja chcem kupit, lebo fusak mame strasne teply, a uz sa oteplieva...
Spanielska deka je asi moc hruba, nie ?
Dakujem 😵

mechurik
9. apr 2008

baby, a ked davate dupacky 3 mes., davate na to aj papucky?

gangulienka
9. apr 2008

ja nedavam papucky 😉

zuzka99
9. apr 2008

ja davam, ponožky, dupačky a papučky

trixi
9. apr 2008

dudasik, ked je vonku cca 12-16 st. tak pouzivam len spanielsku deku. Maly vsak pod nou ma len tenke teplacky, ponozky, body s dlhym rukavom a ciapku. Ked je nad 16 st. tak flisovu deku a oblecenie ma rovnake. Tak je v kociku ked spi na terase. Ked chodim s nim podvecer behat, tak este sme pouzivali fusak emitex, pretoze beham pri Vahu a tam vzdy poriadne fuci.

dudasik
9. apr 2008

Dakujem Trixi velmi pekne.
Musim zohnat deky.

vocko3
12. máj 2008

teraz ked hlasia okolo 25 stupnov davate este pod nohavice aj puncochy? alebo uz len ponozky? ja chodim von len v kratkom tricku a mala ma body s dlhym rukavom, na tom tricko a tenku bundu. puncochy, ponozky, rifle, ciapku. asi by som jej uz mala dat o jednu vrstvu menej 😒

danulka2
12. máj 2008

ja este malemu davam puncochy. Este nebeha celu prechadzku a ked slniecko zajde, tak vietor je este studeny a hned ma studene rucicky a cikuta sa mu. Inak ma body s kratkym rukavom, tenke tricko s dlhym a mikinu alebo sveter. Ale vzdy mam este v taske tenku bundicku /niekedy sa ,,zabudneme,, na prechadzke a vecer uz je chladnejsie alebo keby prisiel dazd/. Je rozdiel ci je babo v kociku alebo uz chodi.

elinka27
12. máj 2008

ja davam este pancusky pod teplacky,ale navrch uz len mikinku a pod tym body s kratkym rukavom, mam aj tensiu deku,takze keby sa predsa len schladilo,tak ho zakryjem.

letuskah
12. máj 2008

presne nad tymto som dnes rozmyslala, zatial davam pancuchy ale asi prestanem a deku mam vzdy so sebou tak ak sa schladi len ho prikryjem

susik77
12. máj 2008

caute, ja davam ponozky, nohavice, bodycko, triko s krat. rukavom a tenky svetrik. mam este po ruke deku, keby sa ochladilo.
ked jej dam suknicku, tak zase pancusky miesto ponoziek.

jaduska
12. máj 2008

Ja malej ešte dávam punčošky, mne sa zdá, že to ešte nie je až také teplé slniečko. A keď zájde za mraky a trošku fúkne vietor, tak nie je moc teplo. Na dievčatá treba dávať väčší pozor, aby nemali neskôr "ženské" problémy. Aj staršej ešte dávam, ale už iba silonky, lebo ona behá, tak sa zahreje.

susik77
12. máj 2008

u nas bolo dnes doobeda uz skoro na letne saty...puncosky mi dr. nedoporucuje-kvoli ekzemu...ze je to umelina. ze jej mam davat len ponozky a nohavice

jaduska
12. máj 2008

ja malej kupujem punčošky čo vyrába Tatrasvit a tie sú zo 100% bavlny, dajú sa aj tak narýchlo prežehliť 😵

martina21
12. máj 2008

ja davam tensie teplacky,ponozky a body z dlhym rukavom,maly je krasne teplucky, chodim von od 12-15h lebo maly vtedy najlepsie spi a to je fakt dost teplo ja sama chodim v tricku na ramienka a trojstvrtovych nohaviciach,a mame tmavomodry kociar a ten je dost vyhriaty

jaduska
12. máj 2008

baby, asi máte v Prahe teplejšie ako my tu 😉 Aj teraz prišla kámoška z Mníchova a sa čuduje, ako tu máme chladno. Má 2-ročnú dcérku a tá len tenké tepláčky a ponožky má, že vraj si teplejšie veci ani nedoniesli.

