Ako obliekať bábätko v marci?

vivian2
29. mar 2008

ako obliekate v tychto dnoch svoje babatka ked idete von? Moja mala bude mat zajtra 16 dni a ja neviem co jej mam obliect na prechadzku. Doteraz som ju obliekala takto: body, dupacky, kabatik, zatepleny overal, deka, fusak a samozrejme ciapocka. Od zajtra sa ma ale oteplovat a ja neviem ako ju obliect. Ci jej mam stale nechat aj overal aj fusak alebo uz overal netreba a uz len teplu deku do fusaku. Citala som ze prehriatie babatka moze byt nebezpecnejsie ako ked mu je trochu chladno. Ja by som bola rada, keby jej bolo tak akurat 🙂)) len neviem ako to dosiahnut 🙂)) Skusene maminy poradte 🙂)

bzuco
5. sep 2010

@lenka1smejka
alami narážala na to, že na 16 st. v izbe je tvoja malá slabo oblečená 🤐
lebo niektoré mamy sa nababušia a deti majú studený odchov 😔

lenka1smejka
5. sep 2010

bzuco-ja som pochopila na co narazala 🙂 ako ja si nemyslim,ze 16stupnov je zima ale mama tiez povie ked ku nam pride,ze mala je vychovana na studenom odchove ale ked je teplucka tak naco to riesit...ako ja som hodne horkokrvna ale mnazel je zmrzlina a to mame doma peklo stale z oknami ci otvorene ci zavrete a kurenie ani nehovorim.Minulu zimu mala bola leziaca a nekurili sme vobec iba pol hodku pred kupanim a rano ked sme vstali nez sa rozhybe telo 😀 som zvedava ako to bude tento rok kdze je uz chodiaca.Dufam,ze nam zase vratia korinky za kurenie ale zase nechcem aby to vyznelo,ze na malej setrim 🙂 ale ja si myslim,ze kurenim su deti casto chore teda maju suchy kasel a moja mala este nebola chora mali sme 3dnovy soplik nedavno prvy krat

susisus
6. sep 2010

@bobika492009 ja mam taky trik, ze jej proste ciapky nedavam a vsetky veci jej kupujem s kapucnou. A tu si na hlavicke necha, takze nieje problem 😉

zuzkat1
6. sep 2010

@susisus a nefuka jej na usi? lebo kapucne su predsa len volnejdsie ako ciapky.. najma ked otoci hlavicku nabok

katarina.banska
6. sep 2010

ahojte
v com davate babatko spat v noci? ja jej dam pyzamko a bud dam do spacieho vaku alebo ked ho periem tak zakryjem perinkou ( ako tutu noc).
no z pod perinky sa odkope a potom ma studene rucky aj noztek a licka.
mam jej davat aj body pod pyzamko?
a cez den mate v com oblecene dieta? my mame v byte tak 20 stupnov a ma body s dlhym rukavom, polodupacky, ponozky. vacsinu casu je v lehatku, tak ju este zvyknem zakryt dekou takou tensou, ak zaspi.

zuzkat1
6. sep 2010

@katarina.banska moja spi v body s kratkym rukavom alebo bez rukavovom a nad tym ma overal ... taky tenky na noc🙂 a spi vo vaku (mam 2 takze striedam) a ja mam celu noc otvorene okno a preto ju obcas este prikryjem dekou...cez den je oblecena tak ako na noc..kratke body a nad tym teplaciky a dlhe rukavy plus ponozky..mame cca 20-21stupnov

katarina.banska
6. sep 2010

@zuzkat1 dakujem.
takze body pouzivas vlastny vzdy ked sa uz ochladi? je to ako tielko pre nu?
moja ma teraz na sebe hrubsie teplaciky, ponozky a body s dlhym rukavom. je v lehatku. ak bude mat studene rucky tak jej dam tensi kabatik. nechcem ju velmi prehrievat. no bojim sa aby neprechladla 🙂

bubelko
6. sep 2010

@katarina.banska ak ti mozem poradit, nekontroluj vzdy rucky, ale zatylok babatka a tiez vloz ruku pod neho na lehatko. ak je tam prijemne teplo, nie je je zima, aj ked ma studene rucky. a myslim si, ze ju neprehrievas a ani jej zima nebude 😉
jonas v noci spi len v pyzamku (tenky overal) a zakryty je paplonom, teda ked ho ulozim, 5 min na to uz je spod neho von. rano ma sice studene ruky, nos a lica, ale inak je teply, takze to momentalne neriesim. vak vytiahnem, az ked sa este viac ochladi, lebo momentalne ho odmieta. 🙂

zuzkat1
6. sep 2010

@katarina.banska suhlasim s bubelko... rucicky moze mat studene..kontroluj zatylok ak je tam tepla tak jej nie je zima...hej bodynko davam aby mala nieco tesne na telicku ale staci aj to bez rukavove, lebo ved ma nad tym dlhy rukav, len tie overaly maju po celej dlzke cvoky a mam pocit ze jej tam fuci na hole telicko tak preto tie body🙂 v lete bola len v nich,ale teraz uz aj overal🙂

katarina.banska
6. sep 2010

ok, tak dnes pojdem kupit body bez rukavov. take nemam a urcite ich vyuzijem.
nenapadlo ma to ked som kupovala vybavu 🙂. no to sme sli do leta, tak ani nebolo treba
no dakujem za rady.