zuzla2
12. máj 2008

my sme dnes boli vonku a Vaneske som dala uz ponozky..mala este body s kratkym rukavom,tricko s dlhym rukavom a na vrch taky top bez rukavov..plus rifle..a bolo jej horuco 😖

jaduska
12. máj 2008

no naša slečna už nechce sedieť v kočíku a keďže ešte nechodí, tak ju posadím do piesku, alebo na trávu medzi deti, tak preto si myslím, že punčošky ešte treba. Ale my sme vonku od 16-tej do nejakej 19-tej, keď ideme pre staršiu do škôlky a k večeru už je chladnejšie. 😒

maca28
13. máj 2008

dieta sa ma vraj obliect ako mamina,dve vrstvy mama,dve dieta a sup do fusaku,myslim ze deku uz netreba,ked tak pod fusak aby mu zospodu netahalo..ja malu obliekam presne tak,no ked mam len tricko,malej hodim tensiu mikinu,dam do fusaku,zimka jej zatial nebolo,ked tak len teplo,ak ma rucky spotene tak jej odokrijem aj ten fusak a to mame jarny,nie zimny..

gangulienka
13. máj 2008

vcera v BA poobede okolo piatej : body s kratkym rukavom, nohavice bez pancuch a nakoniec aj bez ponoziek nic viac a mala spotena jak mys 😝 ked zaspala v kociku prikryla som ju len tenkou plienockou a mala teple rucky aj nozky cely cas, ako tak citam vase prispevky tak vyzeram jak nenormalna mama aj ludia tak na mna pozeraju ked ich dieta ma sveter a ciapocku a moje ma hole nohy 😀

ivet100
13. máj 2008

gangulienka, nevsimaj si to ako ludia na teba pozeraju, dolezite je ako sa citi tvoje dieta a ci mu je teplo. Niektore deti potrebuju viac oblecenia, ine menej. Ja malemu davam body s dlhym rukavom, tenke nohavice, ponozky a tenky svetrik, ktory mal vcera stale odopnuty, lebo bol spoteny. Ciapocku davam stale, lebo niekedy ked fuka vietor, moze nafukat aj do kociara, ale davam len take teke letne ciapocky a satky, zakryte mal len nozicky tenkou prikryvkou. A myslim, ze mu to stacilo. Dnes ho idem obliect rovnako. Na spodu kocida ma uz len tenky uteracik, myslim, ze deky a fusaky su uz zbytocne, lebo potom by mal moj maly spotenu hlavicku od spodu.

mtsl
13. máj 2008

gangulienka myslím že je to OK aj my sme boli oblečení včera podobne. body, kraťasky, ponožky a zakrytý bol dečkou - nechcem nechať uvariť svoje dieťa vo vlastnej šťave 🙂

val01
13. máj 2008

ahojte,
ja uz malickemu tiez nedavam puncosky, kedze sa hned spoti, on je taky od malicka, nemozem ho naobliekat lebo je uplne mokry a myslim si, ze to je este horsie 😝
v kociku nema uz ani deku, pretoze ako ivet pise, ma hlavicku hned spotenu a aj chrbatik..vsak decku mam stale pri sebe keby nahodou 😎

susik77
13. máj 2008

gangulienka: ja obliekam malu tiez tak ako seba-prip. len 1 vrstvu viac.kamaratka este dnes dala malemu hruby plet. sveter, pancusky a teple teplacky, a to bolo asi 25 stupnov,to asi nepochopim...este keby bol novorodenec, ale v 9 mesiacoch???

adulak
17. máj 2008

tak ja davam uz len tenke teplaciky, ponozky, body s kratkym rukavom a na hlavicku satku alebo klobucik. a ked sa mi zda, ze je zimsie, tak dam body s dlhym rukavom alebo este tenku mikinu ked fuka studeny vietor 😉

martina46
18. máj 2008

my sme dali malej co bolo doteraz najteplejsie body dlhy rukav, teplacky tenke a ponozky. ciapocku sice mala , ale nabuduce jej ju asi nedam, kedze je kryta strieskou z kocika. a rucicky ma uplne vriace, musi jej byt hrozne teplo 😒

lencici
18. máj 2008

Ja davam malej bodiky, punčošky, tenke teplačky a na vrch triko s dlhym rukávom. Keď pofukuje vetrík tak dám ešte bundu bez rukávov. Na hlavičku šatku alebo klobúčik.

aviril
18. máj 2008

ahojte.
trochu možno mimo otázka - z pôrodnice ste bábätká brali v autosedačke? to ho potom nemôžem dať do perinky, lebo to v autosedačke nezapnem. čo ste do autosedačky novorodeniatku obliekli?