zuzkat1
6. sep 2010

@katarina.banska no v lete sa to prave da super pouzit🙂 ved to by stacilo len to natiahnut na nu ked boli take horucavy🙂 inak nie je za co🙂

katarina.banska
6. sep 2010

@zuzkat1 v lete sme mali body s kratkym rukavom.
no teraz chcem kupit bez rukavov, teda ak ich zozeniem.
dufam, ze ich v tescu budu mat 🙂

babulina
6. sep 2010

ako nahle sa schladi pouzivam body s kratkym rukavom ako tielko, a na to tricko s dlhym rukavom cez den alebo celodupacky na noc

zuzkat1
6. sep 2010

@katarina.banska ja som v tescu kupila, balene po 3 kusy🙂

susisus
6. sep 2010

@zuzkat1 sem tam hej, ale trosku snad moze, ked je silny vietor tak jej dam aj ciapku, ale inak trosku jej fuknut moze, len prievan je nebezpecny pokial viem.. 🙂

zuzkat1
6. sep 2010

@susisus hej prievan je zly... moja v lete ani nemala ciapku ziadnu v tom teple, len ked som ju vybrala z kocika mala siltovku tenucku ale teraz jej uz davam...

lucyliu77
6. sep 2010

Baby davate pacuchy babetkam ked idete von?

domeli
7. sep 2010

ahojte mamičky,
čo obliecť do dnešného sychravého a veterného počasia v BA pri 10-12 stupňoch 4 mesačnej dcérke?

bubelko
7. sep 2010

@domeli ja som obliekala tolko vrstiev ako sebe. na hlave vacsinou kapuca a zakryty dekou. ak je este v hlbokom kociku, tak jej na hlavu fukat nebude a kapuca ju pred chladom ochrani. cize to vyzeralo asi takto: body s kratkym rukavom, tricko s dlhym rukavom, teplejsia mikina s kapucou, ponozky, teple ponozky a dlhe nohavice-teplacky. 😉
ak je uz v sportovom kociku, tak miesto kapuce ciapku aby jej nefukalo na hlavu a namiesto mikiny, bundicku, ktoru neprefuka. a deka samozrejme tiez 😉

bubelko
7. sep 2010

@domeli este som zabudla: vzdy som nosila so sebou sveter, keby mu predsa len bolo zima. aj pre seba takto nosim 🙂

domeli
7. sep 2010

@bubelko , ďakujem Ti veľmi pekne. Tak nejako podobne to aj praktizujem, len som potrebovala uistiť, nakoľko som prvomamina 🙂 Nechcem ju ani "zababušiť", ale tiež to nechcem s obliekaním preháňať, nech z nej nevyrastie taká "zmrzlina" ako zo mňa 🙂
Pekný dník Ti želám!

bubelko
7. sep 2010

@domeli dakujem 🙂 pekny den aj tebe 😉

rainee
7. sep 2010

to je teraz hrozne s tym pocaskom. vcera rano som bola vonku a bolo 10 stupnov a naobed som naobliekala malu a bolo zas strasne horko...ja uz teda tiez neviem ale radsej obleciem lahsie /body + zatepleny svetrik alebo bundicka, gatuse/ a zoberiem este jednu mikinu a deku s nanoznikom so sebou von keby nieco....

rainee
7. sep 2010

este ma tak napadlo nasa mala si vkuse dava dole capicu /aj zasunurovanu/ aj boticky, nejaky tip co s tym? 😕

susisus
7. sep 2010

@lucyliu77 ja davam pancusky a na to rifle. Ale v kocikoch vidim aj hole nozky...

bubelko
7. sep 2010

@lucyliu77 ja davam pancusky do kocika ked teplota klesne pod 10stupnov a fuka, pretoze uz je v sportovom. inak len prikryvam dekou. v hlbokom, ktory je zakryty, som davala az neskor, pretoze maly lezal zabaleny v deke a este mal aj kryt. cize mu tam nefukalo. od 6tyzdnov obliekam deti ako seba, plus ak lezi v kociku, deku. 😉
@rainee znova a znova nasadzovat, pripadne skontrolovat, ci je fak nutna a ak nie, tak nechat tak. u nas bol problem s letnym klobukom, ten bol furt dole, tak sem tam, ked uz slnko tak neprazilo som ho ani nedavala na spat. ciapku este nenosime, kapuca mu nevadi.

zuzkat1
7. sep 2010

@lucyliu77 ja este nedavam pancusky, mam ju uz v sportaku ale podla mna este netreba...do hlbokeho by som tiez nedala ved urcite prikryvas dekou a tam jej tak nefuci

lucyliu77
7. sep 2010

@zuzkat1 Aj mne sa zda ze je na pancuchy skoro, inak dakujem.

miranda04
7. sep 2010

ja tiez davam pancusky,u nas na vychode je predsa len chladnejsie ako na zapade-a k tomu ked sa prida studeny vietor ... 😉

zuzkat1
7. sep 2010

@miranda04 no u nas bolo dnes asi 13 stupnov🙂